Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
zbierek18

mała sugestia dla tłumacza:) NAGRODA

3 comments in this topic

Recommended Posts

[KAA]
Players
30 posts
6,346 battles

Witam wszystkich, w tym temacie chciałbym powitać społeczność polską oraz osoby które stanowią polski oddział WG.

Jest pewna sprawa która aż kuje w oczy, mianowicie napis który pojawia się pod każdą ofertą do której przewidziany jest jakiś dodatek bądź BONUS (no właśnie taki bonus a dlaczego napisane jest nagroda)

image.png.fa5ff3aa2fb46225e4851d4319c46012.png

co to takiego jest ta nagroda:

Definicja wiki

(...)

• w życiu: formą uznania, wyróżnienia, pozytywnej oceny za:
    • osiągnięcia, wkład pracy, zaangażowanie w sprawę
    • zwycięstwo w konkursie lub w zawodach

Rodzaje nagród:

• materialne (pieniężne, rzeczowe)
  • niematerialne (honorowe, jak dyplom, medal, uścisk ręki prezesa:P)

(...)

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć czym się kierowano, we wszystkich innych językach użyto słowa bonus tudzież Бонус co też nie jest słowem rosyjskim tylko przetłumaczonym z języka angielskiego słowem.

Dlaczego w ogóle poruszam ten temat i dlaczego kuje w oczy, ponieważ słowo nagroda może zasugerować graczowi że w podzięce za zakup czeka go nagroda, dać mu wrażenie satysfakcji z podjęcia trafnie podjętej decyzji wydania pieniędzy i otrzymania nagrody. A przecież tak nie jest ponieważ zakupy dóbr nie wymagają żadnego szczęścia, umiejętności w grze, ani nie są związane z jakimiś zasługami dla społeczności wows tylko zasobny portfel i chęć wydania pieniędzy.

Wchodząc do marketu znanej sieci ciężko mi to sobie wyobrazić aby za zakup 2 kilogramy bananów otrzymać w nagrodę puszkę groszku albo szczoteczkę do zębów bo taka akcja że każdy dostanie a jeśli zdarzają się rzeczy tego typu to na pewno nie pod pojęciem NAGRODA.

Proszę nie zrozumieć mnie w taki sposób że ja się z kogoś śmieję albo się mądruje bo wszystkie rozumy pozjadałem a potraktowanie tego jako małą sugestie ponieważ napis ten może sugerować graczom (którzy z takich czy innych powodów nie wydają pieniędzy na grę) uprawianie przez firmę dziwnej polityki która nagradza osoby które wydają pieniądze.

Co Wy o tym sądzicie???

• Cool 4

[WOB]
Players
4,755 posts
15,189 battles

Jest sobie taki temat na forum, w którym można zgłaszać uwagi do pracy tłumaczy:

Możesz w nim tę swoją propozycję umieścić. 

• Cool 1

[KAA]
Players
30 posts
6,346 battles

Wiem widziałem ten temat na forum jednak uznałem że sprawa ta ma trochę głębsze podłoże. I wymaga ona głębszego rozpatrzenia i otrzymania opinii większej ilości graczy którzy jak nie mają interesu to nie wchodzą na temat dotyczący błędów w tłumaczeniu bo sami takich nie zgłaszają. Natomiast nowy temat zainteresuje zapewne więcej osób. Nie chce też teraz dublowac problemu i umieszczać to jeszcze raz w innym temacie. Jednakże dziękuję za zainteresowanie się moimi wypocinami:)

Sign in to follow this