Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
IMPERAT0R_1991

Yoshino czy Salem

43 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
[TF16]
Players
549 posts
9,089 battles

Nie obraz sie stary ale zrob sobie najpierw jakas dyche "po bozemu".

Niewazne co bys nie kupil bedziesz w obecnej sytuacji tylko i wylacznie rozczarowany.

• Cool 4

[PLO]
Players
372 posts
7,114 battles

@ORP_Bukamnie wyprzedził.

Ja poleciłbym Ci powrót do IV tieru i zapoznanie się z podstawami gry. 

Na chwilę obecną nie wykorzystasz 30% możliwości żadnego z tych okrętów. 

• Cool 2
  • Bad 1

[PLO]
Players
721 posts
9,423 battles

każdy kierowca zwykłego samochodu marzy o czymś lepszym, fajniejszym, zajebistrzym, np. o Ferrari, pomimo, że pewnie nie umiałby nim ruszyć. Dlaczego tutaj miałby być inaczej, tym bardziej, że stać człowieka. Dlatego też, ponieważ to tylko gra, i ani tym nikogo nie rozjedzie, ani sam na drzewo nie wpadnie, powiem: kup sobie co chcesz, co ci się podoba. 

A inni? Tak jak zawsze: dobrzy gracze/posiadacze zacnych fur/ powiedzą: kolejny leszcz kupił se nowa zabawkę. Ale cienias. A ci którzy nie mają, będą zazdrościć.  

• Cool 6
  • Funny 1
  • Bad 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,491 battles
4 hours ago, IMPERAT0R_1991 said:

Witam, nazbierało mi się trochę węgla i zastanawiam się który krążownik wybrać: Yoshino czy Salem. Proszę o opinie 

A chcesz więcej stać przy wyspie i strzelać, czasami włączyć radar lub hydro, czy pływać robiąc uniki i strzelać?

• Cool 1

[GLORY]
Players
213 posts
29,735 battles

Weź lepiej yoshino, gra Salemem będzie dla ciebie za trudna. Salemem grasz schowany zza wyspy, musisz się dobrze ustawić, a Yoshino walisz z daleka i to będzie chyba lepsze rozwiązanie zanim nabierzesz doświadczenia. 

• Cool 2

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles
5 godzin temu, IMPERAT0R_1991 napisał:

Witam, nazbierało mi się trochę węgla i zastanawiam się który krążownik wybrać: Yoshino czy Salem. Proszę o opinie 

Byliśmy razem w grze, przedmówcy mają rację.

[MORIA]
Players
7,353 posts
36,715 battles

Yoshino to bardziej jak lepsze Zao ale masz lepsze PP (Minotaura z każdej strony cytadelujesz ) plus dużo większy zasięg ognia. Torpedy też lepsze kąty. Tyle że ma gorszy spot i bardziej mułowaty.

Salem gra się jak na DM. Są różnice tu i tam ale to jest ten sam okręt. Yoshino jest inne, nie jest copy paste innego okrętu liniowego. 

[TF16]
[TF16]
Players
549 posts
9,089 battles

Co ma mu niby dac porownanie Yoshino do Zao czy Salema do DM skoro zadnego z nich nie ma w porcie i nie ma pojecia jak sie tym gra? Takie porady mozna sobie serdecznie podarowac.

[TF16]
Players
456 posts
16,511 battles
6 minutes ago, MacArthur92 said:

Yoshino to bardziej jak lepsze Zao ale masz lepsze PP (Minotaura z każdej strony cytadelujesz ) plus dużo większy zasięg ognia. Torpedy też lepsze kąty. Tyle że ma gorszy spot i bardziej mułowaty.

Salem gra się jak na DM. Są różnice tu i tam ale to jest ten sam okręt. Yoshino jest inne, nie jest copy paste innego okrętu liniowego. 

Tylko, że piszesz do osoby, która nie ma (o czym już wspomniał @ORP_Buka) ŻADNEJ  dziesiątki.

Ja wiem,  ze to Jego zasoby, ale naprawdę (popierając przedmówców) kupując sobie dziesiątkę, której sposób gry jest różny od tych okrętów, które posiada (z drzewkowych najwyższe to NO i Cleveland, premki - Alaska i JB) albo się zniechęci do nich, albo nadzieje na niewybredne uwagi/komentarze co bardziej krewkich współgraczy.    

[MORIA]
Players
7,353 posts
36,715 battles
1 minute ago, piterski74 said:

Tylko, że piszesz do osoby, która nie ma (o czym już wspomniał @ORP_Buka) ŻADNEJ  dziesiątki.

