Jump to content
Server Restart - 30 October, 05:00 UTC Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
dyzenstrator

Wkurzające osłabianie okretów przez programistów

89 comments in this topic

Recommended Posts

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles

Wkurza mnie ta gra bo jak zwykle programiści maja swoją politykę. W grze rankingowej, mam Sinapa na maks siły ognia z kapitanem na 13 poziomie , działami dodatkowymi na max stoi bokiem jakiś pancernik , płynę przodem do niego strzelam pociskami pp w burty i zawsze przegrywam , to są jakieś jaja, lipa jak cholera a nie gra. Czy wy też macie wrażenie że grają z wami w gumki?

Edited by dyzenstrator
Szersza informacja
  • Funny 5
  • Boring 1

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles

Robienie ruskiego BB pod secondaries to największa głupota. A co ty chcesz każdy pancernik na salwę ściągać? Czasem się uda jak jest full burta na 8km ale nie zawsze, tu jest też RNG czy polosuje cyty.

• Cool 1

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles

.Nie na salwe tylko kilka około 1,5  min atak .Sinap z  6 Działami 405 mm do przodu i  28 działami dodatkowymi z czego 16 to 150 strzelającymi w większości do przodu o zsięgu 7,5 km to głupota? Ciekawe w VII poziomie?

• Funny 3
  • Boring 1

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles

Głupota bo ruskie trzeba robić pod przeżywalność. Te pomocnicze ani nie podpalają dobrze, ani nie mają penetracji jak niemieckie i do tego padają szybciej od francuskich pomocniczych. Dobrze że przychodzisz się spytać bo warto się pytać. Ruskie robisz pod krótszy czas pożaru i perk 4 punktowy gaśnica. Wtedy dłużej przeżyjesz. 

• Cool 2

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles

Druga sprawa. Popatrz sobie na przekrój pancerza swojego BB i innych jednostek co spotykasz w bitwach. Jest to w porcie i możesz zobaczyć gdzie jest cytadela każdego okrętu i jak wysoka. Jak będziesz wiedział gdzie strzelać to będziesz mógł robić dewasty. 

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles

Tak powinien być build ruskich BB. Sinop to najmocniejszy BB tego tieru zwłaszcza na dystansie poniżej 12km 

Screenshot_20190715-182830~2.png

• Cool 1

Modder
4,873 posts
22,141 battles
12 minutes ago, MacArthur92 said:

Tak powinien być build ruskich BB. Sinop to najmocniejszy BB tego tieru zwłaszcza na dystansie poniżej 12km

W praktyce, skoro jest tak dobrze dopakowany perkami na przeżywalność i pożarów się aż tak nie boi, to można zamiast CE dać AFT i dać jeszcze moduł na pomocniczą. Zawsze, to nie będzie tak bezbronny od desek na bliskiej odległości. Manual z tak krótkim zasięgiem, to już wywalanie perków w błoto.

CE też na średnich mapach + ewentualnie CV, może nie mieć żadnego znaczenia, szczególnie że Rosjanin lubi podejść bardzo blisko. CE ma też wadę, że jeśli za często znikamy, to inni będa walić nam po krążkach w zespole, a nie po nas. Co prawda często teraz rzuca VII na VIII i IX, więc się przydaje. W poprzednim rozdaniu, gdzie VII ciągle prawie były na topie, CE uważałem na nich za raczej zbędny.

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles

staram się płynąć przodem , siła ognia Bismarka to 1700 na VIII gdy ja mam 2200 na VII z 16 dział a nie 12 . Zrobiłem go na agresora i nic tego nie widać , mam większą prędkość pocisków o 10% a penetracja gorsza o połowe , ilość wystrzałów lepsza o 5 %, Nic mi tu nie gra, Nawet działa dodatkowe Bismark ma 16 105 mm a ja 12 130mm trochę rzadziej strzelające. Wydaje się że Sinap powinien być prze mocny, a le nic z tego .

