Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
baxowaty

Rozmówki szkalowników

73 comments in this topic

Recommended Posts

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,817 battles

Postarajmy się godnie dyskutować, czyli szkalować kulturalnie i merytorycznie.

Co sądzicie o tendencji spadkowej w CW? Czy w zasadzie rozpad większości starych rodzimych klanów wynika z przesycenia, zmęczenia grą i nudą, czy może czegoś innego? Każdy wie jak jest teraz na scenie PL poza kilkoma nowymi okazami jeszcze posiadającym siły na brnięcie w morzu ameb.

Ilość procentowa klanów uczestniczących w sezonie 1 w porównaniu do ostatniego sezonu (5) spadła o połowę. Wykres poniżej: 

CRSXT9N.png

Jak już się zbiorą do gry, również jest mniej rozegranych bitew niż poprzednio. Nie zmieniła tego nawet stal, którą można przetopić nie tylko na stalingrada.

P9vXLs9.png

U nas często jest problem z zebraniem składu i z tego co wiem, w wielu klanach również. Nie widzę nawet 50% graczy turniejowych sprzed roku-dwóch. 
Riłork? Nie sądze.

Czy to sukces? 

• Cool 2

[TF16]
Players
2,250 posts
21,325 battles
9 minutes ago, baxowaty said:

Co sądzicie o tendencji spadkowej w CW? Czy w zasadzie rozpad większości starych rodzimych klanów wynika z przesycenia, zmęczenia grą i nudą, czy może czegoś innego? Każdy wie jak jest teraz na scenie PL poza kilkoma nowymi okazami jeszcze posiadającym siły na brnięcie w morzu ameb.

Ilość procentowa klanów uczestniczących w sezonie 1 w porównaniu do ostatniego sezonu (5) spadła o połowę. Wykres poniżej: 

CRSXT9N.png

Jak już się zbiorą do gry, również jest mniej rozegranych bitew niż poprzednio. Nie zmieniła tego nawet stal, którą można przetopić nie tylko na stalingrada.

P9vXLs9.png

U nas często jest problem z zebraniem składu i z tego co wiem, w wielu klanach również. Nie widzę nawet 50% graczy turniejowych sprzed roku-dwóch. 
Riłork? Nie sądze.

Czy to sukces? 

Sukces to jedyne pasujące tu słowo 

• Funny 6

Players
247 posts
9,056 battles

Czy ja wiem, czy można użyć tego jakże wyrazistego słowa ?

Przebywam na wielu discordach i slyszsze płacze:

- że CV op

- śmiechy, że rankedy z CV

- płacze na grupie z fejsa

- ciągle narzekanie kierowników z mniejszą ilością bitew niż 1k

Poniżej mój obecny stosunek do gry, a kiedyś był on "większy"

Zrzutekranu_2019-05-24-11-15-29-622.thumb.jpeg.05948da7e238738d039d68d74233235f.jpeg

Zrzutekranu_2019-05-24-11-15-44-608.thumb.jpeg.bd645ad18ecf4cb5b901bfd436700b31.jpeg

Jak znajdę to jeszcze dorzucę z fejsa screena

Przykład z niemieckiego doscorda odnośnie nadchodzącego sezonu

Zrzutekranu_2019-05-24-11-23-47-333.thumb.jpeg.8f6cdafdcaf2a4fdeb851d0c4329d6af.jpeg

Płacze z fejsa - grupa wordlofwarships Polska

Zrzutekranu_2019-05-24-11-25-28-258.thumb.jpeg.c9605a6aeea14d32e4513734ecec1132.jpeg

Takie rzeczy powoduje nasz #YearofCV

Dalej można to uważać za sukces?

• Cool 2

[HOB]
Moderator
1,798 posts
7,478 battles

Rework faktycznie zniechęcił część bardzo aktywnych graczy, a to się przełożyło się na to, że w chyba każdym klanie paru graczy nie widać. W niektórych to mogło przesądzić o rozwiązaniu. Do tego dochodzi proporcjonalne do czasu wypalenie grą czy po prostu jej przejście (np. poprzez zbadanie wszystkich dyszek) - robienie sobie przerwy czy postanowienie obniżenia aktywności. A nowych graczy poza legendarnymi Excelkami nie widać :Smile_sad: (załóżmy optymistyczny wariant - jestem ślepy)

Też dość istotny czynnik który mógł zaważyć o kolejnych graczach decydujących się na obniżenie klanówkowej aktywności to Stalingrad. Kosztuje on 21 tys. stali przy kuponie, a taką właśnie ilość można osiągnąć w tym sezonie przy niezbyt ambitnej grze (liga wicher, średnie rangi na rankedach). Jak ktoś robił wyższe ligi, miał jedynki czy też kupił stal, ewentualnie miał sporo premek 8-10 tieru i standardowych 9-10, to mógł to zrobić jeszcze przed tym sezonem.

