Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

Japoński Krążownik Yoshino X

89 comments in this topic

Recommended Posts

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles

Temat poświęcony

Japońskiemu Krążownikowi Yoshino X

427da4cc-9733-11e9-aaf4-38eaa735f4cc.thumb.jpg.0198a3a648464ba036acacd8f26df4ac.jpg

Yoshino to japoński krążownik X poziomu z artylerią o dalekim zasięgu, potężnej salwie i dużych uszkodzeniach od pocisków odłamkowych, czyli o typowych cechach ciężkich krążowników wysokiego poziomu. Yoshino spełnia wszystkie te warunki, ale ma też asa w rękawie: ponad tuzin dalekosiężnych torped. Tak wszechstronne uzbrojenie pozwoli Wam wzbudzić niepokój wroga na każdym dystansie. Jednak najlepiej okręt sprawdzi się na dużych odległościach, ponieważ jest duży, a opancerzenie ma typowe dla krążowników.

Główne cechy Yoshino

• Dziewięć dział kal. 310 mm w potrójnych wieżach. W porównaniu z krążownikami Kronshtadt i Alaska okręt ten ma lepszą balistykę i mniejszą elipsę rozrzutu.
  • Możliwość wyboru dwóch typów torped: o długim (20 km) oraz średnim zasięgu (12 km). Te drugie są szybsze, zadają więcej obrażeń i trudniej je wykryć. Na pewno spodobają Wam się kąty celowania torped.
  • Jako dodatek do Grupy naprawczo-ratunkowej oraz Grupy naprawczej, okręt można wyposażyć również w sprzęt Obrona przeciwlotnicza lub Sonda hydroakustyczna na miejscu 2., a także Samolot zwiadowczy lub Myśliwiec na miejscu 3.

[ARES2]
Players
121 posts
7,853 battles

Jak dla mnie bardzo ciekawy okręt, ale jego gameplay może być nudny -long range he spam. Co do okrętu czy lepszy od "normalnych" he spamerów? Kwestia osobistych preferencji, bo używanie podwujnego steru to chyba must have, ale combo torpy + he na cofającej się flance może być zabójcze. Ale to raczej okręt tylko na randomki, nie klanówki i rankedy. I w mojej opini bardzo dziwna cena - tylko 8k wungla więcej niż salem, a JB był coś koło 52k droższy od musashi.

• Cool 1

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles
12 minuty temu, kenaj30 napisał:

Jak dla mnie bardzo ciekawy okręt, ale jego gameplay może być nudny -long range he spam. Co do okrętu czy lepszy od "normalnych" he spamerów? Kwestia osobistych preferencji, bo używanie podwujnego steru to chyba must have, ale combo torpy + he na cofającej się flance może być zabójcze. Ale to raczej okręt tylko na randomki, nie klanówki i rankedy. I w mojej opini bardzo dziwna cena - tylko 8k wungla więcej niż salem, a JB był coś koło 52k droższy od musashi.

Ja mimo wszystko kupię go,i zobaczymy te jego torpy 12km są ciekawe.

[ARES2]
Players
121 posts
7,853 battles
7 minutes ago, _Agenor_ said:

Ja mimo wszystko kupię go,i zobaczymy te jego torpy 12km są ciekawe.

Też go kupię. Pytanie tylko czy z kuponem czy bez (mam blisko do stalina).

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles
33 minuty temu, kenaj30 napisał:

Też go kupię. Pytanie tylko czy z kuponem czy bez (mam blisko do stalina).

Ja po tym jak widzę jak staliny grają jaki to styl gry to olewam go,i kupuje yoshino z kuponem bo georgie kupiłem bez kuponu.Ciekawe jak jego pelotka się sprawdzi.

[ARES2]
Players
121 posts
7,853 battles
1 minute ago, _Agenor_ said:

Ja po tym jak widzę jak staliny grają jaki to styl gry to olewam go,i kupuje yoshino z kuponem bo georgie kupiłem bez kuponu.Ciekawe jak jego pelotka się sprawdzi.

A ja właśnje na georgie miałem -jb nie kupiłem. Z mojego doświadczenia i z tego co na yt/twitch obejrzałem jest z def aa dość dobra, choć głównie grałem przeciw yoshino na lexie przed 0.8.3.

[GLORY]
Players
136 posts
11,327 battles

Idealna opcja do przesiadki dla BBrajanków :Smile_trollface:

Zalecany styl gry (snajpienie z max zasięgu) - 
Torpedy 20km, aby trzymać "optymalną" odległość -
Sporo HPeków (jak na CA) - 

O czymś zapomniałem:Smile-_tongue: ?

• Cool 2

[ALONE]
Players
169 posts
4,337 battles

Ja tam mógłbym tym pograć dla relaksu raz na jakiś czas. Bitwy na dychach to i tak najczęściej ultrakampa, więc nie miałbym wyrzutów sumienia farmiąc łatwy damage. Dużo bardziej wolałbym nabyć jakiegoś DDka, ale co zrobić...

