Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

PANCERNIK SOVETSKY SOYUZ IX Tier

55 comments in this topic

Recommended Posts

[P_M_W]
Players
1,402 posts
8,713 battles

Temat Poświęcony Pancernikowi Z.S.R.R.

SOVETSKY SOYUZ IX Tier

World of Warships 04.05.2019 13_25_41.png

• Cool 2
  • Bad 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
7,935 posts
On 5/4/2019 at 1:26 PM, _Agenor_ said:

Temat Poświęcony Pancernikowi Z.S.R.R.

SOVETSKY SOYZ IX Tier

Byłbyś w stanie napisać nazwę okrętu bez robienia w niej błędu?

• Bad 1

[PLO]
Players
717 posts
9,254 battles

Ja bym wszystkie te rosyjskie nazwy kazał napisać np. po wietnamsku a nie po angielsku. 

• Cool 2
  • Funny 1

[BASIC]
Players
326 posts
18,803 battles

Nawet już kapitanica o wymownej nazwie RED FREEDOM czeka na objęcie dowodzenia nad Sojuzem :Smile_trollface:

• Cool 1

[QTAZ]
Alpha Tester
2,277 posts
13,645 battles

W uj polecam naprawde swietny celny, szybki i naprawde skuteczny BB. Najlepiej nim zrobic to

shot-19.06.16_22.48.38-0439.jpg

[K-W-M]
Players
1,348 posts
16,561 battles

Naprawdę aż tak źle z tym okrętem? Chcecie powiedzieć, że to taki ruski Ferdek der klocek?

• Bad 1

[K-W-M]
Players
1,348 posts
16,561 battles
3 godziny temu, Zlociutk1 napisał:

Fdg jest lepszy...

ŁOŁ. To cokolwiek może być gorsze od Ferdka? Czemu?

• Bad 1

Players
634 posts
20,950 battles

Ja mam odmienne zdanie. Dla mnie ten pancernik to wypas, bardziej słucha się kapitana niż Kremlin.  Miałem na nim mniej penów za '0' i jakoś bardziej odczuwałem to, że im bliżej tym bardziej był celniejszy. Kremlin za to jest bardziej twardy, więc siłą rzeczy przetrwa dłużej w bitwie i sumarycznie zrobi większy damage.

A porównywać go do FDG? No cóż...

• Cool 1

Players
2,495 posts
14,002 battles

czekaj czekaj  pamiętam jak golden pisal ze sojuz to najlepsza dziewiatka i zrobiłem blad przechodząc go za wolne dosw

[K-W-M]
Players
1,348 posts
16,561 battles
17.06.2019 o 15:04, _NightStalker_ napisał:

A porównywać go do FDG? No cóż...

To dawaj...

• Bad 1

[QTAZ]
Alpha Tester
2,277 posts
13,645 battles
On 6/18/2019 at 6:37 PM, zdzislawdyrma said:

czekaj czekaj  pamiętam jak golden pisal ze sojuz to najlepsza dziewiatka i zrobiłem blad przechodząc go za wolne dosw

Bo tak mnie perfidnie 3 osoby w klanie oklamaly jaki to cudowny i super pancernik, najlepszy BB tieru 9, ogolnie cud miod i orzeszki. A rzeczywistosc jest taka ze to najgorsza bb 9 w grze, nawet cholera ponerfione missouri jest dalej lepsze. 

[PLO]
Players
319 posts
6,408 battles

Totalny C R A P ! ! ! 

Nie ma żadnego podejścia do poprzednika. I nie jest to kwestia tego, że Władek jest jakiś mega wybitny. Jest dobry, w 99% przypadków wybrałbym go zamiast Bismarcka, ale wybrałbym go również zamiast Sojuza... 

Wytrzymałość stoi na wyższym poziomie, natomiast to co wyczyniają te działa woła o modły do Petersburga...

Mam wrażenie, że jest to pierwszy okręt w linii, który został pominięty jak przyznawali ruski ficzer zmiennej sigmy. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,417 battles
16 hours ago, DaN_i_eL__PL said:

Najgorszy pancernik na IX!

