Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Just_Octo

Bayard (VIII)

19 comments in this topic

Recommended Posts

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
30,418 battles

Mignął mi dzisiaj w bitwie francuski krążownik Bayard, słowa mignął używam celowo, ponieważ jak po swojej salwie chciałem zrobić kolejnego screena to już go nie było :cap_fainting:

Prawdopodobnie biedak nadział się na salwę z Alzacji :cap_haloween:

shot-19.04.28_13.33.23-0563.png

Players
1,833 posts
21,741 battles

Przy okazji FR Bayarda przyuważyłem pewną ciekawostkę. Oto ona:

Cytat

The ship also has a unique HE penetration rule (caliber/5) which allows her to penetrate 29 mm of armor and 38 mm with IFHE.

Podejrzewam, że może to być w jakiś sposób powiązane z obietnicami zmian odnośnie CA i CL. Do tej pory takie żabojadzkie szipy miały HE penetrację caliber/6 (w przeciwieństwie do Helmutów caliber/4). Jeśli wejdzie caliber/5 - prawdopodobnie "pociągnie" to za sobą szereg kolejnych zmian. Może wejdzie osłabienie IFHE (jeszcze mniejsza szansa na pożary bądź mniejszy dmg maksymalny)? No i w drugą stronę - w takiej sytuacji ciężkie krążowniki z grubością śródokręcia 16 mm lub 25 mm będą masakrowane przez szybkostrzelne CL nawet BEZ perka IFHE. Czy dostaną coś w zamian, może 30 mm śródokręcia? Byłoby miło, w końcu taka FuroTaczka ma chyba 48 mm na środku, dzięki czemu bardzo fajnie się nią gra w ofensywie. Zupełnie inaczej niż na Kirovie - ktokolwiek trafi cię gdziekolwiek, i idziesz na dno :-((

Z recenzji powyżej wynika też, że pancerz na wspomnianym krążowniku jest ułożony wyjątkowo nierównomiernie. To nie jest brytyjski bebeczek, aby bawić się w "all or nothing" :-)) Śródokręcie z 28 mm - OK, fajnie. Ale dziób z 13 mm (zaledwie)?? Każdy większy szip z działami 203 lub mniejszymi z IFHE przedziurawi go jak szaszłyk. "Niby" WoWs proponuje grę "na dziób", wbrew realiom historycznym i wbrew konstrukcji (niech ktoś spróbuje postrzelać "do przodu" z 3. wieży Nelsona, Atago czy Heleny :-))  jednak w przypadku Bayarda ŻADNE ustawienie nie daje szans przeżycia. To nie jest Leander czy zwłaszcza Edin wyposażony w zombie-naprawkę. Dostajesz w dziób, giniesz, koniec kropka. Postrzelanie zza wyspy nie bardzo wchodzi w grę (to nie Cleveland), a ganianie na full speed nie zawsze będzie owocne (raz - że to nie Henryk IV z mocnymi działami i naprawką, dwa - do lekkiego krążka chętnie będą "szczelać" nawet w drugiego końca mapy). Oczywiście biorę pod uwagę, że okręt "in progress" może jeszcze otrzymać kilka zmian. Pożyjemy, zobaczymy, w którym kierunku pójdą  dalsze rozwiązania.

EDIT. Jeszcze mała ciekawostka - zaznaczam, to są tylko dywagacje z ang. wątku o nadchodzących / możliwych zmianach, dotyczących m.in. krążowników. Jak szanownym forumowiczom podoba się ewentualny kierunek zmian?

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
30,418 battles
On 4/28/2019 at 9:51 PM, hax0rz said:

Wydawało mi się, że gdzieś widziałem że to będzie X ale może po prostu źle przeczytałem. Już poprawione :cap_like:

[-FWS-]
Players
187 posts
18,141 battles
On 4/29/2019 at 10:45 AM, umbra_arboris said:

Postrzelanie zza wyspy nie bardzo wchodzi w grę (to nie Cleveland), a ganianie na full speed nie zawsze będzie owocne (raz - że to nie Henryk IV z mocnymi działami i naprawką, dwa - do lekkiego krążka chętnie będą "szczelać" nawet w drugiego końca mapy). Oczywiście biorę pod uwagę, że okręt "in progress" może jeszcze otrzymać kilka zmian. Pożyjemy, zobaczymy, w którym kierunku pójdą  dalsze rozwiązania.

rozwiązania nie poszły w żadnym kierunku :) owszem ma fajne działa,podpala też na spoko tylko że  Seattle zdjąłem stojace bokiem na 5 km na 9 cytadel.Gdyby nie przeładowanie a płynąłem powoli pod kątem możliwym strzelania ze wszystkich dział to prawdopodobnie bym zszedł.

