Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.8.4 - Bitwy rankingowe: dwunasty sezon

17 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Kapitanowie!

Nowy sezon bitew rankingowych rozpocznie się wkrótce! W bitwach brać będą drużyny złożone z siedmiu okrętów X poziomu. Do nagród zaliczyć można rozmaite przedmioty w grze, w sumie 5500 jedn. stali oraz pamiątkowe osiągnięcie dla tych, którzy zdobędą 1. stopień.

Chcecie sprawdzić swoje umiejętności w trybie rywalizacji, ale nie macie jeszcze okrętów X poziomu? W dwunastym sezonie możecie wypożyczyć okręty specjalnie na potrzeby bitew rankingowych.

O tych i wielu innych zmianach możecie przeczytać tutaj.

Poniżej znajdziecie inne tematy dotyczące wersji 0.8.4:

Players
2,560 posts
6,010 battles

Spotkałem się z opinią, że wypożyczanie okrętów na rankedy jest złe, gdyż pozwala ludziom nieotrzaskanym z grą na wysokich tierach wchodzić do trybu, w którym wszyscy walczą o indywidualne nagrody i tacy gracze de facto są obciążeniem dla drużyny. Dodatkowo w przeciwieństwie do klanówek, na rankedach współpraca jest mniej niż iluzoryczna, brakuje rozstawiających i jak na klanówkach ktoś w wypożyczonym okręcie może grając pod team tak jak mu rozkażą, zrobić coś dobrego, tak na rankedach już nie bardzo. Uważam, że coś w tej opinii jest i to nie koniecznie zawiść/złośliwość czy myślenie pod tytułem "a dlaczego inni mają mieć lepiej/łatwiej ode mnie" etc.

Wydaje mi się @WG_Lumberjack , że jest to do rozważenia.

Players
29 posts
9,378 battles

Nie podobają mi się wypożyczone okręty ponieważ : 

Gracz nie mający pojecią jak się gra na danych okretach psuję całą zabawę z gry. 
Wypożyczone okrety mają ludzie , którym udało się wbić max 8 tier lub kupiły sobie premki i dalej nie mają pojecią co robić w danych bitwach, a nie mówiąć o danym okręcie  .
Przykład dzisiaj ...  Wypożyczona shima pływa sobie po za capami i nawet nie ma zamiaru nic spotować bo pływa w drugiej lini i sobie tylko puszcza torpedy . 

Każdy ma się starac aby zagrać sobie te bitwy , ale nie można im tego ułatwiać bo dlaczego mają nam psuć rozgrywkę tym , że wezmą okręt z którym nie mają na codzień stycznośći ? 

Kolejnym przykładem są pancerniki wypożyczon pływając na zsiegu i nic nie pomagające . 

Można tak wiele przykładów podawać. 

• Cool 1

Players
1,700 posts
18,379 battles
7 godzin temu, Zlociutki_Marcin napisał:

Można tak wiele przykładów podawać. 

Ano niestety. Od siebie dorzucę dwa przykłady z dzisiejszego wieczora.

1. Płynę Salemem, niewiele uzbierałem damaczu, za to robię drednota, bo 3 "wypożyczki" przeciwników strzelają akurat do mnie. Odgryzam się Montanie, wymieniamy się salwami z Moskwą, mega-naprawka idzie w ruch. Gracz na wspomnianej wypożyczonej Montanie tak się uparł, by mnie zatopić, że popełnił częsty błąd BBrajanków i Helmucików. Potrafił dostrzec manewrujący krążownik, będący 15 km dalej, był natomiast całkowicie ślepy na naszego DD, który z minimalnej odległości, wręcz "z przyłożenia", odstrzelił mu tłusty zadek całą salwą torped. Karygodne błędy Montany i pozostałych "wypożyczek" bardzo ułatwiły nam zwycięstwo.

