Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sigimundus

Yoshino

6 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
2,988 posts
2,818 battles
Před 15 hodinami Toivia řekl/a:

Zatímco si počkám, než někdo založí vlákno pro Yoshino (nebo mi dá pravomoc zakládat tu vlákna), hodím sem k němu pár postřehů.

 

A) Co se statů týká, Yoshino je ve všem* stejně dobré nebo lepší než Azuma. Jediné, co má Azuma proti Yoshinu navíc, je zrychlený heal (poloviční reload, jako Georgia proti běžné bitevce, třeba).

B) Oproti většině křižníků máte o jeden heal navíc (jako Azuma).

C) Oproti Azumě máte rychlejší reload děl (jako Kronshtadt).

D) Oproti Azumě máte často zmiňovaný 30mm pancíř kolem celého středu lodi. Přes záplavu 18palcových děl tak stále většinu AP granátů bitevek můžete odrazit - samozřejmě pokud tyto granáty netrefí příď či záď lodě.

E) Oproti Azumě máte torpéda. A navíc oproti většině japonských křižníků mají torpédomety téměř perfektní úhly. Na každé straně má jeden torpédomet lepší úhel k přídi a druhý k zádi. K dokonalosti chybí jen krapítek lepší úhel nazad. Trochu jako u Zaa je paradoxně lehounce komfortnější torpit lodě před sebou než za sebou. Obojí volba z 12 a 20kilometrových torpéd je bezesporu použitelná (reload je téměř stejný, rozdíly v DMG, rychlosti a spotu pro kratší torpy nejsou až tak významné).

F) Výdělky: Tady je zásadní rozdíl.

 - Azuma , stejně jako všechny T9 speciální** lodě je vnímána jako plnohodnotný prémiák. To znamená, že Azuma má poloviční cenu oprav proti běžným T9 lodím a zároveň má vyšší výdělky kreditů než běžné lodě. Navíc má ještě permacamo se slevou na opravy.

 - Yoshino není plně prémiová loď. Má sice také poloviční cenu oprav proti běžným T10 lodím, ale nemá vyšší výdělky kreditů oproti běžným T10 lodím. Důležité je poznamenat, že Yoshino má taky samozřejmě permacamo s další výraznou slevou na opravy, ale i malým bonusem na kredity.

Pokud je mi známo, Yoshino je tak tentýž případ co Salem***. V podstatě máte jedinou ekonomickou výhodu oproti běžné T10 lodi se zakoupeným normálním permacamem a to je už od základu poloviční cena oprav.

 

*maskování, pohyblivost, AA je taky de facto totožná, HP jsou o pár tisíc lepší díky vyššímu tieru.

**Jean Bart, Missouri, Musashi, Georgia, Alaska, Kronshtadt, předpokládám (ale neručím), že i Black, Neustrashimy a Benham.

***Tady bych dost hádal, neboť nemám takřka žádné informace, ale očekával bych, že jde o stejný případ jako i Stalingrad a Bourgogne. Pokud má někdo bližší info, budu velice rád.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,852 battles

Mě příjde strašně obrovská a tím pádem i neohrabaná. Děla celkem slušné, torpéda vzhledem k použití lodě tendenční.

Co je horší teď tým, který jich má více tahá za kratší stranu lana. Ta loď je čistě support bez sebemenších snah jít na střední nebo krátkou vzdálenost, takže kempí stejně jako ty tragické bitevky vzadu a spamuje HE, která také nijak extra nezapalují.

Zao / Atago jsou mnohem lepší lodě.

 

Jen abych to poupravil. Ono se s ní dá nasekat opravdu velice slušné DMG. Jenže musí jí sednout jak mapa, tak i složení týmu.

Zatím i do těch torpéd mi vplouvají nepřátelská BB. Což je asi tím, že netuší, že Yoshino vůbec nějaká má a že se při vypouštění nemusí tak moc vytáčet.

Když se snažím hrát útočně, tak většinou pohořím. A že téhle lodi dokáže zblízka neskutečně naložit cokoli. Dokonce mi přijde, že menší lodě jsou pro ní mnohem nebezpečnější než BB.