Ja wiem,  ze to Jego zasoby, ale naprawdę (popierając przedmówców) kupując sobie dziesiątkę, której sposób gry jest różny od tych okrętów, które posiada (z drzewkowych najwyższe to NO i Cleveland, premki - Alaska i JB) albo się zniechęci do nich, albo nadzieje na niewybredne uwagi/komentarze co bardziej krewkich współgraczy.    

To sorki nie sprawdzam co kto ma. Miałem na myśli że Yoshino to ciut inny gameplay niż drzewkowe a Salem to podobny do drzewkowego do którego można dojść. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
3 hours ago, genek012 said:

każdy kierowca zwykłego samochodu marzy o czymś lepszym, fajniejszym, zajebistrzym

Ostrożnie używaj słów "każdy, wszyscy itd".

Ja np. wymagam od samochodu żeby mi d...ę woził, nie psuł się i był tani w eksploatacji. No i żebym nie rwał włosów z powodu byle ryski na karoserii.

3 hours ago, genek012 said:

powiem: kup sobie co chcesz, co ci się podoba.

Ale z tym podobaniem się to właśnie jest kłopot. Bo jak się nie ma żadnego doświadczenia z grania top-tierami, to ciężko nawet o jakieś analogie.

Węgiel przecież nie przepadnie.

4 hours ago, genek012 said:

A inni? Tak jak zawsze: dobrzy gracze/posiadacze zacnych fur/ powiedzą: kolejny leszcz kupił se nowa zabawkę. Ale cienias. A ci którzy nie mają, będą zazdrościć.

Znów uogólniasz. Człowiek baz doświadczenia w premce T10 niczym szczególnym nie różni się od gościa w drzewkowej dyszce którą zrobił na FreeXP. Czego tu niby zazdrościć?

• Cool 2
  • Bad 1

[PLO]
Players
721 posts
9,423 battles
2 minuty temu, rtfm_pl napisał:

Ostrożnie używaj słów "każdy, wszyscy itd".

Ja np. wymagam od samochodu żeby mi d...ę woził, nie psuł się i był tani w eksploatacji. No i żebym nie rwał włosów z powodu byle ryski na karoserii.

Ale z tym podobaniem się to właśnie jest kłopot. Bo jak się nie ma żadnego doświadczenia z grania top-tierami, to ciężko nawet o jakieś analogie.

Węgiel przecież nie przepadnie.

Znów uogólniasz. Człowiek baz doświadczenia w premce T10 niczym szczególnym nie różni się od gościa w drzewkowej dyszce którą zrobił na FreeXP. Czego tu niby zazdrościć?

Ej, ej, ej..!

1. A nie miałeś nigdy plakatów z superautami, świerszczyków z superlaskami lub nie marzyłeś nigdy o czymś lepszym niż masz?

2. podobać się może tylko i wyłącznie z wyglądu i to może być wystarczający powód do zakupu.

3. można zazdrościć samego posiadania. I tak zazdroszczący- niemający też w przyszłości może sobie nabyć obiekt pożądania :Smile_trollface:

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
3 minutes ago, genek012 said:

A nie miałeś nigdy plakatów z superautami, świerszczyków z superlaskami

Nie.

4 minutes ago, genek012 said:

lub nie marzyłeś nigdy o czymś lepszym niż masz

A pewnie, o samochodach też. Ale wtedy to strasznym gówniarzem byłem. A potem kupiłem swojego pierwszego Poloneza.

8 minutes ago, genek012 said:

podobać się może tylko i wyłącznie z wyglądu i to może być wystarczający powód do zakupu.

Pewnie. Ale jak ktoś się pyta na forum, to znaczy, że jednak interesuje go trochę więcej niż wygląd.

9 minutes ago, genek012 said:

można zazdrościć samego posiadania. I tak zazdroszczący- niemający też w przyszłości może sobie nabyć obiekt pożądania

Zdecydowana większość jeśli już czegoś zazdrości to Stalingrada. Okręty za węgiel nie budzą szczególnych emocji. Są za darmo, każdy może mieć. Czego tu zazdrościć.

• Cool 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
465 posts
15,125 battles

Odpowiadając na pytanie z dwójki Salem/Yoshino Polecam Yoshino, ale zanim się za niego weźmiesz to najpierw trening 100 -150 bitew na krążowniku japońskim co najmniej 9 tieru. Inaczej ukatrupia ciebie szybciej niż cokolwiek w bitwie zrobisz. Yoshino to trochę mocniejsza Azuma ale i tak delikatny okręt wymagający uważnej gry. Yoshino to manewruj, manewruj i jeszcze raz manewruj. Strzelaj zza pancerników, nie pokazuj burty i patrz kto, skąd i z czego do Ciebie strzela.

