Jump to content
Tanaka_15

Wieści z SuperTestu - Morskie Centrum Szkoleniowe, darmowy sprzęt eksploatacyjny premium oraz usprawnienia MM

109 comments in this topic

Recommended Posts

[MS--B]
Alpha Tester
1,091 posts
34,235 battles

Żeby wymyślać idiotyczne pomysły typu NTC to moce przerobowe WG ma ale żeby zrobić tak prostą rzecz jak poprawienie

wyświetlania przez tydzień tych samych "nowych wiadomości"

w porcie to nie ma.  Widocznie w kolejne "sprinty" wam się za dużo głupot mieści a za mało rzetelnej roboty. !! 

• Cool 2

[TF16]
[TF16]
Players
631 posts
10,172 battles
On 7/6/2019 at 10:09 AM, Greyshark said:

Nie podoba mi się ten nowy pomysł. Bonusy w pierwotnej wersji jak dla mnie wyglądały za słabo, żebym zdecydował się na kilkukrotny grind, oczekiwałbym raczej większych bonusów, wtedy najprawdopodobniej bym się skusił, a i pewnie sporo dublonów na wymianę doświadczenia by poszło. A teraz? Po co mi sześćdziesiąty któryś okręt premium? I tak większość z nich stoi w porcie, wypływam tylko kilkoma. Te kilka właśnie chętnie bym sobie ulepszył, a tak to podziękuję za kolejny grind. Zmiana niekorzystna zarówno dla mnie, jak i dla WG - mniejsze wpływy z wymiany doświadczenia, bo chyba jednak większość graczy wolałaby wymierne korzyści w postaci lepszego okrętu i w rezultacie więcej prawdopodobnie by wydali na zakup dublonów, niż na kolejną premkę.

Mysle ze wiele zalezy od tego na co faktycznie bedziemy mogli wymienic te zasoby w finalnej wersji. Grindu szczerze zbyt wielkiego bym sie nie spodziewal bo i tak zalegaja nam tryliardy wolnego expa na kontach a ciagle przeciez go praktycznie tylko dokladamy do naszej puli bo i jakos nie specjalnie jest go na co wydac, przynajmniej obecnie.

W praktyce bedzie to dla wielu z nas wygladac tak, ze przyjdzie pierwszy dzien sezonu, zerkniemy sobie na wolnego expa (wystarczy juz jakies 750 k zeby zrobic cala linie od zera), oki mam tyle ile trzeba co by tu dzisiaj wyzerowac?..... 2 klikniecia pozniej masz wszystko po staremu tylko z nowym zasobem na koncie. Wszystkiego na raz nie zrobisz ale jesli bedzie cos co Tobie odpawiada to z pewnoscia nie bedziesz mial problemu zeby cieszyc sie jakims nowym bajerem juz pierwszego dnia.

Wszystko zalezy oczywiscie od ilosci zasobow do zdobycia i kosztu stosownych bajerow, ja juz sie ciesze na Ohio :)

Moim zdaniem zmiana na lepsze, a tego nie da sie zbyt czesto o dzialaniech WG powiedziec wiec WOW! ;)

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
20 minutes ago, ORP_Buka said:

Mysle ze wiele zalezy od tego na co faktycznie bedziemy mogli wymienic te zasoby w finalnej wersji.

Oczywiście. Ale póki co to są okręty premium, czyli dla mnie nagroda nieatrakcyjna.

Grindu szczerze zbyt wielkiego bym sie nie spodziewal bo i tak zalegaja nam tryliardy wolnego expa na kontach a ciagle przeciez go praktycznie tylko dokladamy do naszej puli bo i jakos nie specjalnie jest go na co wydac, przynajmniej obecnie.

A to zależy, ja nie mam tak dużo, jakieś 400t obecnie. Wejdzie linia francuskich niszczycieli to znowu się tego wolnego pozbędę, bo raz że nie lubię niskich tierów, dwa, nie lubię niewymaksowanych okrętów. Potem jakaś inna linia, i znowu to samo. Przy ponad sześćdziesięciu premkach w porcie wolę na to właśnie wydawać, niż na kolejną. Gdyby natomiast była możliwość ulepszenia sobie ulubionych premek, tak jak w pierwotnej wersji, to rzeczywiście rozważałbym albo grind albo wymianę doświadczenia na wolne za dublony, bo tego faktycznie miliony mi zalegają na koncie.

[TF16]
[TF16]
Players
631 posts
10,172 battles
1 hour ago, Greyshark said:

Gdyby natomiast była możliwość ulepszenia sobie ulubionych premek, tak jak w pierwotnej wersji, to rzeczywiście rozważałbym albo grind albo wymianę doświadczenia na wolne za dublony, bo tego faktycznie miliony mi zalegają na koncie.

