Jump to content
Tanaka_15

Wieści z SuperTestu - Morskie Centrum Szkoleniowe, darmowy sprzęt eksploatacyjny premium oraz usprawnienia MM

109 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,854 posts
1 minute ago, Tanaka_15 said:

https://medium.com/@devblogwows/naval-training-center-6ae94ee5b34a

Czyli cos przechodze drzewka po raz drugi i ładuje  te turbo upgready na moje okręty t4-5 i staje się ostatecznym sealcubberem? Czy ich już doszczętnie rozsądek opuścił czy ja czegoś nie czaje? 

W bardzo dużym uproszczeniu. Jedno przejście drzewka da 1 ulepszenie może 2 na pierwszym poziomie. Dopiero WIELOKROTNE przejście drzewek da ulepszenie 2 poziomu na JEDEN okręt..... taki dodatek co to już przeszli całą grę i nie mają co robić :)

Players
129 posts
8,776 battles
9 minutes ago, Dark_Havoc said:

W bardzo dużym uproszczeniu. Jedno przejście drzewka da 1 ulepszenie może 2 na pierwszym poziomie. Dopiero WIELOKROTNE przejście drzewek da ulepszenie 2 poziomu na JEDEN okręt..... taki dodatek co to już przeszli całą grę i nie mają co robić :)

Czyli coś jak legendary yama vs zwykły? Bo z tego co rozumiem to tX z tym upgłejdem 3go poziomu jest z 2x lepszy od zwykłego.

[-RNR-]
Beta Tester
1,083 posts
15,357 battles
7 minutes ago, Dark_Havoc said:

No ciekawe jakie będą te updaty + ofc mozna to przeskoczyc pewnie free xpem i konwersja za dublony z tego t1.  Swoja drogą 

image.png.97b91a7ad233a26282b270e276a094d2.png   I teraz spotkaj takiego zioma w powiedzmy okrecie t7 i sprobuj mu sie przeciwstawic inna t7 ze stock kadłubem... 

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
8 minutes ago, Dark_Havoc said:

Hmmm, to jest niegłupio pomyślane.

Przy obecnym zalewie flag i kamuflaży, dla dobrego gracza zrobienie całej nowej linii to chwila moment.

Dla słabego w sumie też, tyle, że będzie musiał ruszyć portfel żeby kupić flagi/kamuflaże.

Tym prostym pomysłem, WG wirtualnie zwielokrotnia ilość linii do grindowania. Jeśli do zdobycia trzeciego levelu potrzeba przejść całą linię 3 razy, to jeśli ktoś będzie chciał sobie upgradnąć kilka okrętów, to będzie musiał gridować jedną linię kilkanaście razy. To zajęcie na dłuuuugo, przy okazji rozładowujące tłok na tierze 10.

No i kasa jaka się za to sypnie jest potencjalnie zupełnie fantastyczna. Przecież najszybszy sposób na zdobycie tych upgradów to przetopienia XP-ków za dublony.

Boże, jaki to ma potencjał wysysania dublonów. Zrobienie dychy to ile FreeXP? milion styknie czy nie? A trzy razy? A potem rankingówki na tierze na którym nie mamy tych bajerów i znów 3 bańki wolnego trzeba wywalić.

6 minutes ago, kenaj30 said:

Czyli coś jak legendary yama vs zwykły? Bo z tego co rozumiem to tX z tym upgłejdem 3go poziomu jest z 2x lepszy od zwykłego.

No nie. Bo legendarne działają na zasadzie coś za coś. Coś poprawiają, coś pogarszają (a zawsze zajmują slot). Niektóre legendarne są ewidentnie korzystne, niektóre są bardzo słabe, niektóre powiedzmy że specyficzne. A toto nowe wygląda na ewidentnie korzystne bez żadnych kosztów.