2. W drugiej bitwie poważne błędy popełnił akurat nasz zespół - tyle że przeciwnicy nie zdążyli tego wykorzystać. Płynąłem Henrykiem, w obronie capa A pozatapialiśmy się nawzajem: podpaliłem Lamerora (o wdzięcznej nazwie KGB terminator) i dobiłem go torpedami, on zaś w międzyczasie sprzedał mi parę salw i wykończył mój (uszkodzony już wcześniej) okręt. Co w tym czasie robił nasz Kurfurst, DeDos i deska? Ano uprawiały tarło i gruppen-sex, całkowicie lekceważąc niebezpieczeństwo przejęcia capa B. Finalnie przeciwnicy zajęli ten cap, na szczęście nasza przewaga punktowa (choć niewielka) pozwoliła nam dowieźć zwycięstwo. Sorry chłopaki, ale gruppen-sex to sobie możecie gdzie indziej uprawiać :-(

shot-23.25.04-0334.jpg

shot-23.55.10-0986.jpg

[PL_RP]
Players
113 posts
19,621 battles

Witam szanowne grono forum.Pytanie mam do WG dlaczego na rankingach często nie działa naprawka okrętu aż boli palec od wciskania litery T.W losowych bitwach jeszcze tego nie doświadczyłem jak długo gram.Jest długi czas zwłoki ok 20-30 sec aż regeneracja okrętu zadziała.Oczywiście bitwa irytująca.

Edited by arkadiusz_steel
dokładniejszy opis problemu

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Przyznam, że bardzo mi się podoba pomysł z wypożyczaniem okrętów. Dzięki temu mogę sobie potestować okręty których nie mam, a do których jeszcze trochę mi brakuje, i zobaczyć, czy warto dalej je grindować. Kolejny plus jest taki, że skraca się czas oczekiwania na bitwę. Chcę grać pancernikiem, ale mam tylko jeden; bez wypożyczonych okrętów musiałbym czekać do końca bitwy, a tak po padnięciu wychodzę i zaraz wchodzę kolejnym. Że wypożyczone okręty sobie nie radzą? Bzdura. Widuję je zarówno na ostatnim, jak i na pierwszym miejscu w tabeli.

Moja pierwsza bitwa wypożyczonym Conquerorem:

Spoiler

shot-19_06.05_21_26.01-0670.thumb.jpg.ece82311283af4a05a034be25bbd8a9d.jpg

[P-W-C]
Players
6 posts
17,190 battles

wypozyczenie okretow na rankedy uwazam za totalna porazke, o ile na klanowkach nie mam nic przeciwko poniewaz jest to indywidualna decyzja klanu czy dopuszcza takowe okrety czy nie. to w przypadku bitew renkingowych wypozyczone opkrety a przynajmniej 80%, psuje cala rozgrywke, pomine juz fakt ze wiekszosc graczy widzac wypozyczke w druzynie odrazu daje upust swojego "zadowolenia" na czacie... podam przyklad z wczoraj: losowanko takie ze w obu druzynach po jednej wypozyczce, u czerwonych jakis krazek u nas niszczarka (gearing), poczatek bitwy koles w wypozyczce odrazu wsteczny i pisze na czacie ze on nie bedzie capowal bo sa radary ( byl jeden des, a capy 3)... no ok.. w koncu czerwony des zginol i nasz bohater ruszyl w kierunku capa nie wazne ze ten cap byl nasz... na capie spotkal czerwona shime i uwaga shima miala chyba ok 3k hp nasz gearing caly, i co zrobil? zamiast strzelac zadymil sie i puscil torpedy shime sciagnal ktos z teamu tyle ze ona zdazyla tez puscic torpy w dym jak nie trudno sie domyslec gearing zebral torpke i do portu, bitwa oczywiscie przegrana, i tak to jest z wypozyczkami...

[GHOST]
Players
23 posts
11,044 battles

Powiem tak

Takie wajchy w dol skutecznie zniechęcają do inwestowania w ta grę.

image.png.3cdf5e26df755cc9d7286931565afdae.png

• Cool 1

[MRKS]
Players
8 posts
28,011 battles

lipa i tyle goscie na okretach z wypki porazka  klada wygrane bitwy na bb  jescze ujdzie ale dd masakra

[MORSA]
Players
78 posts
3,200 battles

Nie chodzi o to że taki gość, który am kilka czy jak ja 200 bitew pcha się na X !!! Podejrzewam, że każdy, ale to każdy na jego miejscu- po zagraniu jednej bitwy i otrzymujący dychacza zagra nim.Ja osobiście mam VI tier,  ale gdybym dostał dyszkę nie miałbym ani tyciu-tyciu zahamowań.....za to winnym jest tylko i aż WG

