Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Mateusz_Dzik

Personal Rating - Czy aby napewno prawidłowy wyznacznik gracza?

29 comments in this topic

Recommended Posts

Players
17 posts
59 battles

Witajcie marynarze. Na pewno większość z was kojarzy co to jest PR i stronę wows-numbers.com

Jest to strona gdzie można dogłębnie przeanalizować swoje lub czyjeś statystyk, jest to wygodne i potrzebne do różnych działań związanych z swoją grą jak i oceną innych graczy pod względem

"jak dobry jest gracz"......i tutaj twórca strony zastosował PR (Personal Rating) czyli ocena osobista.

Chcę przestawić wam fakt że jednak PR nie jest do końca stu procentowym wyznacznikiem gracza.

Wiele osób pewnie nawet nie sprawdzało co jest wliczane do PR....a sporo graczy stwierdzi że, że kowalski z PR 1500 jest lepszy od kowalskiego z PR 1300....jest to możliwe lecz według mnie nie do końca trzeba ufać PR a oto dlaczego:

Do wyliczenia PR

Step 1 - ratios:

rDmg = actualDmg/expectedDmg
rWins = actualWins/expectedWins
rFrags = actualFrags/expectedFrags

Step 2 - normalization:

nDmg = max(0, (rDmg - 0.4) / (1 - 0.4))
nFrags = max(0, (rFrags - 0.1) / (1 - 0.1))
nWins = max(0, (rWins - 0.7) / (1 - 0.7))

Step 3 - PR value:

PR =  700*nDMG + 300*nFrags + 150*nWins

Wlicza nam WR ( ok fajnie jak najbardziej WR pokazuje jak jesteś w stanie wyciągnąć bitwę niezależnie  od sytuacji)

Wlicza nam DMG ( no też spoko dmg się liczy w grze pokazuje jak bardzo "karasz" wrogów, aczkolwiek nie każdy typ okrętów ma za zadanie robić DMG)

Wlicza nam Fragi ( tutaj mam mieszane uczucia co do to wyznaczniku gracza, bo frag jest słabo liczony do końcowego wyniku a pyzatym co to za bitwa np. 5 fragów i 50k dmg, na koniec jesteś liczony expem jak byś zrobił +/-70k bez fragów, fragi to dla mnie taki dodatek bonusowy że to ty zadałeś ostatni cios)

I tak oto jest wliczany PR............ale zaraz czy czegoś tu nie brakuje??????

No pewnie że brakuje, wejdźcie sobie na profil gracza w grze, są tam podane dwie wartości WR i EXP AVG.

Tak to jest to o czym piszę średnie doświadczenie zdobyte w grze, jest to dla mnie tak samo ważnym wyznacznikiem jak WR, pokazuje co ty robisz w bitwie, niezależnie czy robisz DMG panckiem czy spotujesz i przejmujesz capy dedekiem, zadasz mało dmg niszczarkom ale będziesz liczony jak byś skasował nie jeden pancernik.

I dlatego uważam że PR nie jest do końca wyznacznikiem gracza. a wiele klanów ślepo patrzy na PR przy rekrutacji ( sam jestem tego przykładem jak kiedyś wysyłałem podania) i teraz odpowiedzcie sobie sami czy kowalski z PR 1500 i 1300avg exp jest lepszy od kowalskiego z 1300PR i 1500avg exp.

Siemano

Weekend Tester
6,382 posts
6,926 battles

Średnie AVG uwzględnia konto premium, tzn. z aktywną premką będziesz miał większe. Dlatego nie ma sensu liczyć go do PR. 

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Przecież to od początku istnienia tego durnego wskaźnika było wiadomo...

Weekend Tester
6,382 posts
6,926 battles

Lepszego wskaźnika wymyślić nie można bo WG nie udostępnia w API odpowiednich informacji. 

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Średnia killi na grę jest istotna, bo pokazuje jak bardzo ofensywny (realizuje zadania), czy wycofany jest gracz (kampi). Snajpiąc na granicy zasięgu, ciężko jest dobić nawet ogryzka. Daje też szansę na posiadanie dobrego PR, dla graczy, nie nastawionych na dymydź, a np na wyłuskiwanie desek.