7 minutes ago, Tanaka_15 said:

No ciekawe jakie będą te updaty + ofc mozna to przeskoczyc pewnie free xpem i konwersja za dublony z tego t1.  Swoja drogą 

Nic nowego. Wprowadzenie elitarnego XP kapitanów już wywołało gigantyczny skill-gap na średnich tierach. Tak przykładowo, wczoraj wbiłem 17 punkt na kapitanie Leandera i pewnie niedługo będę miał na nim 19-punktowca. Który z nowych graczy na T6 mi podskoczy?

Czemu Leander? Bo na większości wysokich tierów już mam 19-punktowców i coś trzeba z tym elitarnym robić. A Landera zawsze lubiłem. Zresztą to nic, kiedyś miałem 19-punktowca na Danae, ale poszedł na niszczyciele jak się pojawiły.

• Cool 4

Players
129 posts
8,776 battles
2 minutes ago, rtfm_pl said:

No nie. Bo legendarne działają na zasadzie coś za coś. 

Chodziło mi o jak najlepsze porównanie.

Przecież cokolwiek z 3lvl będzie super killerem, a wg ściągnie debilony za konwersje na free xp.

[PLO]
Players
372 posts
7,130 battles
14 minutes ago, rtfm_pl said:

Jeśli do zdobycia trzeciego levelu potrzeba przejść całą linię 3 razy

• You ‘re-explore’ it again, from Black Swan to Daring, and on the way earn 12 units of resources for the British nation and 2 units of “free” resources.
  • You spend 10 units of resources for the British nation to unlock the level 1 upgrade on Minotaur. To improve Minotaur to level 2, you should have 20 units of these resources.

Źle liczysz :Smile_coin:

Za jedno przejście T1->T10 masz 12unitów + 2 free. 

Unlock LVL1 kosztuje 10. Zostaje 4.

Na kolejny unlock potrzebujesz 20, więc do zdobycia 2lvl upgrade'a potrzebujesz "przelecieć" 3x T1->T10 :Smile_teethhappy:

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
6 minutes ago, kenaj30 said:

hodziło mi o jak najlepsze porównanie.

To lesze jest porównanie do modułów specjalnych z czasów sprzed arsenału. Pamiętam pierwszy sezon klanówek i podział graczy na tych co mają moduł na radar i tych co go nie mają. A zdobyć go można było tylko na rankingówkach (albo jak ktoś miał fuks i mu z kontenera wypadł).

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
12 minutes ago, Porezowy said:

Za jedno przejście T1->T10 masz 12unitów + 2 free. 

Unlock LVL1 kosztuje 10. Zostaje 4.

Na kolejny unlock potrzebujesz 20, więc do zdobycia 2lvl upgrade'a potrzebujesz "przelecieć" 3x T1->T10

W sumie, to nigdzie tego jasno nie napisali. Albo ja nie widzę.

Jeśli to tak ma działać, to w sumie potrzeba 60 "unitów" na level 3, czyli 5 przejść. Na jedne okręt. Tyle dobrego, że po 5 przejściach zostanie nam 10 "free" co starczy na level1 jakiegoś innego okrętu.

Players
1,786 posts
20,847 battles
57 minut temu, rtfm_pl napisał:

Hmmm, to jest niegłupio pomyślane.

Przy obecnym zalewie flag i kamuflaży, dla dobrego gracza zrobienie całej nowej linii to chwila moment. (...)

Wprowadzenie elitarnego XP kapitanów już wywołało gigantyczny skill-gap na średnich tierach.

Zwłaszcza, że randomy czy rankedy nie są jedyną możliwością pozyskiwania sporej ilości XP. Ja na przykład często biorę na spacer Leandera z 16 pkt. kapitanem - efekt nałogowego pływania na scenariuszach (które bardzo lubię). Tak samo u Francuzów - 19 pkt. elite kapitan na Martelu "wyszkolił się" na Wisience (ciekawe, kiedy ona powróci).