Rozměrově je na úrovní Yamato nebo Montany. Ochotou měnit směr něco na způsob Scharnhorstu nebo Amagi - prostě obrovský bitevní křižník.

Každopádně je zábavnější než t X bitevky.

 

Návrh lodi mi přijde nedotažený. Obrovský trup s vysoko položenou palubou, na ní malá nástavba a relativně malá výzbroj. Buď by užila o jednu hlavní baterii více, tam by to ale limitovalo pohonné ústrojí nebo několik dalších sekundárek a AA kolem nástavby. Ale je to čistě jen papírová loď, takže....

 

v Anglické sekci loď někdo krásně shrnul: Ze všech "Velkých" křižníků (Podle mě by měly být označované jako bitevní, ale budiž) je Yoshino jediný, který se musí hrát jako těžký křižník.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,998 posts

Ani nahodou to nema sanci na zapaleni 29%. Prumerna hra 100-120 zasahu a 2-3 ohne. Nejvic jsem mel snad 5 ohnu na 150 zasahu. Pak trefim do nastavby Kremlin 7 granaty a za 0dmg, vsechno roztristeno. O nicem. Muzu hrat Zao, kde budu mit 5x vic ohnu a mam o 4km nizsi spot. Rychlejsi prebijeni. Nema to co nabidnout. 

 • Cool 1
 • Angry 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
581 posts
8,949 battles

Co je tohle za zčíčenou loď, proboha? Dám tomu broadside na 6 km z Conquerora a nic neprojde? Jako že vůbec nic? Jakákoli bitevka by takhle slušně schytala, i když AP jsou u Conqua divný, ale křižník? Přitom přes příď tomu nakládám slušně, divný, divný, megadivný.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
[IDDQD]
Moderator, WoWs Wiki Team, Korzár
4,107 posts
15,417 battles

image.thumb.png.613714b9262af77ab58bbec14171ce1d.png

 

Yoshino nemá torpéda. Dělám si legraci, ale popravdě bych nejradši lhala :D - důvody? Určitě jste v bitvě narazili na soupeře nebo kolegu sedícího v Yoshinu a měl nick zbarvený do růžova. Může to být náhoda, ale nemyslím si. Hráli jste Azumu? Líbí se vám herní styl? Tak vytáhněte uhelnou prkenici... Yoshino stojí bez kupónu 248k uhlí (s kupónem 168k). Mňo je to dost, ale dle mého názoru je to vcelku dobrá investice a já se vám pokusím vysvětlit proč.

Jednou větou: Loď si zamilujete pokud máte rádi mix lodí Atago, Henri a Zao.

 

 

Odolnost
HP pool je 61.800, což je na superkřižník málo (Stalingrad má 72.450), ale vzhledem k tomu, že Yoshino se hraje o dost jiným stylem - je to dobré číslo. Pancéřová ochrana není tak špatná, ale je potřeba si dávat velký pozor komu se vystavujete a v jaké pozici pouštíte torpy. Ukázat bok je jasná volavka pro přesné Slávy a jiné přesné BB. Nicméně paluba a horní část boku je 30mm, což poskytuje určitou obranu proti prolomení AP granáty menších než 429 mm a většiny HE torpédoborců, a to i s IFHE. Pokud jde o hlavní část boční strany (a tedy citadelu - část je nad vodou) - je to největší slabina a Yoshina jsou cíle pro dev-striky a pomlaskávajících BB. Co je ale trochu problém - kolem přední části citadely (pod přednímy děly) je pouze 21 mm Pokud bitevní loď trefí své projektily touto cestou, granát nebude mít problém projít skrz tuto kasematu a můžete skončit s pěknou dírou na předku citadely. Dále si také dejte pozor na letadlové útoky AP bombami - vršek citadely má pouze 125 mm, takže…hoplá.
Co se týká obratnosti, tak ta vám v té odolnosti může dosti zavařit. Zmíněné otáčení se bokem k pouštění torpéd na nesmyslné cíle - to jsou 5-7minutová Yoshina, která padají právě po takových chybách. Hlídejte si tedy spot (11,9)!!! a své otočky a torpédování si promyslete - otáčí se asi jako lokomotiva, ale jinak si v obratnosti vede poměrně dobře.

