Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

Japoński Krążownik Yoshino X

89 comments in this topic

Recommended Posts

Players
6,445 posts
8,536 battles
1 hour ago, _Agenor_ said:

Możesz coś więcej napisać???

Gorzej opancerzony Gneisenau wciśnięty jako krążownik na 9 tier.

• Funny 2

[DK-PL]
Players
2,119 posts
23,873 battles
7 hours ago, _Bajkal said:

Duży jak Yamato a opancerzony jak Shimakaze. Okręty, które są OGROMNE potrzebuja jakiś racjonalnie gruby pancerz w tej grze i tyle.

Dlatego właśnie raczej mini pancernikami ich nazwać nie można :Smile_veryhappy: Yoshino/Azuma miały z założeniu zwalczać ciężkie krążowniki 203mm oraz wielkie krążowniki typu Alaska 305mm i ten typ AP ich opancerzenie 25mm od dziobu dinguje, więc wszystko się zgadza. Poza tym mają wielką pulę HP zaś Azuma dodatkowo skrócony cooldown naprawki i rzadko kiedy zejdą na salwę jak zwykły krążek, gdzie np. taki Zao ma żałosne 40,8k. "Wielkie krążowniki" to takie rozwinięcie "krążowników liniowych" które nie raz mamy w drzewku pancerników w naszej grze. Są nimi np. Ishizuchi, stockowe Kongo, również Prinz Eitel Friedrich (tylko że niemieckie okręty tego typu były dobrze opancerzone, nie inaczej podejrzewam będzie z Siegfriedem).

7 hours ago, _Bajkal said:

Ogólnie snajpienie z 20+KM nie jest moją pasją w tej grze

A ja tam polubiłem snajpienie z 20, a nawet więcej km. Polecam jeszcze spottera, zupełnie inna perspektywa = nowa gra :Smile_Default: Dla wprawy dostaliśmy niedawno trainera w postaci Lazo :cap_rambo: Na dzień dzisiejszy stwierdzam że walka dystansowa w ruchu, manewry unikowe przed wrogimi salwami, elastyczność w zmianie flanki, wykorzystanie kamuflażu do zerwania kontaktu i podejścia w inne miejsce, zachodzenie wroga szeroko od boku (wzdłuż krańca mapy) by użyć AP, jest o wiele ciekawsze i bardziej zajmujące niż stanie w jednym miejscu blisko jakiegoś kapa i tylko 1/4 przód 1/4 tył przez całą bitwę,  byle by tylko nie pokazać przypadkiem boczku, a przecież tak gra większość Stalingradów :Smile_veryhappy:

• Cool 4

[ALONE]
Players
169 posts
4,337 battles

Ja póki co mam z tym okrętem ten problem, że kiedy tylko nim gram, inni gracze czują się usprawiedliwieni kampiąc  z tyłu, albo daleko na flance. Tym okrętem się tak gra, ale przecież nie Des Moinesem czy Woosterem... Na razie zagrałem raptem kilka meczów, ale ten mechanizm widziałem w każdym z nich. Nie muszę chyba mówić jak to się kończy?

[DK-PL]
Players
2,119 posts
23,873 battles

Prawdziwy potwór do robienia dmg, a 20km torpy puszczane gęsto bez problemu trafiają BeBeczki :Smile_izmena: Yoshino może mieć jednak ten problem że nawet T10 mapy są dla niego za małe :Smile_veryhappy: Tutaj wyciągnięta za "uszy" bitewka, podostawałem troszkę plusików do karmy za decydujące trafienie chowającego się za górką Desa na 10 pkt przed końcem bitwy która miała być przegrana :Smile_great:

Ponad 255k dmg, zwiastun, podpalacz, drednot, 2854 bazowego:

yoshino1.jpg

yoshino2.jpg

yoshino3.jpg

yoshino4.jpg

• Cool 2

[POMF]
Weekend Tester
2,307 posts
8,473 battles
8 hours ago, mickecobra said:

Dlatego właśnie raczej mini pancernikami ich nazwać nie można :Smile_veryhappy: Yoshino/Azuma miały z założeniu zwalczać ciężkie krążowniki 203mm oraz wielkie krążowniki typu Alaska 305mm i ten typ AP ich opancerzenie 25mm od dziobu dinguje, więc wszystko się zgadza.