Druga rzecz - podany tu bonus dla krążowników może niekoniecznie okazać się przydatny np. dla amerykańskich CL. Torped nie mają (poza 2 silver i 2 premkami T7), a przestawienie steru? Może się przydać, tylko że dla okrętów zaparkowanych za wyspą może bardziej przydałoby się przyspieszenie przód- tył. Jasne, dla Japończyków bonus do torped będzie śmiertelnym dodatkiem - Agato, Mogami, etc. będą mogły pruć torpami z większego marginesu niewidki jak jakaś wielka deska :-))

A jeśli chodzi o HP pancerników - czy wystarczy czasu, by "po nowemu" zgładzić takiego potwora w 20 minut? Jeśli nie wpadnie na dywan z Zao czy Siemki, to... policzmy: 105.800 podstawowego + 3.500 perk na Hp :-))  + 15 % bazowego (15.870) - wychodzi mi 125.170. Do tego dodajmy naprawki... Żesz qu... nieśmiertelnik, jak babcię kocham :-)) Stanie taki na 18 - 20 km, będzie se plumkał, a jak coś bliżej podpłynie, odpali sonar i uruchomi "wydłużoną" i celniejszą o dodatkowe 10 % sekondarkę. Po prostu strach się bać! :-))

@Dark_Havoc

Jeszcze takie zapytanko, a nawet dwa. "Premium consumables become Free" - OK, a co ze zgromadzonymi premium samolotami, dymem, naprawkami, torbodoładowaniem dział i torped - te zgromadzone zostaną automatycznie sprzedane, czy jak? Bo wszystkie mają stać się "premium".

"A special interface will allow you to sell all the ships of the branch according to the standard rules and cancel their research" - rozumiem sprzedaż okrętów, ale co XP wygrindowanych okrętów - zostanie zamienione na FXP czy jakąś inną walutę? Na tym obrazku trudno się połapać, na co zostanie zamieniony nasz dotychczasowy dorobek? Zdołałem tylko odczytać, że chodzi o jap. okręty od Aoby do Zao. "Wyrobiony" XP się zmarnuje, czy zostanie zamieniony na coś korzystnego? THX

[PLO]
Players
372 posts
7,130 battles
13 minutes ago, umbra_arboris said:

. "Wyrobiony" XP się zmarnuje, czy zostanie zamieniony na coś korzystnego?

commanders retain their specialization and sent to the Reserve, and the experience gained on the ships will be transferred to the tier 1 ship in that national tech tree

Players
1,786 posts
20,847 battles

Dzięki @Porezowy . Tym samym na okrętach T1 uzbiera się tak dużo "uwięzionego" XP, że bez paczki dublonów do konwersji ani rusz... Wystarczy, że poinformują, że dnia XY będzie konwersja 35:1 i towarzystwo rzuci się do kupowania i przetapiania dublonów :-) Dodatkowo, przechodząc na kolejne "silver" okręty, trzeba będzie jeszcze doszkalać kapitanów. Z marketingowego punktu widzenia - świetny ruch.

Przy okazji, chłopaki z WG wzięli się za IFHE i central plating. Na ang forum już spora dyskusja. W sumie - gdyby się nic nie działo, to gracze, znudzeni, mogliby odejść. Ale skoro jest tyle nowości... to czemu nie spróbować?

Link * IFHE and plating changes

[ISEN]
Moderator
4,854 posts
1 hour ago, umbra_arboris said:

@Dark_Havoc

Jeszcze takie zapytanko, a nawet dwa. "Premium consumables become Free" - OK, a co ze zgromadzonymi premium samolotami, dymem, naprawkami, torbodoładowaniem dział i torped - te zgromadzone zostaną automatycznie sprzedane, czy jak? Bo wszystkie mają stać się "premium".

