Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Zmiany w lotniskowcach - Czas startu eskadry | Boost | DDs | AA | DMG | Ekonomia

128 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,017 posts
3,532 battles

Kapitanowie,

Nadal pracujemy nad ulepszeniem rozgrywki lotniskowcami, a dziś chcielibyśmy opowiedzieć o zmianach, które są przygotowywane dla kolejnych aktualizacji.

Pamiętajcie, że plany czasami się zmieniają. Poniższe informacje mają charakter wstępny: terminy mogą zostać przesunięte, a nieco później mogą zostać dodane nowe punkty.

1. Aktualizacja 0.8.4 wprowadzi czasowe ograniczenie na początku każdej bitwy, podczas którego eskadry lotniskowców nie będą mogły wystartować, ponieważ muszą przygotować się do odlotu. Ta zmiana, biorąc pod uwagę czas potrzebny eskadrom do osiągnięcia celów, pozwoli okrętom obu drużyn na rozpoczęcie przemieszczania się do punktów kontrolnych i zajmowanie korzystnych pozycji, zanim jakiekolwiek eskadry znajdą się w powietrzu.

2. Materiał eksploatacyjny Chłodzenie silnika został ujednolicony dla wszystkich samolotów. Teraz da on takie samo przyspieszenie na wszystkich poziomach – 35 węzłów (40 dla japońskich samolotów i samolotów szturmowych wszystkich nacji) i spowolni samolot o 17,5 węzła (20 dla japońskich samolotów i samolotów szturmowych wszystkich nacji). Zmiana zmniejszy skuteczność eskadr jako zwiadowców, a także ich potencjał uderzeniowy na najwyższych poziomach.

3. W aktualizacji 0.8.4 planujemy zmienić interakcję między niszczycielami a bombowcami z bombami OB, zachowując skuteczność tego typu samolotów w stosunku do innych klas. Obecnie, ze względu na mechanikę celowania i rozrzutu, stosunkowo łatwo jest trafić niszczyciel dużą liczbą bomb. To zjawisko samo w sobie jest normalne, ale istnieje problem: manewry unikające atakowanego niszczyciela nie wystarczają, aby zapobiec trafieniu. Aby rozwiązać ten problem, wymagana wysokość zrzutu bomb zostanie zwiększona, kształt elipsy celowania zostanie zmieniony, a rozrzut bomb zostanie dostosowany. Teraz elipsa będzie wydłużona oraz wąska i zwiększona zostanie szansa na to, że bomby spadną bliżej krawędzi elipsy i zmniejszy się szansa na to, że spadną bliżej środka. Tak więc dla eskadr ważniejszy będzie wybór właściwego momentu i podejścia do małego celu, takiego jak niszczyciel, a niszczyciele będą miały większe szanse na uniknięcie ataku. Na przykład uderzenie niszczyciela, który płynie prostopadłym kursem do linii podejścia bombowców będzie znacznie trudniejsze. Aby utrzymać interakcję bombowców z resztą klas na obecnym poziomie, zmieniliśmy ich parametry celowania. Celowanie będzie teraz szybsze i rozpocznie się w trakcie przygotowania do ataku, a manewry w trakcie lotu nie wpłyną na rozrzut. Ta zmiana zostanie przetestowana na Teście publicznym dla aktualizacji 0.8.4.

4. W przyszłych aktualizacjach planujemy ulepszyć funkcję autopilota okrętu i „nauczyć” go, jak unikać przeszkód. W ten sposób będzie można ustalić jeden punkt docelowy na mapie, a autopilot wykreśli trasę omijającą wyspy. Jeśli nadal zdarzy się kolizja (na przykład w wąskiej cieśninie) z wyspą, autopilot pokieruje okręt na otwarte wody i poprowadzi go dalej wzdłuż trasy.

5. Dobrą wiadomością dla fanów kooperacji i walki w pokoju treningowym będzie dodanie botów lotniskowców w tych trybach. Boty jednak nie pojawią się jeszcze w scenariuszach. Wciąż musimy „nauczyć” boty, jak wykonywać zadania, które występują w tych scenariuszach.

