Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
AslanBialy1

AA Des Moinsa

15 comments in this topic

Recommended Posts

Players
45 posts
11,455 battles

Mam pytanie na przykładzie Des Moinsa

Na jakiej zasadzie spadła obrona z 100 do 73 (na konkretnie moim ) i zasięg z 7,2km do 5,8 km bo cyfrowo to wygląda na uwalenie siły i zasięgu  AA o 30%, a nie znam mechaniki w szczegółach

Widzę tylko ze stracenia samolotów nawet 8 tieru PRZED atakiem jest praktycznie niemożliwe a okręty obrony przeciwlotniczej chyba maja bronic siebie i sojuszników przed wpakowaniem torped czy bomb w okręt a nie strącać odlatujące samoloty.

• Cool 1

Players
129 posts
8,776 battles
5 minutes ago, AslanBialy1 said:

Mam pytanie na przykładzie Des Moinsa

Na jakiej zasadzie spadła obrona z 100 do 73 (na konkretnie moim ) i zasięg z 7,2km do 5,8 km bo cyfrowo to wygląda na uwalenie siły i zasięgu  AA o 30%, a nie znam mechaniki w szczegółach

Widzę tylko ze stracenia samolotów nawet 8 tieru PRZED atakiem jest praktycznie niemożliwe a okręty obrony przeciwlotniczej chyba maja bronic siebie i sojuszników przed wpakowaniem torped czy bomb w okręt a nie strącać odlatujące samoloty.

Z tego co zrozumiałem wszystkie dzuała aa dalekiego zasięgu zostały zniszczone.

Beta Tester
687 posts
10,390 battles

Przecież po reworku CV ucięto zasięgi i ulepszenie oraz AFT ich nie zwiększa. Kolega być może miał dłuugą przerwę w grze, stąd "bulwers"

EDIT: co do tych numerków przy parametrach okrętów... Nie warto na to patrzeć. W Clemsonie, który dostaje 2x tyle luf po ulepszeniu dział, artyleria idzie o 1 w górę - a przynajmniej tak kiedyś było ;)

[A-TOM]
Beta Tester
485 posts
5,760 battles
42 minutes ago, MACK_PL said:

Przecież po reworku CV ucięto zasięgi i ulepszenie oraz AFT ich nie zwiększa. Kolega być może miał dłuugą przerwę w grze, stąd "bulwers"

EDIT: co do tych numerków przy parametrach okrętów... Nie warto na to patrzeć. W Clemsonie, który dostaje 2x tyle luf po ulepszeniu dział, artyleria idzie o 1 w górę - a przynajmniej tak kiedyś było ;)

dalej jest

Players
2,003 posts
13,049 battles

Teraz cv mają tylko farmić damacz na wyścigi, dlatego AA została uwalona. AFT jest bez sensu, lepsze jest ręczne sterowanie, warto zmieniać sektory (przycisk o na klawiaturze potem kliknij na stronę którą chcesz wzmocnić). 

Players
390 posts
21,811 battles
2 hours ago, DariusJacek said:

(przycisk o na klawiaturze

Dodam, że jest jeszcze pod tyldą "~" wygodniej niż pod "O"  

• Cool 1

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,658 battles

Jak ktoś naprawdę ma problem z CV i od płaczu na te OP okręty ma już perma bana na czat to dobrym rozwiązaniem może być ustawienie klawisza zmiany sektora AA na kombinację Alt+F4. Sprawdzone, polecam.

• Cool 4
  • Funny 3
  • Boring 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,482 posts
18,472 battles
20 minutes ago, Pshemozz said:

Jak ktoś naprawdę ma problem z CV i od płaczu na te OP okręty ma już perma bana na czat to dobrym rozwiązaniem może być ustawienie klawisza zmiany sektora AA na kombinację Alt+F4. Sprawdzone, polecam.

