Jump to content
Server Restart - 30 October, 05:00 UTC Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Lucius_Dentatus

Jak być deską po riłorku CV

128 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles

Żeby oddeszczyć temat o CV piszcie tu porady dla rozpaczających deskowiczów jak mają grać. Pozwolę sobie zacząć z punktu widzenia lotniskowca. 

1. Naciskaj P - to nie żart. Im później cię wykryję tym później obiję. Deska wykryta z wyłączoną pelotką jest praktycznie niemożliwa do zaatakowana w ataku po wykryciu. Dopiero nawrót daje szansę na trafienie, ale deska zyskuje dodatkowe sekundy np. na dym. 

2. Nie leć na wariata do przodu, ogarnij sytuację. CV lubi samotne deski na kapięe daleko od wsparcia. Cap to nie priorytet. 

3. Wyspy chronią również przed sportem z cv. 

4. Współpracuj z krążownikami. Kradną fragi ale mają aa. 

5. Manewruj, pomoże niewiele, ale każde 1000 hp jest na wagę złota. 

6. Wyłącz pelotke w dymie. Wbicie klku tysięcy dmg na markery plotki zadymionej deski to bułka z masłem. 

• Cool 15
  • Funny 1
  • Boring 1
  • Bad 2

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles

Dodam jeszcze, że równie ważna jak naciskanie klawiszy jest wiedza o przeciwniku i obserwacja mapy i nieba. Poznaj swojego wroga. Bombowce z hakuryu, Shokaku, grafa, enterprice raczej nie lecą po ciebie (jeśli tak, to bez MM monitora wiesz już co sądzić o kapitanie CV). Bardzo groźne są natomiast te z Midwaya i Lexingtona. Nieco mniej niebezpieczne, z racji trudniejszego celowania, są bombowce brytyjskie. Te za to robią duże kuku rakietami. Trafienie 30 rakiet w ataku nie jest niczym niezwykłym. Duży dmg dostaniesz również od rakiet amerykańskich. Atak torpedami w dd jest trudny i - biorąc pod uwagę ilość torped zrzucanych przez klucz - niezbyt często się udaje. Te maszyny CV oszczędza na tłuste cele. 

Jeśli w teamie masz kilka dd KONIECZNIE PACZAJ NA MAPĘ. Nie pchaj się tam gdzie lata CV. Niech inne dechy robią capy i dadzą się wytłuc, ty przyjdziesz później i spijesz śmietanke. 

• Cool 1
  • Funny 1
  • Boring 1
  • Bad 1

[BFS]
Beta Tester
1,074 posts
14,813 battles
13 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Żeby oddeszczyć temat o CV piszcie tu porady dla rozpaczających deskowiczów jak mają grać. Pozwolę sobie zacząć z punktu widzenia lotniskowca. 

1. Naciskaj P - to nie żart. Im później cię wykryję tym później obiję. Deska wykryta z wyłączoną pelotką jest praktycznie niemożliwa do zaatakowana w ataku po wykryciu. Dopiero nawrót daje szansę na trafienie, ale deska zyskuje dodatkowe sekundy np. na dym. 

2. Nie leć na wariata do przodu, ogarnij sytuację. CV lubi samotne deski na kapięe daleko od wsparcia. Cap to nie priorytet. 

6. Wyłącz pelotke w dymie. Wbicie klku tysięcy dmg na markery plotki zadymionej deski to bułka z masłem. 

Hmmm. Czyli:

1. ok.

2. Nie zajmuj capów, nie spotuj.

3. Siedz blisko wysp.

4. Siedz obok albo najlepiej za sojusznikami (blob, kupy nikt nie ruszy itd).

5. Manewrój nic to nie da ale możesz sobie wmawiać że to ma sens. 

6.No to dosc oczywiste. 

Have fun :) 

Wiesz to co piszesz da się zdefiniować prościej i dotyczy kazdej klasy sformuj leming train i licz ze trafisz na przeciwnika ale jeszcze prościej weź pancernik mozesz zrobić to wszsytko tylko lepiej. 

