Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sigimundus

Izmail — Soviet Tier VI battleship.

12 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
3,045 posts
13,515 battles

Díky Sigimu za založení.

Každopádně Izmail jsem vyzkoušel v Coopu... a zíral jsem na ty citadely. Bohužel v Randomu se nedostávám dost blízko na slušný boj. Samozřejmě hlavně je to kvůli stavu týmů a následně bitev, kdy je za 5 minut hotovo. Ale nějak jsem taky narazil na špatnou pohyblivost Izmaila. Rychlost má sice na T6 šílenou, ale nějak nechce brzdit a zrychlovat (asi jsem zhýčkán JB se speed boostem) a se zatáčením je to ještě horší. Když se k tomu přičtou ne zrovna dobré palebné úhly a pomalá děla, vyjde z toho extrémně těžkopádná loď, která nemůže reagovat na průběh bitvy: na začátku si musíte tipnout, jak to půjde, když se spletete, bude za pár minut po vás, respektive se ocitnete 20km od vší akce.

Asi by se na to dalo zvyknout, bohužel poté, co jsem zhlédl stav Randomu, už nic dlouho zkoušet nechci*...

*Což mne sakra štve, mám asi tucet lodí, co potřebuju vyjezdit.

Players
4,476 posts
24,584 battles

Takže, když si na začátku zvolíš blbou stranu, jseš buď do konce hry mimo dění nebo naopak zmasakrovanej :-)  Podobně jako s Warspite na T6.

[T-N-T]
Players
3,045 posts
13,515 battles

Nene, nejen blbou stranu ale i přesně bod na mapě. Warspite mi přišel daleko pohyblivější a schopnější nejen tankování, ale i boje na dálku (jé ta přesná děla nad 15km :fish_cute_2: i se spotterem).

[FO3]
Players
126 posts
6,887 battles

Nevím jestli je Izmail dobrá nebo špatná loď, ale faktem je, že v ní schytávám nejvíc reportů od naštvaných hráčů enemy křižníků :-).

• Funny 2

[1-CSP]
[1-CSP]
Players
334 posts

Spíš by mě zajímaly skutečné plány jako na 6,8 a 10 tier.... 9 pokud se nepletu existovala minimálně rozestavená ve dvou verzích...Rád se podívám na existující návrhy originálních lodí a budu spokojený a nebudu rýpat... Dík

[SALIS]
Players
427 posts
13,310 battles
21 minutes ago, Thorisin said:

Spíš by mě zajímaly skutečné plány jako na 6,8 a 10 tier.... 9 pokud se nepletu existovala minimálně rozestavená ve dvou verzích...Rád se podívám na existující návrhy originálních lodí a budu spokojený a nebudu rýpat... Dík

Čtyři bitevní křižníky třídy Izmail (většinou teda označovány jako třída Borodino, ale kvůli možné záměně s predreadnoughty stejnojmenné třídy se částo používá i jméno Izmail) byli rozestavěny a v roce 1915 spuštěny na vodu. Z důvodu probíhající první světové války a později občanské války atd. nebyly nikdy dokončeny. Tři trupy byly sešrotovány roku 1923, ale o posledním (údajně dokončeném z 50%) se ještě v roce 1930 se uvažovalo o jejich dokončení v různých podobách (včetně jako letadlové lodi :Smile_trollface:); ale nakonec bylo rozhodnuto taktéž jej sešrotovat... Ve hře má samozřejmě stejně jako většina lodí fantasy nástavby a AAčka oproti plánům.

Zrovna o téhle třídě je i článek na české wikipedii a ve spoustě knížek...

[1-CSP]
[1-CSP]
Players
334 posts

Věřím.Jen se ptám.Wkipedie se nedá občas brát příliš vážně. O těch dalších něco víš nebo je to holá fantasy?

[SALIS]
Players
427 posts
13,310 battles
18 hours ago, Thorisin said:

Věřím.Jen se ptám.Wkipedie se nedá občas brát příliš vážně. O těch dalších něco víš nebo je to holá fantasy?

Sice je to offtopic a už jsem to tady na fóru asi dvakrát psal ale nechce se mi ti odpovídat ke každé té lodi zvlášť, snad to nevadí...

Spoiler

O všech lodích krom T5 (Pyotr - ale tam vím, že v té době Rusové chtěli nakupovat loďe v cizině a jak Němci tak Britové jim nabízeli své projekty; takže nějaký reálný základ tam taky je); jsem našel informace o tom, že byli projektovány pouhým brouzdáním po internetu. Také jsem to sem už někam dával, odkaz na knihu v ruštině o vývoji bitevních lodí Sovetskij Sojuz , ve které jsou zmíněny jak Vladivostok tak Project 24 (aka Slava nebo v podstatě model Kremlinu, kde si WG vymyslelo 457mm děla i když samo v popiscích té Ruské sbírky tuto možnost zmínilo jako nemožnou :Smile_trollface::Smile_trollface:):; takže nějaký ten reálný projektovaný základ ty lodě mají : https://www.e-reading.club/bookreader.php/1002749/Vasilev_A._-_Superlinkory_Stalina._Sovetskiy_Soyuz_Kronshtadt_Stalingrad.html

Sinop je jedna z mnoha studií ruských konstruktérů během první světové války, v odbě kdy se ani nedalo očekávat, že by se postavili. Konkrétně je to dle projektu konstruktéra Kostenka z roku 1917 na Bitevní loď pro Černé moře, zdroj bohužel jenom v Angličtině: http://www.gwpda.org/naval/irn16bb.htm  

A Knyaz Suvorov je dost zpatlaná verze návrhu konstruktéra Skvortsova na první ruskou bitevní loď s myšlenkou all-big-guns. Skvortsov byl mimo jiné i konstruktérem posledních ruských predreadnoughtů třídy Andrei Pervorozvanny….