Players
17 posts
59 battles
2 minuty temu, Odo_Toothless napisał:

Średnia killi na grę jest istotna, bo pokazuje jak bardzo ofensywny (realizuje zadania), czy wycofany jest gracz (kampi). Snajpiąc na granicy zasięgu, ciężko jest dobić nawet ogryzka.

Mogę się z tobą zgodzić ale exp powinien być wliczany do PR,  gdyż np. dużo gram dedekami: spotuje, zdobywam capy i mało zrobię dmg-fragów i już PR zaniżone...

Modder
4,873 posts
22,141 battles
6 minutes ago, Mateusz_Dzik said:

Wystarczył by AVG EXP Bazowego bez premki, czy to tak trudno zrobić WG?

EXP nie jest też idealnym wskaźnikiem, bo preferuje bicie dymydźu nad innymi ważnymi czynnościami, szczególnie jak ograniczono punkty za kapowanie.

Czyli "geniuszem" XP wg WG jest Zao/Henryk palące na granicy zasięgu.

2 minutes ago, Mateusz_Dzik said:

Mogę się z tobą zgodzić ale exp powinien być wliczany do PR,  gdyż np. dużo gram dedekami: spotuje, zdobywam capy i mało zrobię dmg-fragów i już PR zaniżone...

Tylko jak widać taka taktyka to za mało, żeby mieć b. dobry WR. SPot i odwalanie roboty jest fajne, ale dopiero połączone z wysoką skutecznością bitewną tworzą b. dobrego gracza.

Players
17 posts
59 battles
1 minutę temu, Odo_Toothless napisał:

EXP nie jest też idealnym wskaźnikiem, bo preferuje bicie dymydźu nad innymi ważnymi czynnościami, szczególnie jak ograniczono punkty za kapowanie.

pokaram kilka dedeków zrobię 50k na dedekach ktoś pokara conqerora po kilku naprawkach zrobi 150k i według PR bedzie lepszy bo zrobił wiecej dmg, a ciula sie przyczynił do wygrania bitwy ......paląc na granicy zasięgu dużo expa nie zdobywasz bo szczególnie palisz pancki za które słabo liczy exp

Modder
4,873 posts
22,141 battles
13 minutes ago, Mateusz_Dzik said:

pokaram kilka dedeków zrobię 50k na dedekach ktoś pokara conqerora po kilku naprawkach zrobi 150k i według PR bedzie lepszy bo zrobił wiecej dmg, a ciula sie przyczynił do wygrania bitwy ......paląc na granicy zasięgu dużo expa nie zdobywasz bo szczególnie palisz pancki za które słabo liczy exp

Na rankach potrafiłem skapować i 4 kap, obic niszczary solidnie i coś wbić solidnie dla pancka i strasznie cięzko było mieć xP wyższe niż Henryk palący na granicy mapy.

Zobacz też, że wysoko grasz - średnia tierów 8,7 i stad cięzko jest mieć b. wysoki PR. Średnie staty na wielu okrętach są po prostu już dosyć wyśrubowane. Podniósł byś je mając np. 60% WR, ale IX/X, to nie IV-VII, że jeden dobry gracz, tak łatwo może ustawiać całe bitwy.

Na Twoim miejscu w ogóle nie brałbym tego do głowy, a grał tak jak się uważasz, skoro wyniki masz dobre. Jak ci tak bardzo zależy, to siadaj do IV i zacznij go windować do kolosalnych rozmiarów, albo graj dużo niedowartościowanymi okrętami typu. Tirpitz ;-) Przyznam kiedyś sam tak robiłem :cap_haloween:

Samo zobacz, że "zepsułes go" ostatnio nabijajać mnóstwo gier na Yoshino, na którym trzeba by być mega koksem, żeby mieć je wysokie. Tu lezy pies pogrzebany. Duzo tez pograłeś na znerfionych CV ... Cóż - sam wybrałeś swoje ostatnie PR ;-)

Players
60 posts
8,110 battles

Niestety z avg xp problem jest taki, że pewne aspekty klas są słabo nagradzane przez xp. Dmg po spocie czy wytankowany dmg na przykład (tematy od dawna zresztą wałkowane na forum). Być może dlatego twórca PR nie uwzględniał tego elementu jako kluczowego?