Nie wiem jak bardzo możliwy do zaniedbania czynnik - wydajność. Zarówno porzucono wsparcie dla starszych Windowsów, DirectXów i 32 bitów, jak też na sprzętach spełniających wymogi robią się problemy (jak w 8.4 się naprawi, mogę na laptoka przykleić 3 naklejki "dzielny pacjent" - po jednej za patch)

Mniej aktywnych graczy skutkuje również tym, że zamiast 7 czy 14 graczy dostępnych w tym samym czasie jest 5 lub 10 chętnych - a to oznacza brak klanówki lub trudności z drugim składem. Stąd też spadki w ilościach bitew klanowych.

• Cool 2

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles

Zaraz Drwal napisze, że to normalne, że tak jest w każdej innej produkcji, że jak poszło w dół to pójdzie i do góry.

A tak w ogóle to nie macie pełnych danych i się nie znacie na produkcji tego typu gier.:Smile-_tongue:

• Cool 5

Players
1,701 posts
18,461 battles
36 minut temu, baxowaty napisał:

Co sądzicie o tendencji spadkowej w CW?

W moim przypadku "kłopot" jest zupełnie innego rodzaju. Lubię zorganizowany tryb gry (klanówki, scenariusze na którą zbieramy grupę chętnych). Nienawidzę natomiast randomów - (jak dla mnie - za dużo tam chaosu, wipe-outów czy prób celowego zatopienia sojusznika z małej odległości). Porzuciłem więc ten tryb i nie żałuję. A wracając do klanówek - z żalem nie zagrałem w obecnej edycji. Dlaczego - spadek FPS niemal do zera po wejściu nowego super-hiper Ptaha i launchera x64. Wcześniej wszystko na moim laptopie działało w rozsądnych granicach, FPS w przedziale 38-45 (około) pozwalał na w miarę normalną grę. Po wejściu launchera x64 FPS tak NAGLE spadł do 5-7. Nie było mowy nawet o przeglądaniu okrętów w porcie. Zaktualizowałem co się dało, w tym sterowniki do NVidia, mam Windę x64 i 8 GB RAMu. W grze ustawiłem konfigurację mocno oszczędną. Obecnie, jeśli wymuszę odpalenie "starego" launchera x32 - FPSy wracają na poprzedni poziom, choć wyświetlenie elementów gry robi się bardzo, hmm spartańskie. Gdy odpalam launchera x64 - FPSy dochodzą do 21-25 i stop. Przy pomyślnych wiatrach uda się zagrać scenariusz, ale na klanówkach nie chcę być dla teamu obciążeniem.

Łudzę się, że może po wejściu kolejnego Ptaha FPSy nie spadną mi poniżej zera [złośliwość całkowicie zamierzona], tylko "pójdą w górę". Owszem, znam kawał o Łodzi (łuć się, łuć :-)) biorę jednak pod uwagę że nie każdy dysponuje wypasionym komputerem za ciężkie pieniądze niczym z NASA. Kibicuję mojemu klanowi i liczę, że może po kolejnym Ptahu coś się poprawi (jeśli chodzi o FPS). Bo przecież źle już było, nawet bonus przeprosinowy od WG za słabe działanie jako gracze otrzymaliśmy :-))

• Cool 3

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
5 minutes ago, adamL555 said:

Zaraz Drwal napisze, że to normalne, że tak jest w każdej innej produkcji, że jak poszło w dół to pójdzie i do góry.

A tak w ogóle to nie macie pełnych danych i się nie znacie na produkcji tego typu gier.:Smile-_tongue:

Dlatego właśnie poprosiłem @baxowaty o link. Bo jak ma takie dane, to bardzo uprzejmie z jego strony byłoby, gdyby się nimi podzielił. Skoro już mamy szkalować merytorycznie.

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,817 battles
1 minute ago, Greyshark said:

Dlatego właśnie poprosiłem @baxowaty o link. Bo jak ma takie dane, to bardzo uprzejmie z jego strony byłoby, gdyby się nimi podzielił. Skoro już mamy szkalować merytorycznie.

Voilà http://maplesyrup.sweet.coocan.jp/wows/index.html

[ISEN]
Beta Tester
4,641 posts
14,105 battles
1 hour ago, baxowaty said:

1).Co sądzicie o tendencji spadkowej w CW? Czy w zasadzie rozpad większości starych rodzimych klanów wynika z przesycenia, zmęczenia grą i nudą, czy może czegoś innego? Każdy wie jak jest teraz na scenie PL poza kilkoma nowymi okazami jeszcze posiadającym siły na brnięcie w morzu ameb.

