Jump to content
Sign in to follow this  

11 comments in this topic

Recommended Posts

[IMPR0]
Players
151 posts
14,454 battles

Popływałem nim trochę przez sentyment, że to prawie nasza ORP Burza i ORP Wicher...i gra się nawet przyjemnie. Bez doładowania silnika demonem prędkości nie jest, ale po włączeniu doładowania prawie 40 węzłów. Spot 6km (z perkiem kapitańskim), więc bardzo przyzwoity jak na V tier, a szybsze przeładowanie dział sprawia, że wrogie DD nikną w oczach. Nie tylko zresztą DD, udało się z ppanców na bliskim dystansie spompować do zera zaskoczoną za wyspy Omahę, której w kilka sekund sprezentowałem 8 cytadel. Torpedy - są. Zasięg 7 km, więc można puszczać spoza zasięgu spotowania. 

Brak dymu trochę doskwiera, ale da się przeżyć dzięki szybkiemu odejściu na doładowaniu silnika; Słowem jak na V tier - bardzo przyzwoity DDek, radzący sobie bez problemu z VI tierowymi. 

Modder
4,688 posts
21,648 battles

W porównaniu z Jaguarem to lipa. Tamten ma górę HP, jest szybszy, ma 5 dział i 8 km torpy z 68 węzłami. Te doładowanie dział tego nie rekompensuje. Wrogie DD jeżeli zaczną odkręcać jak dostaną spota, to i tak niewiele co dostaną w te 15 sekund. To są niskie tiery i z balistyką US bardzo cięzko trafić w małe i szybko manerwujące cele.

Jak przeciwnik za DD-kami ma bliskie wsparcie i nie możemy podejść, żeby włączyć dopałkę, to gramy jakąś IV.

Kolejna taka g. premka, gorsza niż podstawka.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,336 posts
26,994 battles
28 minutes ago, Odo_Toothless said:

Kolejna taka g. premka, gorsza niż podstawka.

Mam identyczne odczucia. Niestety, po Kamikadze WG nie popełni już tego samego błędu dając super premkę low tierową gratis. "Siruku" jest takim se torpedowcem bo rybki ma wolne i słabo biją, oraz takim se gunboatem, gdyż pomijając nawet wady dział o jakich wspomniał przedmówca, to wymiana z innym DD też jest ryzykowna ze względu na małą ilość HP. Bez dymka musimy niestety parę hitów "wziąć na klatę", ale tu za bardzo nie ma na co bo "suchoklates" jesteśmy :Smile_sceptic: W porównaniu do starszej premki oczko wyżej, czyli T6 Aigle ("Egle"), jest niebo a ziemia.  

• Cool 1

Modder
4,688 posts
21,648 battles

Jak polosuje nam na flance wyższego DD-ka z lepszą balistyką, dymem, spotem i konkretnym walnięciem typu Ochotnik, to lepiej jest po prostu uciekać i szukać szczęścia gdzie indziej. Jesteśmy wtedy jak Farragut rzucony na VIII.

Ten okręt, żeby miał jakikolwiek sens, powinien miec bardzo małego spota/albo nie mniej HP niż Jaguar/albo super prędkość na stałe/albo jako jedyny Francuz - dym za np. doładowanie silnika. Balans leży i kwiczy, bo ten zawodnik to tzw. "one trick pony". Oczywiście, jak MM sprzyja, to da się nabić sporo łatwych obrażeń jak każdym innym DD-kiem.

• Cool 1

[TF16]
Players
593 posts
13,331 battles

Może nie taka całkiem lipa, na swoich tierach ma nawet siłę, ale drzewkowy Jaguar chyba trochę lepszy - więcej dział, szybszy, torpedy prawie identyczne. Siroco to nie jest jakaś super premka, którą chciałoby się dużo grać.

Beta Tester
72 posts
9,725 battles

Najgorzej, że robią event na kapitana po wprowadzeniu niszczarek do gry. Kapitan z Henryka nie pasuje do dd'ka a Aigle nigdy kapitana nie dostał.
Sam Siroco jest świetny, jedyną wadą jest mała pula HP. Pierwsze 4 bitwy.

ddddddddddd.png

Pytanie czy nie zamienić kapitana z Henryka na DDki a specjalnego kapitana dać na Henryka?

• Szybkość i opanowanie: każde 2 000 000 PW potencjalnych uszkodzeń zwiększa maksymalną prędkość o 8%.

[S-J-W]
Players
289 posts
10,782 battles

Ja dowartościowałem do 10 pkt kapitana, którego z łódką dostałem, bo na Aiglu  to ewentualnie siedział kapitan z Galisonierki. Francuzi u mnie kuleją, na Normandii siedzi koleś z 6 punktami. Siroco  mi się za bardzo nie podoba.

[DK-PL]
Players
2,336 posts
26,994 battles

... nie żeby to był jakiś dobry okręt, to po prostu low tiery są czasami tak pocieszne :Smile-_tongue: 

PS. Zwróćcie uwagę: 3x dewastujące... czyli z nowym kapitanem miałbym -15% krótsze przeładowanie dział i torped (po -5% za każde dewastujące...) :cap_rambo:  

siroco1_100819.jpg

siroco2_100819.jpg

siroco3_100819.jpg

siroco4_100819.jpg

• Cool 3

[ODIUM]
Beta Tester
206 posts
5,452 battles

Jak dla mnie straszna kicha. O ile nie narzekałem na DoY, Grafa Spee czy inne przeciętne premki, które były do zrobienia podczas eventów, to Siroco jest strasznie słaby.

Według mnie najbardziej boli niska pula życia, której nie rekompensuje lepsze niż u Jaguara cammo i manewrowość.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.