Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
skowyt_wilka

Izmail (poziom VI)

23 comments in this topic

Recommended Posts

Players
25 posts
12,438 battles

temat poświęcony okrętowi Izmail Rosyjskiemu pancernikowi VI tieru

pkt wytrzymałości:

kadłub A  51700 HP z dowódcą 53800 HP

kadłub B  55900 HP  z dowódcą 58000 HP

uzbrojenie główne:

4x3 356mm

zasięg: 17km

przeładowanie 33s

czas obrotu o 180° 60s z kapitanem 48,6s

uzbrojenie dodatkowe 

10x1 130mm

przeładowanie 11,4s z dowódcą 10,3s

4x2  130mm

przeładowanie  4,8s z dowódcą 4,3s

zasięg ognia baterii dodatkowej 4,2km   z flagą 4,4km + dowódca 5.3km

prędkość maksymalna

28.5 węzła  z flagą 29.9

zasięg wykrycia

z powierzchni 15.2 km z kamuflażem 14.7km + kapitan 13.3km

z powietrza 9.6 km z kamuflażem 9.6km + kapitan 8.6km

zasięg pewnego wykrycia 2km

• Funny 1

[DV]
[DV]
Beta Tester
184 posts
4,446 battles

Pierwsze wrażenia po ... 5 bitwach :P

O ile V tier jest jak najbardziej w porządku, to Izmail już jest po prostu słaby. Te same działa co na V tierze, przy losowaniu na VIII tiery już często zawodzą (no chyba, że coś płynie burtą), zasięg dział też już nie wystarcza. Od boku łyka jak pelikan, podobnie zresztą jak V tier, ale tutaj po prostu wszystko jeszcze bardziej boli, bo losuje z wyższymi tierami o wiele częściej. Do tego duuuuużo wolniejszy obrót wież, większy rozrzut dział. 

Nawet obrona p-lot jest słabsza niż na Piotrze Wielkim, co skrzętnie wykorzystują samoloty. 

Oczywiście można zrobić dobrą bitwę (mój rekord to 140 k gdy krążowniki wroga wystawiały się regularnie bokiem), ale czuć, że jest to okręt, o którym będzie się chciało jak najszybciej zapomnieć. 

[PLO]
[PLO]
Players
249 posts
4,812 battles
On 4/29/2019 at 9:14 PM, skowyt_wilka said:

takich dowódców nam potrzeba! :Smile_veryhappy::Smile_veryhappy::Smile_veryhappy:

i żeby nie było, że OT - Izmail piękny jest, bardzo mnie się podobywuje :cap_rambo:

Szczególnie komin. Taki opadający, niczym fall... 

Players
2,069 posts
10,869 battles
9 minutes ago, Porezowy said:

takich dowódców nam potrzeba! :Smile_veryhappy::Smile_veryhappy::Smile_veryhappy:

i żeby nie było, że OT - Izmail piękny jest, bardzo mnie się podobywuje :cap_rambo:

z owieczkinem będzie jeszcze więcej hapekuf

[TF16]
[TF16]
Players
1,389 posts
16,962 battles
On ‎4‎/‎29‎/‎2019 at 9:14 PM, skowyt_wilka said:

pkt wytrzymałości:

Ty tak na poważnie?

[-DWS-]
Beta Tester
4,566 posts
12,382 battles
48 minutes ago, Porezowy said:

takich dowódców nam potrzeba!

No co, przecież dawali Owieczkina co ma wzmocniony perk na "hapy". Na pancernik jak znalazł. Można się palić parę sekund dłużej niż bez perka.

Poza tym to uczucie, że masz więcej hapów niż lamer z drugiej strony co tego perka nie wziął - bezcenne.

48 minutes ago, Porezowy said:

i żeby nie było, że OT - Izmail piękny jest, bardzo mnie się podobywuje

Ta linia ma taką zaletę, że za wyjątkiem Ganguta nie istniała. Czyli projektanci mogą poszaleć.