• Funny 1
  • Boring 1

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles
7 minutes ago, dyzenstrator said:

staram się płynąć przodem , siła ognia Bismarka to 1700 na VIII gdy ja mam 2200 na VII z 16 dział a nie 12 . Zrobiłem go na agresora i nic tego nie widać , mam większą prędkość pocisków o 10% a penetracja gorsza o połowe , ilość wystrzałów lepsza o 5 %, Nic mi tu nie gra, Nawet działa dodatkowe Bismark ma 16 105 mm a ja 12 130mm trochę rzadziej strzelające. Wydaje się że Sinap powinien być prze mocny, a le nic z tego .

Bismarck ma też 150mm pomocnicze.

Niemcy mają 1/4 penetracji pancerza. Każda inna nacja na 1/6 na OB. Więc niemieckie OB penetrują lepiej a co za tym idzie więcej dmg. Żeby ruski BB był do tego podobny musi mieć ifhe czyli kolejne 4 punkty - nieopłacalne.

Twoja główna broń to główne działa. Na tym się skupiaj. Nie warto wrzucać tyle perkow na 7.5 km pomocniczej. Niemcy mają 11.3-11.6km od T8. Ruskie nie. Rób jak uważasz, jeżeli wolisz okręty z dobrą pomocniczą to rób niemieckie i tyle. 

• Cool 1

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Pomocnicza Synopa nic prawie nie penetruje. Możesz ją traktowac tylko jako ewentualna podpałka i odstraszacz desek/dobijacz na ogryzku. Siła Synopa to dobry rozrzut na bliskim-średnim dystansie i jego 406 mm.

• Cool 1

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles

Najśmieszniejsze gdy strzelam w cytadele środek na poziomie wody lekko nad  to pociski w większości nie dolatują .

• Funny 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
17 minutes ago, dyzenstrator said:

Najśmieszniejsze gdy strzelam w cytadele środek na poziomie wody lekko nad  to pociski w większości nie dolatują .

Praktycznie każdym pancernikiem, który masz w porcie osiągasz żenująco niskie wyniki DMG. Może problem jest w operatorze, a nie okrętach?

• Cool 6
  • Funny 1

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles
21 minut temu, Lucius_Dentatus napisał:

Praktycznie każdym pancernikiem, który masz w porcie osiągasz żenująco niskie wyniki DMG. Może problem jest w operatorze, a nie okrętach?

Dużo gram bo mi się jeszcze podoba , postanowiłem sie wyspecjalizować jeden okręt na max, i wystarczy bo to chyba tylko zabawa i nic z tego nie bedzie , z marnowania czasu nic nie będzie. VII poziom Sinap powinien być wystarczająco mocny . Jednak wszystkie parametry techniczne mówią że jest w nim moc a w praktyce zawsze jestem w ogonie . Ile bym się nie nastarał przegrywam. Bywa że oddam 3 salwy a pociski lądują na wokoło okrętu i żaden pocisk nie trafia, ale lipa. A tak jak by ktoś nie wiedział to w praktyce balistycznej , gdy strzelają doświadczeni działonowi to pociski się tak rozkładają że najwięcej leci w centrum a im dalej od centrum to spada mniej pocisków , ale nie w tej grze. 

• Funny 4

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
2 minutes ago, dyzenstrator said:

Dużo gram bo mi się jeszcze podoba , postanowiłem sie wyspecjalizować jeden okręt na max, i wystarczy bo to chyba tylko zabawa i nic z tego nie bedzie , z marnowania czasu nic nie będzie. VII poziom Sinap powinien być wystarczająco mocny . Jednak wszystkie parametry techniczne mówią że jest w nim moc a w praktyce zawsze jestem w ogonie . Ile bym się nie nastarał przegrywam. Bywa że oddam 3 salwy a pociski lądują na wokoło okrętu i żaden pocisk nie trafia, ale lipa. A tak jak by ktoś nie wiedział to w praktyce balistycznej , gdy strzelają doświadczeni działonowi to pociski się tak rozkładają że najwięcej leci w centrum a im dalej od centrum to spada mniej pocisków , ale nie w tej grze. 