• Cool 9
  • Funny 1
  • Boring 3

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
1 minute ago, Tanaka_15 said:

Hmmm. Czyli:

1. ok.

2. Nie zajmuj capów, nie spotuj.

3. Siedz blisko wysp.

4. Siedz obok albo najlepiej za sojusznikami (blob, kupy nikt nie ruszy itd).

5. Manewrój nic to nie da ale możesz sobie wmawiać że to ma sens. 

6.No to dosc oczywiste. 

Have fun :) 

Wiesz to co piszesz da się zdefiniować prościej i dotyczy kazdej klasy sformuj leming train i licz ze trafisz na przeciwnika ale jeszcze prościej weź pancernik mozesz zrobić to wszsytko tylko lepiej. 

Czyli zrozumiałeś 2 z 6 punktów co daje 30% procent. Nie wiem czy mam to uznać za swój pedagogiczny sukces czy porażkę. 

• Cool 1
  • Funny 3
  • Boring 2
  • Angry 1

[BFS]
Beta Tester
1,074 posts
14,813 battles
10 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Czyli zrozumiałeś 2 z 6 punktów co daje 30% procent. Nie wiem czy mam to uznać za swój pedagogiczny sukces czy porażkę. 

Hmm to juz zdana matura więc sukces, ale wiesz przeczytaj na spokojnie co napisałeś. To co napisaleś to instrukcja dla DD jak przezyć mecz będą kompletnie bez użytecznym dla teamu. Nie o to chodzi. 

• Cool 2
  • Funny 1
  • Bad 2

[IIDOB]
Players
45 posts
15,519 battles

Ja też uważam, że to, co napisałeś to typowe kampienie, co zwykle jest zajęciem pancków:Smile_Default: Bez urazy, też gram bbkami :Smile_izmena:

• Bad 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
2 minutes ago, grzesiek83d said:

Ja też uważam, że to, co napisałeś to typowe kampienie, co zwykle jest zajęciem pancków:Smile_Default: Bez urazy, też gram bbkami :Smile_izmena:

Znaczy, podobnie jak @Tanaka_15, też nic nie zrozumiałeś. Pozostań w takim razie przy pancernikach.

• Cool 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
Just now, Tanaka_15 said:

Hmm to juz zdana matura więc sukces, ale wiesz przeczytaj na spokojnie co napisałeś. To co napisaleś to instrukcja dla DD jak przezyć mecz będą kompletnie bez użytecznym dla teamu. Nie o to chodzi. 

Nie sądzę. Skoro korzystanie z osłony wysp rozumiesz jako kampienie za nimi, współprace z krążownikami jako chowanie się za nimi a nie np. barter dym za aa, ostrożną grę bez brania capa na hurra, manewrowanie żeby uniknąć przynajmniej części salwy rakiet za bezsensowne (plyń burtą, enterprice ma poziomą eclipsę celownika szturmowców, akurat na całą sylwetkę niszczyciela) i głupie, to faktycznie to co napisalem nie jest dla ciebie. 

• Cool 1
  • Boring 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
1 minute ago, n1cpon_ said:

Mniej więcej :)

Lucius nie obraź się ale tak to wygląda. Przed reworkiem deski wypływały na spota z reguły dalej od swojego teamu. Jak mają cokolwiek zrobić skoro każesz im się trzymać krążków z dajmy na to zasięgiem 20 km swoich dział? Pomijając japońce, średnia zasięgu torped to od 10 do 15 km. Trzymając się Twoich rad można wyjść z gry...

Piszę z punktu widzenia CV. Deska + Krążownik sprawiają mi problemy, często bardzo poważne. Samotna deska to ciasteczko z wisienką. Sam gram deską tak jak grałem przed reworkiem, może ciut ostrożniej, ale co do zasady tak samo. Sam wiesz, że nie istnieje rada w rodzaju wciśnij kombinację e+x+p+e+c+t+o+p+a+t+r+o+n+u+m i CV zniknie, Opisuję to co sprawia mi problemy w wyszukiwaniu i zabijaniu desek. 