[-SBF-]
8,315 posts
45 minutes ago, hutnik13 said:

Nie chodzi o to że taki gość, który am kilka czy jak ja 200 bitew pcha się na X !!! Podejrzewam, że każdy, ale to każdy na jego miejscu- po zagraniu jednej bitwy i otrzymujący dychacza zagra nim.Ja osobiście mam VI tier,  ale gdybym dostał dyszkę nie miałbym ani tyciu-tyciu zahamowań.....za to winnym jest tylko i aż WG

Jeżeli ktoś ma tylko kilka bitew, to nie może grać na rankingówkach, o czym wszyscy wiedzą. Więc twoje dramatyzowanie nie przejdzie, jak już chcesz sobie popłakać, to chociaż nie zmyślaj.

[E-PIK]
Players
1 post
6,237 battles
11 hours ago, Greyshark said:

Jeżeli ktoś ma tylko kilka bitew, to nie może grać na rankingówkach, o czym wszyscy wiedzą. Więc twoje dramatyzowanie nie przejdzie, jak już chcesz sobie popłakać, to chociaż nie zmyślaj.

Kolego szanowny,

ze strony WG o wypożyczonych okrętach, cytuję: "Okręty na wypożyczenie do bitew rankingowych. Chcecie sprawdzić swoje umiejętności w tym pełnym rywalizacji trybie, ale nie posiadacie okrętu X poziomu? Podczas dwunastego sezonu będziecie mieli możliwość wykorzystania wypożyczonych okrętów w bitwach rankingowych.

Rozegrajcie bitwę losową lub kooperacyjną okrętem co najmniej VIII poziomu i otrzymajcie okręt tego samego typu wypożyczony do bitew rankingowych. Możecie również zyskać okręt do wypożyczenia, rozgrywając bitwę rankingową okrętem X poziomu, który już posiadacie."

Więc robię tak, zakładam konto, kupuję okręt premium VIII tieru, rozgrywam jedną bitwę i dostaję okręt tej samej klasy na wypożyczenie do bitew rankingowych.

Więc przestań mówić, że ktoś tu zmyśla.

[-SBF-]
8,315 posts
34 minutes ago, Kartham said:

Więc robię tak, zakładam konto, kupuję okręt premium VIII tieru, rozgrywam jedną bitwę i dostaję okręt tej samej klasy na wypożyczenie do bitew rankingowych.

Więc przestań mówić, że ktoś tu zmyśla.

Zmyślasz.

Taka przydatna zasada w życiu: najpierw czytamy na dany temat, nabieramy wiedzy, później się wypowiadamy. Nigdy na odwrót.

Masz, dokształć się:

https://worldofwarships.eu/pl/content/ranked-battles/

Kluczowe słowa: poziom konta.

Polecam jeszcze:

http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Account_Level

[P-W-C]
Players
220 posts
5,420 battles
15 godzin temu, hutnik13 napisał:

Podejrzewam, że każdy, ale to każdy na jego miejscu- po zagraniu jednej bitwy i otrzymujący dychacza zagra nim.Ja osobiście mam VI tier,  ale gdybym dostał dyszkę nie miałbym ani tyciu-tyciu zahamowań.....za to winnym jest tylko i aż WG

A ja podejrzewam, ze jest wielu graczy, którzy nie mają parcia na dyszki za wszelką cenę, albo nie chcą z siebie robić ćwoków.

• Cool 1

Players
1 post
14,534 battles

Jednakowoż rankedy są to rozgrywki indywidualne, o indywidualne osiągnięcia, pochłaniają masę zasobów (flagi, ulepszenia itp) wprowadzanie graczy na wypożyczkach, których okręty są po prostu gorsze (nie będę pisał o umiejętnościach) jest nie fair wobec graczy, którzy ciężką pracą oraz realną walutą doszli do poziomu X. Dodajmy jeszcze gówniany MM, gdzie zdarza się 2-0 lub 3-1 w wypożyczkach. Moim zdaniem WG wykazał się tu wielkim brakiem szacunku wobec graczy top tieru. Wg zasad tego sezonu, udział biorą gracze posiadający okręty X tieru, wypożyczki nie są okrętami X tieru i grający nimi kapitanowie nie są graczami X tieru, jest to dla mnie oczywiste.   

Sign in to follow this