6. Mechanika priorytetowych sektorów obrony przeciwlotniczej zostanie całkowicie przeprojektowana. Postanowiliśmy zmienić nie tylko element wizualny, ale także znacznie poprawić interakcję okrętu z eskadrami. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach, ale głównym celem, który chcemy osiągnąć, jest możliwość uzyskania przez gracza bardziej efektywnej obrony przeciwlotniczej przy odpowiednim wykorzystaniu priorytetowych sektorów oraz wyborze odpowiednich umiejętności i ulepszeń.

7. W aktualizacji 0.8.4 kredyty i doświadczenie obecnie zdobywane za zestrzelenia samolotów będą przyznawane za zadawanie uszkodzeń samolotom. W aktualizacji 0.8.4 dodamy ten wskaźnik do statystyk po bitwie, lecz aby dokonać tej zmiany w ekonomii, chcemy mieć pewność co do jej stabilności. Dlatego zmiany w ekonomii pojawią się w ciągu kilku miesięcy po zmianach w sektorach priorytetowych obrony przeciwlotniczej (po ustabilizowaniu się statystyk). Mniej więcej w tych samym terminie planujemy aktualizację osiągnięć związanych z samolotami.

Jeszcze raz przypominamy, że jest to wstępna i być może niekompletna lista zmian, które mają zostać wprowadzone do gry. Będziemy nadal informować Was o planach i przyszłych zmianach.

Dziękujemy za szczerą i konstruktywną krytykę.
Na stanowiska!

• Cool 1
  • Boring 1
  • Angry 1

Players
3 posts
4,359 battles

Tak poprawiacie zmiany na lotniskowcach że bardziej psujecie tą grę nisz naprawiacie mówiliście że 2 lotniskowców nie będzie w bitwie zaczynają się od 8 tieru na X jest po 2 lotniska i to po 10 sec losowania MM dawniej lotnia miała problem podlecieć do nacji USA od 8 tieru do X a teraz lotnia robi co chce na polu bitwy nawet nie opłaca się brać perków na kamuflaż na pancernikach bo lotniskowiec cię wykrywa trzeba pomału szukać inej gry szkoda kiedyś było lepiej ale WG jak coś naprawia to to nerfiii tak że nie da się czasami grać 

• Cool 5
  • Funny 5
  • Boring 1
  • Bad 2

Players
3 posts
2,129 battles

Moje zdanie jest takie ze nie przesadzajcie bo zrobicie lotniska totalnie nie grywalnymi. Już jest wynik lotniskiem bardzo zależny od losowania, grając na 10 tiery czasami człowieka nosi bo dolecieć do przeciwnika nie można gdyż traci wszystkie samoloty. Fizyki też nie próbujcie oszukiwać. Z samolotu szybciej widać cele, w dymie niszczarki mają szansę się ukryć. Z historii wiadomo że lotniska miały bardzo duży wpływ na przebieg II Wojny Światowej, wiec nie słuchajcie do końca płaczków na forach, bo chcieli by tylko wygrywać każdą bitwę i to najlepiej z końca mapy ;) Nie żebym był fanem lotnisk, gram też każdą klasą i jakoś nie widzę problemu.

Pozdrawiam

• Cool 5
  • Funny 1
  • Boring 2
  • Bad 7

[MS-B]
[MS-B]
Players
715 posts
9,252 battles

Do pana Optimusa.

Sugeruję najpierw przeczytać swoją wypowiedź przed opublikowaniem, bo ciężko się to czyta.

Co do zmian: lepiej późno niż wcale. Pytanie tylko, czy aby nie za późno? I czy te zmiany są mimo wszystko przemyślane? Te zmiany raczej nie przekonają zagorzałych przeciwników nowych lotniskowców...

• Cool 2

Players
10 posts
2,451 battles

A ja mam pytanko bo nie rozumiem jednej zmiany zmieniacie 

Cytat

Mechanika priorytetowych sektorów AA zostanie całkowicie przeprojektowana. Postanowiliśmy zmienić nie tylko element wizualny, ale także znacznie poprawić interakcję okrętu z eskadrami. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach, ale głównym celem, który chcemy osiągnąć, jest uzyskanie przez gracza bardziej efektywnego AA przy odpowiednim wykorzystaniu priorytetowych sektorów AA i wyborze odpowiednich umiejętności i ulepszeń.

