Jump to content
Sign in to follow this  
_P_O_S_E_J_D_O_N_

[X] Kléber

27 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
841 posts

Jeśli będzie miał beznadziejną pelotkę (gram VI i gdy siądzie Ci CV na d***pie, wtedy masz przerąbane), to nie wróżę tej linii świetlanej przyszłości.

Players
1,468 posts
9,903 battles
23 godziny temu, SzybkiBolek napisał:

Jeśli będzie miał beznadziejną pelotkę (gram VI i gdy siądzie Ci CV na d***pie, wtedy masz przerąbane), to nie wróżę tej linii świetlanej przyszłości.

Brak dymu bardzo boli jak jest cv.

Weekend Tester
841 posts
3 godziny temu, _Agenor_ napisał:

Przekonałem się kilka razy, grając Chabem.

Aczkolwiek jest szansa, że coś w tej materii zrobią, chcąc zachęcić ludzi do grindu tej linii.

• Cool 1

[THESO]
Players
8,803 posts
44,830 battles
On 8/1/2019 at 1:44 PM, _Agenor_ said:

Ale na boost można trollowac CV - ostre zmiany prędkości. Zawsze to robię na LeTerrible i przez to dość długo przeżyje a przeciwny CV traci czas i się denerwuje :Smile_trollface:

• Cool 1
  • Funny 1

[GRAY]
Players
355 posts
16,193 battles

Ciekawa linia im wyszła. :Smile_Default:
Kleber jest świetny. Serio dawno nie miałem tyle frajdy grając jakimś okrętem. Można nim pomęczyć pancerniki (średnio to polecam jeśli chcecie wygrywać bitwy), można użyć świetnych torped i to niekoniecznie robiąc yolo. :D To co najbardziej mi się podoba, to to jak można masakrować wrogie deski. Torpedami możecie strzelać praktycznie przed siebie więc wypuszczacie je i gonicie dalej na capa. Przy takiej prędkości żadna deska nie zdąży się Wam odwinąć. Oczywiście wymaga to wyczucia i ogarnięcia tego co się wokół nas dzieje. Wiadomo, że jak co bitwę będziecie latać przed siebie jak jeździec bez głowy, to nic z tego nie wyjdzie i będziecie kończyć w porcie po 2 minutach jak żółte retardy. 
Wydaje mi się, że gracze za bardzo skupiają się na spamowaniu z HE w pancerniki, a to jest serio całkiem wszechstronny niszczyciel. Nie zapominajcie o AP w burty krążowników, bo robią miazgę.
Jedyny problem jaki możemy mieć w bitwie to... lotniskowce. To problem każdej deski, ale tu nie mamy dymu więc odczuwamy to jeszcze bardziej. Na szczęście mamy super prędkość, więc sporą część rakiet możemy wymijać.
Podsumowując? Bardzo dobry okręt, ale żeby wykorzystywać go w 100% potrzeba trochę umiejętności i doświadczenia. Wiadomo - możemy sobie pływać i spamować do pancerniczków obserwując czerwone capy, ale to nie o to chodzi w grze niszczycielami.

Kapitan? Niektórzy biorą IFHE, a jeszcze inni AFT. Według mnie to głupota i marnowanie perków oraz potencjału okrętu. Ja swojego zrobiłem tak:

Z5LBLhe.jpg

Długo zastanawiałem się nad radiolokacją, ale jednak wychodzę z założenia, że najpierw kasuje wrogie deski, a później przyjemności. Ganiać deski z lepszym kamuflażem bez radiolokacji? Trochę słabo. Można się nadziać na jakieś głupie torpedy. Gdyby nie radio, to pewnie brałbym cel priorytetowy + coś za 3pkt (najprawdopodobniej nadzorce).

PS.
Ostatnio wrzuciłem na youtube kilka zalegających mi filmów. Jest tam trochę akcji z Klebera więc jak chcecie to możecie popatrzeć. :Smile_trollface:

• Cool 5

[ASOS]
Players
433 posts
On 10/17/2019 at 12:11 AM, PukuwerR said:

Kapitan? Niektórzy biorą IFHE, a jeszcze inni AFT. Według mnie to głupota i marnowanie perków oraz potencjału okrętu.

Akurat mam juz zbudowanego kapitana pod Aigle i krążowniki, i ma IFHE, i całe drzewko przeszedł z IFHE:)

Ponoć od jutra będzie opcja zmiany perków, więc się można pobawić w eksperymenty.

