Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Hectorix

Pancernik na Scenariusze T6

1 comment in this topic

Recommended Posts

[TFP]
Beta Tester
253 posts
2,706 battles

Witam

Ostatnio przeprowadziłem sporo badań i obliczeń dotyczących wszystkich znanych mi pancerników t6, aby wybrać swojego faworyta do grindowania scenariuszy. W porównaniach nie zostali wzięci pod uwagę specjalni kapitanowie, lecz tylko i wyłącznie okręty.

Ostatecznie ze wszystkich statystyk podzieliłem je na 3 najważniejsze grupy dla każdego pancernika:

• Siła ognia artylerii głównej (salwa HE + AP,  przeładowanie)
  • Przeżywalność (opancerzenie, HP, potencjał naprawczy)
  • Siła ognia artylerii przeciwlotniczej (zasięg, DPS) - przydatne na niektórych operacjach

Pancerniki, które wzięły udział w porównaniu:

• Arizona - USA PBB6
  • Bayern - Niemcy BB6
  • Dunkierque - Francja PBB6
  • Fuso - Japonia BB6
  • Izmaił - ZSRR BB6
  • Mutsu - Japonia PBB6
  • New Mexico - USA BB6
  • Normandie - Francja BB6
  • Prinz Eitel Friedrich - Niemcy PBB6
  • Queen Elizabeth - Zjednoczone Królestwo BB6
  • Warspite - Zjednoczone Królestwo PBB6
  • West Wirginia 41" - USA PBB6

Rezultaty:

DdwQpHp.png

Uniwersalność = ( Siła ognia + Przeżywalność + Obrona plot. / 2 ) / 3

Podsumowanie:

• Fuso, New Mexico i Izmail wyraźnie dominują nad pozostałymi pancernikami,
  • Najbardziej uniwersalnym okrętem wydaje się Fuso, jeżeli nie weźmiemy wartości AA głęboko do serca,
  • Pod względem siły ognia artylerii głównej Fuso nie ma sobie równych,
  • Okrętem posiadającym najlepszą przeżywalność jest New Mexico, o ile nie będziemy grali bardzo agresywnie. Izmail i Fuso lepiej radzą sobie w bardziej dynamicznej rozgrywce,
  • Fuso najlepiej sprawdzi się w misjach, gdzie nie musimy walczyć z wrogim lotnictwem,
  • New Mexico lepiej sprawdzi się w operacjach, gdzie nęka nas lotnictwo przeciwnika,
  • Izmail posiada najlepsze parametry ofensywne kosztem przeżywalności,

Wyniki:

• Według mnie P.E.F. posiada efektywniejsze AA od QE biorąc pod uwagę zarówno DPS i zasięg,
  • Izmaił posiada bardzo silne AA, lecz o krótszym zasięgu, co nie zawsze pozwala wykorzystać ich pełną efektywność,
  • New Mexico posiada bardzo słabe opancerzenie przeciwko HE, lecz nadrabia to ilością HP i siłą grup naprawczych,
  • Wbrew pozorom opancerzenie na tym tierze nie ma większego znaczenia. Każdy z tych okrętów zgania srogie lanie od HE i AP,
  • Na T6 ciężko jest wykorzystać pełen potencjał artylerii pomocniczej, więc nie uwzględniłem jej w obliczaniu siły ognia,

Zapraszam do komentowania!

• Cool 1

Sign in to follow this