Zresztą to takie fajnie, inne linie mają jeden-dwa okręty które nie istniały, ta linia me jeden okręt który istniał. Można?

• Cool 1
  • Funny 4

[FF-PL]
Players
1,095 posts
12,664 battles
13 godziny temu, rtfm_pl napisał:

No co, przecież dawali Owieczkina co ma wzmocniony perk na "hapy". Na pancernik jak znalazł. Można się palić parę sekund dłużej niż bez perka.

Poza tym to uczucie, że masz więcej hapów niż lamer z drugiej strony co tego perka nie wziął - bezcenne.

Ta linia ma taką zaletę, że za wyjątkiem Ganguta nie istniała. Czyli projektanci mogą poszaleć.

Zresztą to takie fajnie, inne linie mają jeden-dwa okręty które nie istniały, ta linia me jeden okręt który istniał. Można?

Sowiecki Sojuz też powstawał, nawet cztery okręty miały być, ale wojna, stalinowskie czystki i inne priorytety sprawiły, że ich nigdy nie dokończono.

[A_O_B]
Players
12 posts
1,946 battles
14 godziny temu, rtfm_pl napisał:

W zasadzie budowa Izmaila była w dość zaawansowanym stadium, ale zmiana priorytetów związana z sytuacją na froncie spowodowała wstrzymanie prac. Ponadto gdy rozpoczynano budowę, to część elementów wyposażenia miała być też dostarczona z Niemiec co z oczywistych względów nie mogło być zrealizowane. A później przyszła czerwona zaraza i ukończenie okrętu stało się nierealne. Niemniej jednak w porównaniu z okrętami które były tylko na papierze, obecność Izmaila w grze ma nieco większe uzasadnienie.

Gdyby jeszcze zamiast szmaty z sierpem i młotem nosił banderę Imperium Rosyjskiego to nawet bym nim zagrał ;)

[-DWS-]
Beta Tester
4,566 posts
12,382 battles
On 5/7/2019 at 7:32 AM, Zahua said:

W zasadzie budowa Izmaila była w dość zaawansowanym stadium, ale zmiana priorytetów związana z sytuacją na froncie spowodowała wstrzymanie prac.

No to mamy jednego istniejącego i dwa niedokończone, reszta to UFO. To i tak rekordowe nasycenie linii zdupyszipami.

[A_O_B]
Players
12 posts
1,946 battles
19 minut temu, rtfm_pl napisał:

No to mamy jednego istniejącego i dwa niedokończone, reszta to UFO. To i tak rekordowe nasycenie linii zdupyszipami.

Zgadzam się w pełni. Zauważ też jakie są opisy okrętów. Przykładowo - Sovetsky Soyuz: "największy okręt artyleryjski ZBUDOWANY w Związku Radzieckim..." . Żaden okręt tej klasy nie został nawet zwodowany, a tu proszę...Zbudowany!  Przecież to jest jawna dezinformacja i robienie ludziom  wody z mózgu...

Jak tak dalej pójdzie to wkrótce wypuszczą jeszcze drugą gałąź pancerników i ze cztery lotniskowce. Oczywiście też "zbudowane".

Players
1,383 posts
12,829 battles

To ja też mam pytanie odnośnie "budowania" pancernika Izmail - tym razem w wersji cyfrowej.

Wpadła mi misja na zrobienie tego bebeczka, więc kiedy się pojawił, wypłynąłem w rejs testowy. I...  zobaczcie sami - na jednej z wież znajduje się katapulta dla samolotu. Nie wiem tylko, czy to jedynie dekoracja, czy też niedoróbka techniczno- cyfrowa. Inne pancerniki, jak Konig czy Bayern - dostały samolot znacznie później, gdy pływały już w grze wystarczająco długo. Tymczasem u Izmaila samolotu NIET, nie dabawili :-))  Czy dodadzą później, czy też jest to jedynie fantazja mędrców, pardon - devsów ze Wschodu? Może ruski pilot bał się latać, zwłaszcza na trzeźwo :-)) ??