Pewnie masz rację, że przy Kleberze to IFHE to już nic nie daje.

I róniez potwierdzam, z doświadczenia Mogadorem (Kleber u mnie świeżak), że często zdażają się "poszukiwania zaginionej deski"..., a bez hydro to kicha.

A pytanie konkret takie.

Jak jest w końcu z tym kamo?

Na jakichś fimach mówią, że można wymaksować 6.3 km...

Ale z perkiem i ulepszeniem wychodzi 7km:)

Czyli albo jeszcze można coś zrobić o czym nie wiem,

albo coś się od czasu tych filmów zmieniło,

albo oni tam gadali bzdety:)

I jakie wychodzi Ci przeładowanie? Bo mam 5.5s, też z perkiem i modyfikacją.

[GRAY]
Players
355 posts
16,193 battles
4 hours ago, Porchack said:

A pytanie konkret takie.

Jak jest w końcu z tym kamo?

Na jakichś fimach mówią, że można wymaksować 6.3 km...

Ale z perkiem i ulepszeniem wychodzi 7km:)

Czyli albo jeszcze można coś zrobić o czym nie wiem,

albo coś się od czasu tych filmów zmieniło,

albo oni tam gadali bzdety:)

I jakie wychodzi Ci przeładowanie? Bo mam 5.5s, też z perkiem i modyfikacją.

Pewnie gdy testowali okręt to camo było 6.3. Teraz poniżej 7km nie zejdziesz (no chyba że w tym trybie gdzie burza się przemieszcza po mapie :Smile-_tongue:).
Przeładowanie też wychodzi 5.5s.

• Cool 1

[ASOS]
Players
433 posts

I tak trzeba się mocno przestawić taktycznie...

I na wyspy uważać..:)

Jakby nie patrzeć Kleber chodzi szybciej niż włoskie torpedy...

Teoretycznie jeśli jest pewność, że to włoska to można uciec na krechę.., bez manewrowania:)

[ASOS]
Players
433 posts

Co Oni zrobili z tym okrętem?

Przecież i tak miał spota jak pałac kultury....

I torpedy też miały spota jak TIR. 

Teraz chyba bardziej opłaca się grać Fantasque, nawet jak trafi na X.

Kyrie elejson....

• Funny 1
  • Boring 1

Players
7 posts
7,803 battles

święta prawda, to co z nim zroboli to jakaś masakra, w zasadzie torped mógłby nie mieć, świeci się jak choinka z 8.6 km ( minimum chyba 7,8) , brak dymku i jedyne co zostało to szybkość, ale że o tym wszyscy już wiedzą i celują z odpowiednim wyprzedzeniem to obecnie niewiele daje.

• Funny 1
  • Boring 1

Weekend Tester
841 posts
13.02.2020 o 10:14, NeoBdg napisał:

święta prawda, to co z nim zroboli to jakaś masakra, w zasadzie torped mógłby nie mieć, świeci się jak choinka z 8.6 km ( minimum chyba 7,8) , brak dymku i jedyne co zostało to szybkość, ale że o tym wszyscy już wiedzą i celują z odpowiednim wyprzedzeniem to obecnie niewiele daje.

Grinduję obecnie Le Fantasque.

Na testowym zrobiłem Klebera pod zasięg 18,9km. W bitwie przeciwko 5 graczom weszło 5 podpaleń (bez eksperta).

Tłukłem wrogie okręty z zasięgu 14+ a wrogie łajby miały problem z trafieniem we mnie (zwłaszcza z doładowaniem silnika).

Więc może w tym kierunku trzeba będzie iść?

Mini krążownik z dużym zasięgiem?

2020-02-22.png

Zastanawia mnie, co za upośledzony umysł wymyślił, by DD bez dymu nie mógł się w żaden sposób obronić przed siedzącym na d***ie CV?

• Cool 1

[ASOS]
Players
433 posts

Cześć,

sprawdzał ktoś jak chodzi Kleber (i Fantasque) z modułem na przyśpieszenie torped +5%?

Bo wtedy maja 79kts...

Mozna potestować jak to w praktyce wygląda.

[SDS7]
Players
163 posts
23.03.2020 o 13:32, Porchack napisał:

Cześć,

sprawdzał ktoś jak chodzi Kleber (i Fantasque) z modułem na przyśpieszenie torped +5%?