Dlatego napisałem w tej grze. To nie symulator tylko strzelanka z elementami taktycznymi osadzona w teatrze drugiej wojny światowej głównie.

[FT-B]
Players
385 posts
4,495 battles

Kupiłem tylko i wyłącznie dlatego,że to 10 tier. A jak wiadomo, 10 tier na urodziny, daje SK :D Ogólnie,jakby był troszkę zwinniejszy ,to bym się nie obraził. W sumie nie mam na co już zbierać. Georgia interesowałaby mnie tylko dla misji, gdzie są wymagane trafienia dodatkową baterią. Czekam na DD na 10 . Działa Cossacka ,jego camo, i fajne torpki :D

[FJORD]
Beta Tester
466 posts
17,675 battles
11 minut temu, Toyminator napisał:

Kupiłem tylko i wyłącznie dlatego,że to 10 tier

Kupiłeś tylko i wyłącznie by grać nim na coopach? masakra.

[FT-B]
Players
385 posts
4,495 battles
21 minut temu, komturkonrad napisał:

Kupiłeś tylko i wyłącznie by grać nim na coopach? masakra.

Wiedziałem że jakiś bobo się przyczepi XD Naucz się czytać. Kupiłem głównie dla tego, że  to 10 tier. Więc jeden SK darmo na urodziny. Proste chyba.  A na kupkach sobie gram, bo nie muszę grać z takimi jak ty;)

[FJORD]
Beta Tester
466 posts
17,675 battles
2 minuty temu, Toyminator napisał:

A na kupkach sobie gram, bo nie muszę grać z takimi jak ty;)

Ten okręt nadaje się typowo na randomy, ale to w końcu twój wybór. Nie musisz jednak wyjeżdżać ze swą zaściankową kulturą,gdyż widać żeś bardzo "przemiły człek" ale raczej w drugą stronę.

[DK-PL]
Players
2,119 posts
23,873 battles
2 hours ago, _Bajkal said:

Dlatego napisałem w tej grze. To nie symulator tylko strzelanka z elementami taktycznymi osadzona w teatrze drugiej wojny światowej głównie.

Ale bez przesady. To że coś jest uproszczone, w sensie wiele rzeczy robi AI zamiast klikania miliona przycisków na klawiaturze, nie oznacza że resztę można zmieniać byleby tylko był fun i gameplay na siłę. WG nie bez powodu tyle pracy przykłada do odtwarzania modeli okrętów z powyciąganych z archiwów na całym świecie planów, by ostatecznie dać np. takim wielkim krążownikom B-64/65 pancerz jak z pancernika. A jak tak się mamy bawić i olewamy historię to ja poproszę od następnego pacza Star Destroyery i Calamari Star Cruiser :Smile_veryhappy: Jednak skoro mimo wszystko zostajemy w klimatach bitew morskich to nie mam nic przeciwko balansowaniu okrętów tzw. miękkimi statami + tierem, bo to WG wychodzi bardzo dobrze. Jak widać w powyżej wklejonej bitwy Yoshino robi robotę i to całkiem niezłą, nawet aż za dobrą zważywszy że jest zaliczany w grze jako krążownik i ma wspólne z nimi MM. Niczego mu nie brakuje, a nawet jest lekko op względem reszty zwykłych krążowników. Oczywiście raczej nerfów bym się nie spodziewał, bardziej zmian w MM który będzie uwzględniał osobno jako klasę wielkie krążowniki i krążowniki liniowe, obok pancerników, krążowników i niszczycieli.        

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
On 7/6/2019 at 11:35 PM, mickecobra said:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_krążownik

Ale prawdą jest że powinny być inaczej uwzględniane w MM. Może jak pojawi się ich jeszcze więcej w grze, a niedługo ma być typ "O" od KM.

Wiem, że taka klasa istniała. Nazywano je Wielkimi, Super lub Nieograniczonymi (względem oficjalnych klasyfikacji) krążownikami. Oficjalna klasyfikacja przedstawia je jednak jako "nowoczesne battlecruiser'y".