 

Výzbroj
Hlavní baterie (310mm) Yoshina jsou opravdu úderné a dost bolí. HE granáty se mohou chlubit vysokým alfa poškozením (5100), vysokým procentem zapálení (27% bez demoexperta) také 51 mm průbojnosti. Věřte mi, že nejeden bitevkář kvůli vám zlomí klávesnice :D. Ještě větší šílenosti lze dosáhnout pomocí IFHE, kdy získáte penetraci 67 mm proti S. Soyuz, Kremlin, Yamato / Musashi nebo Izumo. Ale je to celkem zbytečné a myslím že HE působí dost poškození i tak. Co se týče AP, nejsou to takové bomby jako třeba u Stalina, ale křižníky bokem i tak dost zapláčou - to i na delší vzdálenost. Na více než 15km bych ale nestřílela. Přesnost 2,05 je mňam a střelba na dálku by neměla být potíž, protože vaše na granáty letí 12s na maximální dosah. Asi vám dost napovědělo, že herní styl na kajtování je pro Yoshino jako dělané. Pečlivě vybírejte cíle, jelikož hůře točí laufy a nabíjí přes 16s.
Sekundární baterie - tu zkrátka máte a použít je nechcete - staré dobré 100 mm se stejně jako vy nechtějí k nikomu přiblížit :)
Protiletadlová obrana. No, s nedávnou změnou nebude těmito AA úplně skartovat letadla, musíte spoléhat na nešikovnost enemy CV a spoléhat na flaky (6+2), které účinkují až na vzdálenost 5,8km. Dostřel je dobrý, takže klidně vozte na pomoc stíhačku. Myslím, že se dá dost spolehlivě ubránit, jste-li pod útokem na začátku bitvy a AA nemáte tolik poškozené.


Torpéda. Ach ty 20km torpéda. Velkým důvodem, proč je Yoshino považováno za obrovsky rozdílným oproti Azumě jsou právě torpy. Má 4x4 torpédomety, dva na každé straně s velmi dobrýmy úhly. Yoshino má přístup ke dvěma různým možnostem torpéd, identickým s těmi, které najdete na Shimakaze. 12km nebo 20km s rozdílem rychlosti a dosahu odhalení a poškození. Torpéda jsou dobrá, ale torpení dalekých cílů je dobré přenechat DDčkům, protože reakční doba je dlouhá a máte šanci zasáhnout těžké/neohebné BB. Užívejte je dobře, hlavně se dívejte aby v okolí nebyla spojenecká loď. Pouštějte je do smouku spamujících křižníků atd.
 

Sumasumárum

Yoshino je dobře kompenzovaná loď, která bude dobře hratelná pro začátečníky a zábavná i pro zkušené hráče, kteří si užívají herní styl "otravného" křižníku. Díky svému maskování a torpédům je také dobře vybavena na podporu útoku i ze střední vzdálenosti. Osobně tuto loď bez jakéhokoliv váhání doporučuji.

 

Plusy:

 • Přesná děla s dlouhým dostřelem
 • Velice silné HE granáty
 • Skvělá torpéda (nepoužívat na 20km!!!)
 • Slušná AA obrana
 • Obstojný spot/odhalení
 • 30mm pancíř
 • Až 5x využití Opravárenská četa (Pokud je aktivní, doplní každou sekundu procentuální část celkového zdraví lodi.)
 • Dobrý HP pool a relativně nízká nástavba

 

Mínusy:

 • Nechráněná citadela při špatném naúhlování
 • Velký cíl = neobratnost
 • Dlouho nabíjí a pomalu otáčí děla

 

Signály, kapitán, atd

 

Edited by LucyCZ
Doplnění infa o dělech, pancíři a AA
 • Cool 10

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×