CRSXT9N.png

P9vXLs9.png

Riłork? Nie sądze.

Czy to sukces? 

1) nuda panie kolego ciągle jedno i to samo

Nawet kot przy jednej dziurze walnie w ramy. Kilka razy pisałem ( za co na ww forum oczywiście zostałem wyśmiany) że taki system CW długo nie pociągnie. Ludziom się to po prostu nudzi. Według mnie powinni wrzucić na CW scenariusze typu

a) atak/obrona konwoju

b) atak/obrona bazy( notabene ćwiczone to było ostatnio)

c) mapa globalna( to w sumie nierealne chyba że sami zrobimy jak na RU)

d) system nagradzania indywidualnego

e)podział tierowy( coś ala twierdze w wot np: t6-6vs6, t8-8vs8, t10-10vs10 z cv, oczywiście z nagrodami proporcjonalnymi żeby słabsi też coś mogli ugrać, bo nie oszukujmy się masa klanów do tajfuna nie wejdzie nie mówiąc o huraganie)

f)wybrane najlepsze klany z huraganu mogły by np po sezonie toczyć walkę z klanami z innych serwerów( skoro w kots to możliwe)

Z tym że nie sądzę bym czegokolwiek z powyższych doczekał

• Cool 8

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,817 battles
1 hour ago, AhmedDetonujBoom said:

1) nuda panie kolego ciągle jedno i to samo

Nawet kot przy jednej dziurze walnie w ramy. Kilka razy pisałem ( za co na ww forum oczywiście zostałem wyśmiany) że taki system CW długo nie pociągnie. Ludziom się to po prostu nudzi. Według mnie powinni wrzucić na CW scenariusze typu

a) atak/obrona konwoju

b) atak/obrona bazy( notabene ćwiczone to było ostatnio)

c) mapa globalna( to w sumie nierealne chyba że sami zrobimy jak na RU)

d) system nagradzania indywidualnego

e)podział tierowy( coś ala twierdze w wot np: t6-6vs6, t8-8vs8, t10-10vs10 z cv, oczywiście z nagrodami proporcjonalnymi żeby słabsi też coś mogli ugrać, bo nie oszukujmy się masa klanów do tajfuna nie wejdzie nie mówiąc o huraganie)

f)wybrane najlepsze klany z huraganu mogły by np po sezonie toczyć walkę z klanami z innych serwerów( skoro w kots to możliwe)

Z tym że nie sądzę bym czegokolwiek z powyższych doczekał

Może jakaś forma najemników jak w WOT?

[QTAZ]
Beta Tester
1,166 posts
7,075 battles
50 minutes ago, baxowaty said:

Może jakaś forma najemników jak w WOT?

Już dawno powinna być, ale całe 40% mocy przerobowej poszło w rełork.

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,600 posts
21,972 battles

Klanfuki się  znudziły nie z powodu nudnego trybu. Bitwy klanowe się znudziły z powodu spadku ich wartości jako takiej. W każdej szanującej się organizacji działającej w obszarach współzawodnictwa sportowego ( kiedyś podobno wg miało aspiracje do e-sportu) jest coś takiego jak superliga czy ekstraklasa. Grono drużyn, które trenują, poświęcają swój czas i grają o nagrody nieosiągalne dla innych. Wiec pojawiał się czynnik motywacji. Przez krotki moment taką nagrodą był Stalingrad. W tej chwili może go mieć każdy. Wiec czynnik motywacyjny przestał odgrywać jakiekolwiek znaczenie. Ponieważ go po prostu nie ma. 

To jak jakby wg z rzymskich igrzysk dla gawiedzi  na prowincji w Marakeszu chciało zrobić elitarne zawody playoff w NBA...

nie da się.... 

• Cool 7

Players
247 posts
9,056 battles

Już nawet fajne zakłady i propozycje odnośnie CV na rankedach się zaczynają ;)

Zrzutekranu_2019-05-24-15-05-33-939.thumb.jpeg.9d1d7c7919419d6b6f4bd066a4236742.jpeg

#YearofCV

Players
1,991 posts
13,049 battles

U nas ciężko sklad zebrać, a jak zbierzemy, to i tak zwykle jeden, dwuch, z tych, co nie bardzo jeszcze ogarniaja TX musi ratować sytuację. A było lepiej kiedyś. 

[MORIA]
Players
7,309 posts
36,016 battles
3 hours ago, blacman_pl said:

Klanfuki się  znudziły nie z powodu nudnego trybu. Bitwy klanowe się znudziły z powodu spadku ich wartości jako takiej. W każdej szanującej się organizacji działającej w obszarach współzawodnictwa sportowego ( kiedyś podobno wg miało aspiracje do e-sportu) jest coś takiego jak superliga czy ekstraklasa. Grono drużyn, które trenują, poświęcają swój czas i grają o nagrody nieosiągalne dla innych. Wiec pojawiał się czynnik motywacji. Przez krotki moment taką nagrodą był Stalingrad. W tej chwili może go mieć każdy. Wiec czynnik motywacyjny przestał odgrywać jakiekolwiek znaczenie. Ponieważ go po prostu nie ma. 