Hmmm, widzę taką zależność, że ludzie marudzą na T9 i T6, reszta jest OK albo i nawet OP.

I tu jest ciekawa zależność, bo właśnie T6 i T9 to jedyne (oprócz Ganguta) prawdziwe okręty w tej linii. Prawdziwe, znaczy że przynajmniej zaczęli je budować.

Bo jak się okręt rysuje na kartce, to mu można wszystko zaplanować, pancerz grubaśny, działa wielgachne i maszyny mocarne. Ale jak się zaczyna budować na serio, to nagle się okazuje, że "siem nie da" i z czegoś trzeba rezygnować.

• Cool 2

[MW_RP]
Beta Tester, Players
55 posts
13,176 battles
On 9/11/2019 at 2:08 PM, rtfm_pl said:

Hmmm, widzę taką zależność, że ludzie marudzą na T9 i T6, reszta jest OK albo i nawet OP.

I tu jest ciekawa zależność, bo właśnie T6 i T9 to jedyne (oprócz Ganguta) prawdziwe okręty w tej linii. Prawdziwe, znaczy że przynajmniej zaczęli je budować.

Bo jak się okręt rysuje na kartce, to mu można wszystko zaplanować, pancerz grubaśny, działa wielgachne i maszyny mocarne. Ale jak się zaczyna budować na serio, to nagle się okazuje, że "siem nie da" i z czegoś trzeba rezygnować.

Pokaż mi źródło w którym masz napisane że był taki pancernik jak Sovetsky Soyuz?!  Nie musisz, nie było takiego! Prawie cała linia jest wymyślona. I zresztą jak byś nie zauważył to nie tylko moje zdanie! Ale mi tam jeszcze brakuje 40 tyś do dychy to przecierpię!

• Funny 2
  • Bad 1

[E--C]
Players
706 posts
12,495 battles
14 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Pokaż mi źródło w którym masz napisane że był taki pancernik jak Sovetsky Soyuz?!

Były, w tak ~70%, 4 sztuki. Sowieci to nazwali Pancernikami projekt 23.

Inna sprawa, że nigdy ich nie skończyli.

PS. Ten BB ssie.:Smile-_tongue:

[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,417 battles
27 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Były, w tak ~70%, 4 sztuki. Sowieci to nazwali Pancernikami projekt 23.

Dokładnie tak. Z całej tej linii pływał jeden (Gangut) a dwa (Izaił i właśnie Sojuz) były zaczęte. Przy czym Izmaiła to nawet zwodowali, Sojuza nie.

42 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Pokaż mi źródło w którym masz napisane że był taki pancernik jak Sovetsky Soyuz?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pancerniki_projektu_23

żeby nie było, tu masz Izmaiła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Borodino-class_battlecruiser

a tu Ganguta:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gangut

• Cool 2

[MW_RP]
Beta Tester, Players
55 posts
13,176 battles
4 hours ago, rtfm_pl said:

Dokładnie tak. Z całej tej linii pływał jeden (Gangut) a dwa (Izaił i właśnie Sojuz) były zaczęte. Przy czym Izmaiła to nawet zwodowali, Sojuza nie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pancerniki_projektu_23

żeby nie było, tu masz Izmaiła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Borodino-class_battlecruiser

a tu Ganguta:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gangut

Chodziło mi o Sojuza a więc to teraz cytat z Twojego linku:

"... Rozpoczęto budowę 4 okrętów, jednak żadnej jednostki nie ukończono. ..."                           Nie istniał taki okręt!   Tylko o to mi chodziło że to jest wymyślony okręt na potrzeby wows. Tak jak Montana, Republique, Großer Kurfürst i reszta tych X i IX.

• Bad 1

[-SBF-]
7,935 posts
1 minute ago, DaN_i_eL__PL said:

Chodziło mi o Sojuza a więc to teraz cytat z Twojego linku:

"... Rozpoczęto budowę 4 okrętów, jednak żadnej jednostki nie ukończono. ..."                           Nie istniał taki okręt!   Tylko o to mi chodziło że to jest wymyślony okręt na potrzeby wows.  

