Jump to content
  • 1
Sign in to follow this  
FOLO123_1

Jaką mysz polecacie do grania w WOWS?

29 comments in this topic

Question

28 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Players
3,785 posts
19,336 battles

Mysz przede wszystkim musi być bardzo wygodna. Nie powinieneś odczuwać najmniejszego dyskomfortu od jej używania. Przyciski główne powinny być szerokie i leżeć tak, że pasują idealnie do rozstawu twoich palców. Z mego doświadczenia dodatkowe przyciski po bokach bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Jeżeli zamierzasz klikać kółkiem, bo przypiszesz tam np. celownik, to nie może być ono być umiejscowione tak, że jesteś w stanie trzymać na nim cały czas palec (mysz musi być dosyć szeroka) i  być ono samo szerokie i wygodne w dotyku. Wąskie i plastikowe wpija się w palec i się nie nadaje.

Osobiście próbowałem wiele nowych myszy i żadna mi nie odpowiadała. Dobranie idealnie leżącej do naszej dłoni, to nie jest prosta sprawa. Tym bardziej, że w większości miejsc tylko nieliczne model można dotknąć. Więc nadal śmigam na starym Logitechu z kólką, który idealnie lezy mi w dłoni  ;-) Problem braku kółka rozwiązałem przypisując je do klawiatury dla klawiszy PageUP, PageDown w zewnętrznym programie. W zasadzie kółko na myszy nie jest mi do niczego potrzebne, bo gram na jednym i tym samym zoomie. Ale to kwestia upodobań.

1.jpeg.51b96ae2674130429a5867d1107c6ed2.jpeg

Wniosek: nie kupować czegoś, czego nie możemy potestować. Innym może pasować, a nam nie. To jak z butami. Lepiej też kupić tańszą mysz i nam pasującą, niż wchodzić w droższą, ale nie za bardzo nam leżącą do dłoni. I tak może się okazać po zakupie, że jak zaczniemy jej używać, to zrozumiemy, że to jednak nie to. Osobiście zamówiłem parę myszy przez net i wszystkie zwróciłem. Później się na zdecydowałem na SteelSeries Sensei Frost Blue, ale okazało się, że przeszkadzają mi wcięcia po jej bokach i  przyciski boczne z jej prawej strony, których nie można zdemontować, jak to bywa w niektórych modelach. A była prawie idealna. Poszła dla żony, a ona ją sobie bardzo chwali ...

image.png.327ceb78a6db7c4fc59291e0cb1f7581.png

W przyszłości chciałem się przyjrzeć Logitech G502, polecanej przez wielu graczy. Wygląda interesująco, ale czy to będzie to ? Nie dotknę, to nie będę wiedział. 100% pewności i tak można miec tylko po dłuższym używaniu.

indeks.jpeg.97b668d4858d7073f596ed5667c20d6a.jpeg

• Funny 1

• 0
[DK-PL]
Players
2,289 posts
25,253 battles

Gram na takiej bestii:

https://steelseries.com/gaming-mice/rival-500

SteelSeries-Rival-500-review-TP.jpg

Kupiona na wyprzedaży na Allegro za troszkę więcej jak połowę ceny. Zależało mi przede wszystkim na sensorze PixArt PMW3360 (Hi-End wśród myszek). Miałem na niej grać w Black Desert Online z kumplami z pracy, ale jakoś im się odechciało i została mi do WoWsa :Smile_trollface: Oczywiście tyle przycisków i makr to troszkę przerost formy nad treścią, ale za to sensor (jak dla pro online FPSów) wyraźnie czuć po przesiadce z najlepszego low sens Intellimouse Optical 1.1a którego miałem wcześniej, a do którego kształtu bardzo się przyzwyczaiłem (że aż dwa razy microswitche zmieniałem jak popadały :Smile_veryhappy:), Rival zaś jest niemal identyczny gabarytowo.

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
5,062 posts
14,348 battles
11 hours ago, FOLO123_1 said:

Jaką mysz polecacie do grania w WOWS?(jaka gracie?)

Do WOWS to jakakolwiek się nada. To nie jest szybki shooter gdzie potrzebujesz jakiejś niesamowitej czułości czy rozdzielczości.

Ze 2 lata grałem na jakimś chińczyku za 20zł, potem dorwałem na wyprzedaży jakieś gamingowe coś i osobiście nie widzę żadnej różnicy.

Jak napisał Odo, ma w dłoni dobrze leżeć i tyle.

• Cool 1

• 0
[-DRG-]
Players
17 posts
6,613 battles

Tracer Sniper TRM-503

Idealnie mi leży w łapie a mam dosyć sporego "liścia" :) I to jest najważniejsze.