To jak jakby wg z rzymskich igrzysk dla gawiedzi  na prowincji w Marakeszu chciało zrobić elitarne zawody playoff w NBA...

nie da się.... 

Prawda, wielu pograło troche CW a "resztę stali zrobie z rankedów czy w kolejnym sezonie" . Spadł zapał. Do tego te same mapy, te same tiery T10 .

[GOFER]
Players
848 posts
10,558 battles
8 hours ago, baxowaty said:

Czy to sukces? 

Bezsprzecznie!

Nie wiem jak Wy ale ja za kolejny sukces uważam, że forum od pewnego czasu jest w trybie "slow" i zaglądając raz na tydzień nie jestem zmuszony do szukania interesujących mnie wątków na stronie drugiej i dalszych bo nadal mam wszystko na pierwszej. :Smile_great:

• Cool 2
  • Funny 3

[TF16]
[TF16]
Players
15 posts
22,392 battles

Ma być elegancko więc się dostosuję.

Po pierwsze masz Bax rację to jest sukces. Jeśli po 3 latach ciągle WG utrzymuje ten projekt przy życiu to znaczy że Im się to opłaca.

Dopóki tak będzie gra będzie taka jak jest bo po co coś zmieniać.

Wg mnie problemem jest brak hmm. celów? No teoretycznie można mieć ambicję że się jest w najlepszym klanie. Ale jakoś to chyba nie działa. Jak dla mnie optymalna by była jakaś forma mapy globalnej. Nic tak nie kręci jak walka o prowincje. Zamiast jakiegoś durnego miejsca w tej czy innej tabeli. Walczy się o Coś. Nawet jak wirtualne to jednak smak zawsze jest.

Jak nic się nie zmieni to ludzie odchodzą po prostu z nudów. Ile razy można piłować tą samą mapę w tym samym trybie, jak widać po niżej podpisanym można 16 tysięcy, ja osobiście nie wiem gdzie mam granicę 18 może 20 tysięcy i poszukam czegoś innego. Idea klanówek już się chyba po prostu wypaliła. Może rozwiązaniem byłoby rzeczywiście rotowanie tierami 6-8-10 dla starych dziadów którzy non stop tłuką 10 tier takie klanówki na szóstkach to byłoby coś. I moze by im podniosło nieco motywację i poziom zaangażowania.

Żeby była jasność też mnie wkurza wiele rzeczy w tej grze. Tak jak w małżonce mojej... a jednak jest to jakieś uczucie i ciężko mi się ją zdradza.

Inna kwestia czy ktoś tego słucha....?

Bo jeśli sukces ... to po co?

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,600 posts
21,972 battles
58 minutes ago, zdefiony said:

Żeby była jasność też mnie wkurza wiele rzeczy w tej grze. Tak jak w małżonce mojej... a jednak jest to jakieś uczucie i ciężko mi się ją zdradza.

Inna kwestia czy ktoś tego słucha....?

jest inna znacznie ważniejsza kwestia - czy Ona to czyta??? bo jeśli tak - to na kolejną podróż służbową na Twoim miejscu spakowałbym się nieco bardziej zasobnie i kompleksowo.... :cap_haloween:

oczywiście drobna złośliwość z mojej strony.. ;)

Rzeczywiście brak celów gry poza byciem tabelką  czy też w tabelce osłabia chęć do gry tego trybu. 

• Cool 1

Players
3,296 posts
5,097 battles
2 hours ago, Basmacz said:

Bezsprzecznie!

Nie wiem jak Wy ale ja za kolejny sukces uważam, że forum od pewnego czasu jest w trybie "slow" i zaglądając raz na tydzień nie jestem zmuszony do szukania interesujących mnie wątków na stronie drugiej i dalszych bo nadal mam wszystko na pierwszej. :Smile_great:

Od sześciu miesięcy z okładem? Nudy, Panie, nudy...

[QTANG]
[QTANG]
Players
2,692 posts
23,817 battles

Tak z pamięci, nie planowano by w tym sezonie CW (aktualnym) były lotnie? Czy rankedy to ich pierwszy pomysł?

Z tą stalą, to jeszcze się przydaje na burgundię itd, ALE, wydaje mnie się, że naciupali za dużo walut. Z połową to nawet nie sprawdzałem co mogę robić.

Chciałbym poszkalować też kwestię portu przy okazji tak zacnego towarzystwa.

Sign in to follow this