Katapulta Izmaila.jpg

• Cool 1

[MIRKO]
Players
140 posts
6,590 battles

Po Piotrze Wielkim otrzymałem w swoje ręce rozczarowanie. Działa na 356 mm na 5 tierze dają sobie nieźle radę ale tutaj to już lipa.Tutaj mamy też ich więcej ale skupienie pocisków ulega mocnemu pogorszeniu, no i ten czas obrotu.Pancerz daje radę ale AA już nie za bardzo.Jak na razie nie jestem z niego zadowolony. 

• Bad 1

[PLO]
[PLO]
Players
249 posts
4,812 battles
1 hour ago, Sz4lonyKorsarz said:

Są lepsze pancerniki na 6, dużo lepsze.Po 30 bitwach oceniam go na 2,5/10.

No faktycznie... po 30 bitwach... te pozostałe 26 rozegrałeś w myślach?

Izmail   Izmail 6 Z.S.R.R. 4 100% 1 330 52 048 0.75 8.25 Szczegóły
  • Funny 1

[TFP]
Beta Tester
227 posts
2,642 battles

On 5/6/2019 at 3:24 PM, Porezowy said:

Nawet Przeciwdziałanie pożarom i Podstawy żywotności nie uchronią twojego okrętu przed obrażeniami bazowymi tak skutecznie jak Ekspert przeżywalności :D

Problem w tym, ze standardowe 350 HP na tier to jak kropla w morzu potrzeb na pancernikach.

[-FZO-]
Players
444 posts
9,416 battles

No to tak - wiele zapowiedzi, szumu, a wyszło jakoś blado z sowieckimi pancernikami. Wysoko nie doszedłem, ale tiery 3, 4 i 6 odebrałem jako wyjątkowo słabe, dyszka ma zalety, ale lubi się spalić. Na razie piątka mi się spodobała - bardzo dobry okręt. Za to linia nic specjalnego nie wnosi, zmian w grach nie widzę, parcia graczy na sowieckie BB też nie. 

[FF-PL]
Players
1,095 posts
12,664 battles
13 minuty temu, batonik26 napisał:

parcia graczy na sowieckie BB też nie. 

Bo są święte, prawilne rankingówki.

[LUZIK]
Players
4 posts
2,280 battles

Bardzo dobrze że wyszły rosyjskie pancerniki.W końcu można porządnie tłuc amerykańskich bandytów.

• Funny 1

[WIDMO]
Players
1 post
8,926 battles

Moim skromnym zdaniem Izmail nie jest taki zły, wystarczy dobrze się ustawić. Największą wadą wg mnie jest przeładowanie, ale gdyby było 30s lub mniej to byłby zbyt mocny.

535288143.png

izmail.jpg

Players
1,383 posts
12,829 battles

Izmail? Stylem gry przypomina mi francuskiego Lyona, tyle że okręt francuski ma więcej dział i jest tier wyżej. A reszta?

- sigma b. niska w obydwu przypadkach - odpowiednio: 1,6 i 1,5;

- kłopotliwy układ wież - jeśli chcesz odpalić pełną salwę, musisz pokazać sporo boczku :-)

- bardzo powooooolny obrót dział - odpowiednio 60 sek i 51 sek.;

- secondarki 130 mm na obydwu okrętach, przy czym Izmail ma zasięg 4 km, a Lyon - 5 km;

- promień skrętu, jak u wielu ruskich łajb, ma bardzo duży (830 m vs. 700 u Francuza).

Przyszedł z misją z kontenera - fajnie, ale żeby ta linia mnie czymś zachwyciła, to nie powiem.

[BUSHI]
Players
3,329 posts
17,479 battles
6 hours ago, umbra_arboris said:

Izmail? Stylem gry przypomina mi francuskiego Lyona, tyle że okręt francuski ma więcej dział i jest tier wyżej. A reszta?

