Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SzybkiBolek

WYŁĄCZENIE powtórek

10 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
759 posts

Chcę wyłączyć zapisywanie powtórek w katalogu replays.

Jest to w ogóle możliwe? Nie znalazłem nigdzie opcji odpowiedzialnej za ten "dodatek".

[KLON]
Players
409 posts
22,912 battles
31 minutes ago, SzybkiBolek said:

Jest to w ogóle możliwe? Nie znalazłem nigdzie opcji odpowiedzialnej za ten "dodatek".

W folderze res jest plik engine_config.xml w którym można zmienić parametry związane powtórkami, nie widzę tam jednak możliwości wyłączenia ich. Być może usunięcie linijki związanej z ich konfiguracja rozwiąże Twój problem. Jeśli chcesz to testować, to lepiej zapisz sobie gdzieś kopie tego pliku gdyby jednak miał on poważniejszy wpływ na grę.

Dlaczego właściwie chcesz to wyłączyć, czy Twoim zdaniem jakoś wpływa to na wydajność gry?  

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
godzinę temu, SzybkiBolek napisał:

24 minuty temu, Firkines napisał:

W folderze res jest plik engine_config.xml w którym można zmienić parametry związane powtórkami, nie widzę tam jednak możliwości wyłączenia ich. Być może usunięcie linijki związanej z ich konfiguracja rozwiąże Twój problem. Jeśli chcesz to testować, to lepiej zapisz sobie gdzieś kopie tego pliku gdyby jednak miał on poważniejszy wpływ na grę.

Dlaczego właściwie chcesz to wyłączyć, czy Twoim zdaniem jakoś wpływa to na wydajność gry?  

Dodano opcję ponownej konfiguracji parametrów zapisu powtórek. Możecie to zrobić poprzez edycję sekcji scriptsPreferences w pliku preferences.xml. Przyszłe aktualizacje nie wpłyną na Wasze nowe ustawienia. Aby zmienić ustawienia, zmieńcie następujące linijki:
<replays>
    <maxReplaysToSave>1</maxReplaysToSave>
</replays>

maxReplaysToSave — liczba powtórek do zapisania: 0 – zapisuj wszystkie powtórki, N – zapisuj powtórki z ostatnich N bitew.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-080-takeoff/

Weekend Tester
759 posts
1 godzinę temu, Firkines napisał:

WoWs mam wraz z systemem na dysku SSD [wartość TBW: 300], którego nie zamierzam katować niepotrzebnym zapisem danych i kasować ręcznie dziesiątki plików.

Wystarczy, że po każdej aktualizacji gry trzeba usuwać tonę śmieci z updates.

godzinę temu, WG_Lumberjack napisał:

Dodano opcję ponownej konfiguracji parametrów zapisu powtórek. Możecie to zrobić poprzez edycję sekcji scriptsPreferences w pliku preferences.xml. Przyszłe aktualizacje nie wpłyną na Wasze nowe ustawienia. Aby zmienić ustawienia, zmieńcie następujące linijki:
<replays>
</replays>

maxReplaysToSave — liczba powtórek do zapisania: 0 – zapisuj wszystkie powtórki, N – zapisuj powtórki z ostatnich N bitew.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-080-takeoff/

Nie mam czegoś takiego w tym pliku.

Rozumiem, że mam w/w wpisać po <ui> ?

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
25 minut temu, SzybkiBolek napisał:

WoWs mam wraz z systemem na dysku SSD [wartość TBW: 300], którego nie zamierzam katować niepotrzebnym zapisem danych i kasować ręcznie dziesiątki plików.

Wystarczy, że po każdej aktualizacji gry trzeba usuwać tonę śmieci z updates.

Nie mam czegoś takiego w tym pliku.

Rozumiem, że mam w/w wpisać po <ui> ?

ezgif.com-video-to-gif (1).gif

Po scriptsPreferences

<replays>
</replays>

Weekend Tester
759 posts
21 minut temu, WG_Lumberjack napisał:

Po scriptsPreferences

<replays>
</replays>

Dzięki za info.

Aczkolwiek wielka szkoda, że nie można ich wyłączyć całkowicie.

[KLON]
Players
409 posts
22,912 battles
23 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Po scriptsPreferences

<replays>
</replays>

Czyli w folderze będzie dostępna tylko powtórka z ostatniej bitwy? Jeśli tak, to dla @SzybkiBolek nic to w sumie nie zmieni. Nadal każda powtórka z bitwy będzie zapisywana na dysku i wpływała na cenne TBW.

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
14 minuty temu, SzybkiBolek napisał:

Dzięki za info.

13 minuty temu, Firkines napisał:

Czyli w folderze będzie dostępna tylko powtórka z ostatniej bitwy? Jeśli tak, to dla @SzybkiBolek nic to w sumie nie zmieni. Nadal każda powtórka z bitwy będzie zapisywana na dysku i wpływała na cenne TBW.

Jeśli wpiszesz "1" to będzie zapisywała się tylko ostatnia bitwa. Osobiście bym to zostawił w ten sposób. Jedna powtórka nie zajmuje dużo miejsca a potrafi czasem rozwiązać wiele problemów gdy zdarzy się jakiś bug itd.

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
28 minut temu, SzybkiBolek napisał:

Dzięki za info.

26 minut temu, Firkines napisał:

Możesz też spróbowac wpisac zamiast liczby słowo: false
To powinno je zablokowaźć.

[N--S]
[N--S]
Players
104 posts
16,538 battles
18 hours ago, SzybkiBolek said:

Można jeszcze zainstalować " World of Warships ModStation "  i masz tam możliwość zaznaczenia opcji by powtórki się nie zapisywały .

Sign in to follow this