Edit: oj, jak dodawałam odpowiedź to nie wyświetlało mi jeszcze wcześniejszych, także sorry za powtórzenie argumentu, jaki już padł :D

• Cool 1

Players
17 posts
59 battles
7 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Na rankach potrafiłem skapować i 4 kap, obic niszczary solidnie i coś wbić solidnie dla pancka i strasznie cięzko było mieć xP wyższe niż Henryk palący na granicy mapy.

Zobacz też, że wysoko grasz - średnia tierów 8,7 i stad cięzko jest mieć b. wysoki PR. Średnie staty na wielu okrętach są po prostu już dosyć wyśrubowane. Podniósł byś je mając np. 60% WR, ale IX/X, to nie IV-VII, że jeden dobry gracz, tak łatwo może ustawiać całe bitwy.

Na Twoim miejscu w ogóle nie brałbym tego do głowy, a grał tak jak się uważa, skoro wyniki masz dobre. Jak ci tak bardzo zależy, to siadaj do IV i zacznij go windować do kolosalnych rozmiarów, albo graj dużo niedowartościowanymi okrętami typu. Tirpitz ;-) Przyznam kiedyś sam tak robiłem :cap_haloween:

Nigdy nie grałem pod staty i nie będe grał, gra ma mi sprawiać przyjemność, tak tylko chciałem się dowiedzieć dlaczego exp nie jest liczony do PR....jak ktoś się męczy i gra tym czym nie lubi bo chcę staty to powodzenia dla niego.....są kozaki z kosmicznymi WR i PR może mają smykałkę do takich gier, ale nie zapominajmy że to tylko gra...a gra jest do rozrywki.. tak więc  powodzenia na morzach i niech RNG bedzie z wami......siema

Players
205 posts

Istnienie PR ma sens choćby z tego powodu, że sposób jego kalkulacji jest jawny. Niech mnie ktoś poprawi jeśli trzeba (jest późno, a ja raczę się Russian Imperial Stoutem), ale WG nigdy nie podało dokładnej formuły na wyliczenie doświadczenia.

Gdyby avg xp brane było pod uwagę, PR straciłoby na przejrzystości.

• Cool 2

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Rozumiem. Na podsumowanie zobacz tylko, że Twoje ogólne PR jest w silnej fazie wzrostowej, bo widać, że się rozwijasz.

image.thumb.png.220a8c78aa24e0abd3f29e08dccc17e2.png

Gdy np. moje w stagnacyjnej. Dochodze do szczytu swoich możliwości i nie gram już pod jego grind. Gdybym grał tym co mi najlepiej leży, to by dalej rosło, ale mi na tym już nie zależy, bo gram "for fun", a jedyny cel jaki sobie postawiłem,, to utrzymać wysoki WR i zmianę sposobu gry na jak najbardziej ofensywny.

image.thumb.png.1a3087abf1e51914c4ab1543d69f0b5a.png

Aby wygenerowac takie staty za całą naszą karierę kilkamy tutaj:

image.thumb.png.916d1dec1cccd2695ac3c6f50c3a7aec.png

Players
17 posts
59 battles

jeszcze mnie zastanawia kwestia taka że, jaki wpływ MM ma na twój WR, bo nikt mi nie powie że MM losuje sprawiedliwie.....wiadomo jesteś kozakiem masz wysoki WR

[MORIA]
Players
7,346 posts
36,619 battles
3 minutes ago, cpt_Reckless said:

Że co Ty robisz??? Wykasuj ten wpis czym prędzej, może policja WoWs jeszcze nie dotarła na miejsce zbrodni :Smile_trollface:

comment_cVQEsOhm2iRwPXCIyORiAxJdORO7scYu.jpg

• Cool 1

Weekend Tester
6,382 posts
6,926 battles
44 minutes ago, Mateusz_Dzik said:

jeszcze mnie zastanawia kwestia taka że, jaki wpływ MM ma na twój WR, bo nikt mi nie powie że MM losuje sprawiedliwie.....wiadomo jesteś kozakiem masz wysoki WR

MM nie ma żadnego wpływu na WR w dłuższym okresie czasu. 