[TF16]
Players
2,262 posts
21,791 battles

Fajnie, że radzicie newbie granie manewrowe yoshino, które nie manewruje. To dobry okręt i ma wiele zalet, ale na 100% nie jest nią manewrowość. Podobnie jak porównywanie gameplayu Salema i Desa. To, wbrew pozorom dwa zupełnie różne okręty. Co więcej Salem doskonale sprawdza się w walce manewrowej na otwartych wodach. 

Z odwodzeniem autora wątku od zakupu premkowej X, zanim nie dorobi się drzewkowej, się zgadzam. Jeśli jednak masz za dużo węgla, to weź Yoshino. Grając na zasięg i "manewrujac" pograsz dłużej niż Salemem. 

• Cool 5

[DK-PL]
Players
2,456 posts
28,527 battles
2 hours ago, Lucius_Dentatus said:

Fajnie, że radzicie newbie granie manewrowe yoshino, które nie manewruje. To dobry okręt i ma wiele zalet, ale na 100% nie jest nią manewrowość. Podobnie jak porównywanie gameplayu Salema i Desa. To, wbrew pozorom dwa zupełnie różne okręty. Co więcej Salem doskonale sprawdza się w walce manewrowej na otwartych wodach. 

Z odwodzeniem autora wątku od zakupu premkowej X, zanim nie dorobi się drzewkowej, się zgadzam. Jeśli jednak masz za dużo węgla, to weź Yoshino. Grając na zasięg i "manewrujac" pograsz dłużej niż Salemem. 

Wiesz, nie chodzi o to do czego nadaje się lub nie Yoshino/Azuma, sęk w tym że innej opcji nie ma, słabe opancerzenie tych okrętów wymusza taką grę. Stanie dziobem ku wrogowi jak Stalingradem skończy się zjedzeniem żywcem w kilka sekund z ifheczków, he 203, o penach przez cały kadłub wszystkim powyżej 380mm nie wspomnę :Smile-_tongue: O dziwo co jakiś czas widuję tak grające Azumy i Yoshino, wiem wtedy, że w takiej bitwie mam szansę na rekord dmg :cap_rambo: :Smile_veryhappy: A więc gramy manewrowo i w ruchu, biorąc poprawkę na naszą wielkość, czyli dodajemy sobie +10km do odległości jaką mamy mieć od przeciwnika by trafiał nas jak najmniej. Trafiani będziemy owszem, więc musimy tak dysponować naszą pulą HP by wystarczyło jej na 20 min bitwy :Smile_trollface: I tak mamy ok 1/3 hp więcej od zwykłego krążka więc nawet zjedzenie jednej cytadeli nam nie straszne.

Co do Salema to z racji naprawki jest to coś pośredniego pomiędzy zwykłym krążownikiem a wielkim. Zgadzam się, również gram nim w ruchu manewrowo z modułem na zasięg, czyli zupełnie inaczej niż Desem i do takiego grania właśnie z racji możliwości tankowania dużych obrażeń naprawkom, nadaje się śmiem stwierdzić znacznie lepiej niż np. Hindenburg. Oczywiście jest też uniwersalny i jeśli chcemy i mamy możliwość, możemy pograć też jak Desem, stacjonarnie przy górce. 

Players
2,619 posts
15,505 battles

to teraz ja z takim pytaniem

mam już prawie milion wolnego dosw

i czy brac azume czy czekac na cos lepszego

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles

Ja tam czekam, jak będę miał 2 mln. to pomyślę - pewnie Siegfried ;) 

[TF16]
Players
2,262 posts
21,791 battles
2 hours ago, zdzislawdyrma said:

to teraz ja z takim pytaniem

i czy brac azume czy czekac na cos lepszego

Czekaj 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
On 7/18/2019 at 1:56 PM, zdzislawdyrma said:

Pytanie zasadnicze to jak szybko Ci przyrasta. Bo jak zarabiasz z pół miliona miesięcznie, to możesz spokojnie teraz wydać, zanim nowe szipy wejdą, to już większość zapasu sobie odtworzysz.

Przy czym nie wiem czy jest sens brać Azumę, jesli Yoshino jest pod każdym względem lepsze, a losowania w praktyce i tak są ciągle na dyszki.