Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Sabaton oddaje hołd okrętowi Bismarck

23 comments in this topic

Recommended Posts

[SWORD]
Beta Tester
22 posts
10,625 battles

Jedna z ulubionych gier + jeden z ulubionych zespołów... Wspaniałe połączenie. Tapeta byłaby doskonałym uzupełnieniem tematu.

Oby więcej takich akcji.

• Cool 3
  • Bad 1

Players
93 posts
2,275 battles

A ja niestety ale jestem troszkę rozczarowany. Jednak był to okręt hitlerowski i jako tako należał do kraju który rozpętał wojnę i nie wydaje mi się rozsądnym oddawać jemu hołd (mimo że zginęło i na nim dużo marynarzy). Jest naprawdę dużo okrętów którym można by oddać hołd, np ORP Piorun który sam właśnie z Bismarkiem miał okazję walczyć przez godzinę, zanim na miejsce zdarzenia nie dopłynęły pozostałe niszczyciele zespołu komandora Viana. Ale to tylko moje zdanie 😀

• Cool 4

[SWORD]
Beta Tester
22 posts
10,625 battles

Na końcu teledysku widnieją znamienne słowa: War knows no nation, a piosenkę dedykują tym, którzy walczyli do końca. Ale nie wybielam historii, chociaż mógłbym się zastanawiać, jak to by było - mam powiedzmy 17 lat, nie do końca rozumiem dlaczego trwa wojna, w domu ukochana Helga rzewnie rozpacza, a tu zły sierżant każe strzelać "do tamtych"... Wolę to potraktować jako hołd dla poległych w otoczce ulubionej muzyki.

Podobnie jak wejdzie okręt Smoleńsk, nie będę się zastanawiał, czy to była katastrofa czy zamach. 

• Cool 4

[N--S]
[N--S]
Players
128 posts
17,513 battles
11 hours ago, altair1970 said:

A ja niestety ale jestem troszkę rozczarowany. Jednak był to okręt hitlerowski i jako tako należał do kraju który rozpętał wojnę i nie wydaje mi się rozsądnym oddawać jemu hołd (mimo że zginęło i na nim dużo marynarzy).

W utworach grupy Sabaton nie ma ideologii jest pokazany Heroizm i odwaga jednostki lub grupy osób bez względu ma narodowość , wyznanie , pogląd polityczny . Pochodzą ze Szwecji , może dlatego  potrafią obiektywnie  spojrzeć na kwestię II WŚ  i robią to perfekcyjnie tworząc takie teksty utworów  .  Na nie jednej lekcji Historii nie wyniesiesz tego tyle co po jednym utworze tej właśnie grupy . 

• Cool 6
  • Boring 1

[MAGIK]
Players
148 posts
9,070 battles

Sabaton!!!!!!!!!!!!. Świetna kapela, zawsze kawał dobrej muzyki. Nareszcie trafiło WG w moje gusta.

• Cool 3

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
414 posts
9,601 battles
22.04.2019 o 21:46, altair1970 napisał:

A ja niestety ale jestem troszkę rozczarowany. Jednak był to okręt hitlerowski i jako tako należał do kraju który rozpętał wojnę i nie wydaje mi się rozsądnym oddawać jemu hołd (mimo że zginęło i na nim dużo marynarzy). .....Ale to tylko moje zdanie 😀

Po pierwsze, bez przesady, marynarz jest zawsze marynarzem i tym pokonanym i utopionym też się należy szacunek. Poczytaj relacje z tej bitwy, jakie mieszane odczucia mieli Anglicy po wygranej.

Po drugie, po emocjonującej - kilku dniowej partii szachów, nastąpiło spotkanie które nie było bitwą a egzekucją - zemstą za Hood'a.

A do meritum wracając, klip i muzyka świetne.

P.S.

"Szary" nawet na to zareagowałeś minusem? Lecz się, lecz czym prędzej, aby nie było za późno.

Edited by wib_wojtek
Nowe fakty
  • Cool 5
  • Bad 1

[DUCHY]
Beta Tester
3 posts
12,815 battles

Super, żałuję tylko,że nie renderowali tego na mojej farmie :D

Players
236 posts
3,701 battles

Przecudowny utwór, uwielbiam muzykę Sabatonu, a ten utwór stoi na równi z takimi utworami jak "White Death", "Shiroyama", "Midway" czy też "Carolus Rex".

