Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

0.8.5 - Hlášení chyb

29 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
3,918 posts
4,294 battles

Kapitáni! :Smile_facepalm:

Hlášení chyb se změnilo. Můžete mi je stále posílat sem, abychom třeba věděli, že ten samý problém postihlo více hráčů. 

Takže v každém případě budu od vás požadovat standardně:

• Popis chyby - prosím snažte se být specifičtí 
  • Screenshoty - čím více, tím lépe, aby se názorně zobrazilo, o čem vlastně mluvíte
  • Replaye - pokud se jedná o chybu z bitvy
  • WGCheck

Připravil jsem pro vás návod, jak tyto zmíněné věci najdete:

Spoiler

Otevřete složku s hrou:

a4d7f3236c8aa81c531c501bd4875dbe.png

Ve složce WGCheck spusťte aplikaci WGCheck

wgcheck.png

Počkejte, až se WGCheck dokončí.

wgcheck2.png

Až se check provede, klikněte na Report a go to report. Zobrazí se vám složka s hrou a vyznačený soubor vytvořeného WGChecku:

wgcheck3.png

WGCheck je opravdu důlěžitý, jelikož nám poskytne velkou hromadu důležitých dat pro prozkoumání problému!

Stejně tak pro bugy a chyby týkající se problémů s grafikou, pádů hry atd. prosím přiložte python log:

Spoiler

python.png

python2.png

Následně udělejte tiket na Hráčské podpoře: https://eu.wargaming.net/support/cs/products/wows/help/ a nezapomeňte přiložit právě tyto soubory.

Děkujeme :Smile_honoring:

[-CSR-]
Beta Tester, In AlfaTesters
202 posts
5,594 battles

po patchi mi naskocili na minimape nazvy lodi a cisla, a i ked som ich skusal vypnut/zapnut tak su stale zobrazene, nejdu vypnut

shot-19.06.27_11.40.26-0386.jpg

[WG]
WG Staff
3,918 posts
4,294 battles
2 hours ago, PanVeduci said:

po patchi mi naskocili na minimape nazvy lodi a cisla, a i ked som ich skusal vypnut/zapnut tak su stale zobrazene, nejdu vypnut

shot-19.06.27_11.40.26-0386.jpg

Díky za hlášku. Můžu prozradit, že se jedná o známou chybu a údajně už je připravena oprava pro případný micropatch. Momentálně se však neví, kdy konkrétně ten případný micropatch příjde

1 hour ago, Wolffnstein said:

Když chci přehodit nebo propustit kapitána, vleze mi tam tabulka s jeho portrétem..

shot-19.06.27_13.36.42-0522.jpg

Zajímavá chybka. Prosímtě udělej tiket na podporu. Díky

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,392 posts
170 battles
Před 15 minutami YabbaCoe řekl/a:

Zajímavá chybka. Prosímtě udělej tiket na podporu. Díky

Aha.. No jistě, už vidím jak mi odepíší, ať odinstaluju mody.. 

• Funny 2

Players
259 posts
15,777 battles

Všiml jsem si těchto chybiček v novém režimu „Divoká bitva“:

• zvuk padajících mrakodrapů (na začátku divoké bitvy) je moc hlasitý;
  • blbne kamera, když je má loď moc blízko mrakodrapu – asi vyjede vysoko po jeho zdi nebo až na střechu, takže nevidím loď a je dost těžké poslepu ze zaseknutí odjet, aby měla kamera zase normální úhel (většinou mě rychleji někdo vytorpí...);
  • v tabulce členů klanu se v datu poslední bitvy nezohledňují divoké bitvy (takže pokud by někdo hrál jenom je, bude to vypadat, že třeba několik dnů nehrál).
  • Cool 1

[WG]
WG Staff
3,918 posts
4,294 battles
23 hours ago, Wolffnstein said:

Aha.. No jistě, už vidím jak mi odepíší, ať odinstaluju mody.. 

O to nejde, toto je bug report.. tam jen stačí, že to nahlásí více lidí a už se to shromažďuje a řeší úplně jinak. Bug report tikety se dělají právě na shromáždění informací, které může vést k identifikaci a případnému řešení problému

[U333]
Players
111 posts
10,174 battles

Blbne minimapa   spotnutá lod se na minimapě zobrazí červeně když se tato lod ztratí z dohledu zmizí z dohledu ve hře ale občas zustane na svojí poslední pozici na minimapě ale změní barvu na zelenou sleduju to už několik her ( hraju bez modů )

Minimapa  pozice B 9  a B 8 nepřátelskej Torpedoborec jedna a ta samá lod nakonec jsem jeho zelenou značkou na minimapě projel a ani jsem ho nezahlednul

shot-19_06.30_09_54.09-0816.thumb.jpg.f55b4a6fefdac27049e839bb0c7c3bf1.jpgshot-19_06.30_09_54.27-0454.thumb.jpg.52c655ef5e8929f4c76277cd671a912a.jpg