[QTANG]
Players
425 posts
4,855 battles
15 hours ago, wittib1 said:

Sporo HPeków (jak na CA) - 

Przy takim opancerzeniu, takiej cytadeli i takiej manewrowości, jaką ma Yoshinio, określenie "sporo HP" jest dość względne :cap_yes:

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles

Nie polecam grać na  torpedach 20km  nic nimi nie traficie no chyba że traficie na bota....co do dział ładnie skupiają pociski i dobrze podpalają, na dużych odległościach celny okręt.Pelotka sprawdza się na lotniach 8 tieru na 10 jeszcze nie walczyłem.

Players
2 posts
7,401 battles

Zagrałem kilka razy i mogę stwierdzić że okręt nie jet taki zły.

Jeśli miał bym go porównywać do SALEM to zdecydowanie wszystko przemawia na okręt USA.

Czy warto jest wydać taką ilość węgla na ten okręt? To pytanie zadaje sobie chyba każdy gracz który ma możliwość zakupu.

Ja nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi, ilu graczy tyle opinii. Mogę tylko napisać że SALEM jest bardziej szybkostrzelny a to już pokazuje że w przeciągu piętnastu sekund jesteśmy w stanie zadać więcej obrażeń niż Japończykiem.

Czy żałuję zakupu? Nie.

Ten okręt ma swoje zalety i dobry dowódca jest w stanie z niego zrobić śmiertelne zagrożenie dla przeciwnika. 

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles

Bitewka zacna polecam używać rpfa ,w tej bitwie bez niego dawno by mnie nie było.

Jak widać pelotka daje radę...

2064781314_WorldofWarships27_06.201915_42_33.thumb.png.823b144bebba3da783e1612244617da4.png1977793707_WorldofWarships27_06.201915_42_40.thumb.png.21d2fcea06f9f176aadcd21a295e109a.png

[FJORD]
Beta Tester
467 posts
17,683 battles

A w mojej opinii to jest udoskonalona Azuma i ciężko mi na razie powiedzieć coś więcej.

[FJORD]
Beta Tester
467 posts
17,683 battles

Myślę,że jest to dużo fajniejsza wersja Azumy. Te kilka mm pancerza więcej powoduje,że pływa się nim przyjemniej i pewniej. Natomiast jest to jednostka o takich samych gabarytach i tak samo mało zwrotna ( promień skrętu 920 m to dużo). Warto więc zakładać moduły polepszające czas przestawienia steru, tak aby manewrowanie tą ogromną kłodą nie stawało się zbyt problematyczne. Przydaje się także hydro moduł za węgiel, chociażby do wymijania nawiedzających nas często torped przeciwnika, czy wykrycia wroga kryjącego się w dymie. Ma lepszy czas przeładowania dział art. głównej - 16,3 s., a na Azumie - 17,6 s. i w moim odczuciu ppance się lepiej sprawują. Do tego posiada torpedy, a nawet dwa ich rodzaje, czyli coś, czego mi nadal brakuje w Azumie.  Trza jeszcze tylko podszkolić się i zżyć bardziej z okrętem, jak też przetestować kilka pomysłów na kapitana. Myślę, że na randomy może być. Taka Furutaka na dziesiątkach...

• Cool 2

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles

Fajnie podpala.

World of Warships 29.06.2019 20_33_14.png

World of Warships 29.06.2019 20_33_22.png

Ładne malowanie ma ten okręt:

543171220_WorldofWarships30_06.201908_14_17.thumb.png.a7e8a44cb1f2fa9af9ffc789a97beb68.png

• Cool 1

[COMA]
Players
466 posts
10,539 battles

Spodziewałem się dużego ZAO i w zasadzie nim jest, ale w krytycznych momentach działa ZAO mniej zawodzą, a AP'ki Yoshino uwielbiają trollować (od z dupy kilku cyt na raz, po same rykoszety i kompletne braki trafień - nie polecam strzelać z nich powyżej 15 km bo nawet stojący Mino rykoszetuje wszystko). Z kolei HE'ki mają identyczną charakterystykę co ZAO, czyli wchodzi wszystko, albo skubiesz po 1-2 pestki na salwę.  Torpedy z 20 km zasięgiem są kompletnym nieporozumieniem,  gdyż zbyt duży spot, a i tak procent graczy grających w tej konfiguracji powala.  Póki co, nie miałem szansy poddać go bardziej miarodajnym testom, ponieważ mamy weekend, a to co serwuje MM przypomina kabaret ( prawie same szybkie wygranie i szybkie przegrane), lecz mimo wszystko wyselekcjonowałem dwie "dobre" bitwy .

Spoiler

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

Jak dla mnie nie ma czym się zachwycać w tym okręcie, gdyż nie jest szczególnie wybitny, ani też nie jest w czymkolwiek zły.  Jest po prostu bardzo średni, a o jakości gry i tak zadecyduje kochane RNG, tak też na tym można by było skończyć ocenę "nowości"od WG :Smile_trollface:.