• Cool 2
  • Boring 1

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, n1cpon_ said:

Mniej więcej :)

Lucius nie obraź się ale tak to wygląda. Przed reworkiem deski wypływały na spota z reguły dalej od swojego teamu. Jak mają cokolwiek zrobić skoro każesz im się trzymać krążków z dajmy na to zasięgiem 20 km swoich dział? Pomijając japońce, średnia zasięgu torped to od 10 do 15 km. Trzymając się Twoich rad można wyjść z gry...

Po prostu trzeba zrozumieć to, co on napisał. A przynajmniej włożyć w to trochę dobrej woli. Jak nie zrozumiałeś, to mogę wytłumaczyć:

Oznacza nie leć na wariata, nie leć samemu na capa bez wsparcia. Tak do działało przed reworkiem i tak samo to działa teraz. Ogarnij sytuację oznacza patrz ze zrozumieniem na minimapę. Jeżeli sytuacja pozwala, to płyń do przodu i spotuj, zajmij capa, jeżeli nie nie rób tego. To są podstawy gry DD, które po 10.000 bitew już powinieneś jakoś ogarniać.

Nie oznacza to, że masz przez całą grę stać za wyspą. Masz używać osłony wyspy, gdy się da - tak samo, jak jej używasz przeciwko innym okrętom. Chyba że nie korzystasz z osłony wysp, no to trochę inna kwestia...

Nie oznacza to, że masz stać za nimi. Na czym polega współpraca niszczyciela z krążownikiem to temat na trochę więcej niż jeden post, jeżeli taki koncept nie jest Ci znany, pooglądaj poradniki na YT.

Nie wiem, czy to wymaga dodatkowych wyjaśnień... Jeżeli nie rozumiesz, na czym polega manerwowanie niszczyciele, jak wyżej - odsyłam do poradników na YT.

• Cool 4
  • Bad 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
2 minutes ago, grzesiek83d said:

Jaki krążek pójdzie za dd ???????? Chyba samobójca! Bądź realistą!

Ogarnięty, i tylko z takim chciałbym współpracować.

• Cool 4
  • Boring 1

[-SBF-]
8,315 posts
1 minute ago, n1cpon_ said:

Dzięki Grey, dostać porady od Ciebie to czysta przyjeność :D 

Zawsze chętnie służę pomocą, zarówno w zrozumieniu prostego tekstu jak i w sposobach gry niszczycielami. Pytaj śmiało, gdy cokolwiek jest dla Ciebie niejasne.

[IIDOB]
Players
45 posts
15,519 battles
4 minuty temu, Lucius_Dentatus napisał:

Ogarnięty, i tylko z takim chciałbym współpracować.

To graj ddkami lub krążkami, powodzenia życzę :Smile_trollface:

• Boring 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
1 minute ago, grzesiek83d said:

To graj ddkami lub krążkami, powodzenia życzę :Smile_trollface:

Tobie jak widać po twoim profilu ta sztuka definitywnie nie wychodzi. Nie wyciągam ci statów po to by cię zdyskredytować jako gracza, ale jako odwecik za mierne i nic nie wnoszące do tematu komentarze.  Ot tak sobie.

• Funny 2
  • Boring 1
  • Bad 1
  • Angry 1

[IIDOB]
Players
45 posts
15,519 battles

6 minut temu, Lucius_Dentatus napisał:

Tobie jak widać po twoim profilu ta sztuka definitywnie nie wychodzi. Nie wyciągam ci statów po to by cię zdyskredytować jako gracza, ale jako odwecik za mierne i nic nie wnoszące do tematu komentarze.  Ot tak sobie.