"A special interface will allow you to sell all the ships of the branch according to the standard rules and cancel their research" - rozumiem sprzedaż okrętów, ale co XP wygrindowanych okrętów - zostanie zamienione na FXP czy jakąś inną walutę? Na tym obrazku trudno się połapać, na co zostanie zamieniony nasz dotychczasowy dorobek? Zdołałem tylko odczytać, że chodzi o jap. okręty od Aoby do Zao. "Wyrobiony" XP się zmarnuje, czy zostanie zamieniony na coś korzystnego? THX

Nie mam bladego pojęcia, bo to wszystko jest WiP - jeszcze w planowaniu. Pewnie będzie wiadomo przed wprowadzeniem na serwery - na testowych serwerach.
XP z okrętów trafi na T1 jako doświadczenie tego okrętu. Będzie tak samo się marnował jak teraz - do czasu aż ktoś sięgnie po portfel i przekonwertuje na wolne doświadczenie. Właściwie jak 200k doświadczenia na Zao to możesz je równie dobrze mieć nie na T10, a na T1. Jest on dokładnie tak samo bezużyteczny bez dublonów :)

• Cool 1

Players
1,786 posts
20,847 battles

Chodziło mi @Dark_Havoc o bonusy, widoczne na tym screenie, jaki wytropiłem na rosyjskiej ships not tanks (naczislienije bonusow). 1278 wszystkiego, rozłożone na niewielkie sumy przy poszczególnych okrętach, przy czym T10 ma sumę największą. Zdaję sobie sprawę, że to jest Work in Progress, jednak pytań jest znacznie więcej niż możliwych odpowiedzi...

Tak czy siak, dodając wieści o IFHE, cruiser plating oraz nowy priority AA sector - szykują się gorące tygodnie, nie tylko za oknem :-)

[FT-B]
Players
559 posts
8,449 battles

Z tym centrum szkoleniowym ,upadli mocno na głowę. Komu będzie się chciało,od nowa wszystko robić,dla bonusów ...które swoją drogą mają co? poprawić balans?  Po reworku CV ,WG pokazali że mogą wykombinować coś głupszego. Czekam na Gold ammo, i nowy płatny perk, który uruchamia nieśmiertelność na minutę, przy stracie 90% HP . Oczywiście za dubluny, albo lepiej za pieniążki ;)

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,645 posts
29,427 battles

Nareszcie rusza się coś na tierach poniżej 10 :Smile_veryhappy: Dla mnie o wiele większa frajda grindować wszystko od nowa, pływać sobie historycznymi okrętami, zresztą sporo i tak mam zostawionych na stałe, niż męczyć do porzygu te w większości zdupenshipy T10 by wbić legendarne moduły, z których większość to i tak trade off, coś za coś.  

• Cool 1
  • Boring 1
  • Bad 1

Modder
4,874 posts
22,427 battles

Jeśli zostanie to wprowadzone, to będziemy mieli nieskończony grind. Sam mam zaledwie parę X, po rozegraniu multum bitew, bo grałem tym na co miałem ochotę, a nie na akord. Przepaść między doświadczonym i doposażonymi graczami, będzie olbrzymia. Mam bardzo mieszane uczucia na ten temat, bo ten nowy system będzie przymuszał graczy do jeszcze większej harówy, aby osiągnąć przewagę. Sama próba wyobrażenia sobie, że miałbym parę razy przejść tą samą linię powoduje u mnie odruch wymiotny.

Gabinety psychologów będa miały więcej pacjentów z objawami: 10 razy przegrindował Ruskie BB i zaczął robić pod siebie. Najlepsze jest to, że wszystko co w takim pocie czoła ktoś uzyska, może być w pewnym momencie anulowane jakąś nową zmianą.

• Cool 21

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
4 hours ago, Odo_Toothless said:

Jeśli zostanie to wprowadzone, to będziemy mieli nieskończony grind.

No i dokładnie o to tu chodzi.

Sam mam zaledwie parę X, po rozegraniu multum bitew, bo grałem tym na co miałem ochotę, a nie na akord.