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
565 posts
19,654 battles
Před 2 hodinami Gremlaja řekl/a:

Blbne minimapa   spotnutá lod se na minimapě zobrazí červeně když se tato lod ztratí z dohledu zmizí z dohledu ve hře ale občas zustane na svojí poslední pozici na minimapě ale změní barvu na zelenou sleduju to už několik her ( hraju bez modů )

Minimapa  pozice B 9  a B 8 nepřátelskej Torpedoborec jedna a ta samá lod nakonec jsem jeho zelenou značkou na minimapě projel a ani jsem ho nezahlednul

shot-19_06.30_09_54.09-0816.thumb.jpg.f55b4a6fefdac27049e839bb0c7c3bf1.jpgshot-19_06.30_09_54.27-0454.thumb.jpg.52c655ef5e8929f4c76277cd671a912a.jpg

Jestli ono to nebude tím, že na tom spodním obrázku není barva enemy DD zelená, nýbrž bílá, což označuje poslední známou pozici lodě. Asi jsi dříve tuto funkci puštěnou neměl a nyní po aktualizaci ji WG defaultně zapnul? Všiml sis, že stejnou značku má další enemy DD ve čtverci A1?

• Cool 1

[U333]
Players
111 posts
10,174 battles

žádný nastavení jak něco takovýho zapnout nebo vypnout jsem ve hře nenašel. (  chtělo by to jasnej ovládací panel kde by se vše nastavovalo , a oddělit články týkající se změn a vše nové popsat stručně a jasně ) Jestli je to nějaká nová funkce tak o ní nevím.

To bude tim že chodím hrát a ne si číst,  článků je tolik že se nedá číst vše do detajlu ( na 15 min hraní bych musel 2 hodiny číst nesmysly a pokud ve článku je nějaká podstatná informace tak je stejně utajená )

jo je další na A1 ( jsou to jen obrysy značek a barva se na tom blbě určuje já to mám na monitoru moc malý )

• Cool 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
565 posts
19,654 battles
Před 2 hodinami Gremlaja řekl/a:

žádný nastavení jak něco takovýho zapnout nebo vypnout jsem ve hře nenašel. (  chtělo by to jasnej ovládací panel kde by se vše nastavovalo , a oddělit články týkající se změn a vše nové popsat stručně a jasně ) Jestli je to nějaká nová funkce tak o ní nevím.

To bude tim že chodím hrát a ne si číst,  článků je tolik že se nedá číst vše do detajlu ( na 15 min hraní bych musel 2 hodiny číst nesmysly a pokud ve článku je nějaká podstatná informace tak je stejně utajená )

jo je další na A1 ( jsou to jen obrysy značek a barva se na tom blbě určuje já to mám na monitoru moc malý )

Nad minimapou máš vpravo ozubené kolečko, podrž ctrl a LMB na něj klikni. Ta funkce se jmenuje tuším "poslední známá pozice". Trochu mi připomínáš lidi, kteří potřebují jednou za měsíc vytisknout tři stránky, na návod kašlou a pak se rozčilujou, že nová tiskárna to má jinak než ta stará. Ono nastudovat základní nastavení stačí jednou. Ta funkce není novinka, pouze ji teď pravděpodobně aktivovali pro všechny. A je to dost užitečná funkce, zkus přemýšlet, co by Ti mohla přinést.

• Cool 2

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,565 posts
12,542 battles

Koukam ze tenhle "bug" s minimapou byl nejlepsi pocin WG za poslednich pet let. Tohle "automaticke" zapnuti funkci minimapy by melo zustat ve hre jako featura.

Ale docela me desi kolik lidi teprve ted "objevuje" tyhle zakladni funkce minimapy co uz jsou ve hre hodne dlouho.

20 hours ago, Gremlaja said:

Tahle zakladni a velice platna featura je ve hre uz hooodne dloho (minimalne uz 2 roky).

A prosimte zkus si o neco zvetsit minimapu aby jsi na ni videl lepe kde jsou jake lode a zaroven si ale i nastav jeji pruhlednost aby jsi nemel blokovanou pravou cast obrazovky.

K tomu doporucuji si zapnout i jmena lodi aby jsi videl kam ktere radarove CA pluje ci jestli na tom capu je Haraguno nebo Shima.

Vse jde zapnout primo v bitve prez to ozubene kolecko

Dost to pomaha ve hre.

e56ea376-9737-11e9-ba04-38eaa735f4cc.jpg

[IDDQD]
Alpha Tester
3,665 posts
23,159 battles

Tady je krásně vidět co říkám už vážně dlouho.
Portál, kde by mělo být nejvíce infa o hře, je chaoticky zaspamován vatou, ve hře není detailní průvodce nastavením a výuka hráčů je katastrofální.
Mam pochopení pro ty posty co jsou nademnou. @YabbaCoe tohle téma jsme už řešili ne? A počítám, že na EN forum bude podobných postů kopa :Smile_teethhappy:

• Cool 1

Players
10 posts
3,179 battles

Tak se taky přidám s troškou do mlýna...