Bo to jest dobry okręt. Problem w tym, że ty nie umiesz tego wykorzystać. To nie okręt jest słaby, ale ty nie umiesz grać. Średni dmg na poziomie 28K, to na Sinopie wyjątkowo mało. Gdyby było tak jak w teoriach, które snujesz, znaczyłoby to, że tylko twój Sinop został popsuty przez ruskich programistów. Jeśli popatrzysz na statystyki tego okrętu, zobaczysz, że tak nie jest. Co do "praktyki balistycznej", to arkadówka, nie symulator.

• Cool 3

[BAWY]
Players
125 posts
20,871 battles

Orłem nie jestem ale Sinop to naprawdę dobry BB na swoim tierze, grindując go wsadzałem cytki w praktycznie każdej bitwie a na rankedach pływając na Szarnim nie raz dostałem zdrową bułę od Sinopa. 

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles
12 hours ago, iraopole said:

Orłem nie jestem ale Sinop to naprawdę dobry BB na swoim tierze, grindując go wsadzałem cytki w praktycznie każdej bitwie a na rankedach pływając na Szarnim nie raz dostałem zdrową bułę od Sinopa. 

To jest najmocniejszy BB tego tieru. Od przodu ma płytę 40mm co chroni przed cytadelowaniem od innych BB. Ma mega penetracje z głównych dział. Jedynie ich obrót jest wolny. AA całkiem dobre plus myśliwiec daje radę przeciw T6 CV, przeciw T8 to wiadomo nie da mu za bardzo rady. 

Nie wiem jak dyzenstator nie ogarnia go. 

• Cool 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,491 battles
12 hours ago, dyzenstrator said:

Przełącz amunicję z ob na pp :cap_old:

Ja nie mogę ostatnio nic wygrać. Solo / dywizjon / tier wszystko w plecy i żenujący wynik do tego.

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles
5 godzin temu, Marshal00 napisał:

Przełącz amunicję z ob na pp :cap_old:

Ja nie mogę ostatnio nic wygrać. Solo / dywizjon / tier wszystko w plecy i żenujący wynik do tego.

Masz racje zrobiłem go na mocarza ale wciąż trafiając całą serią pocisków pp nic nie robię przeciwnikom za to oni jedną serią z daleka zabierają mi pół-życia , straszne gówno ta gra. Nie rozumiem czemu tak osłabiono pancerz Sinapa, nic nie mogę zrobić nawet krążownik w pojedynku jeden na jeden mnie rozwala. Czy to tylko dla mnie nie logiczne ? Przecież ruskie pancerniki zawsze miały i mają przewagę w rzeczywistości bo mają "skolko ugodno" stali i siły roboczej . To jest nonsens nigdy Ruskie okręty wojenne  nie były robione z drewna.

• Funny 6

[ARES-]
Players
35 posts
10,213 battles

"Przecież ruskie pancerniki zawsze miały i mają przewagę w rzeczywistości" - rzeczywistość alternatywa czy w szkole mnie oszukiwali?  :Smile_trollface:

• Cool 1
  • Funny 2

[TF16]
Players
454 posts
16,495 battles
22 minutes ago, dyzenstrator said:

Nie rozumiem czemu tak osłabiono pancerz Sinapa, nic nie mogę zrobić nawet krążownik w pojedynku jeden na jeden mnie rozwala. Czy to tylko dla mnie nie logiczne ? 

Wiesz, nie bardzo rozumiem Twoje narzekania na Sinopa (nie Sinapa...). 