Ponieważ battlecruiser'y są klasyfikowane w MM jako pancerniki, a te cudeńka raczej nie porównywałbym z "naszymi" pancernikami, (jak i również z ciężkimi krążownikami), to pojawia się dylemat ich klasyfikacji w MM. Według mnie nie powinny mieć specjalnej klasy, lecz chociaż osobną gałąź rozwoju od linii CA (lub od BB i CA) na IX i X tier, gdyż każda szanowana potęga morska ówczesnych czasów posiadała przynajmniej 1 projekt takiego okrętu i byłoby to sprawiedliwe dla tych, co nie chcą gridnować na premki, aby ich klany zaistniały na rankedach (od dłuższego czasu zaczynam zauważać na forum zagranicznym, że wyznacznikiem dobrego klanu jest ilość posiadanych Stalingradów lol).

Mimo, że projekty ich sióstr rodziły się już w czasie i po wojnie w dobie lotniskowców, to opracowywano je jako tańszych nosicieli dużych dział do ostrzeliwania pozycji zamiast pancerników. Nawet dziś amerykanie przyznają, że brakuje im okrętów artyleryjskich (głównie ze względów ekonomicznych), więc "Iowy" nie są rozbrajane do końca i krążą po sieci projekty "pływających dział".

• Cool 1

Players
202 posts
11,949 battles
14 hours ago, Hectorix said:

byłoby to sprawiedliwe dla tych, co nie chcą gridnować na premki, aby ich klany zaistniały na rankedach

Co ma piernik do wiatraka?

[-DWS-]
Beta Tester
4,721 posts
13,102 battles
20 minutes ago, didyoukillme said:

Co ma piernik do wiatraka?

Bo w klanówkach masz limit jednego pancernika. A takie "prawie pancernik" liczony jak krążownik pozwala to obejść. Tyle, że drzewkowych wielkich krążowników nie ma.

• Cool 1

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,366 posts
25 minutes ago, rtfm_pl said:

Bo w klanówkach masz limit jednego pancernika. A takie "prawie pancernik" liczony jak krążownik pozwala to obejść. Tyle, że drzewkowych wielkich krążowników nie ma.

A Moskwa?

[-DWS-]
Beta Tester
4,721 posts
13,102 battles
5 minutes ago, Greyshark said:

A Moskwa?

Moskwa to raczej końcowy etap ewolucji krążowników ciężkich. Wielkie krążowniki "po rusku" to project 82 czyli Kronsztad i Stalingrad.

WG namieszało z nazwami, bo okrętów project 82 miały być 3 sztuki: Stalingrad, Kronsztad i właśnie Moskwa. A Moskwa z gry to project 66 który jest "no name".

Czyli Moskwa z gry to jest zupełnie coś innego niż planowana Moskwa project 82.

• Cool 3

Players
202 posts
11,949 battles
55 minutes ago, rtfm_pl said:

Ale on nie pisał o klanówkach, tylko o rankedach.

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
2 minutes ago, didyoukillme said:

Wybacz. Dla mnie to jedno i to samo, tylko w nieco innej formie :D

[-DWS-]
Beta Tester
4,721 posts
13,102 battles
3 minutes ago, didyoukillme said:

A fakt. Ale zakładam, że chodziło jednak o klanówki, bo "klany zaistniały" to raczej na klanówki wskazuje.

3 minutes ago, Hectorix said:

Wybacz. Dla mnie to jedno i to samo, tylko w nieco innej formie :D

Ooo właśnie.

Players
3,952 posts
25,694 battles
On 7/7/2019 at 4:33 PM, cpt_Reckless said:

Ja póki co mam z tym okrętem ten problem, że kiedy tylko nim gram, inni gracze czują się usprawiedliwieni kampiąc  z tyłu, albo daleko na flance. Tym okrętem się tak gra, ale przecież nie Des Moinesem czy Woosterem... Na razie zagrałem raptem kilka meczów, ale ten mechanizm widziałem w każdym z nich. Nie muszę chyba mówić jak to się kończy?

Ta. Albo twój team pisze że cię raportuje bo "robisz to specjalnie" . Lipa niestety. 