PS: Yoshino wymaga podobnego stylu gry co ZAO, ale jeżeli nie umiesz grac na CA, to zakup tego okrętu nic w tym nie zmieni w tej materii . Zresztą co ja tam wiem bo i tak z pomocą wspaniałego MM jestem noob:cap_look:...

image.thumb.png.aad5c29e8fbb9ea889495ca8588d337a.png

[COMA]
Players
466 posts
10,539 battles
12 hours ago, Pshemozz said:

Tak tragicznie, to nie jest, bez przesady, ale nie widzę w nim potencjału do chociażby rankingówek, gdyż ma AP'ki, które działają wręcz irracjonalnie (niczym Tirpitz - wchodzi pod z dupy kątem, a przy full odsłoniętym boku nie trafia w nic lub rykoszetuje), a 100% błąd przeciwnika (DM bokiem na 8 km w sztormie) ma się kończyć źle, a nie sztuczne przetrzymywać delikwenta przy życiu ("kochane" RNG )  . Póki co 24/34 bitew w tym okręcie skończyły się przed 10 minutami (ekspresowe gwałty jednej ze stron), tak więc trudno mi mówić pozytywy.

EDIT: Kolejne bardziej miarodajne wyniki (pierwszy screen z kontem premium i flagami na zarabianie forsy,a  drugi z samymi flagami):

Spoiler

PS: Niestety wraz ze wzrostem kalibru dział, wzrasta wpływ RNG, który potrafi zepsuć wszystko...

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles

Dla mnie ten okręt jest lepszy niż ZAO, nie narzekam na niego.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,123 posts
23,898 battles
12 hours ago, _Agenor_ said:

Dla mnie ten okręt jest lepszy niż ZAO nie narzekam na niego.

Mam identyczne zdanie. W sumie gra Zao teraz traci sens, podobnie Hindenburg i inne dystansowe krążki, Yoshino robi to wszystko co one tylko lepiej :Smile_trollface: Ewentualnie Ąri Quatr ma swoją niszę ze względu na prędkość, bardzo łatwo może zmieniać flanki, a z legendarką ma zasięg 20,6, czyli niewiele gorzej od Yoshino. Moskwa również ze względu na radar.

WG powinno myśleć już powoli o osobnym MM dla wielkich krążowników, bo one troszku debalansują rozgrywkę.

• Cool 1

Players
6,455 posts
8,539 battles
On 7/2/2019 at 3:55 AM, mickecobra said:

Mam identyczne zdanie. W sumie gra Zao teraz traci sens, podobnie Hindenburg i inne dystansowe krążki, Yoshino robi to wszystko co one tylko lepiej :Smile_trollface: Ewentualnie Ąri Quatr ma swoją niszę ze względu na prędkość, bardzo łatwo może zmieniać flanki, a z legendarką ma zasięg 20,6, czyli niewiele gorzej od Yoshino. Moskwa również ze względu na radar.

WG powinno myśleć już powoli o osobnym MM dla wielkich krążowników, bo one troszku debalansują rozgrywkę.

Czyjawiem... Zao zdecydowanie bardziej wybacza błędy niż Yoshino, cięższe salvo, dużo lepsza celność i nieco szybsze przeładowanie wciąż są w cenie, a w przeciwieństwie do Yoshiego Zao ma całkiem komfortowy zapas niewidziałki do torpedowania dla torped właściwych zamiast min morskich widocznych z kosmosu. Moskwa jest ogólnie lepszym wielkim krążkiem z wyjątkiem 1v1 na krótkim dystansie, gdzie obecność torped robi swoje.

• Funny 2

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles

Ja zacząłbym je nazywać mini pancernikami, bo bardziej je przypominają :D Klasycznym "Big" cruzem pozostanie dla mnie Moskwa lub Henryk

[DK-PL]
Players
2,123 posts
23,898 battles
25 minutes ago, Hectorix said:

Ja zacząłbym je nazywać mini pancernikami, bo bardziej je przypominają :D Klasycznym "Big" cruzem pozostanie dla mnie Moskwa lub Henryk

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_krążownik

Ale prawdą jest że powinny być inaczej uwzględniane w MM. Może jak pojawi się ich jeszcze więcej w grze, a niedługo ma być typ "O" od KM.

[POMF]
Weekend Tester
2,307 posts
8,473 battles

Duży jak Yamato a opancerzony jak Shimakaze. Okręt wydaje się być solidny mimo to(robi jakieś obrażenia, ma AA, torpedy) ale tak jak Moskwa wymaga sporej uwagi. Ogólnie snajpienie z 20+KM nie jest moją pasją w tej grze a i często trzeba wchodzić na close combat w walce o capy i o ile Moskwa ma radar idealny do tego to Yoshino w walce na bliski dystans jest jak by to ująć nie najlepiej.

Jedyny problem leży w pancerzu. Okręty, które są OGROMNE potrzebuja jakiś racjonalnie gruby pancerz w tej grze i tyle.

[P_M_W]
Players
1,197 posts
7,248 battles
7 godzin temu, mickecobra napisał:

a niedługo ma być typ "O" od KM.

Możesz coś więcej napisać???

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.