A gdzie poprawa skoków obrażeń AA bo z nimi jest problem. Nie rozumiem czemu znowu lotnie mają dostać kopa do bombardowania DD skoro i tak mają problem z obroną jeśli nie posiadają wolnej eskadry rakietowej. Ipod warunkiem że wykryje go zanim drań niepuści torped będąc wykrytym spot 2,5km wykrycia z powietrza. Mi się podoba zmiany w ekonomi bo lotnie według mnie mają  nie co za słabe zarobki. 

• Cool 4
  • Bad 1

[KWOKA]
Players
10 posts
5,459 battles

jak już zepsuliście grę  CV to teraz próbujecie to naprawić ale nie tędy droga, aktualny system grania CV jest  zwalony po całemu, i takie kosmetyki nie naprawią czegoś co jest u podstaw zwalone

• Cool 7

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
357 posts
12,206 battles
47 minutes ago, OptimusvsMegatron said:

lotnia robi co chce na polu bitwy

Sama prawda niestety.

• Cool 6
  • Funny 3
  • Bad 2

Players
11 posts
1,914 battles

CZASOWE OGRANICZENIE ??? .Pewnie na zatankowanie paliwa ,bomby czasowe,rakiety czasowe,torpedy czasowe co jeszcze przerwa na sen pilotów.ŻENADA każdą grę idzie wyczuć wcześniej czy później bombowce znowu zaczną trafiać i co znowu nowa łatka? I tak do usra.......  

• Cool 4
  • Bad 1

Players
16 posts
6,493 battles

W większości bitew latacze rozdają karty siedząc  za wyspami bez narażania i zacierając maleńkie łapki " jakie to my są kozaki "  , w szczególności na wysokich tierach , granie niszczycielami mija się z celem ( Wyspotowane zanim dopłyną do capow , obite rakietami ) , samotny okręt rozjechany w dwóch nalotach i to bez znaczenia jakie ma AA i jeszcze plączą ze im lotniska psuja.... bo historycznie to miały znaczenie (to jest gra i ma się tak do historii jak manga  ) , zepsuliście grę po całości , balansu me ma wcale   i tyle w temacie .

• Cool 7
  • Bad 3

Players
2 posts
753 battles

Cóż ciężkie zmiany na lotniach.

1. Będzie jeszcze gorzej na IV tirach lotniskowcami (posiadam 3 z tego tier-u), które są tam tak nieefektywne że ciężko uzbierać na VI tier. Tylko wyjątkowo dobra drużyna jest w stanie wywindować wynik tak w Co-op jak i Battle.

2. Na Co-op jest problem że boty dostają BB za CV, niektórzy na Co-op nie ogarniają tego i CV zostaje sam na koniec, to będzie zmiana na plus. 

3. Dawny system choć mniej efektowny pozwalał lepiej wspierać drużynę, najpierw zabraliście Alt bo niby OP, a teraz wsadziliście nas za pilotów w grze o byciu kapitanem statku. Fajnie jakby to bezpośrednie latanie było opcją a dowodzenie eskadrami dalej na mapie.

4. (do kolegi Barwena) Lotnia nie robi co chce tylko co może (jedna eskadra na raz), a że obecnie DD są łakomym kąskiem to pada na was. DD proszą was o wywalenie wszystkiego co może ich zabić, zostawić same DD będzie sprawiedliwie (joke).

5. Off top: Proszę dajcie jakiś system uwalniania pd ze statków premium ale nie za dublony albo przekazania do statku danej nacji tej samej co premka.(przykład dla frakcji z premki podział 50:50 z dowolnym statkiem). Tak to żeby uwolnić pd z moich premek potrzebował bym małą fortunę w dublionach.

6. Co do czasowych ograniczeni na początku co jeszcze? (odwrócone osie sterowania/ czy obraz do góry nogami serrio? wiem peleryna niewidka dla DD) w rzeczywistości samolot wykrywają statki z wielu mil morskich a tu ledwie 2,5 km bo DD będzie płakać jak go za wyspą wykryją. 