Ja też, ale jakoś te dychy się same porobiły. Fakt, czasem po drodze był jakiś gniot do przemęczenia, ale w ostateczności, nie jest to obowiązkowe przecież. Zamiast ciułać Free XP na jakąś Alaskę będzie można takie gnioty przeskakiwać. To zresztą zapewne też WG bierze pod uwagę - to prosty sposób na odessanie "z rynku" nadmiarów Free XP.

Przepaść między doświadczonym i doposażonymi graczami, będzie olbrzymia.

Trochę większe niż teraz. Dobry gracz i tak robi z pomidorem co chce, teraz będzie to robił trochę szybciej. Na średnich tierach już jest przepaść wynikająca z obecności elitarnego XP, no to będzie trochę większa. Poza tym, przy odrobienie pomyślunku da się to zbalansować choćby wagami matchmakera. Ot, szóstka z levelem 1 będzie miała wagę 6,25, z levelem 2 - 6,5 a z trzecim 6,75.

W sumie ciągle się trafia na okręty wyższych tierów, teraz będą jeszcze jakby tiery pośrednie.

Mam bardzo mieszane uczucia na ten temat, bo ten nowy system będzie przymuszał graczy do jeszcze większej harówy, aby osiągnąć przewagę.

I tak są gracze którzy harują. Kiedyś harowali na rankingówkach dla Flinta czy Blacka, później dla stali na Stalingrada, teraz będą harowali dla super duper ulepszeń. Myślę, że WG właśnie o to chodzi, żeby ci pracusie mieli zajęcie. I tak pewnie 90% tych ulepszeń pójdzie na dychy, więc o balans średnich tierów jestem spokojny. A że na dychach co jakiś czas spotkam takiego "ulepszonego", no trochę tak jakbym spotkał tier 11. Ciągle spotykam wyższe tiery, czemu dychy mają być pozbawione tej "atrakcji"?

• Cool 5
  • Boring 1
  • Bad 1

[DK-PL]
Players
2,645 posts
29,427 battles

Choć w sumie jest to troszkę "smutne", nie ma w grze całej Regia Marina (trzy, całe drzewka), holenderskich legend z bitwy na Morzu Jawajskim: Java, De Ruyter (a takie byłyby piękne premki :Smile_veryhappy:), a oni nam każą znów od nowa stare linie grindować :Smile_ohmy:

Jednakże koncepcja tego Naval Training Center ma jak najbardziej sens. Poza perkami kapitańskimi nie mamy w WoWsie praktycznie żadnych opcji szkolenia załogi, tak by wybrany przez nas, często ulubiony okręt był coraz lepszy. Okręty wojenne to skomplikowane machiny, mocno uzależnione od obsady marynarzy począwszy od kapitana do majtka, więc balansować sobie je można do woli, systematyczne wzmacnianie statystyk tłumacząc coraz sprawniejszym wyszkolenie załogi :Smile_trollface:  

28 minutes ago, rtfm_pl said:

Zamiast ciułać Free XP na jakąś Alaskę będzie można takie gnioty przeskakiwać. To zresztą zapewne też WG bierze pod uwagę - to prosty sposób na odessanie "z rynku" nadmiarów Free XP.

Baa, sam niedługo znów przekroczę 4,5mln free xp, a przecież mam kupione wszystko co było możliwe do kupienia za free, niczego nie przegapiłem, Misurki, Sushi, Żaby itp. zwierzyniec :Smile_veryhappy:

W sumie ciągle się trafia na okręty wyższych tierów, teraz będą jeszcze jakby tiery pośrednie.

I tak pewnie 90% tych ulepszeń pójdzie na dychy, więc o balans średnich tierów jestem spokojny. 

Uważam że jest to fajna koncepcja by sobie po swojemu wzmocnić np. T8, zwłaszcza premki które obecnie nie mają sensu gdy je rzuci na T10. Na pewno na pierwszy ogień do wzmocnień (przynajmniej u mnie) pójdą właśnie premki.