• Cool 1

[S-J-W]
Players
300 posts
12,029 battles
11 minut temu, zdzislawdyrma napisał:

pr nie uwzglednia najwazniejszego

mojej zajebistosci

Pełna zgoda, mam tak samo i żadnej ryby za to. I dalej wożę się deskami...

[S-J-W]
Players
300 posts
12,029 battles
1 godzinę temu, cpt_Reckless napisał:

Istnienie PR ma sens choćby z tego powodu, że sposób jego kalkulacji jest jawny. Niech mnie ktoś poprawi jeśli trzeba (jest późno, a ja raczę się Russian Imperial Stoutem), ale WG nigdy nie podało dokładnej formuły na wyliczenie doświadczenia.

Gdyby avg xp brane było pod uwagę, PR straciłoby na przejrzystości.

RIS daje jakieś 12 %, ale tu raczej nie nic do poprawiania. Drożdży winnych już musieli do tego dać, ale efekt wart tej pracy. i ceny. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
10 hours ago, Odo_Toothless said:

LOL :Smile_teethhappy:

Zdajesz sonie sprawę, że właśnie opisałeś PR? Xp w odróżnieniu od tego idiotyzmu preferuje % uszkodzeń zamiast ich ilość. A także w dużo większym stopniu nagradza zwycięstwo. Poza tym uwzględnia takie rzeczy jak cap/decap, spot, zestrzelone samoloty, uszkodzenia po spocie, uszkodzenia potencjalne - wszystko to, co autor PR uważa za kompletnie nieistotne.

• Cool 1

Players
17 posts
59 battles
6 godzin temu, Greyshark napisał:

LOL :Smile_teethhappy:

Zdajesz sonie sprawę, że właśnie opisałeś PR? Xp w odróżnieniu od tego idiotyzmu preferuje % uszkodzeń zamiast ich ilość. A także w dużo większym stopniu nagradza zwycięstwo. Poza tym uwzględnia takie rzeczy jak cap/decap, spot, zestrzelone samoloty, uszkodzenia po spocie, uszkodzenia potencjalne - wszystko to, co autor PR uważa za kompletnie nieistotne.

Włąsnie oto chodzi autor PR ocenia twoją zajebistość pod względem  dmg i fragów, a nie pod względem przyczynienia się do wygrania bitwy (cap, decap, spot, samoloty,

uszkodzenia % okrętów, potencjalne dmg ( jak by niebyło te potencjalne dmg jest ważne gdyż przyczyniasz się do przeżycia sojuszników bo walą do ciebie a nie do minotaura który potrafi zejść od salwy z tirpitza z 20km.  i dlatego powinno się brać pod uwagę avg exp.............ale kompletnie nie rozumiem czemu WG nie podaje AVG EXP jako bazowy  tylko z tym bonusem z kontem premium......jest to chyba specjalne zagranie z ich strony żeby zrodzić chaos który na pewno ma coś na celu.....gdyż bazowy exp + WN by by idealnym wyznacznikiem PR

Weekend Tester
6,382 posts
6,926 battles

Tak naprawdę PR jest dobrym wskaźnikiem bo mimo wszystko Wows opiera się na robieniu dmg, niby można się tłumaczyć zajmowaniem baz czy zestrzeliwaniem samolotów (XDDD), ale uśredniona wartość PR dla wszystkich graczy naprawdę nie jest taka duża żeby stwierdzić że ktoś gra ponad lub niżej przeciętnej. Średnie uszkodzeń dla okrętów nawet X tieru są tak śmiesznie niskie, że robienie mniej oznacza sabotowanie teamu. A w skrajnych sytuacjach powinien wystarczać WR. 

A i jeszcze jedno. 

Jeżeli ktoś traktuje PR jako ostateczną wyrocznię i uszkodzenia stawia ponad wszystko to znaczy że nie zna się na grze i do niczego się nie nadaje. Eot. 

• Cool 1