[POMF]
Weekend Tester
2,307 posts
8,473 battles
23 hours ago, mickecobra said:

Ale bez przesady. To że coś jest uproszczone, w sensie wiele rzeczy robi AI zamiast klikania miliona przycisków na klawiaturze, nie oznacza że resztę można zmieniać byleby tylko był fun i gameplay na siłę. WG nie bez powodu tyle pracy przykłada do odtwarzania modeli okrętów z powyciąganych z archiwów na całym świecie planów, by ostatecznie dać np. takim wielkim krążownikom B-64/65 pancerz jak z pancernika. A jak tak się mamy bawić i olewamy historię to ja poproszę od następnego pacza Star Destroyery i Calamari Star Cruiser :Smile_veryhappy: Jednak skoro mimo wszystko zostajemy w klimatach bitew morskich to nie mam nic przeciwko balansowaniu okrętów tzw. miękkimi statami + tierem, bo to WG wychodzi bardzo dobrze. Jak widać w powyżej wklejonej bitwy Yoshino robi robotę i to całkiem niezłą, nawet aż za dobrą zważywszy że jest zaliczany w grze jako krążownik i ma wspólne z nimi MM. Niczego mu nie brakuje, a nawet jest lekko op względem reszty zwykłych krążowników. Oczywiście raczej nerfów bym się nie spodziewał, bardziej zmian w MM który będzie uwzględniał osobno jako klasę wielkie krążowniki i krążowniki liniowe, obok pancerników, krążowników i niszczycieli.        

Takie bitwy w kmosmosie już były i to nei raz. WiGi cały czas dodaje jakieś zjebane tryby jak ten teraz co mamy razem z masą śmiechowych kamuflaży gdzie połowa wygląda jak by kot się na okręt wyrzygał i ktoś to roztarł po pokładzie nazywając chlubnie kamuflażem. Myślę że już historyczne scenariusze(nawet i przeciwko botom) z róznych okresów wojny byłyby ciekawsze od tego.

Pozatym wydaje mi się że są o wiele bardziej istotne rzeczy do balsamowania jak Kreml czy lotnie, gdzie polepszenie pancerza "krążowników" wielkości Yamato i ich cytadeli czy choćby zwiększenie ich puli PW raczej pozytywnie by wpłyneło na rozgrywke patrząc jak szybko ludzie na nich giną w porównaniu do pancerników.

• Cool 3

[BUSHI]
Players
3,604 posts
18,397 battles

Nie wiem, czy ta gra potrzebuje kolejnych, prawie nie do ruszenia Stalingradów ...

• Funny 1

[DK-PL]
Players
2,119 posts
23,873 battles
5 minutes ago, Odo_Toothless said:

Nie wiem, czy ta gra potrzebuje kolejnych, prawie nie do ruszenia Stalingradów ...

Bez przesady. Zdziobowanego Stalingrada zdzibowany Des zjada z HEków :Smile_veryhappy: Ale najśmieszniejsze jest że niektórzy próbują też dziobować Yoshino, a toto przeca łapie dmg i penetracje od wszystkiego prócz DD na tym tierze :Smile_ohmy:

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,604 posts
18,397 battles
8 minutes ago, mickecobra said:

Bez przesady. Zdziobowanego Stalingrada zdzibowany Des zjada z HEków :Smile_veryhappy:

Grałem Workiem i g. mogłem zrobić, bo gość durny nie był i strzelał tylko po jednej wieży z AP, tak, że nijak nie mogłem użyć więcj niż ułamka swoich dział. Okładałem też przez pół gry z HE Ibukiego i cały czas balansowałem na krawędzi skasowania. Wszystko przez chore kąty penetacji AP Stalina, celność i przebicie.W obydwu przypadkach wolałbym mieć przed sobą pancernik, nie wspominając o Moskwie. Coś nie halo z tym balansem.

• Cool 1

[P_M_W]
Players
1,194 posts
7,248 battles
7.07.2019 o 21:01, mickecobra napisał:

Prawdziwy potwór do robienia dmg, a 20km torpy puszczane gęsto bez problemu trafiają

grać na 20km torpedach :Smile_hiding:

[S-J-W]
Players
182 posts
6,789 battles
3 godziny temu, _Agenor_ napisał:

grać na 20km torpedach :Smile_hiding:

Jeżeli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie....

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.