Zkouším CV (konrétně Langley) a stalo se mi tuším 2x, že mě při přeletu nad lodí (1 strana mapy byla vyčištěna, tak jsem letěl na druhou stranu) sestřelila obrana vlastní lodi. Ani jsem nezaregistroval, jestli stíhači nebo AA...

• Funny 1

[T-N-T]
5,565 posts
12,542 battles
33 minutes ago, LeeVanEc said:

Tak se taky přidám s troškou do mlýna...

Zkouším CV (konrétně Langley) a stalo se mi tuším 2x, že mě při přeletu nad lodí (1 strana mapy byla vyčištěna, tak jsem letěl na druhou stranu) sestřelila obrana vlastní lodi. Ani jsem nezaregistroval, jestli stíhači nebo AA...

Mas k tomu prosim replay?

[T-N-T]
5,565 posts
12,542 battles
2 hours ago, TheComedian1983 said:

Tady je krásně vidět co říkám už vážně dlouho.
Portál, kde by mělo být nejvíce infa o hře, je chaoticky zaspamován vatou, ve hře není detailní průvodce nastavením a výuka hráčů je katastrofální.
Mam pochopení pro ty posty co jsou nademnou. @YabbaCoe tohle téma jsme už řešili ne? A počítám, že na EN forum bude podobných postů kopa :Smile_teethhappy:

Myslis jako ze s pristupem hracu "chodím hrát a ne si číst" ti nejaka vyuka pomuze? A na jednorzce a Santa Klase taky veris?

[IDDQD]
Alpha Tester
3,665 posts
23,159 battles
Před 12 minutami Sigimundus řekl/a:

Myslis jako ze s pristupem hracu "chodím hrát a ne si číst" ti nejaka vyuka pomuze? A na jednorzce a Santa Klase taky veris?

Myslím to, že když se chci podívat na patch notes tak je na té stránce 95% blábolů, portál je zaprasená nefunkční kravina a myslím to, že jsem osoba nadstandartně si dohledávající info. Popravdě už hodně dlouho si info hledám jinejma cestama.

A pak chápu, že normální hráč se snadno ztratí a především velmi brzy rezignuje. To je jeden z největších failů by WG. Ti co tady psali maj očividně zájem zjistit co se děje, jen jim milé WG háže klacky pod nohy. 
Nesmíš to soudit podle sebe Sigi. Ty i já prostě věnujeme přehledu o hře více času než je obvyklé :cap_cool:
Zrovna nedávno jsem tady například zmiŇoval, že nevím co které nastavení ve hře dělá, přestože hraju od samého počátku. Prostě ke hře není manuál (btw to PDF ke hře stále obsahuje ty super zastaralé informace?)
Tyhle věci souvisejí dohromady.

[T-N-T]
5,565 posts
12,542 battles

Jasne ke hre nexistuje zadny manual ze

https://worldofwarships.eu/en/content/guides/

Tyhle veci jsou ve hre uz prez dva roky a kazdy alespon normalne rozmny hrac co ma nenulovy zajem o hru si je muze celkem snadno najit. Takze ne nemam pro tohle pochopeni.

Tohle neni problem WG ale hracu samotnych. Preci nemuzes chtit po WG aby vedla kazdeho za rucciku vsechno oramovala cervenym blikajicim napisem. Navic ve svetle toho jak tu nekteri vysiluji nad ikonou "new" (a ano je to otravne a uz davno to melo byt opravene).

Players
10 posts
3,179 battles
1 hour ago, Sigimundus said:

Mas k tomu prosim replay?

Nemám, neukládám... :(

Jinak bych ho připojil.

Players
4,956 posts
29,657 battles
Před 1 hodinou Sigimundus řekl/a:

Tak na Klase, na toho nevěřím už dlouho. Ten už se několikrát předvedl. Teda, věřím (už dlouho - mnohem dřív, než to řekla malá sova), že je někde v archivech v Moskvě spolu s mstivcem:Smile_hiding:

[T-N-T]
5,565 posts
12,542 battles
23 minutes ago, LeeVanEc said:

Nemám, neukládám... :(

Jinak bych ho připojil.

Pokud jsis je aktivne nevypnul tak se ukladaji automaticky do slozky "replays" ve WoWs slozce. Tedy poslednich 30 bitev.

Koukni se tam prosim jestli tam nahodou neni ten s tim sestrelem.

Protoze to co popisujes je na 99.99% nemozne :Smile_hiding::Smile_amazed:

[T-N-T]
5,565 posts
12,542 battles
6 minutes ago, Floppik_M said:

Nefunguje poslouchání vlastní hudby. 

To bude opraveno zitra v 0.8.5.1

• Cool 1

[U333]
Players
111 posts
10,174 battles

Sigimundus   dík za tip , doplnění názvů lodí zase udělalo minimapu přehlednou.   ( když už ty poslední pozice lodí nejdou vypnout )

Dík

• Cool 1

Guest
This topic is now closed to further replies.