7. Rozrzut (zmiana zeza u pilotów) idzie wyczuć potem znowu Patch. Bo na początku też nie trafiałem w DD po czasie się nauczyłem XD błędne koło po co?

8. Co do samolotów torpedowych dajcie wybór czy chcesz rzucić jedną torpedę czy eskadrą wszystkie bo obecnie jak na IV ktoś ma silne AA (np. BB tier V) to i tak zrzucę jedną i tak wszystkie samoloty stracę to chociaż chcę dostarczyć wszystkie torpedy do odbiorcy. I myślę że można to przełożyć na wyższe tiery.

Cóż na swoją obronę mam to że gram na tirach II-V (mogę być nie obiektywny przez to bo tu CV wygląda słabo) kochane PTW (X tier za 3 lata bo miewam przerwy) ale flotę mam bogatą z tych tierów 4 Premki i 4 Normalne w tym CVx3 BBx2 CRx2 DDx1. Dziękuje oto moja opinia :).

• Cool 4
  • Bad 4

Players
3 posts
4,758 battles

Zgadzam się ze wszystkimi którzy krytykują zmiany gry lotniskowcami,co im nie pasowało w starej rozgrywce?Teraz zrobili na siłę niby bardziej efektowną grę ale niestety wyszła totalna kaszanka.Każdy lotniskowiec miał ograniczoną liczbę samolotów o które trzeba było dbać a teraz latają bez sensu po całej mapie i atakują co im się podoba.Mój wypasiony Hiryu poszedł na dno i tak zostanie.

• Cool 5
  • Bad 1

[HOB]
Beta Tester
692 posts
13,926 battles

nowe lotnie generują za dużo spota, po ataku naciskamy F i już lecimy nowym sprzętem. To nie lotnia zabija DD, ale spot i zmasowany ostrzał innych okrętów.

Stare lotnie nie mogły tak często atakować, traciły czas na powrót do lotniskowca i przeładowanie.

Zmiany są na plus, ale ja bym je rozszerzy. Po każdym ataku lotnia musi odczekać 30sek z wysłaniem następnej eskadry, tak jak było to drzewiej.

• Cool 3
  • Bad 2

[R0GUE]
Players
8 posts
4,085 battles

Gdyby lotnie mialy odczekac pomiedzy kazda grupa 30sek, to wypadaloby oslabic AA o 50% - nie wiem jak na X, ale na VI i VIII czesto grupa nie jest w stanie zblizyc sie do pojedynczego okrętu i trzeba bardzo ostroznie wybierac cele. Stąd płacze DDków, bo one zazwyczaj pływają z dala od innych i mają kiepskie AA, więc są łakomym kąskiem.

• Cool 4
  • Bad 4

[E3]
Players
11 posts
3,273 battles

I tak wszystko rozbija się o RNG. Są bitwy, gdzie masakrujesz DD jak Korwin lewaków, a są i takie, że pancernika nie możesz trafić. O ile wprowadzenie tej zmiany, z tym przytrzymaniem eskadr na starcie rozumiem, to tych pozostałych już nie >.>

• Cool 1

[ARES-]
Beta Tester, In AlfaTesters
47 posts
7,154 battles

Bawią mnie te komentarze typu "Lotnia robi sama całą bitwę". Mając pod kontrolą tylko jedną eskadrę skupiam się na 1 flance (często na 1 okręcie). W tym samym czasie "koledzy" z drużyny okładają mnie obelgami, że oni nie mają wsparcia i generalnie (tu od razu spolszczę BEZ WULGARYZMU: walić lotnię, jej matkę i ojca,  żebym dostał raka itp.) Żadnej ze stron się nie dogodzi. Ciężko jest zrobić by wilk się najadł, a owca była cała. Osobiście oceniam zmiany na +. Dobrze, że dodajecie opóźnienie startu na wyższych poziomach. Dobrze, że zmieniacie bombki HE (dla lotni przyjemne doznanie, dla niszczarki ból i bezradność). Z 2 strony jak widzę zmiany na Haku (jego eskadry z 4 torpedami na zrzut) już widzę rage graczy, że "ŁOLA BOGA, ZNOWU BUDZIE HELLKURIU, JAK JA SOBIE PORADZE W SWOJA ŁAJBA". Zmniejszcie dmg tych torped do np. 6k. 
Pozdrawiam 
#JG :)

• Cool 5
  • Bad 4

[C-P]
Players
1 post
1,840 battles

Ja rozumiem wszystko. Pay to win, dziwne zmiany. Płacze "dzieci", bo carrier ich wyspotował i zostali z miejsca primary ( tylko po co pchasz się sam na całą linię).