Nie jest wymyślony na potrzeby WoWs, bo został wymyślony dużo wcześniej, a nawet rozpoczęto jego budowę. Sugerujesz, że radzieccy projektanci w zeszłym wieku przewidzieli istnienie WoWs i na jago potrzeby go wymyślili?

• Funny 2

[MW_RP]
Beta Tester, Players
55 posts
13,176 battles
7 minutes ago, Greyshark said:

Nie jest wymyślony na potrzeby WoWs, bo został wymyślony dużo wcześniej, a nawet rozpoczęto jego budowę. Sugerujesz, że radzieccy projektanci w zeszłym wieku przewidzieli istnienie WoWs i na jago potrzeby go wymyślili?

Chodziło mi o odtworzenie! 

Jak dla Was rozpoczęcie tylko budowy nad statkiem i jej nie skończenie równa się z tym samym co zwodowanie i wejście do służby no to tak możemy zrobić nawet całe Polskie drzewko i ciul że nawet nigdy planów nie było!

• Funny 1
  • Bad 1

[E--C]
Players
706 posts
12,495 battles
2 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Jak dla Was rozpoczęcie tylko budowy nad statkiem i jej nie skończenie równa się z tym samym co zwodowanie i wejście do służby

Nie, to nie jest to samo.

Myk jest taki, że w WoWsie masz okręty które istniały naprawdę, cogdybaki jak ja je nazywam, okręty planowane ale nie zbudowane (jak choćby Montana) i zdupyshipy które wymyśliło WuGie na podstawie w sumie Kraken wie czego.

[-SBF-]
7,935 posts
7 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Chodziło mi o odtworzenie! 

Jak dla Was rozpoczęcie tylko budowy nad statkiem i jej nie skończenie równa się z tym samym co zwodowanie i wejście do służby no to tak możemy zrobić nawet całe Polskie drzewko i ciul że nawet nigdy planów nie było!

Odtworzenie a wymyślenie na potrzeby WoWs to dwie różne rzeczy.

Oczywiście, że można zrobić całe polskie drzewko. Jest w WoWs wiele okrętów, których nawet nie było w planach. Ale Sojuz do nich nie należy.

[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,417 battles
11 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Nie istniał taki okręt!

Zdefinuj "nie istniał"?

Masz zdjęcia kadłuba w doku, ten kadłub istniał.

12 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Tylko o to mi chodziło że to jest wymyślony okręt na potrzeby wows.

No nie, na potrzeby WoWs to wymyślili takiego Kremlina. Ale akurat Sojuza wymyślać nie musieli, bo były gotowe plany. To jest bardzo ważna różnica, bo jak ktoś zatwierdził produkcję, to znaczy, że te plany były na tyle zaawansowane, że dało się na ich podstawie okręt zrobić. To zasadnicza różnica w porównaniu z różnymi "serwetkowymi projektami".

3 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

Jak dla Was rozpoczęcie tylko budowy nad statkiem

Okrętem

3 minutes ago, DaN_i_eL__PL said:

i jej nie skończenie równa się z tym samym co zwodowanie i wejście do służby

Zasadniczo są cztery etapy: położenie stępki, wodowanie, ukończenie budowy i przyjęcie na stan. Powiedzmy, że dwa ostatnie możemy potraktować jako jeden, choć zapewne były okręty ukończone a na służbę nie przyjęte z różnych przyczyn.

Sojuz zatrzymał się na etapie pierwszym, Izmaiła zwodowali. Czy według Ciebie Izmaił istniał czy nie? W sumie jak go zwodowali, to pływał.

A teraz zagadka, BB-66 istniał czy nie? To był planowany szósty okręt typu Iowa, prace przerwano na etapie 72% zaawansowania.

2 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

okręty planowane ale nie zbudowane (jak choćby Montana)

Akurat Montana to okręt zatwierdzony do produkcji, ale nie zaczęty. To też ważne, że zatwierdzony, bo planować to sobie można różne rzeczy, ale jak zatwierdzony, to znaczy, że była kasa, materiały i moce produkcyjne.

• Cool 3

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.