Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
genek012

Szkolenie kapitana

16 comments in this topic

Recommended Posts

[PLO]
Players
717 posts
9,261 battles

Pytanie: przy szkoleniu kapitana na danym okręcie, lepiej okręt ten obwiesić różnego rodzaju flagami + kamo, czy te flagi i kamo dać na inny okręt z kapitanem 19 punktowym aby zbierać wolny exp kapitański aby później wykorzystać go na szkolenie tego pierwszego dowódcy? Jest jakaś różnica?  I czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy zbieraniem tegoż doświadczenia (j.w.) pomiędzy np. okrętem premium powiedzmy VI- VII tieru a zwykłym okrętem X tieru? 

[ISEN]
Moderator
4,687 posts
9 minutes ago, genek012 said:

Pytanie: przy szkoleniu kapitana na danym okręcie, lepiej okręt ten obwiesić różnego rodzaju flagami + kamo, czy te flagi i kamo dać na inny okręt z kapitanem 19 punktowym aby zbierać wolny exp kapitański aby później wykorzystać go na szkolenie tego pierwszego dowódcy? Jest jakaś różnica?  I czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy zbieraniem tegoż doświadczenia (j.w.) pomiędzy np. okrętem premium powiedzmy VI- VII tieru a zwykłym okrętem X tieru? 

Najlepiej szkolić kapitana (lub zdobywać wolne kapitańskie - to wychodzi na to samo) na okręcie na którym Ci się najlepiej gra i najwięcej zdobywasz doświadczenia. Idealnie do tego nadają się okręty T9 - mogą farmić kredyty i doświadczenie strzelając skutecznie do T10, a jednocześnie są wytrzymalsze niż T8. 

[TF16]
Players
432 posts
15,780 battles
23 minutes ago, genek012 said:

Pytanie: przy szkoleniu kapitana na danym okręcie, lepiej okręt ten obwiesić różnego rodzaju flagami + kamo, czy te flagi i kamo dać na inny okręt z kapitanem 19 punktowym aby zbierać wolny exp kapitański aby później wykorzystać go na szkolenie tego pierwszego dowódcy? Jest jakaś różnica?

Tak, jak napisał @Dark_Havoc -  wszystko zależy od tego, czym będziesz grał więcej  i na czym lepiej Ci idzie. 

W praktyce farmienie elitXP jest praktycznie z racji tego, że zebrany XP:

- wykorzystasz na dowolnego wybranego kapitana, 

- wykorzystasz na przeszkolenie kapitana na inny (nowy) okręt 

W przypadku przyspieszania szkolenia kapitana na grindowanym okręcie zawsze masz takie ryzyko, że - uznając okręt za niewarty zostawienia w porcie - przy przenoszeniu tego kapitana na coś kolejnego, więcej wydasz na jego ponowne przeszkolenie... 

24 minutes ago, genek012 said:

I czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy zbieraniem tegoż doświadczenia (j.w.) pomiędzy np. okrętem premium powiedzmy VI- VII tieru a zwykłym okrętem X tieru? 

Hmm.... bitwa na 5-6T z bazowym XP na poziomie 1,5-1,7 tys. to już jest bardzo dobra bitwa...  natomiast na  10T taki XP to jest powiedzmy na poziomie  pow. przeciętnej/dobry. 

Więc im wyższy tier tym prawdopodobieństwo szybszego zbierania ekspa  jest większe. 

[TF16]
Players
2,224 posts
20,186 battles

Praktycznie rzecz biorąc powinieneś zdobywać elit XP na koncie premium, okrętem premium o dobrych zarobkach, obwieszony flagami, z kamo na elit XP . Oczywiście z kapitanem 19p. Da się w dobrej bitwie ogarnąć 30k.

[MORIA]
Players
7,198 posts
33,658 battles
1 hour ago, genek012 said:

Ok, to wiem. 

A różnica pomiędzy tierami jest znacząca? 

No wiadomo wyższy tier daje więcej expa.

[PLO]
Players
717 posts
9,261 battles

Czyli wszystko jasne. Trzeba 19pkt. kapitana z Zao zaokretowac na Yoshino i zmieniać z Musashi i Atago :Smile_Default:

[ZGZ]
Players
27 posts
17,442 battles

Trzeba 19pkt. kapitana z Zao zaokretowac na Yoshino i zmieniać z Musashi i Atago

Zao <-> Atago może być, te same perki wybiera się na kapitanie, lecz na BB wybiera się trochę inne np. Musashi <-> Yamato.

Ale o to chodzi Drzewko <-> Premka (najczęściej tej samej klasy gdzie u kapitana wybierane są te same perki).

