Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sigimundus

Sinop — Soviet Tier VII battleship.

10 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
143 posts
14,874 battles

Za mě asi jedna z nejvíc OP lodí ve hře vzhledem ke svému tieru (Kremlin zatím nemám). Stejně jako u ostatních ruských bitevek je alfou a omegou pohlídat si bok. Pokud toto dodržíte, jste králem mapy. Lodě stejného nebo nižšího tieru doslova trháte na kusy bez ohledu na jejich úhlování. S osmičkama se neztratíte a ani v devítkách nebudete jen do počtu. Nejoblíbenější činnost je vypínání CA na jednu salvu. Pokud investujete moduly a kapitánské body do AA, budete i noční můrou nepřátelských CV. 

[1-CSP]
Players
419 posts
On 7/9/2019 at 1:58 PM, Sigimundus said:

Sinop — Soviet Tier VII battleship.

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Sinop

Spíš by mě zajímaly skutečné plány jako na 6,8 a 10 tier.... 9 pokud se nepletu existovala minimálně rozestavená ve dvou verzích...Rád se podívám na existující návrhy originálních lodí a budu spokojený a nebudu rýpat... Dík

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,628 posts
12,691 battles
On 7/13/2019 at 5:33 PM, Thorisin said:

Spíš by mě zajímaly skutečné plány jako na 6,8 a 10 tier.... 9 pokud se nepletu existovala minimálně rozestavená ve dvou verzích...Rád se podívám na existující návrhy originálních lodí a budu spokojený a nebudu rýpat... Dík

Tady si to projdi

http://www.gwpda.org/naval/irn16bb.htm

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,608 posts
16,680 battles

Po Izmailu je Sinop dost zklamání. Prostě 12 děl je dvanáct děl. Se Sinopem jich mám většinou použitelných jen 6. A taky se ukazuje problém s přílišnou penetrací, kdy do křižníků skoro není šance dát penetraci (jeden začátek bitvy byl opravdu zábavný: 11 overpenů, 1 penetrace a 3 odrazy).

No, ale když se vzdálíme od děl, narazíme na můj hlavní problém. Sinop je principiálně buldozer. Zepředu mu takřka nic neublíží a sám zatím může likvidovat cíle. Jenomže všechno má své limity a tankovat polovinu a více nepřátelského týmu už je nad schopnosti Sinopa. Tím spíš, že aby byl Sinop v dostřelu svých vlastních děl, bude natolik blízko enemáků, že se některým nutně budou otvírat boky.

No a proč je problém, že Sinop nezvládne sám 6+ lodí? To je jednoduché, ve 4 případech z 6 bitev mne tým hrdinně opustil sotva jsem se dostal na dostřel enemáků. Obrátku jsem sice ještě pokaždé přežil, ale daleko jsem potom neutekl. Zezadu už Sinop rozhodně tak nedrží jako zepředu. Čili čtyřikrát jsem skončil jako jeden z prvních pod vlnama s asi 40k DMG a bez killu.

Na druhou stranu zas ale musím uznat, že když tým podrží aspoň pár minut a se Sinopem se dostanete do výhodné pozice, pak je to fakt držák. V těch zbylých dvou bitvách ze šesti se povedlo a rázem 100k DMG, snadné přežití a dohromady 9 killů.

[T-N-T]
Players
3,608 posts
16,680 battles

No, tak bohužel, ty 2 bitvy byly výjimky.

Sinop je v současné metě naprosto nepoužitelný. Jakmile jsem v dosahu svých děl, ihned se na mne sype munice ze 6+ lodí. Otáčet se v Sinopu nelze, couvá moc pomalu. Torpédům neuhne.

V prvních bitvách jsem měl aspoň štěstí na MM. To pominulo, takže teď jsem konstatntě sám proti několika Benhamům, Kagerům, Akatsuki a nemám šanci cokoliv udělat. Jsem mrtvý dřív, než dostřelím na jediné spotlé enemy lodě...

• Cool 1

Players
567 posts
7,881 battles

Jo, s tím musím souhlasit. Pro mně první ruská bitevka, se kterou se mi pocitově i objektivě hraje strašně špatně.

Děla sice supersilný na svůj tier, ale neuvěřitelně náladový - už se mi stalo i to, že na 6,4 km skoro stojícího a broadside Scharnhosta se netrefilo nic - všechno do vody před nebo nějak záhadně přes něj, ve stejný bitvě stojící Kirov na 10 km opět všechno dokolečka a nic do lodi, jakou to má, proboha, sigmu? Jindy to zase vypne T9 loď na salvu na max dostřel, celkově takovej podivnej RNG kafemlejnek.

No a výdrž? Nevím, ale furt hořím, což je vzhledem k omezeným healům docela průšvih a od AP dostávám taky nehorázný šlupky i pod úhlem, nedejbože z boku, takže IMHO výdrž dost podprůměrná.

K tomu všemu je to magnet na takový týmy, že se to slušně fakt napsat nedá.

• Cool 2

Players
1,681 posts
9,519 battles

Tohle je prostě nesmysl, ta lod trefuje pod 10 km všechno 5-6 granáty když stojí na čumák. Když si srovnám přesnost následovníku na 8 a 9 tieru, tak jsou mnohem těžší na hraní a méně přesné. Tohle prostě ne. Když se nerfoval Vladivostok v přesnosti, tak tohle mělo jít dolů taktéž. Nebudu vůbec srovnávat s jinými konkurenty na tieru 7. Hlavně by měl být nepřesná na větší vzdálenost a ono to je i není pravda. Vystřelí to disperzi hrábě a všechno letí mimo, ale jeden granátek záhadně do citadely. Vizuálně hnusná loď, ale je vůči jiným sedmičkovým bitevkám ve značné výhodě. 

• Cool 2

[IDDQD]
Korzár
2,433 posts
355 battles

U této lodi velmi rád píšu "no skill, ship for noobs". Asi tak.. v rankedech na 15 km zádí s Myokem a dá mi top za 25 000. Pod 10 km devastating, pokud týpek umí mířit. Nehledě na ten pancíř.. Klasický balanc WG.. ruské lodě mají jedinou slabinu, bok.. Děla super, AAčka super, rychlost super, pancíř super..

• Cool 2

[27TP]
Players
18 posts
8,903 battles

To by mne zajímalo, kde má tedy tahle loď tu slabinu - AP neproráží ani z boku z libovolné vzdálenosti, HE  z 50% za nulu. Imunní vůči torpédům (v porovnání s jinými loďmi), silná AA, manévrovací schopnost jako křižník.

V podstatě stále stejná story, jaká jde už od World of Tanks - jak je to ruské, je to brutálně přeboostované. Vzpamatujte se proboha - to se bojíte, že vám to Putin vypne, když mu nepolezete do pr?

Sign in to follow this