Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
E4r0r_999

Alsace IFHE

9 comments in this topic

Recommended Posts

[KLON]
Players
409 posts
22,971 battles
23 minutes ago, E4r0r_999 said:

Cześć

Mam problem z kapitanem nie mogę zaznaczyć ifhe, wie ktoś może dlaczego?

Możesz zaznaczyć, ale taki build nie jest specjalnie dobry nawet w przypadku okrętu z tak skuteczną pomocniczą jak Alzacja.

[MORIA]
Players
7,342 posts
36,579 battles

Chodzi o to że główne działa nie potrzebują ifhe . WG nie brało pod uwagę że ktoś będzie robił BB pod pomocniczą plus ifhe. 

[PLO]
Players
372 posts
7,114 battles

Ale nie możesz bo nie możesz czy nie możesz bo nie masz wystarczająco dużo wolnych punktów kapitana?

Jeśli faktycznie się nie da, to ja z tego miejsca apeluję o dodanie do tego SE :Smile_popcorn:

[OFF2]
Players
16 posts
4,386 battles

Pkt były tylko jak zaznaczyłem to dalej było przekreślone to sądziłem że może nie działać

[ISEN]
Moderator
4,799 posts
1 hour ago, E4r0r_999 said:

Pkt były tylko jak zaznaczyłem to dalej było przekreślone to sądziłem że może nie działać

Wystarczyło najechać wskaźnikiem myszy na tą umiejętność, a pokazało by się okienko, w której by było napisane, że ta umiejętność jest nieprzydatna lub mało skuteczna dla tego okrętu.
Możesz wybierać dowolne umiejętności - nawet przyspieszenie torped na okręcie bez torped - ale nie będzie to działało. Właśnie dlatego WG dodało taką ikonkę by ludzie nie brali czegoś co jest nieprzydatne.

[TFP]
Beta Tester
253 posts
2,706 battles

Wyjaśnię ci w skrócie:

- Możesz wybrać IFHE, lecz ten znak stara ci się uświadomić, że według developerów perk nie jest on zalecany dla tego okrętu.

- Alsace posiada 9x152mm (3xIII) i 24x100mm (12xII).

• 152mm posiadają dobrą penetracje na poziomie 24mm (32mm z IFHE)
  • 100mm już tylko mizerne 15mm (22mm z IFHE)

W przypadku 152mm uda ci się przekroczyć bariery 25mm i 32mm, wiec zyskają one na tym

W przypadku 100mm zyskasz możliwość penetracji nadbudówek i lżej opancerzonych niszczycieli (19mm i 21mm), przez co zadadzą jakieś bazowe obrażenia, lecz stracisz na tym, gdy trafią w coś innego,

I teraz przechodząc do meritum:
Nie zawsze opłaca się brać IFHE! W prawdzie bazowe obrażenia są lepsze od pożarów, gdyż są pewniejsze, lecz warto sprawdzić ile zyskają na tym twoje pomocnicze i artyleria główna. Alsace zyska przede wszystkim na walce z niszczycielami oraz na średnim dystansie, gdzie pociski będą spadać pod wysokim kątem na nadbudówki, lecz z bliska będzie na tym stratna, gdyż niewiele spenetrują.
Jeżeli chcesz zyskać zarówno na bliskim, jak i średnim dystansie możesz wybrać Eksperta w Wyburzaniu, aby zwiększyć szanse na podpalenie. Podpalenie wymaga trafienia, a nie penetracji.

Polecane talenty dla pomocniczej:

- Zapobiegawcze utrzymanie - zmniejsza szanse na utratę dział pomocniczych w czasie walki. Zalecane w szczególności na francuzach :D

- Przypływ adrenaliny - zwiększa szybkostrzelność wraz z malejącym paskiem życia. Zalecane

- Podstawowy trening strzelecki - zwiększa szybkostrzelność. Zalecane

- Ekspert w Wyburzaniu - zwiększa szanse na podpalenie

- Ręczne sterowanie ogniem uzbrojenia dodatkowego - wręcz wymagany na VII+, gdyż przydaje się w większości sytuacji. Zalecane

- Zapalnik bezwładnościowy dla pocisków OB - zwiększa penetracje pocisków OB kosztem szansy na podpalenie. Przydatne szczególnie, jeżeli spenetrujesz 19mm, 25mm lub 32mm

- Zaawansowany trening artyleryjski - zwiększa zasięg dział pomocniczych (warto wziąć pod uwagę, że na dystansie 8km+ ich celność "nie jest zbyt zadowalająca", a w szczególności na 10km+)

Kombinacje:

- Penetracja

Zapobiegawcze utrzymanie

Cel Priorytetowy / Ekspert w ładowaniu

Przypływ Adrenaliny

Podstawowy trening strzelecki

Ręczne sterowanie ogniem uzbrojenia dodatkowego

Zapalnik bezwładnościowy dla pocisków OB

Ekspert w kamuflażu / Zaawansowany trening artyleryjski

- Podpalanie

Zapobiegawcze utrzymanie

Strzelec Wyborowy

Przypływ Adrenaliny

Ekspert w wyburzaniu

Ekspert w kamuflażu / Zaawansowany trening artyleryjski

- "Berserk" - specjalista od walki w zwarciu

Zapobiegawcze utrzymanie

Strzelec Wyborowy

Przypływ Adrenaliny

Ekspert w wyburzaniu

Zapalnik bezwładnościowy dla pocisków OB

Beta Tester
457 posts
10,166 battles
17 minutes ago, Hectorix said:

• 152mm posiadają dobrą penetracje na poziomie 24mm (31mm z IFHE)
  • 100mm już tylko mizerne 15mm (20mm z IFHE)

@Hectorix proszę zapoznaj się z zasadami obliczania penetracji dla pocisków HE i przestań wprowadzać ludzi w błąd.

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Gunnery_%26_Armor_Penetration#HE_penetration

Prawidłowe wartości penetracji dla francuskich dział pomocniczych to:

- 152mm (24mm bez IFHE / 32mm z IFHE)

- 100mm (16mm bez IFHE / 22mm z IFHE)

• Cool 2

[TFP]
Beta Tester
253 posts
2,706 battles
14 minutes ago, Targo__PL said:

@Hectorix proszę zapoznaj się z zasadami obliczania penetracji dla pocisków HE i przestań wprowadzać ludzi w błąd.

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Gunnery_%26_Armor_Penetration#HE_penetration

Prawidłowe wartości penetracji dla francuskich dział pomocniczych to:

- 152mm (24mm bez IFHE / 32mm z IFHE)

- 100mm (16mm bez IFHE / 22mm z IFHE)

Musiała mnie dopaść chwila słabości po pracy, bo korzystałem z tego samego źródła :D

Sign in to follow this