Poza tym, przy odrobienie pomyślunku da się to zbalansować choćby wagami matchmakera. Ot, szóstka z levelem 1 będzie miała wagę 6,25, z levelem 2 - 6,5 a z trzecim 6,75.

To byłoby idealne rozwiązanie. Trzeba mieć tylko nadzieję, że WG weźmie pod uwagę przewagę w upgraedach takich tierów, bo na razie nic nie wiadomo (oficjalnie) że bierze pod uwagę statystyki WR graczy :Smile_veryhappy:

• Cool 1

[O-R-P]
Players
2,293 posts
22,316 battles

Tak patrzę na listę tego co te ulepszenia poprawią i tak w sumie to chyba będzie kilka dedykowanych must have i kilka okrętów na których przynajmniej kilka z tych bonusów będzie mniej przydatnych ( secondary na Conquerorze )

Szkoda, że to od Tieru VI, Fujin z ulepszeniami był pierwszym o czym pomyślałem.

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,512 battles

Pamiętajmy, że taki grind będzie tylko możliwy w trakcie sezonu, więc nie tak szybko i nie wszystko na raz będzie dostępne. Przez co najmniej rok okręty z 2 lub 3 ulepszeniami to będą unikaty. I fajnie, jestem za a nawet przeciw, na tą chwilę.

• Bad 2

Modder
4,874 posts
22,427 battles

W takim tempie przychodzenia nowych drzewek nawet mając te 17k bitew po 3 latach, może w przeciągu następnych 2-3 lat zrobił bym wszystkie X. I to tylko w założeniu, że będę grał często. Ci którzy grają mało, albo bez spiny na X, będą po prostu w gorszym położeniu. Nie wydaję wolnego expa na przeskakiwanie i gram często posiadanymi premkami. Tylko dlatego, że gram for fun, gra mi się nie przejadła.

Chodzi mi o to, że będzie to narzucało jedyną "słuszną" drogę zaiwaniania. Rypanie non stop jednego drzewka w tą i z powrotem. Współczuję tym, którzy dadzą się w to wciągnąć. Większość pewnie tak się tym wypali, że wywali tą grę w cholerę. Z mego punktu widzenia taki system, to jednak będzie obłęd, szczególnie dla ambitnych graczy. Nie wyobrażam sobie co to ma wspólnego z przyjemnością.

• Cool 8

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,512 battles
Just now, Odo_Toothless said:

W takim tempie przychodzenia nowych drzewek nawet nając te 17k bitew po 3 latach, nie sądzę, żeby w przeciągu następnych 2-3 lat zrobił wszystkie X. Ci którzy grają mało, albo bez spiny na X, będą po prostu w gorszym położeniu. Nie wydaję wolnego expa na przeskakiwanie i gram często posiadanymi premkami.

Chodzi mi o to, że będzie to narzucało jedyną "słuszną" drogę zaiwaniania. Rypanie non stop jednego drzewka w tą i z powrotem. Współczuję tym, którzy dadzą się w to wciągnąć.

Ano, wolałbym np. misje zrób zylion free exp. wybranym okrętem/nacją i odbierz buffa. 

• Cool 2

Modder
4,874 posts
22,427 battles
17 minutes ago, Marshal00 said:

Ano, wolałbym np. misje zrób zylion free exp. wybranym okrętem/nacją i odbierz buffa. 

Uważam, że tego typu dodatki, żeby nie rozwalały gry powinny być raczej symboliczne. 1-2% tu, 5% tam i nie powinny być schowane za horrendalnym grindem. Jakiś byś dostał za rok grania, inny za np. 5k bitew, inny wygrałbyś w kontenerze itd. Dodatkowo nowi gracze, żeby nie czuć się poszkodowani powinni dostać na starcie jakieś extra, dla wyrównania szans.

A zreszta niech robią sobie co chcą. Im nie chodzi o dobro graczy, a wyciągnięcie od nich jak najwięcej kasy i wkręcenie w "no-lajfienie" przed monitorem non stop.

• Cool 4