Bo wtedy maja 79kts...

Mozna potestować jak to w praktyce wygląda.

Chodzi całkiem dobrze, ale one nie potrzebują szybkości tylko zasięgu i jeszcze raz zasięgu :) 

[ASOS]
Players
433 posts

Witam,

pojawił się (może dawno bo miałem przerwę) jakiś moduł na kamo dla Klebera, -20%.

Ale on jest za te punkty agencji badawczej.

I to kosztuje 19 200 pkt badawczych.

To ile muszę linii zresetować żeby te 19 200 uzyskać.

Bo takie -20% robi Kleberowi spota 6,24.

A to już jest kompletnie inna bajka.

I znowu okręt staje się grywalny:)

Tylko co trzeba zrobić żeby te 19 200  badawczych uzyskać.

Ja mogę spokojnie zresetować francuskie krążki. 

Ale jedna linia może nie wystarczyć pewnie.

Zupełnie na tym resetowaniu się nie znam.....

[MCNC]
Players
322 posts
27,857 battles
3 hours ago, Porchack said:

To ile muszę linii zresetować żeby te 19 200 uzyskać.

Za pierwszy reset w danym sezonie otrzymuje się podwojone punkty - czyli 20 k .

ps.

Czy Kleber z przeładowaniem dział 11,34  jest aby na pewno grywalny ?!

Strasznie wszystkim przeszkadzało , że w pierwotnym zamyśle agencja miała ulepszać okręty - no to mamy za resety takie knoty  jak ten moduł .

• Cool 1

[ASOS]
Players
433 posts
5 hours ago, DrTorbix said:

Za pierwszy reset w danym sezonie otrzymuje się podwojone punkty - czyli 20 k .

ps.

Czy Kleber z przeładowaniem dział 11,34  jest aby na pewno grywalny ?!

Strasznie wszystkim przeszkadzało , że w pierwotnym zamyśle agencja miała ulepszać okręty - no to mamy za resety takie knoty  jak ten moduł .

Ja mam 5,5 przeładowanie....

Więc jeśli będę miał spota 6,24 to już jest czym grać.

Dupy nie urywa, ale w porównaniu ze obecnym spotem 7,8 to niebo a ziemia...

Zwłaszcza, że zasięg torp ma z tieru VI....

Robią fajny okręt, tracę czas żeby go zgarnąć...., zgarniam a oni mi go mega psują. 

To nie fair.

[PLO]
Players
416 posts
7,585 battles
12 minutes ago, Porchack said:

Ja mam 5,5 przeładowanie....

Więc jeśli będę miał spota 6,24 to już jest czym grać.

przeczytaj jeszcze raz co daje legendarny moduł...

albo inaczej... co daje i co zabiera :Smile_trollface:

• Funny 2

[ASOS]
Players
433 posts
4 minutes ago, Porezowy said:

przeczytaj jeszcze raz co daje legendarny moduł...

albo inaczej... co daje i co zabiera :Smile_trollface:

I tak chciałem raz w życiu coś zresetować:)

Zresetowałem te francuskie krążki i nic nie dostałem....

Chyba muszę jakąś bitwę rozegrać.

Ale na jakim tierze?

I czy można w botami? Czy trzeba normalną się męczyć jakimś szmelcem?

ps. Hahaha..., moduł zabiera reload. Skupiłem się tylko na dobrych informacjach....:) To ma reload jak na ciężkim krążku. Rzeczywiście WG nie kocha Klebera:) To może założę co innego na coś innego. Zawsze jakaś zmiana, bo już nudno. Mapy te same, okręty te same. Misje te same. Tryby te same. Jedyne co wprowadzili to niesymetryczne bitwy. A możliwości są całe wywrotki.

Zaraz odezwą się misie WG-trole i zaczną wrzucać ziewające buźki. Ziewa to człowiek jak widzi od lat to samo. To ch...wo zrobili z tym Kleberem. A mógł być w końcu jakiś normalny okręt.

Już boję się pisać czym gra się najlepiej bo zaraz zepsują....:D

[MCNC]
Players
322 posts
27,857 battles
8 hours ago, Porchack said:

Zresetowałem te francuskie krążki i nic nie dostałem....

Chyba muszę jakąś bitwę rozegrać.

Ale na jakim tierze?

I czy można w botami? Czy trzeba normalną się męczyć jakimś szmelcem?