• 0
[HOB]
Players
201 posts
20,212 battles

No ja właśnie wróciłem( w piątek zakup) do myszy , którą już w przeszłości posiadałem -  A4tech op-620d(tanizna za 21,29 z przesyłką do sklepu) . Kształt płaski( mi pasuje) , wytrzymała( a marnie obchodzę się ze sprzętem ...) , sensor dobrze chodzi na każdej powierzchni , posiada dodatkowy czwarty przycisk dwukliku ( przydatny przy strzelaniu i puszczaniu torped jedną salwą - fajny bajer  przy moich koślawych , nie zawsze precyzyjnych palcach) .

Chrzest bojowy przeszła w dniu zakupu , gdy byłem już wieczorem-nocą na grubej bani . Na drugi dzień szczęka mi opadała ,  nie było standardowo grubych czerwonych statów , wręcz przeciwnie . Mysz do wows jak znalazł :) .

Autorze jeśli pytasz  o sprzęt zacznij od budżetu , inaczej jaki to ma sens ?!

• 0
[ALONE]
Players
183 posts
4,584 battles

Dobra mysz do WoWsa to działająca mysz ze scrollerem. I tyle. Sam używam Logitech M185, kupiłem ją lata temu za 40 zł i nadal używam. Podobno to jakiś popularny model...

Przechwytywanie.PNG

• 0
Players
467 posts
10,690 battles

Posiadam A4tech'a AL90 (dostaniesz ją od 100 zł wzwyż), choć i tak wykorzystuje zaledwie 30% możliwości tej myszy (możesz ręcznie ustawić poziomy czułości co jest bardzo fajne, gdyż dostosowujesz czułość pod siebie). Jedyną wadą jest fakt posiadania, tylko dwóch przycisków funkcyjnych (za pomocą dedykowanego programu od a4tech można ustawiać czynności, których nie musisz wywoływać np. kopiuj, wklej, odśwież (przeglądarka), wstecz (przeglądarka), zmieniać kolory RGB itp. - opcji multum), które w zależności od używanego programu (otwarte okno na ekranie) automatycznie przestawiają ustawienie. W sumie to nie wada, a bardziej subiektywna opinia, ponieważ dużo korzystam z Excel'a, SW i Cura, zatem z kilkoma  dodatkowymi przyciskami miałbym lżej, ale nie zmienia to faktu iż ma wszystko czego potrzebujesz (super czułość i nie ma błędów położenia, a to jest najważniejsze - polecam dokupić razem z myszą dedykowana podkładkę , gdyż razem działają super i sięgacze są  wtedy wieczne). Podsumowując, mysz jak najbardziej nadaje się do Wows'a i do jej atutów zaliczyłbym : możliwość dociążenia i odciążenia myszy, funkcja dwukliku za jednym naciśnięciem (przydatne przy salwach, choć i tak masz opcję potrójnej oraz poczwórnej serii ), funkcja zmiany DPI, automatyczna zmiana trybu w zależności od uruchomionej aplikacji ( w grach zawsze będzie domyślna bo ustawienia zmieniasz z poziomu gry), dobry chwyt i przyjemny materiał (łatwość czyszczenia), możliwość dokupienia "Core" myszy, które minimalizują efekt odrzutu w innych strzelankach (nie gram więc nie potrzebuje). 

PS: nie polecam zamawiać z alledrogo i uważnie patrzyć na to co zamawiasz, gdyż model AL90 można pomylić z A90, który jest łudząco podobny, lecz w bebechach masz kosmiczną różnicę :)

Poniżej kilka screenów z programu :

Spoiler

image.thumb.png.fa3d6be82bf8064afbca37d721bc72ec.png

image.thumb.png.5e89179dc2ca12494397ceab223fe0cf.png

image.png.c468585bcdbeba5cc7f877a8b6087185.pngimage.thumb.png.4c185e5fc2ae7578a78b62436f9705cf.png

• 0
Weekend Tester
700 posts
4,230 battles

U mnie od 2 lat zagościł Logitech G502. Układ mojej ręki na tej myszce to palm/claw grip. Palce mam lekko uniesione nie jest to typowy claw grim ale też nie palm. Mysz posiada dodatkowe ciężarki(dla mnie jej waga jest odpowiednia i nie używam ale jest możliwość zmiany jej wyważenia) mamy możliwość zmiany DPI w locie, pogram konfigurujący mysz jest bardzo dobry. Mysz tania nie jest ale w mojej opinii warta zakupu. Oczywiście polecam wycieczkę do sklepu i (o ile jest możliwość)i sprawdzenie jak mysz układa się w dłoni, sklepy idą obecnie nam na rękę i jest możliwe wypożyczenie towaru na test. W taki sposób zakupiłem słuchawki, umówiłem się z sprzedawcą na kilka godzin testów i towar w domu został. Bez testu zakupy są ryzykowne.