Spot 9+ daje szansę późniejszego wykrycia ale w obecnym systemie MM ten okręt nie nadaje się fizycznie do niczego bo są duużo wygodniejsze nawet drzewkowe tVIII.

Co z tego że jest szybki jak wstrzelenie się 3 czy 5 BB  daje szansę na gonga za 3/4HP bo okręcik jest mułowaty na skrętach i raczej nie odbija pocisków jakąkolwiek własna stroną.

Chcąc porównać tVIII

1)Prinz Eugen - mocny pancerz,torpedy,naprawka

2)Atago - spot,torpedy,dobre działa,naprawka

3)Wichita - spot,radar,mooocne działa,zwinność

Zagrałem 3 bitwy jedna na tVIII i tam spokojnie można cokolwiek zrobić

tIX   tu już jest ciężej bo są po prostu bardziej opancerzone jednostki 

tX   byłem jedynym CA t VIII (był jeszcze BB) a reszta same t X -nie ukrywam byłem statystą ( oczywiście wiązało sie to ze standartową grą na tX czyli blob i        kampa gdzie po ok 5 minutach gry nie był wyspotowny żaden okręt :) 

T VIII bardzo urozmaicony tier jeżeli chodzi o okręty i ale niestety mimo wielu wpisów na temat MM nic z tym nie zrobiono i dalej jest to mało grywalny poziom a wypuszczenie takiego okrętu na ten tier jest po prostu z dooopy bo gramy praktycznie zawsze + 2.

[MORSA]
Players
90 posts
3,932 battles
On 7/26/2019 at 10:35 AM, vKELOv said:

T VIII bardzo urozmaicony tier jeżeli chodzi o okręty i ale niestety mimo wielu wpisów na temat MM nic z tym nie zrobiono i dalej jest to mało grywalny poziom a wypuszczenie takiego okrętu na ten tier jest po prostu z dooopy bo gramy praktycznie zawsze + 2.

...może mam lepsze MM od WG na początku swojej przygody z wowsem, ale bitki na XT na pewno nie przekraczają 50% baaa: byłbym skłonny oszacować ten wynik na jakieś 30%

Oczywiście może to się zmieni i wtedy dam znać,  póki co trzeba ogrywać nowy nabytek Japońskiej floty- jakim jest >>>SAMURAJ-KII<<< .

Pozdro 

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
14,916 battles
32 minuty temu, hutnik13 napisał:

...może mam lepsze MM od WG na początku swojej przygody z wowsem, ale bitki na XT na pewno nie przekraczają 50% baaa: byłbym skłonny oszacować ten wynik na jakieś 30%

Oczywiście może to się zmieni i wtedy dam znać,  póki co trzeba ogrywać nowy nabytek Japońskiej floty- jakim jest >>>SAMURAJ-KII<<< .

Pozdro 

Kolego - masz jedną ósemkę, a na niej 23 bitwy, czyli jesteś początkujący i być może nawet pod jakąś formą ochrony ze strony matchmakingu, a o historii zmian w grze to pewnie w ogóle nie masz pojęcia. Zrób kilka tysięcy bitew, to się przekonasz, że koledzy tutaj nie kłamią. Na dodatek kiedyś, gdy jeszcze nie grałeś, tier 8 wyglądał zupełnie inaczej (podobnie jak było z tierem 5, obecnie niezbyt przyjemnym). 

[MORSA]
Players
90 posts
3,932 battles

Racja batonik26 i tak też pisałem mając na myśli swój staż w wows. Pomyślałem, że warto wspomnieć o takiej ciekawostce jak MM początkującego gracza.

Pozdro.

• Cool 1

[P-W-C]
Players
122 posts
19,328 battles

Jak macie Bayarda to załóżcie mu zamiast kamo moduł na ster (jak na Chabie) do tego dodajcie moduł na zwykłe przestawienie steru (ten na - 20%). Z takim zestawem dla mnie okręt bajka :cap_wander:

Kręci się jak wiecie co w przeręblu... :cap_haloween:

• Cool 1

[BASIC]
[BASIC]
Players
43 posts
12,306 battles

Mając 15 punktowego kapitana na Charlesie Martelu, który ma być docelowo na Henryku będzie kompatybilny z Bayardem? Zaznaczam, że na chwilę obecną nie mam ifne na tym kapitanie, ale mogę to dać. Czy robić oddzielnego? 

