Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sigimundus

Yoshino

4 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,716 posts
13,039 battles

Yoshino — Tier X křižník Japonska.

• Cool 2

[IDDQD]
Korzár
2,490 posts
713 battles
Před 15 hodinami Toivia řekl/a:

Zatímco si počkám, než někdo založí vlákno pro Yoshino (nebo mi dá pravomoc zakládat tu vlákna), hodím sem k němu pár postřehů.

A) Co se statů týká, Yoshino je ve všem* stejně dobré nebo lepší než Azuma. Jediné, co má Azuma proti Yoshinu navíc, je zrychlený heal (poloviční reload, jako Georgia proti běžné bitevce, třeba).

B) Oproti většině křižníků máte o jeden heal navíc (jako Azuma).

C) Oproti Azumě máte rychlejší reload děl (jako Kronshtadt).

D) Oproti Azumě máte často zmiňovaný 30mm pancíř kolem celého středu lodi. Přes záplavu 18palcových děl tak stále většinu AP granátů bitevek můžete odrazit - samozřejmě pokud tyto granáty netrefí příď či záď lodě.

E) Oproti Azumě máte torpéda. A navíc oproti většině japonských křižníků mají torpédomety téměř perfektní úhly. Na každé straně má jeden torpédomet lepší úhel k přídi a druhý k zádi. K dokonalosti chybí jen krapítek lepší úhel nazad. Trochu jako u Zaa je paradoxně lehounce komfortnější torpit lodě před sebou než za sebou. Obojí volba z 12 a 20kilometrových torpéd je bezesporu použitelná (reload je téměř stejný, rozdíly v DMG, rychlosti a spotu pro kratší torpy nejsou až tak významné).

F) Výdělky: Tady je zásadní rozdíl.

- Azuma , stejně jako všechny T9 speciální** lodě je vnímána jako plnohodnotný prémiák. To znamená, že Azuma má poloviční cenu oprav proti běžným T9 lodím a zároveň má vyšší výdělky kreditů než běžné lodě. Navíc má ještě permacamo se slevou na opravy.

- Yoshino není plně prémiová loď. Má sice také poloviční cenu oprav proti běžným T10 lodím, ale nemá vyšší výdělky kreditů oproti běžným T10 lodím. Důležité je poznamenat, že Yoshino má taky samozřejmě permacamo s další výraznou slevou na opravy, ale i malým bonusem na kredity.

Pokud je mi známo, Yoshino je tak tentýž případ co Salem***. V podstatě máte jedinou ekonomickou výhodu oproti běžné T10 lodi se zakoupeným normálním permacamem a to je už od základu poloviční cena oprav.

*maskování, pohyblivost, AA je taky de facto totožná, HP jsou o pár tisíc lepší díky vyššímu tieru.

**Jean Bart, Missouri, Musashi, Georgia, Alaska, Kronshtadt, předpokládám (ale neručím), že i Black, Neustrashimy a Benham.

***Tady bych dost hádal, neboť nemám takřka žádné informace, ale očekával bych, že jde o stejný případ jako i Stalingrad a Bourgogne. Pokud má někdo bližší info, budu velice rád.

• Cool 2

[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,846 battles

Mě příjde strašně obrovská a tím pádem i neohrabaná. Děla celkem slušné, torpéda vzhledem k použití lodě tendenční.

Co je horší teď tým, který jich má více tahá za kratší stranu lana. Ta loď je čistě support bez sebemenších snah jít na střední nebo krátkou vzdálenost, takže kempí stejně jako ty tragické bitevky vzadu a spamuje HE, která také nijak extra nezapalují.

Zao / Atago jsou mnohem lepší lodě.

Jen abych to poupravil. Ono se s ní dá nasekat opravdu velice slušné DMG. Jenže musí jí sednout jak mapa, tak i složení týmu.

Zatím i do těch torpéd mi vplouvají nepřátelská BB. Což je asi tím, že netuší, že Yoshino vůbec nějaká má a že se při vypouštění nemusí tak moc vytáčet.

Když se snažím hrát útočně, tak většinou pohořím. A že téhle lodi dokáže zblízka neskutečně naložit cokoli. Dokonce mi přijde, že menší lodě jsou pro ní mnohem nebezpečnější než BB.

Rozměrově je na úrovní Yamato nebo Montany. Ochotou měnit směr něco na způsob Scharnhorstu nebo Amagi - prostě obrovský bitevní křižník.

Každopádně je zábavnější než t X bitevky.

Návrh lodi mi přijde nedotažený. Obrovský trup s vysoko položenou palubou, na ní malá nástavba a relativně malá výzbroj. Buď by užila o jednu hlavní baterii více, tam by to ale limitovalo pohonné ústrojí nebo několik dalších sekundárek a AA kolem nástavby. Ale je to čistě jen papírová loď, takže....

v Anglické sekci loď někdo krásně shrnul: Ze všech "Velkých" křižníků (Podle mě by měly být označované jako bitevní, ale budiž) je Yoshino jediný, který se musí hrát jako těžký křižník.

• Cool 2

Players
1,681 posts
9,519 battles

Ani nahodou to nema sanci na zapaleni 29%. Prumerna hra 100-120 zasahu a 2-3 ohne. Nejvic jsem mel snad 5 ohnu na 150 zasahu. Pak trefim do nastavby Kremlin 7 granaty a za 0dmg, vsechno roztristeno. O nicem. Muzu hrat Zao, kde budu mit 5x vic ohnu a mam o 4km nizsi spot. Rychlejsi prebijeni. Nema to co nabidnout. 

• Cool 1
  • Angry 1

Sign in to follow this