Albo grać t2, V-25, Emden, Smith, Tachibana, tyle możliwości premki po 3 złote. Zero cv.

• Cool 1
  • Bad 1

[GLORY]
Players
213 posts
29,193 battles

Jest kupa z aa, podobnie jak u salema. Nie opłaca się już robić tych okrętów pod aa bo może coś spadnie a może nie, a na pewno się nie obronisz przed atakiem lotniska 10t. Czasami harugumo strącam więcej samolotów niż salemem zrobionym pod aa. 

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,658 battles
10 minutes ago, Free_Frags said:

Jest kupa z aa, podobnie jak u salema. Nie opłaca się już robić tych okrętów pod aa bo może coś spadnie a może nie, a na pewno się nie obronisz przed atakiem lotniska 10t. Czasami harugumo strącam więcej samolotów niż salemem zrobionym pod aa. 

A dupa tam, mi na Desie idzie całkiem sprawnie opędzanie się od latającego tałatajstwa a full AA zrobionego go nie mam.

[GLORY]
Players
213 posts
29,193 battles

No właśnie o tym mówię, może strącisz może nie. Przed zmianami było pewne że się obronię a teraz to strąci większość albo 2 samoloty a przyjmę na klatę 3 naloty. 

Players
45 posts
11,455 battles
4 godziny temu, Pshemozz napisał:

Ja się chce coś konkretnego dowiedzieć bo nie grałem długo koło roku jak nie masz nic mądrego do powiedzenie to nie wcinaj się miedzy wódkę a zagrychę.

1 godzinę temu, Free_Frags napisał:

Czyli rozumie ze wszystkie AA są zmienione i większa losowość jeśli chodzi o trafianie samolotów, ok 

A rozbicie daje jakiś konkretny  wpływ  czy tez można sobie je odpuścić ?

[HOB]
Players
277 posts
24,491 battles
11 minutes ago, AslanBialy1 said:

Czyli rozumie ze wszystkie AA są zmienione i większa losowość jeśli chodzi o trafianie samolotów, ok 

A rozbicie daje jakiś konkretny  wpływ  czy tez można sobie je odpuścić ?

Tak  , wszystko się pozmieniało  .... Atlanta , Flint , czy Helena z killerów samolotów stały się crapami przeciwlotniczymi . Rozbicie nic nie rozbija , teraz jest tzw. wzmocnieniem . Na Flincie np. przestałem tego używać , bo efektów w postaci spadających samolotów po wielokroć  nie uświadczyłem .

AA działa jak chce ( ze wskazaniem na nie działa ) i nigdy nie wiesz jaki będzie efekt . Tak np. przedwczoraj  na praktycznie samotnym Flecherze( z wzmocnieniem)  w osiem(?) minut zestrzeliłem 31 samolotów Midwaya - i stał się kolejny cud na Wisłą ... 

Porąbaną  mechanikę AA niedawno próbował wyjaśnić rosyjski streamer w produkcji pod jakże znaczącym tytułem :  Dlaczego AA to Gówno ?

Ale uwaga ! Od jutra nowy patch i kolejne zmiany w mechanice AA . Podobno samoloty mają zacząć szybciej spadać , bo m.in. stałe obrażenia z  aury maja się skupić na jednym samolocie eskadry ( a nie na wszystkich  jak do tej pory) .

Na koniec Cię pocieszę( dawno nie grałeś, wiec może nie wiesz) ) - i tak jest teraz o wielkie, przeogromne niebo lepiej niż po wprowadzeniu reworku . Wtedy nie spadało z nieba nic ... oprócz bomb , rakiet  i torped . Bezradne Minotaury stojące w grupie i  wyniki po ponad 500k w ciągu bitwy szanownych lotni - taki był początek  zafundowanego graczom syfu . No ale sukces jest - proporcje ilości lotni w bitwach odwróciły się o 180 . Tak trzymać ....

• Cool 1

Sign in to follow this