Najwiekszy problem z bezposrednimi ulepszeniami okretow jest taki ze albo beda zbyt przegiete i tym samym obligatoryjne albo zbyt slabe i niewarte grindu, zreszta dokaldnie to jest napisane wyzej.

Wez badz tu madry i zbalansuj to wszystko biorac pod uwage ze kazdy drzewkowy okret t6+ moze byc na 3 roznych stopniach zaawansowania, juz mamy placz w narodzie ze MM jest do bani,

8 na 10 nie da sie grac, a DD przeciez juz dawno wymarly.

• Cool 1

[-SBF-]
8,315 posts
11 minutes ago, ORP_Buka said:

Najwiekszy problem z bezposrednimi ulepszeniami okretow jest taki ze albo beda zbyt przegiete i tym samym obligatoryjne albo zbyt slabe i niewarte grindu, zreszta dokaldnie to jest napisane wyzej.

To dobry argument, choć w sumie nie widzę problemu, aby coś było obligatoryjne. Tak jak teraz niektóre moduły czy umiejętności kapitana. Zbalansować to można odpowiednio długim grindem, czyli np. nie 6 razy dana nacja na pełne ulepszenie, tylko 10. Wtedy trzeba będzie się dobrze zastanowić, na jaki okręt dajemy to ulepszenie. Tym samym takich ulepszonych okrętów nie było by tak wiele, aby w znaczącym stopniu wpłynąć na balans w bitwach.

• Cool 1
  • Boring 1

[TF16]
[TF16]
Players
631 posts
10,172 battles

Pewnie, tylko znowu pojawia sie problem "zamykania" zawartosci za sciana grindu ktora dla wielu, mozliwe ze nawet dla wiekszosci bedzie nie do pokonania.

Kolejny argument na "nie" to to ze poglebiamy w ten sposob przepasc pomiedzy graczami "for fun" (czyt, tymi ktorych umiejetnosci nie smialbym w tym miejscu oceniac), a takimi,

ktorzy juz dzisiaj wymiataja nawszystkim co im w lapy wpadnie. To raczej ta druga grupa rzucilaby sie na te ulepszenia praktycznie z marszu i w koncu spotykalbys takie np. Montany z bonusami do HP, rozrzutu, przeladowania i czego tam jeszcze sobie chlopcy i dziewczeta nie powymyslali. Ciezko mowic w tym miejscu o dobrym balansie w rozgrywce PvP.

Zreszta caly ten Re-Grind lini okretow jakos mi srednio lezy, mozna praktycznie od razu udostepnic opcje wymiany zasobow FreeXP->"cokolwiek" plus jakies lancuszki misji dziennych/miesiecznych na ekstra zasoby.

Na dzien dzisiejszy "oducze sie" Montiego tylko po to zeby przeklikach sie przez cala linie za free expa nie grajac jednego meczu na nizszych tierach, gdzie tu sens?

Wiem ze mozna sobie te nizsze tiery pograc i przegrindowac normalnie ale po pierwsze komu sie bedzie chcialo? a po drugie jesli ktos ma dopiero 1 lub dwie dychy w porcie to szczerze watpie zeby poswiecil te okrety i zaczal calosc od poczatku tylko po to zeby mogl sobie dokupic jakis kosmetyczny bajer badz premke t10?

Cytuajc klasyke polskiego kina komediowego:

"Nie wydaje mnie sie" 

nie placza.jpg

[-SBF-]
8,315 posts
21 hours ago, ORP_Buka said:

Pewnie, tylko znowu pojawia sie problem "zamykania" zawartosci za sciana grindu ktora dla wielu, mozliwe ze nawet dla wiekszosci bedzie nie do pokonania.

Do pokonania jak najbardziej, w końcu to tylko kwestia czasu lub wydanych na konwersję doświadczenia pieniędzy.

Kolejny argument na "nie" to to ze poglebiamy w ten sposob przepasc pomiedzy graczami "for fun" (czyt, tymi ktorych umiejetnosci nie smialbym w tym miejscu oceniac), a takimi,

ktorzy juz dzisiaj wymiataja nawszystkim co im w lapy wpadnie. To raczej ta druga grupa rzucilaby sie na te ulepszenia praktycznie z marszu i w koncu spotykalbys takie np. Montany z bonusami do HP, rozrzutu, przeladowania i czego tam jeszcze sobie chlopcy i dziewczeta nie powymyslali. Ciezko mowic w tym miejscu o dobrym balansie w rozgrywce PvP.