Mam japońskie lotnisko X tieru - droga przez mękę ze względu na "papierowe" samoloty - szkoda że nie płoną już na pokładzie, DMG z torped taki że nie wiesz czy płakać czy się śmiać( w zasadzie to chyba śmiejesz się płacząc), bomby AP które częściej zrykoszetują albo nie przebiją pokładu - choć i cytadele się trafiają raz na ruski rok.

Jeżeli takie dziwactwa chcecie wprowadzać bo ktoś płacze to po jakiego .... robiliście rework lotnisk. Teraz granie nimi nie dość że nie będzie sprawiać frajdy i przyjemności to jeszcze stanie się nie możliwe. Jak już ma coś takiego wejść to dajcie możliwość skasowania całej linii i zwroty za dublony, ekspa, kredyty i reset dowódcy.

• Cool 3
  • Bad 4

Players
21 posts
8,288 battles
4 hours ago, WG_Lumberjack said:

1. Głupota-to nie rozwiązuje problemu tylko powoduje frustrację kierowcy lotniskowca. Ameba która ginie na niszczycielu w pierwszych minutach bitwy i tak padnie tylko ktoś kto gra lotniskowcem będzie miał trudniej skorzystać z darmowego fraga . To dalej nie rozwiązuje problemu w trakcie pozostałych 19 minut gry.

2. I dobrze

3. Tu wypowiem się po aktualizacji. Jeśli będzie to działało na same dd to ok ale jeśli ma to sprawić, że celownik będzie tak duży że i w pancernik będzie ciężko trafić to to sensu nie ma. Co z brytyjskimi bombami HE?

4. Super, nareszcie.

5. Boty to nie moja bajka.

6. Pożyjemy-zobaczymy

7. Bardzo dobrze.

Kiedyś było coś takiego jak rozbicie eskadry. Eskadry w zasięgu tego skila miały mocno utrudnione zadanie nie zależnie od tego czy atakowały torpedami czy bombami i na chwile dawały możliwość obrony. Wystarczy dodać taka umiejętność niszczycielom z opcją użycia jej 1-2 razy na bitwę i po problemie. Poza tym dodatkiem dedeki dalej by miały do dyspozycji dym i AA innych okrętow (tą ostatnią opcją większość niszczycieli niestety gardzi).  Z punktu widzenia kierowcy lotniskowca to jeśli mam małe szanse na uszkodzenie wroga to lecę tam gdzie mogę to zrobić. Ganianie za jednym celem dla zasady to głupota.

• Cool 1
  • Bad 1

Players
3 posts
2,129 battles

Najpierw był płacz graczy niszczarkami ze pancerniki i krążki je ściągają na salwę. Zrobiliście tak, że pancernikiem nie ma co strzelać z pocisków PP do niszczarki tylko z OB co i tak graniczy z cudem żeby ją trafić z odległości większej niż 10km. Teraz płaczki płaczą o lotniska bo też jest żle, zróbcie może im po 200 pkt HP, wtedy będą zadowoleni, a i AA na poziomie Atlanty ;) Działa 460mm też by im się przydały, bo w końcu to niszczyciel :) Druga sprawa.... Jeżeli ktoś myśli ze lotnisko jest OP, proszę bardzo... Zrobić sobie X tier, dla każdego jest dostępny i latać jak jest takie cacy :) Wszystko w temacie...