- sigma b. niska w obydwu przypadkach - odpowiednio: 1,6 i 1,5;

- kłopotliwy układ wież - jeśli chcesz odpalić pełną salwę, musisz pokazać sporo boczku :-)

- bardzo powooooolny obrót dział - odpowiednio 60 sek i 51 sek.;

- secondarki 130 mm na obydwu okrętach, przy czym Izmail ma zasięg 4 km, a Lyon - 5 km;

- promień skrętu, jak u wielu ruskich łajb, ma bardzo duży (830 m vs. 700 u Francuza).

Przyszedł z misją z kontenera - fajnie, ale żeby ta linia mnie czymś zachwyciła, to nie powiem.

Co prawda Izmail-a powinieneś porównywać ze względu na tier z Normandią, ale moża i z Lyonem, bo obydwa mają te same działa.

Sigma to nie wszystko. Towarzysz radziecki ma niby dużo lepszą celność i dużo lepsze przebicie. Sam zobacz: http://proships.ru/stat/ru/ships/4106,3376/ Dodatkowo jest szybszy i ma więcej HP nawet w porównaniu z VII tierowym Francuzem. DPS  na AP i HE identyczny z Normandią.  Promień skrętu ma większy, ale ma szybsze przestawianie steru. Pomocniczej nie ma co w ogóle brać pod uwagę, bo w realnej grze ten parametr liczy się tylko na paru wyspecjalizowanych okrętach, a i to jest określany często jako wybór nieoptymalny.

Na papierze, ze względu na kaliber i ilość luf, lepiej go porównać z N. Meksykiem i zadać sobie pytanie, czym wolelibyśmy grać. W miarę ruchliwym okrętem, czy może jednak żółwiem ?

• Cool 1

Players
1,383 posts
12,829 battles
7 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Pomocniczej nie ma co w ogóle brać pod uwagę, bo w realnej grze ten parametr liczy się tylko na paru wyspecjalizowanych okrętach

Co prawda, to prawda, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. backup weaponry.

Zresztą, po ostatnich zmianach, ciągnącym się reworku CV, itd., część perków straciła na znaczeniu, więc i niektóre bolidy na pancerniki przestały być tak "mocne" jak wcześniej. Sam zdjąłem perk AFT na Bismarcku, uznając go obecnie za mało użyteczny (AFT nie wydłuża już pelotki, zaś na max dystansie 10,8 km pomocnicza Bisa b. niewiele robiła) na korzyść BFT ("gęstszy" ogień przeciwlotniczy i secondary). Build na przeżywalność przyda się zawsze, a ten na secondary - tylko w pewnych sytuacjach.

Wspominam o tym dlatego, iż nowy elite kapitan rosyjski - Kuzniecov - ma "podkręcony" perk JoT, podobnie jak niemiecki Jutland i brytyjski Dunkirk. Tym samym wszyscy trzej kapitanowie świetnie pasują pod build na przeżywalność dla pancernika (JoT 10%, FP - BoS), bez względu na to, czy to będzie Izmail, KGV czy Bismarck. Towarzysze radzieccy - Sinop, Izmail i reszta, ze względu na ograniczoną ilość użycia R-ki, tym chętniej taki build przygarną.

Players
156 posts
9,955 battles

Po pierwszych kilku grach to na razie słaby okręt. Pociski AP bezużyteczne, w zasadzie większość na HE. Obrót dział kosmicznie wolny. Pancerz burtowy - nie zauważyłem, w zasadzie cały czas musi być mocno skątowany a i tak nadbudówki mocno obrywają. Pali się dosyć mocno. Jak na razie przejść i zapomnieć. Poprzedni był o niebo lepszy - został w porcie.

Edit. Z drugim kadłubem działa zaczęły być dziwnie celniejsze i zaczął być w miarę grywalny. Co prawda skóra cierpnie jak pokazujesz burtę ale za to podpala całkiem nieźle. W porcie nie zostanie ale też nie zasługuje na miano najgorszego.

• Boring 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.