Players
296 posts
15,695 battles

Przecież to gloryfikowanie faszystowskich Niemiec - III Rzeszy.

Kriegsmarine to nie był oddział harcerzy tylko bezwzględni mordercy - i nieważne jak bardzo bohaterscy.

Nisko zeszliśmy chwaląc takie "dzieła".

Nie było innych okrętów do wychwalania?

• Cool 2
  • Bad 2

[DOREE]
Beta Tester
1,793 posts
13,194 battles
9 minutes ago, ThomAS661 said:

Kriegsmarine to nie był oddział harcerzy tylko bezwzględni mordercy - i nieważne jak bardzo bohaterscy.

Ale za to inni producenci złomu do zabijania i mięsa armatniego- to już spoko, nie?

• Cool 2
  • Funny 1

Players
296 posts
15,695 battles
1 minute ago, Korsarz_87 said:

Ale za to inni producenci złomu do zabijania i mięsa armatniego- to już spoko, nie?

Napisz jeszcze że to Polska zaczęła wojnę.... i rozgrzeszysz faszystów swoją cudowną bezstronnością.

• Cool 1
  • Bad 1

Players
3 posts
8,437 battles
40 minut temu, ThomAS661 napisał:

Dziwna, emocjonalna  teza, i wg mnie nie do udowodnienia. Czym starszy jestem i więcej wiem na temat II WŚ, tym większej nabieram pokory w ocenianiu postaw, po każdej stronie tego straszliwego konfliktu.

• Cool 5
  • Bad 1

Players
296 posts
15,695 battles
10 hours ago, yahagi said:

Dziwna, emocjonalna  teza, i wg mnie nie do udowodnienia. Czym starszy jestem i więcej wiem na temat II WŚ, tym większej nabieram pokory w ocenianiu postaw, po każdej stronie tego straszliwego konfliktu.

Ciekawe czy byś też popadał w taką zadumę nad tą tezą jakbyś widział torpedy mierzące w statek handlowy na którym właśnie płyniesz.

• Bad 1

[WG]
WG Staff
523 posts
1,145 battles

Nie za bardzo wiem jak ustosunkować się do takich komentarzy na forach gier, w której większość ludzi nie ma problemu z graniem czołgami Woroszyłowa, zdobywaniem medalu Cariusa, czy pływaniem na Bismarcku, który jest aktualnie 4-tym co do popularności pancernikiem w grze (okres ostatnich dwóch tygodni). Nie sprawdzam kont graczy, ale założyłbym się, że większość z was grała tym złym Bismarckiem albo co najmniej innym okrętem złej Kriegsmarine i symulowała zatapianie okrętów innych nacji w wirtualnych bitwach. 

Jeśli ktoś uważa, że materiały promujące niemieckie okręty w grze (na bazie których powstawały wizualizacje do klipu), lub muzyka Sabaton ogólnie rzecz biorąc, gloryfikują Trzecią Rzeszę, to powinien się zastanowić co tak naprawdę go w naszej grze pociąga i czy jest w stanie zaakceptować kompromisy z tym związane. Jeśli nie, to może po prostu nie warto się kopać z przysłowiowym koniem i znaleźć grę, która nas nie obraża?

My zawsze dokonujemy ewaluacji naszych materiałów pod kątem treści niedozwolonych i w tym przypadku nie doszukaliśmy się takich treści. Większość społeczności ma podobne zdanie, biorąc pod uwagę komentarze.

Pozdrawiam,

• Cool 7
  • Boring 1

Players
296 posts
15,695 battles
7 hours ago, Ev1n said:

Jeśli ktoś uważa, że materiały promujące niemieckie okręty w grze (na bazie których powstawały wizualizacje do klipu), lub muzyka Sabaton ogólnie rzecz biorąc, gloryfikują Trzecią Rzeszę, to powinien się zastanowić co tak naprawdę go w naszej grze pociąga i czy jest w stanie zaakceptować kompromisy z tym związane. Jeśli nie, to może po prostu nie warto się kopać z przysłowiowym koniem i znaleźć grę, która nas nie obraża?

My zawsze dokonujemy ewaluacji naszych materiałów pod kątem treści niedozwolonych i w tym przypadku nie doszukaliśmy się takich treści. Większość społeczności ma podobne zdanie, biorąc pod uwagę komentarze.