• Cool 7
  • Boring 2
  • Bad 6

[C-P]
Players
6 posts
889 battles

Cóż, zrobiliście lotniska na początku potem płacz że złe i rework... teraz pozaburzaliście ludziom drzewka , gracze lotnisk musieli na nowo się uczyć "latać" lotniskiem to znów nerf... Prawda jest taka że jak zdarzy się ogarnięty gracz lotniska to sparaliżuje "głupie" dd-ki (mądre użyją dymu, wyłączą działka plot. i poczekają na WSPARCIE krążowników, bo to w końcu gra DRUŻYNOWA). Dalsze wzmacnianie AA jest moim zdaniem błędem, bo na tę chwilę statki ze słabym AA płynące w grupie są w stanie skontrować atak tej "śmiesznej" pojedynczej eskadry samolotów. Bombowce muszą wlecieć praktycznie na cel więc żeby dd nie był w stanie sam z siebie odbić poza zasięg to chyba musiałby mieć skrajne niedo#$%#^ mózgowe... większym problemem są rakiety, ale jak już wcześniej stwierdziłem mądry dd sobie z tym poradzi. Co chwile widzę że płacz bo lotniska są be, ponieważ stoją z dala i bezpiecznie nasyłają samoloty... to że niby co mają robić ? kamikaze i do przodu ? no to dajcie im wielkie działa i nazwijcie pancernikami i wyślijcie do bitwy w pierwszej linii... zaraz coś chyba nie tak... Jak się nie zna realiów historycznych to się płacze, albo udajemy że gra choć trochę się trzyma prawdy historycznej i stąd pewna przewaga lotnisk, albo róbmy "arcadówkę" i w ogóle zmniejszmy wszystkim statkom zasięg dział do pół kilometra, zamiast amunicji dajmy kulki z paintballa i za trafienia dajmy graczom uśmiechnięte słoneczka i chmurki... może wtedy nikt nie będzie płakał. 

Lotniska mają za główne zadanie "karać" słabe ogniwa w drużynie przeciwnej, czyli graczy którzy się zanadto oddalili od innych, lub grają "solo" w grze drużynowej, jak ich tego pozbawicie to równie dobrze można oddawać lotniska na złom.

P.S. Rozumiem że skoro kolejnymi patchami i nerfami WG samo przyznaje się do swojej nieudolności w zakresie balansowania lotnisk względem innych statków, to będzie możliwość pełnej refundacji funduszy, dublonów statków premium i dowódców oraz doświadczenia z lotnisk ?

• Cool 3
  • Bad 1

Players
5 posts
1,077 battles

A jak rozwiążecie temat DD-ków pływających po bandzie tylko po to aby ustrzelić lotnisko i zebrać łatwo 50k  ?  Przez takie akcje odechciewa się grać lotniami. AA na wyższych tierach to też lekka przesada, coraz częściej jest problem podlecieć eskadrą 9 samolotów na odległość strzału do samotnego DD-ka 8+ tieru z dobrym AA, z czego te samoloty są z papieru ? I jak to się ma do rzeczywistości, czy DD miałby jakiekolwiek szanse z eskadrą 8 samolotów ?  Tymczasem jest odwrotnie eskadra nie ma szans z takim dd-kiem , powinno się limitować ilość samolotów ale dać możliwość oddania strzałów. Czasem po 5 minutach nie mam już czym latać I mogę  tylko spotować, co nie przynosi dla mnie żadnych profitów choć dla drużyny stanowi wartość. 

• Cool 3
  • Bad 5

Players
16 posts
6,493 battles

realia historyczne i nieskończona ilość samolotów które z góry wiedza gdzie są capy i tam szukają dd kow? to historia? , dzięki bogu oni maja statystyki i widza jak to niszczy grę i co jest op  , dlatego robią  nerfy , i nerfy będą a wy przestaniecie się śmiać jakie to kozaki i jacy świetni gracze którzy totalnie bez znajomości gry robią sobie fragi , dla jasności gram każda klasa za wyjątkiem cv (po prostu trzeba mieć klasę)

• Funny 1
  • Bad 2

[C-P]
Players
6 posts
889 battles
6 minutes ago, RoninPan said:

realia historyczne i nieskończona ilość samolotów które z góry wiedza gdzie są capy i tam szukają dd kow? to historia? , dzięki bogu oni maja statystyki i widza jak to niszczy grę i co jest op  , dlatego robią  nerfy , i nerfy będą a wy przestaniecie się śmiać jakie to kozaki i jacy świetni gracze którzy totalnie bez znajomości gry robią sobie fragi , dla jasności gram każda klasa za wyjątkiem cv (po prostu trzeba mieć klasę)