Tylko czy to pogłębienie cokolwiek zmieni? Przepaść i tak jest na tyle duża, że gracze grający wyłącznie dla rozrywki i tak nie mają szans z graczami wymiatającymi na wszystkim, co im w ręce wpadnie, więc jakiś tam bonus do rozrzutu czy HP moim zdaniem niewiele tu zmieni. Poza tym rozpatrujemy to z pozycji 1 na 1, czyli słaby gracz bez bonusów kontra wymiatacz z bonusami. W WoWs takie sytuacje występują w skali mikroskopijnej, to nie jest gra 1 na 1, nawet najlepszy gracz zejdzie pod fokusem kilku słabszych. Bonus do HP spowoduje, że przetrwa chwilę dłużej, może w tym czasie kogoś zatopi, ale nie stanie się graczem niezwyciężonym.

Zreszta caly ten Re-Grind lini okretow jakos mi srednio lezy, mozna praktycznie od razu udostepnic opcje wymiany zasobow FreeXP->"cokolwiek" plus jakies lancuszki misji dziennych/miesiecznych na ekstra zasoby.

Na dzien dzisiejszy "oducze sie" Montiego tylko po to zeby przeklikach sie przez cala linie za free expa nie grajac jednego meczu na nizszych tierach, gdzie tu sens?

Z punktu widzenia Twojego czy mojego nie ma żadnego sensu, też bym wolał od razu wymienić doświadczenie na wolne i kupić bonus/premkę. Ale nie wiemy dokładnie, jakie cele ma WG. Może chodzi o zwiększenie populacji na średnich tierach? Były tu wpisy graczy, którzy chętnie by sobie przegrindowali jeszcze raz ulubione linie, więc będzie to dla nich motywacja. Więc jest to dobre rozwiązanie i dla nich, bo sobie pograją ulubionymi okrętami, i dla nas, bo sobie wymienimy/zakupimy wolne doświadczenie i od razu zdobędziemy bonusy. Nie sądzę, aby trzeba było się czegokolwiek oduczać, przecież sprzedaż linii i ponowne przeklikanie się przez nią odkrywając ją za wolne to ile zajmie, kilka minut?

Wiem ze mozna sobie te nizsze tiery pograc i przegrindowac normalnie ale po pierwsze komu sie bedzie chcialo? a po drugie jesli ktos ma dopiero 1 lub dwie dychy w porcie to szczerze watpie zeby poswiecil te okrety i zaczal calosc od poczatku tylko po to zeby mogl sobie dokupic jakis kosmetyczny bajer badz premke t10?

Zgadzam się, dlatego uważam, że bajer nie powinien być kosmetyczny, tylko konkretny w takim stopniu, aby mi się chciało.

[TF16]
[TF16]
Players
631 posts
10,172 battles
46 minutes ago, Greyshark said:

Ale nie wiemy dokładnie, jakie cele ma WG. Może chodzi o zwiększenie populacji na średnich tierach?

Mysle ze wlasnie o to w glownej mierze chodzi zeby ruszyc zadki z dyszek i wesprzec tym populacje mid-tierow. Odwieczny problem 8 vs 10:fish_palm: Gdzie powiedzmy sobie szczerze ta gra ma obecnie powazniejsze problemy niz to. Plus oczywiscie stopic nam zasoby wolnego expa bo tak jak juz wczesniej napisalem poki co nie bardzo jest z tym co robic a gorka raczej rosnie... To generalnie nigdy nie jest dobra sytuacja gdy zasoby na kontach raczej sie kumuluja niz topnieja, dochodzi do zastoju i wartosc takiego zasobu leci w dol. Jak myslisz dlaczego premki t9 kosztuja teraz w okolicack 1 mln, a nie 750k jak kiedys, inflacja dopadla Wowsa:Smile_veryhappy: Mamy za duzo lub innymi slowy za dobrze nam ;)

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
On 7/9/2019 at 11:11 AM, ORP_Buka said:

Mysle ze wlasnie o to w glownej mierze chodzi zeby ruszyc zadki z dyszek i wesprzec tym populacje mid-tierow.

Też tak myślę. Ale nie wiem czy to zadziała (niezależnie od nagrody).

Bo gracze którzy "mają wszystko" to sobie zrobię regrind za wolne. Gracze na dorobku będą mieli do wyboru grind nowej linii albo regrind starej, czyli też niewiele się zmieni w sprawie granych tierów.

A tacy jaj ja, który grają różnymi tierami, też będą grali różnymi tierami i też nic się tu nie zmieni.

Jeśli WG poważnie chce rozładować top-tiery, to powinno przemyśleć dokładnie sprawę misji. Do tej pory misje miały ograniczenie od dołu (co najmniej tier jakiśtam). Co za problem zrobić ograniczenie od góry?