Grają ludzie, nie staty. Ja gram dla przyjemności, tak jak większość graczy a statami operują ludzie, którzy chcą się dowartościować. Powodzenia tobie życzę w życiu :(

• Cool 2
  • Funny 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
1 minute ago, grzesiek83d said:

Grają ludzie, nie staty. Ja gram dla przyjemności, tak jak większość graczy a statami operują ludzie, którzy chcą się dowartościować. Powodzenia tobie życzę w życiu :(

Widzisz, ciut cię to dotknęło i taki był cel. Mój komentarz o twoich statach był w tym wątku zupełnie niepotrzebny i niemerytoryczny, podobnie jak twoje nic nie wnoszące do tematu stwierdzenia. Ten wątek ma pomóc graczom na dd, ale jak zwykle znajdą się frustraci, których jedynym argumentem jest krzyk. 

• Cool 4
  • Boring 1
  • Bad 1
  • Angry 1

[IIDOB]
Players
45 posts
15,519 battles
3 minuty temu, Lucius_Dentatus napisał:

Widzisz, ciut cię to dotknęło i taki był cel. Mój komentarz o twoich statach był w tym wątku zupełnie niepotrzebny i niemerytoryczny, podobnie jak twoje nic nie wnoszące do tematu stwierdzenia. Ten wątek ma pomóc graczom na dd, ale jak zwykle znajdą się frustraci, których jedynym argumentem jest krzyk. 

Nie wchodzę z tobą w potyczki słowne, bo masz dużo większe doświadczenie niż ja, z tego co widzę. Jak pisałem wyżej: powodzenia w życiu.

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
Just now, grzesiek83d said:

Nie wchodzę z tobą w potyczki słowne, bo masz dużo większe doświadczenie niż ja, z tego co widzę. Jak pisałem wyżej: powodzenia w życiu.

Z nikim, także z tobą, nie zamierzam się słownie kopać. Masz coś merytorycznego do powiedzenia, jakieś własne spostrzeżenie jak grać dd po reworku chętnie je poznam. Zakładam, że inni też. Jednak tworzenie kolejnego wątku, w którym przewagę zdobędzie płacz jakie to DD teraz pokrzywdzone a CV złe i krwiożercze nie ma najmniejszego sensu. Nie sądzisz?

Players
3,296 posts
5,097 battles

Ja, od siebie, powtórzę radę: manewruj! Nawet nie wiecie, ilu ludzi na DD płynie jak po sznurku w trakcie nalotu. A tymczasem zmiana kursu, nawet w ostatniej chwili spowoduje, że polowa z rakiet/bomb nie trafi. Pomóżcie RNG!

• Cool 1

[TF16]
Players
2,261 posts
21,781 battles
3 minutes ago, n1cpon_ said:

Zawsze fajnie jest z Greyem pogadać ale teraz merytorycznie. @Lucius_Dentatus nie sądzisz, że ten rework to spory nerf wszystkich DD i buff dla BB?

Oczywiście, że tak. Uważam, że rework został zrobiony źle i źle, że został wprowadzony. To co mamy w tej chwili nie jest nawet półproduktem. Można to z dużą ostrożnością nazwać koncepcją, ale nigdy gotowym produktem. Rework niewiele zmienił w zakresie wpływu CV na bitwy - poza wywróceniem do góry nogami gamelpayu. Owszem, ustawił średni dmg z CV na poziomie dobrego krążownika czy pancernika, ale w zamian dał duże możliwości zwiadowcze (stare CV też je miały, ale nie od pierwszych sekund - o co jest największy płacz). Nie zmieniło się natomiast nic w zakresie wyrównania poziomów graczy, wciąż są fiolety i pomidorki i tak już będzie. Zgadzam się bezapelacyjnie z tym, że deski mają gorzej w zakresie spota i miewają źle w zakresie przewidywanej długości życia. Zgadzam się również z tym, że pancki mają lepiej (mniejszy dmg z torped i zalań, niemożliwy dewast, większa skuteczność pancernikowego AA). Nie jestem zwolennikiem reworku i pewnie nigdy nie będę, ale nie kryję, że granie CV w obecnej formie bardzo mnie bawi (wcześniej nie grałem CV w ogóle). Nie płakałbym jednak gdyby WG wycofało CV czy zawiesiło je do chwili wypracowania nowego rozwiązania.

• Cool 7