Jak kocham wrogich Unicumów na lotniach i w tym czasie pomidora CV u siebie .... Bardziej szpetnie zakląć  nie umiem .

No wybacz  , ale przeginasz  jak na tak doświadczonego gracza . Te informacje nie dość że nie są zaszyfrowane , to nawet są  dostępne .

Reset linii  polega na tym  , że  się  ją  robi na nowo od tzw. początku .

1)  Początek jest na pierwszym tierze - jak nie masz  free  expa  to musisz grać na pierwszym i  iść w górę po kolejne .

2)Jak jesteś burżuj z Free i masz  sos na kupowanie ,  to badasz okręty na klika i od  6 trieru musisz  wygrać jedna bitwę na  danym tierze  aby dostać punkty agencji i pójść  po wyższy tier i nagrodę . Może  być to bitwa kooperacyjna .

Jak sobie przypominam  nadziani artyści z tego forum tą  drugą strategią  się właśnie chwalili .

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles

Najekonomiczniej jeśli chodzi o wydawanie kredytów jest zresetować linię raz, wyexpić ją za freexp bez kupowania okrętów, znów zresetować, znów wyexpić bez kupowania (zależy na ile resetów nam starczy freexp) i gdy już się nam skończy freexp dopiero odkupić okręty od T6 na jedną bitewkę na coopie i wygrać na każdym tierze by zebrać całą pulę za wszystkie resety. W ten sposób oszczędzamy maaasę kredytów, bo zamiast odkupywać okręty trzy razy robimy to tylko raz. W 99% przypadków resetuje się linię Harugumo gdyż jest to na chwilę obecną najmniejszy koszt 676 640 XP, czyli na dwa resety potrzebujemy 1 353 280 freexp, na trzy resety ponad 2 mln freexp.

[ASOS]
Players
433 posts

No dokładnie, na freeexp dojechałem do Garsoniery, wygrałem bitwę....

I teraz nie chcę więcej marnować freeexpa.

Więc muszę normalnie rąbać po kolei ten szmelc żeby nazbierać tych magicznych kwadracików?

Nie ma jakiejś taryfy ulgowej po resecie?

Znowu muszę się męczyć tymi wszystkimi Algieriami, Karolami Martelami i Świętymi Ludwikami tyle samo co poprzednio?

Chyba niepotrzebnie resetowałem.

Choć Garsonierą zagrało się przyjemnie...:D

[P-L]
Players
141 posts
5,620 battles

Niedawno dobrnąłem do Klebera. Spot jest...jaki jest. Wrzuciłem build z AFT i modułem. Jak zabiorą dead eye będzie wkurzać i palić tłuste bebeczki, a nawet bez CE (bo kapitan się szkoli) zdarzają się dewasty z torped (Shima w dymie). Ogólnie, francuska linia jest super do zabawy :)

World of Warships 2021-04-21 20_41_22.png

World of Warships 2021-04-21 20_41_33.png

World of Warships 2021-04-21 20_42_07.png

• Boring 1

[M-D]
Beta Tester
349 posts
11,234 battles

Po paru bitwach, na moje nieme pytanie, jak tym czymś grać, mam jedną odpowiedź: nie grać w ogóle. 

Okręt jest niegrywalny. Co z tego, że mamy prędkość, skoro i tak każdy wie, że należy wziąć większą poprawkę i to wystarczy. 

Gdyby chociaż miał lepsze działa, ale czas przeładowania jest okropny na tle konkurencji (szybszy reload pomaga na bardzo krótko), więc nędzny z niego gunboat, tym bardziej, że obrót dział jest kiepski. 

Torpedy pominę milczeniem. No chyba, że trzeba sobie upatrzeć jakiś wrogi okręt i władować się jak jakiś kamikaze w niego na prędkości, wywalić torpedy i zginąć. Będę testował ten styl. 

Ten okręt poza prędkością nie ma ani jednej zalety, a ofensywnej - żadnej (prędkość jest defensywnym atutem)

Niestety założyłem sobie, że każdą dychą rozegram 30 bitew na randomach. 

Widocznie będę sabotażystą własnego teamu przez jakiś czas. Mówi się trudno. 

[RNG-1]
Players
1,747 posts
22,076 battles
Saturday, July 31, 2021 o 17:49, addept napisał:

(...)

Mam pytanie, czy grałeś Marceau?

i jak wypadają oba okręty (jeżeli tak)?

Sign in to follow this