• Cool 2

[1-CSP]
[1-CSP]
Players
334 posts
2 hours ago, Dave6 said:

Sice je to offtopic a už jsem to tady na fóru asi dvakrát psal ale nechce se mi ti odpovídat ke každé té lodi zvlášť, snad to nevadí...

Hide contents

O všech lodích krom T5 (Pyotr - ale tam vím, že v té době Rusové chtěli nakupovat loďe v cizině a jak Němci tak Britové jim nabízeli své projekty; takže nějaký reálný základ tam taky je); jsem našel informace o tom, že byli projektovány pouhým brouzdáním po internetu. Také jsem to sem už někam dával, odkaz na knihu v ruštině o vývoji bitevních lodí Sovetskij Sojuz , ve které jsou zmíněny jak Vladivostok tak Project 24 (aka Slava nebo v podstatě model Kremlinu, kde si WG vymyslelo 457mm děla i když samo v popiscích té Ruské sbírky tuto možnost zmínilo jako nemožnou :Smile_trollface::Smile_trollface:):; takže nějaký ten reálný projektovaný základ ty lodě mají : https://www.e-reading.club/bookreader.php/1002749/Vasilev_A._-_Superlinkory_Stalina._Sovetskiy_Soyuz_Kronshtadt_Stalingrad.html

Sinop je jedna z mnoha studií ruských konstruktérů během první světové války, v odbě kdy se ani nedalo očekávat, že by se postavili. Konkrétně je to dle projektu konstruktéra Kostenka z roku 1917 na Bitevní loď pro Černé moře, zdroj bohužel jenom v Angličtině: http://www.gwpda.org/naval/irn16bb.htm  

A Knyaz Suvorov je dost zpatlaná verze návrhu konstruktéra Skvortsova na první ruskou bitevní loď s myšlenkou all-big-guns. Skvortsov byl mimo jiné i konstruktérem posledních ruských predreadnoughtů třídy Andrei Pervorozvanny….

Dík , zatím nebylo žádná ochota k diskuzi , spíš jen narážky a urážky.Informace kvituji z povděkem a až bude čas rád je prostuduji...O Sojuzu a Ukrajině vím , šlo o lodě stejné třídy a Kronshtadt a Stalingrad je známo měl v plánu Stalin, protože byl megaloman jako Hitler.Vždyť i Německé lodě 9-10 vycházejí z Hitlerova projektu , jen škoda , že nedošlo ani na jednu s těch větších.Takhle jsou dobře hratelné , ale bylo by zajímavější mít třeba 8 děl 509 a pokud se nepletu tak tatíček Hitler měl v plánu ještě větší obludu se silnějšími děly...Jen Reader ho dokázal udržet na rozumné mezi...

[BOBAS]
Beta Tester
50 posts
3,482 battles

Izmail je takova trnita cesta, jejiz odmenou je Sinop, a ten je za me luxus, osobne jsem si ho nechal

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,045 posts
13,515 battles

Tak nakonec jsem Izmaila znovu zkusil a za 10 bitev asi 5 "First Strike" "Dev Strike" na chudáky křižníky naproti.*

Ono rozdíl byl hlavně v tom, že jsem nebyl pokaždé low tier jako ty první 3 bitvy, to se hned jinak hraje. Jak jsem byl kolem 12-13km, tak křižníky padaly jak podťatá tráva. No a pokud si vás dostatečně nevšímaly, tak klidně i do boků T8 bitevek to padalo za 15k+.

Nicméně každá sranda někdy končí. S Izmailem končí velice rychle a většinou jedinou salvou enemy bitevky. Spolehlivě vás zlikviduje salva patnácipacových děl a větších, naprosto z jakéhokoliv úhlu. A bohužel i lodě s mnoha menšími děly jako New Mexico či Fuso vám taky naloží úhel neúhel. Nejsem si zcela jist, jestli v jejich případě jde jen o velký počet penetrací, nebo jestli skulinami u sekundárek na bocích lodi dostanou granáty dokonce až do citadely, ale bolet vás to bude dost.

Sečteno podtrženo: Pokud se ocitnete na straně mapy bez oponentů s 380mm+ děly - a ideálně i bez dalších dvanáctidělových monster - tak jste pán a v podstatě nic vás nemůže zastavit (tuhle jsem jednou pokosil divizi Helena, Indianapolis, Atlanta podporanou Akatsuki a PEF). Pokud proti vám dotyčná bitevka stojí, můžete si stále užít, za předpokladu, že se před ní náležitě schováte/nebude si vás všímat. Jakmile se na vás podívá, je zle a ani dost nepravděpodobná rychlost Izmailu vám moc nepomůže přežít.

*EDIT: Tak trošku korekce: Kombinace obého First Strike/Dev Strike padla za 10 bitev třikrát. Dále padlo ještě jedno First Strike a další 4 Dev Strike.

Suma sumárum za 10 bitev: 7 Dev Strike, 4 First Strike, 1 Kraken. Proti T5 a většině T6 (+ T7 křižníky) je Izmail fakt OP jak prase.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.