Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Wieści z SuperTestu - zmiany w Siroco, Mogador, Slava, Smoleńsk, Colbert, Yudachi oraz dopalacz silników lotniczych

1 comment in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
5,232 posts

Zmiany w okrętach testowych i dopalaczu silników lotniczych.

Francuski niszczyciel Siroco, tier V:

Zmieniono uzbrojenie torpedowe:

 • – – obniżono uszkodzenia torped z 14 883 do 12 233;
 • – – obniżono prędkość torped z 60 do 57 węzłów;
 • – – obniżono zasięg torped z 9 do 7 km;
 • – – obniżono zasięg wykrywania torped z 1,3 do 1,2 km;
 • – – obniżono szansę na wywołanie zalania z 246% do 199%.

 

Główną siłą Siroco, tak jak pozostałych francuskich niszczycieli, jest artyleria główna z przyspieszaniem przeładowania. Testy wykazały, że torpedy tego niszczyciela mają za wysoką efektywność jak na okręt z takim założeniem i zostaną zastąpione słabszymi o mniejszym zasięgu, bliższym zasięgowi wykrycia okrętu.


Francuski niszczyciel Mogador, tier IX:

 • – Czas przeładownia dział baterii głównej zwiększono z 7.5 do 8 s.

Zmiana czasu przeładowania pozwoli zbalansować Mogodra w porównaniu z innymi niszczycielami pod względem efektywności bojowej pozostawiając jednocześnie bez zmian takie cechy szczególne jak dobra prędkość oraz sprzęt eksploatacyjny „Przyspieszenie przeładowania baterii dział głównych”


Sowiecki pancernik Slava, tier X:

 • – Czas obrotu wież baterii głównej zmniejszono z 60 do 45 s;
 • – Czas przeładowania dział baterii głównej zmniejszono z 33 do 30 s.

Poprzednie zmiany miały na celu podkreślenie roli Sławy jako okrętu walczącego na dużych odległościach, ale wrażliwego na ostrzał. Zmniejszona przeżywalność wpłynęła na ustawienie Sławy w bitwach i przesunęła ten okręt na pozycje dalej od przeciwnika, ale siła ognia okazała się być za słaba i zdecydowaliśmy przywrócić pewne parametry do wcześniejszych wartości.


Sowiecki krążownik Smoleńsk, tier X:

 • – Zasięg ognia dział baterii głównej zmniejszono z 15,6 do 13,8 km.

Dobra balistyka połączona z wytwornicą dymu pozwalała temu krążownikowi na bezkarne ostrzeliwanie wrogich okrętów na dalekim zasięgu, pomimo słabości – niskiej wytrzymałości okrętu. Obniżenie zasięgu zmusi okręt do walki na bliższy dystans, co sprawi że krążownik ten będzie bardziej wrażliwy na ostrzał.


Francuski krążownik Colbert, tier X:

 • – Odzyskiwanie PW z kadłuba (bez cytadeli) przez grupę naprawczą zwiększono z 50% do 60%;
 • – Odzyskiwanie PW z cytadeli przez grupę naprawczą zwiększono z 33% do 50%.

Z powodu balistyki pocisków krążownik ten jest najbardziej efektywny na średnim zasięgu, biorąc pod uwagę małą pulę PW, każde trafienie zadawało poważne uszkodzenia. Zwiększenie ilości przywracanych punktów wytrzymałości będzie to kompensowało .


Japoński niszczyciel Yudachi, tier VII:

Zmieniono uzbrojenie torpedowe

 • – – Uszkodzenia zmniejszono z 17 233 do 15 633;
 • – – Obniżono szansę na wywołanie zalania z 287% do 259%.

Yudachi ma torpedy o dużym zasięgu, szczególnie skutecznie przeciw pancernikom, a niski zasięg wykrycia pozwala na używanie ich bez zbliżania się do celów. Ponadto niska wykrywalności daje lekką przewagę nad innymi niszczycielami. Ze wsparciem zespołu Yudachi może walczyć o kluczowe obszary, ale trudno jest wygrać walkę artyleryjską 1:1. Testy wykazały dobre działanie tego założenia, ale efektywność okrętu była wyższa niż innych niszczycieli. Obniżono zatem uszkodzenia od torped, pozostawiając jednocześnie niską wykrywalność, dzięki temu balansując ten okręt do innych tej klasy.


Zmieniono minimalną prędkość w przypadku używania dopalacza dla wszystkich samolotów tierów IV-X. Naciśnięcie klawisza S spowoduje spowolnienie o 26,25 węzła zamiast 17,5. Japońskie samoloty, tak samo jak Grafa Zeppelina, a także samoloty szturmowe wszystkich nacji zwolnią o 30 węzłów po naciśnięciu klawisza S, zamiast dotychczasowych 20

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×