• 0
[CCTV5]
Players
106 posts

Gram  G703. Wg mnie jest bardzo dobra. Niżej recenzja. Można grać na kablu jak i bezprzewodowo. Lekka.

• 0
[MS-B]
Players
956 posts
15,846 battles

Boczne przyciski obowiązkowe chociażby do aktywacji mówinia na ts/discord. 

• 0
WG Staff
2,282 posts
4,006 battles
20 hours ago, duzy_dps said:

g502

On 6/29/2019 at 6:52 PM, Odo_Toothless said:

W przyszłości chciałem się przyjrzeć Logitech G502, polecanej przez wielu graczy. Wygląda interesująco, ale czy to będzie to ? Nie dotknę, to nie będę wiedział. 100% pewności i tak można miec tylko po dłuższym używaniu.

indeks.jpeg.97b668d4858d7073f596ed5667c20d6a.jpeg

Mam, polecam. 

• 0
[P-W-C]
Players
5,283 posts
28,774 battles
On 6/30/2019 at 1:18 PM, cpt_Reckless said:

Dobra mysz do WoWsa to działająca mysz ze scrollerem. I tyle. Sam używam Logitech M185, kupiłem ją lata temu za 40 zł i nadal używam. Podobno to jakiś popularny model...

Przechwytywanie.PNG

Tez to miałem ale temat baterii i bluetooth .....nie bardzo. Lepiej przewodową mieć. Czasem skończy sie bateria w środku akcji i jest d**a

• 0
Players
26 posts
7,467 battles

Dla leniwych polecam g600, klawiatura nie jest już potrzebna. A tak na poważnie przycisk pod palcem serdecznym to miodzio, niezależne ustawianie dpi dla osi x i y, wbudowana pamięć, trwała konstrukcja to tylko część zalet. Tylko kształt i ułożenie przycisków mogą na początku sprawiać problemy. 

Ps nie jest tak duża jak się wydaje a przyciski pod kciukiem są tak wyprofilowane że nie mylą się(po pewnym czasie)

s-l300.png

• 0
[WG-EU]
WG Staff
523 posts
1,133 battles
On 6/30/2019 at 1:18 PM, cpt_Reckless said:

Przechwytywanie.PNG

Bardzo popularny - od lat to mój firmowy model, mimo, że mógłbym mieć jakąś mysz "dla graczy". Zajeżdżam już/tylko drugą sztukę w przeciągu ostatnich 5 lat codziennego maltretowania po 10h i częstych, długich podróży służbowych. Do WoWS w zupełności wystarcza.

Prywatnie przeż długi czas używałem Steelseries Sensei RAW, a w tym roku przesiadłem się na Razer Basilisk i jestem zadowolony.

• 0
[AZGG]
Players
4 posts
5,616 battles

Każdy chwali swoje i tyle najlepiej osobiście kupić mysz ale bezprzewodowe nie polecam do gier ze względu na opóźniony  czas reakcji ja preferuje ciężkie myszy by szybko zatrzymywały kursor na celu.Więc mam REBELTEC FALCON o stalowym podwoziu i mini podstawkach na kciuk i mały palec prze co nie szuram palcami po podkładce tylko myszą.

• 0
[AZGG]
Players
4 posts
5,616 battles
2 minuty temu, AIOZ napisał:

Każdy chwali swoje i tyle najlepiej osobiście kupić mysz ale bezprzewodowe nie polecam do gier ze względu na opóźniony  czas reakcji ja preferuje ciężkie myszy by szybko zatrzymywały kursor na celu.Więc mam REBELTEC FALCON o stalowym podwoziu i mini podstawkach na kciuk i mały palec przez co nie szuram palcami po podkładce tylko myszą.

• 0
[DK-PL]
Players
2,289 posts
25,253 battles
On 6/30/2019 at 12:18 PM, cpt_Reckless said:

Przechwytywanie.PNG

Eghm... mam kilka takich myszek w domu, tam gdzie akurat potrzebne są bezprzewodowe, do serwerka domowego, do obsługi kina domowego z kompa, ojciec takiej używa bo mu wygodnie i nie lubi ogonków. By coś kliknąć od czasu do czasu jest ok, ale na co dzień do poruszania się "po kompie" tylko w Windowsie czy online to koszmar :Smile_teethhappy: Jak mam coś naprawiać przy kompie ojca to muszę swoją z ogonkiem przynieść (awaryjną, wieczną IntelliMouse), bo tą nie mogę w ikony na pulpicie trafić :Smile_facepalm: Podziwiam jeśli ktoś na tym gra w jakąkolwiek grę :Smile_teethhappy: Ale może na zwykłym monitorze się da, ja mam TV 48 cali, ojciec ma 40 cali (głównie dlatego że już ślepnie na starość) i jej lagi oraz niedokładność strasznie męczą. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.