Pozdrawiam,

Jeśli uważasz że Sabaton nie gloryfikuje III Rzeszy, gloryfikując tym utworem najlepszy okręt III Rzeszy, który dodatkowo poległ w walce, to ja nie wiem jak inaczej zdefiniować słowo "gloryfikacja".

A fakt że to utwór Sabatona, a WG nie wprowadza tego do stricte gry, w takiej czy innej postaci, to jest właśnie kompromis o którym piszesz.

Ale niesmak pozostaje przynajmniej u mnie.

A... i jeszcze jestem pewien że rzesza prawników WG przestudiowała cały event tak aby nie posunąć się za daleko......

To lead the war machine
Rule the waves and lead the Kriegsmarine
The terror of the seas
Bismarck and the Kriegsmarine
To lead the war machine
The terror of the seas

• Cool 1
  • Bad 1

[N--S]
[N--S]
Players
128 posts
17,513 battles
3 hours ago, ThomAS661 said:

Jeśli uważasz że Sabaton nie gloryfikuje III Rzeszy, gloryfikując tym utworem najlepszy okręt III Rzeszy, który dodatkowo poległ w walce, to ja nie wiem jak inaczej zdefiniować słowo "gloryfikacja".

A fakt że to utwór Sabatona, a WG nie wprowadza tego do stricte gry, w takiej czy innej postaci, to jest właśnie kompromis o którym piszesz.

Ale niesmak pozostaje przynajmniej u mnie.

A... i jeszcze jestem pewien że rzesza prawników WG przestudiowała cały event tak aby nie posunąć się za daleko......

To lead the war machine
The terror of the seas
To lead the war machine
The terror of the seas

Domniemam że z języka polskiego miałeś mierne 2 , gdyż nie znasz pojęć metafora i przenośnia ale widzę że to za dużo jak dla Ciebie . 

Z poważaniem 

P.S 

Zanim wytoczysz większe działa , przeczytaj ten artykuł i przemyśl .

http://www.kosciol.pl/article.php/20040916144216749

• Cool 1

Players
296 posts
15,695 battles

Chyba napisałeś coś z tak mądrego że nie bardzo wiem o co Ci chodzi - gdzieś odjechałeś z tą metaforą i przenośnią.

Dla mnie białoruska firma (która zrobiła grę w którą gram) ze szwedzkim zespołem stworzyli dzieło które u mnie pozostawia historyczny niesmak jako u Polaka.

Z pewnością inne nacje grające w WOWS nie odczują tego dysonansu ale ja uznałem że należy go wyrazić.

Patrząc na to skąd jesteś "Festung Posen" widać gdzie idą Twoje sympatie.

Może to Ty powinieneś co nieco przemyśleć.

Przeczytałem Twój cytat i nic to nie zmienia.

• Cool 2
  • Funny 1
  • Bad 2

[N--S]
[N--S]
Players
128 posts
17,513 battles
27 minutes ago, ThomAS661 said:

Chyba napisałeś coś z tak mądrego że nie bardzo wiem o co Ci chodzi - gdzieś odjechałeś z tą metaforą i przenośnią.

Dla mnie białoruska firma (która zrobiła grę w którą gram) ze szwedzkim zespołem stworzyli dzieło które u mnie pozostawia historyczny niesmak jako u Polaka.

Z pewnością inne nacje grające w WOWS nie odczują tego dysonansu ale ja uznałem że należy go wyrazić.

Z powyższego wpisu stwierdzam że dalsza dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu . 

Z poważaniem 

• Cool 2
  • Bad 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
21 hours ago, Ev1n said:

Nie za bardzo wiem jak ustosunkować się do takich komentarzy na forach gier, w której większość ludzi nie ma problemu z graniem czołgami Woroszyłowa, zdobywaniem medalu Cariusa, czy pływaniem na Bismarcku, który jest aktualnie 4-tym co do popularności pancernikiem w grze

Podpowiem jak. Olać ciepłym moczem i robić dalej swoje.

• Cool 1
  • Funny 2

[G3NTZ]
Players
1,263 posts
19,764 battles
5 hours ago, ThomAS661 said:

Ograniczone horyzonty i totalny brak umiejętności wyniesienia się umysłowo choć trochę ponad najbardziej proste i łatwe i przyziemne postrzeganie świata,

Sam utwór i teledysk - świetna robota. Róbcie tak dalej, bo zarówno to jak i cała seria legend morskich i innych to wybitny plus i kapitalna otoczka całej gry.

• Cool 3