Sam go nie mam co prawda w porcie (co wiele razy podkreślałem, nie kręci mnie grind okrętów, które nawet nie zeszły z deski kreślarskiej), ale jak spotykam go w bitwach po przeciwnej stronie, to mam wrażenie, że bije bardzo mocno (na rankedach oberwałem już parę razy na Haidzie czy Belfaście z Sinopa z 8-10 km od dziobu czy rufy za połowę hp...) . 

Wydaje się więc, że - co sugerowali już moi przedmówcy - po prostu nie umiesz nim grać....

PS.        

30 minutes ago, dyzenstrator said:

Przecież ruskie pancerniki zawsze miały i mają przewagę w rzeczywistości bo mają "skolo ugodno" stali i siły roboczej . To jest nonsens nigdy Ruskie okręty wojenne  nie były robione z drewna.

Tak masz, rację - sowieckie pancerniki miału przewagę i nie były robione z drewna. 

PO PROSTU W RZECZYWISTOŚCI ICH NIGDY NIE BYŁO (wyjątki - Gangut/Oktiabrskaja, który był we Flocie Bałtyckiej i Sowieckij Sojuz - ten nie zdążył zejść z pochylni) . 

:cap_haloween::cap_like:   

• Cool 1
  • Funny 1

[TF16]
Players
454 posts
16,495 battles
1 minute ago, Kuoka_PL said:

"Przecież ruskie pancerniki zawsze miały i mają przewagę w rzeczywistości" - rzeczywistość alternatywa czy w szkole mnie oszukiwali?  :Smile_trollface:

Nie oszukiwali, 

to co napisał @dyzenstrator potwierdza tylko to, co sugerowałem już dawno Drwalowi, że część graczy naprawdę "uczy się historii"  na podstawie gry i artykułów z jej oficjalnej strony. :cap_wander: 

• Cool 6

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles
39 minutes ago, dyzenstrator said:

Przecież ruskie pancerniki zawsze miały i mają przewagę w rzeczywistości

Chyba na papierze toczyły te bitwy xD

• Cool 1

[MILF_]
Players
34 posts
11,060 battles
3 minuty temu, piterski74 napisał:

Nie oszukiwali, 

to co napisał @dyzenstrator potwierdza tylko to, co sugerowałem już dawno Drwalowi, że część graczy naprawdę "uczy się historii"  na podstawie gry i artykułów z jej oficjalnej strony. :cap_wander: 

Może wiesz więcej o Ruskich okrętach wojennych , jedno wiem na pewno Ruskie okręty zawsze stanowiły ogromne zagrożenie dla każdego, bo surowców im nie brak i jeśli już zdecydowano sie trochę zafałszować rzeczywistość to trzeba być konsekwentnym . Tyle starań i godzin spędzonych na grze tylko po to by przekonać się o nonsewności myślenia programistów? Chyba nie chodzi o to by kogoś wkurzyć? Irytacja wzrasta im więcej starań wkład się w wynik gry.

• Funny 5

[MORIA]
Players
7,350 posts
36,697 battles
7 minutes ago, dyzenstrator said:

Może wiesz więcej o Ruskich okrętach wojennych , jedno wiem na pewno Ruskie okręty zawsze stanowiły ogromne zagrożenie dla każdego, bo surowców im nie brak i jeśli już zdecydowano sie trochę zafałszować rzeczywistość to trzeba być konsekwentnym . Tyle starań i godzin spędzonych na grze tylko po to by przekonać się o nonsewności myślenia programistów? Chyba nie chodzi o to by kogoś wkurzyć? Irytacja wzrasta im więcej starań wkład się w wynik gry.

Ruskie mieli bardzo słabą i mało znaczącą flotę. Mieli niszczyciele i parę krążowników. A pancerniki to okręty pamiętające 1 WŚ co nie miały prawie żadnej siły bojowej. 

To jest gra arkadowa a nie symulator :fish_palm:

• Cool 3

Guest
This topic is now closed to further replies.