[PLO]
Players
717 posts
9,261 battles

Oczywista oczywistość. Ale do zbicia gwiazdki na 50, 100 czy 200% to i Musashi się nada :Smile_Default:

Modder
4,670 posts
21,643 battles

W obecnej chwili dobrze jest sobie zrobić zapas 10 punktowych kapitanów za srebro z Dzikiej Fali i odpada problem szkolenia nowicjuszy. Sam kupiłem ich za 170 baniek na ewentualny regrind ;-)

• Cool 2
  • Funny 3

[MORIA]
Players
7,198 posts
33,658 battles
4 hours ago, genek012 said:

Czyli wszystko jasne. Trzeba 19pkt. kapitana z Zao zaokretowac na Yoshino i zmieniać z Musashi i Atago :Smile_Default:

Ja nie biorę z Zao. Lepiej mieć perk na krótszy czas pożaru. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,724 battles
On 7/24/2019 at 2:36 PM, piterski74 said:

Hmm.... bitwa na 5-6T z bazowym XP na poziomie 1,5-1,7 tys. to już jest bardzo dobra bitwa... 

Na T5 rzuconym na top to tak. T6 rzucony na ósemki spokojnie te 2k robi w dobrej bitwie. Nawet nie bardzo dobrej tylko dobrej.

On 7/24/2019 at 3:21 PM, MacArthur92 said:

No wiadomo wyższy tier daje więcej expa.

Ale to absolutnie nie idzie liniowo. Ja osobiście różnicy ekspienia od 7 do 10 wielkiej nie widzę. Więcej zależy od okrętu, no i od tego jak bitwa pójdzie.

Przeskok jest gdzieś w okolicy T5-6, poniżej piątek XP-ków jest wyraźnie mniej, od siódemek w górę wyraźnie więcej.

Aż sobie spojrzałem jak jest u mnie. Na krążkach największy średni exsp mam na Fiji. Dalej, niemal dokładnie taki sam średni mam na Belfaście, Edynburgu, Neptunie i Minotaurze. Leander ma około 150 mniej niż Minotaur. Z nie-brytoli to taki Des jest u mnie mniej więcej w połowie między Leanderem a Minotaurem a Worek robi u mnie więcej tyle samo XP co Mino (czyli też w okolicach Edynburga)

Na niszczycielach mam tak: Na topie mam Jutlanda, ChungMu i Fletchera. Ale na tym samym poziomie mam też Jervisa i Akatsuki.

Dane z profilu WoWs, więc liczone po modyfikatorach typu gwiazdka czy konto premium. Ale porównywałem w obrębie jednego konta.

[MORIA]
Players
7,198 posts
33,658 battles

@rtfm_pl wiadomo że to też zależy od okrętu. Czym ci się dobrze gra + WR. Bo wiadomo na wygranych zawsze jest więcej expa. Więc to nie jest zawsze u każdego jak 1+1=2. Ogólnie jednak im wyżej tym lepiej. Na T10 będziesz miał więcej expa niż na T5. Chyba że na tych T10 gra ci się źle

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,724 battles
4 minutes ago, MacArthur92 said:

Ogólnie jednak im wyżej tym lepiej. Na T10 będziesz miał więcej expa niż na T5.

Zgadza się, zresztą napisałem, że przeskok jest właśnie w okolicy 5-6.

4 minutes ago, MacArthur92 said:

Chyba że na tych T10 gra ci się źle

Źle, ale nie tragicznie. Najwięcej bitew mam na tierach 7 i 8 i tam się najlepiej czuję. Wolę np. Fletchera od Gearinga, lepiej się czuję w Akatsuki niż w Siemce. No i nie lubię zdupyszipów, a tych na dyszkach jest najwięcej. Na przykład nie gram Zao, mimo że mam go odblokowanego. Nie mam i nie planuję Hindenburga ani Henryka a Włochów pewnie skończę na T7.

Ale jeśli ktoś gra głównie dyszkami a niższe tiery tylko przechodzi, to najwięcej XP będzie miał na dyszkach. Po prostu tam ma dobrych kapitanów, te okręty ma opanowane.

[MORIA]
Players
7,198 posts
33,658 battles
13 minutes ago, rtfm_pl said:

Zgadza się, zresztą napisałem, że przeskok jest właśnie w okolicy 5-6.

Źle, ale nie tragicznie. Najwięcej bitew mam na tierach 7 i 8 i tam się najlepiej czuję. Wolę np. Fletchera od Gearinga, lepiej się czuję w Akatsuki niż w Siemce. No i nie lubię zdupyszipów, a tych na dyszkach jest najwięcej. Na przykład nie gram Zao, mimo że mam go odblokowanego. Nie mam i nie planuję Hindenburga ani Henryka a Włochów pewnie skończę na T7.

Ale jeśli ktoś gra głównie dyszkami a niższe tiery tylko przechodzi, to najwięcej XP będzie miał na dyszkach. Po prostu tam ma dobrych kapitanów, te okręty ma opanowane.

No to zrób kapitana 19pkt na okręcie który najlepiej ci się nim gra i rób farmę expa kapitana na nim. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,724 battles
19 hours ago, MacArthur92 said:

No to zrób kapitana 19pkt na okręcie który najlepiej ci się nim gra i rób farmę expa kapitana na nim.

No ba, zdecydowaną większość 19-punktowców mam niżej niż T10. Najwięcej chyba na dziewiątkach, ale na T6 też mam dwóch a trzeci się robi.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.