Spoko skoro tak to dobra niech przywrócą tę ilość samolotów ile każdy lotniskowiec realnie posiadał i niech latają one w takich kluczach jakie rzeczywiście były... wtedy pogadamy o realiach oraz o tym co takie lotnisko zrobi realnie z d.py flocie którą ma już zlokalizowaną ogólnie (pro tip drugi koniec mapy jakby ktoś nie ogarniał, albo okolice czerwonej chorągiewki, też realistyczne jak nie wiadomo co ). Sam się przyznajesz że nie grasz CV więc jakie możesz mieć pojęcie o obecnym poziomie trudności grania lotniskiem, no ale tak masz klasę, ale chyba podstawową. Żeby nie było że tylko bezowocnie odpisuje mam proste rozwiązanie dla tych płaczących dd-ków, mianowicie niech wg wprowadzi dla tej klasy specjalną baretkę za "unikanie obrażeń", niech to się liczy za uniknięte obrażenia wystrzelone z okrętów które  miały dd na celu. Nagroda niech nie będzie wielka, ale kumulacyjna i wymusi to na graczach dd-ków bardziej zachowawczą taktykę niż "płynę solo na bb-ka puszczam torpy i ginę w ogniu a potem rage na forum bo wszystko jest przeciwko mnie.

• Cool 2
  • Boring 2
  • Bad 2

[HEHO]
Beta Tester
7 posts
6,736 battles
1 hour ago, Zasamael said:

P.S. Rozumiem że skoro kolejnymi patchami i nerfami WG samo przyznaje się do swojej nieudolności w zakresie balansowania lotnisk względem innych statków

O ile mi wiadomo WG nigdy nie stwierdziło że lotniskowce są finalnie zrobione. Dla lotnisk zwykly serwer to wciąż "beta" ;)

Nie nastawiałbym się na żadne rekompensaty, zwroty czy inne takie...

Co do DD: wystarczy dać im możliwość ukrycia przed samolotami. Chociażby poprzez utrzymywanie określonej, niskiej prędkości. Dopóki nie przekroczy prędkości, powiedzmy 12 węzłów, bedzie dla samolotu niewidoczny choćby latał mu bezpośrednio nad pokładem. Oczywiście żeby miało to sens p-lotki muszą być wyłączone, speedboosty nie uruchomione i tak dalej.

I tylko w odniesieniu do samolotów. Wykrycie przez okręt/hydro/radar bez zmian. 

A jak mi ktoś walnie "niehistorycznością" czy nawet "nierealnością" to od razu mówię że gramy w grę komputerową, a nie odtwarzamy czasy wojen.

Będzie można próbować zajmować capy, przynajmniej poki nie nadciagnie wraża flota. Nie sądzę też żeby jakiemukolwiek niszczycielowi chciało się skradać tak przez całą mapę, żeby dorwać lotniskowiec.

• Cool 4

[C-P]
Players
6 posts
889 battles

Wyobrażasz sobie sytuację w której na polu walki zostaje lotnisko kontra dd ? Trochę mocno przegięcie, daj chociaż możliwość wykrycia z 2 km.. szturmowe z rakietami vs wykrycie na 2 kilometry od celu to już będzie poważny problem by trafić... Ale bardziej sprawiedliwy niż stanie na cap-ie i "nie widzą mnie".

Players
5 posts
1,077 battles
14 minuty temu, Maxkun napisał:

Nie sądzę też żeby jakiemukolwiek niszczycielowi chciało się skradać tak przez całą mapę, żeby dorwać lotniskowiec

A jednak i to na wyższych tierach :-P

Problemem najbardziej palącym aby powstrzymać ucieczkę od lotnisk jest balans AA vs wytrzymałość samolotów. W chwili obecnej przestaje mieć sens gra lotnią premką na VIII t, gdzie pw samolotów przekracza pw na  X tierze  i nie ma znaczenia czy podlatuję do jednego czy grupy okrętów efekt ten sam miazga eskadry samolotów bez wypuszczenia rakiety/torpedy...  wydaje się, że WG przegięło w drugą stronę... Granie lotnią dla niepunktowanych spotów traci sens..

• Cool 1
  • Bad 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.