Pozdrawiam 

Players
185 posts
17,726 battles
12 hours ago, Jaro199403 said:

Mając 15 punktowego kapitana na Charlesie Martelu, który ma być docelowo na Henryku będzie kompatybilny z Bayardem? Zaznaczam, że na chwilę obecną nie mam ifne na tym kapitanie, ale mogę to dać. Czy robić oddzielnego? 

Pozdrawiam 

Henryk może mieć ifhe (mój build http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000100010000001100010000119), jedyne co minimalnie nie pasuje pod Bayarda to perk na obrót dział (na Henryku must have, a na premce już niekoniecznie - można byłoby wybrać coś innego, ale nie ma tragedii..), no i musisz pamiętać, że za jakiś czas będą zmieniać działanie IFHE.. (nerf)

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
414 posts
9,601 battles

Może być ten Bayard, taki nie za mocny jest ;) , w dwóch bitwach zrobiłem jego misję na żetony. To ta druga, pierwsza była gorsza.

Brak mi jeszcze na nim modułów, np. kamo no i kapitan 10 perkowy :cap_rambo:

shot-19.08.02_15.04.31-0799.jpg

[P-W-C]
Players
122 posts
19,328 battles
2.08.2019 o 00:42, Jaro199403 napisał:

Pozdrawiam 

Bayard to krążownik lekki, wskazane jest ifhe na nim z racji na lichy dmg bez ifhe. Redukcję pożarów wywołaną zamontowaniem ifhe nieco niwelujesz dając perk na pożary za 3 pkt.

Moim zdaniem wskazane jest pływanie w dywizjonie, najlepiej z US dedekiem, dymek plus spot od kompana. Zasięg jest przyzwoity więc coś tam nastukasz. Osobiście jestem fanem oddania kamo na rzecz manewrowości w modułach okrętu. 

Kończy się dym to odpalasz doładowanie silnika,lecisz na prędkości i manewrowości dopóki nie będziesz miał kolejnego dymku od kolegi. 

Zdaje mi się że kapitan hula z HIV właśnie z ifhe i obrotem dział, przy tak fajnej manewrowości ten perk może się przydać.

Alpha Tester
930 posts
16,658 battles

czy obecnie lepiej wypada ifhe czy robić go pod pożary ? czy warto zakładać lepszy ster kosztem kamo ?

[BROS]
Players
147 posts
7,584 battles

IMO jeden z najgorszych okrętów w grze. Nie ma absolutnie żadnych mocnych stron.

Kompletny papier. Każde splunięcie w jego kieunku bardzo boli. Działa słabe o małym zasięgu i nieciekawej paraboli.

Gdyby miał sensowny dym to jeszcze możnaby coś na nim regularnie ugrywać. Bez dymu i bez naprawki jest bezużyteczny.

• Funny 3

Alpha Tester
930 posts
16,658 battles
27.09.2020 o 11:43, Machabe napisał:

IMO jeden z najgorszych okrętów w grze. Nie ma absolutnie żadnych mocnych stron.

Kompletny papier. Każde splunięcie w jego kieunku bardzo boli. Działa słabe o małym zasięgu i nieciekawej paraboli.

Gdyby miał sensowny dym to jeszcze możnaby coś na nim regularnie ugrywać. Bez dymu i bez naprawki jest bezużyteczny.

Nie jest taki słaby (ma przyśpieszone strzelanie i prędkość) ale wymaga ogrania ponieważ to totalny papier. Moim zdaniem okręt ciekawy ale dla to nie samograj (czyli stanę sobie w dymie i poszczelam) więc przeznaczony dla dobrych graczy. 

Players
5 posts
375 battles

Póki co gra mi się nim jak Clevelandem na sterydach - sprint z boostem na dobrą pozycję, nawalanie zza górki i ucieczka na dopałce jeśli przeciwnik podpłynie za blisko. Na randomach często warto odpalić przyspieszacz ładowania dla samego efektu psychologicznego - czerwoni zaczynają uciekać w popłochu jak zobaczą tę chmurę pocisków (może w przekonaniu, że stoją tam 2 okręty :Smile_trollface:).

Co do buildu, to na razie szkolę kapitana i z 4-tierowych perków mam tylko IHFE, więc używam modułów na przyspieszenie i concealment. Jak dobiję do CE to przetestuję build z ulepszonym sterem.