Jump to content
Sign in to follow this  
WG_Lumberjack

Wieści z SuperTestu - IFHE, zmiany w opancerzeniu

2 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Niedługo zostaną przeprowadzone zamknięte testy zmian w „Zapalniku inercyjnym dla pocisków OB” (IFHE). Proszę pamiętać, że to tylko test pomysłu i nie musi zostać wprowadzony do gry.

 

Opancerzenie centralnej części krążowników T6-T7 zostanie ustawione na 25mm. To będzie powodować rykoszety pocisków o kalibrze mniejszym niż 357mm. Jeśli pas pancerny jest obecnie grubszy niż 25mm – wtedy nie nastąpią zmiany. 

 

Opancerzenie centralnej części krążowników T8-T9 zostanie ustawione na 27mm. To spowoduje rykoszety pocisków o kalibrze mniejszym niż 386mm.

 

Pancerniki nadal będą w stanie penetrować dzioby i rufy krążowników, gdyż tylko opancerzenie centralnej części ulegnie zmianie.

 

Opancerzenie centralnej części krążowników T10 zostanie ustawione na 30mm. To spowoduje rykoszety pocisków o kalibrze mniejszym niż 429mm. Pasy pancerne o grubości większej niż 30mm nie ulegną zmianie. 

 

Opancerzenie dziobu i rufy krążowników o działach kalibru mniejszego niż 200mm będą cieńsze: 13mm dla T6-T7, 16mm T8-T10.

 

Dla krążowników T8-T10 o działach 152-155mm penetracja pocisków OB zostanie ustawiona na 1/5 kalibru. Ta zmiana pozwoli przebijać pancerze krążowników tego samego tieru.

 

Obecnie penetracja pocisków OB dla większości okrętów wynosi mniej niż 1/6 kalibru. Reguła zostanie zmieniona z „mniej niż” na „tyle samo lub mniej”. Dzięki temu 152mm pocisk będzie mógł penetrować 25mm pancerz.

 

Opancerzenie pancerników T6-T7 zostanie zwiększone do 26mm. To pozwoli na zachowanie prawidłowych zależności między klasami i w obrębie klasy okrętów niezależnie od zmian w penetracji pocisków OB.

 

Zatem nowa penetracja (1/5 zamiast poprzedniej 1/6) pocisków 152mm nie pozwoli na przebicie pancerza 26mm. Umiejętność IFHE zwiększy penetrację pocisków OB o 20%, jednocześnie obniżając bazową szansę na podpalenie o 50%. 

 

Zmiana w opancerzeniu pozwoli krążownikom T6-T9 na większą odporność na ogień pancerników i zachęci do prawidłowego kątowania i pozycjonowania – podobnie jak krążowników T10. 

 

Zmiany w penetracji pocisków OB pozwolą ujednolicić interakcje wewnątrz klasy: krążowniki będą zawsze mogły penetrować pancerz krążowników tego samego tieru, nawet bez wykorzystania IFHE. Użycie IFHE dla kalibru 150 -155mm pozwoli penetrować pancerze pancerników tego samego tieru.

 

Wszelkie informacje w Blogu Deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
2,264 posts
14,115 battles

Buff BB! Czyli lekkie krążki, dalej będą zjadać jak zechcą cieżkie tego samego poziomu samą szybkostrzelnością,  za to BB odetchną + Haru itd dalej będzie rejpić krążki z IFHE.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×