Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.8.2 - Zmiany w lotniskowcach

1 comment in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Lotniskowce

Wczesny dostęp do lotniskowców zbliża się ku końcowi, a brytyjskie jednostki będą oficjalnie włączone do drzewa technologicznego. Okręty, z którymi gracze mieli możliwość się zapoznać w poprzedniej aktualizacji, zostaną zaimplementowane wraz z możliwym do zbadania lotniskowcem X poziomu flag_United_Kingdom.pngnormal.png X Audacious. Może on pochwalić się najbardziej imponującą wydajnością bojową lotnictwa w grze. Samoloty szturmowe i bombowce przenoszą dużą liczbę rakiet i bomb, a zbiegający się stożek torped bombowców torpedowych pozwala przy atakowaniu burt na precyzyjne trafienie dziobu lub rufy przeciwnika.

Więcej szczegółów o flag_United_Kingdom.pngnormal.png X Audacious i innych brytyjskich lotniskowcach znajdziecie w poświęconym im artykule.

 
Kontynuujemy nasze prace mające na celu usprawnienie interfejsu lotniskowców:
  • Główny tryb interfejsu wyświetla wskaźniki liczby kluczy, aktualną maksymalną liczbę samolotów w eskadrze i ich status. Całkowicie zielony wskaźnik oznacza w pełni wyposażony klucz. Ten tryb pozwala graczom na szybkie i łatwe oszacowanie, czy można wysłać pełną eskadrę, ile kluczy się w niej znajduje i jak wiele ataków mogą przeprowadzić.
  • Tryb alternatywny pokazuje aktualną, a także maksymalną liczbę samolotów każdego rodzaju oraz pozostały czas do pojawienia się na pokładzie nowych maszyn. Tryb ten pozwala na oszacowanie całkowitej liczby samolotów różnego rodzaju, bez rozróżniania ich na eskadry i klucze.
  • Przycisk Alt służy do ustawienia alternatywnego trybu interfejsu jako domyślnego.
  • Wyświetlane wskaźniki PW samolotów są teraz podzielone ze względu na klucze. Pozwala to graczom lepiej oszacować liczbę ataków, jakie poszczególna eskadra może jeszcze przeprowadzić.
93756de4-5212-11e9-9c82-38eaa735f4cc_120930e6306-5212-11e9-9506-38eaa735f4cc_120
 
 

Po użyciu na samolocie umiejętności dowódcy Radiolokacja wyszukiwanie i podążanie za niszczycielami było dużo łatwiejsze, co niwelowało ich najważniejszy atut – ukrycie. Aby zredukować nadmierny wpływ lotniskowców na wykrywanie niszczycieli, umiejętność Radiolokacja nie będzie już obejmowała eskadr. Po zmianach w zasięgu wykrywania z powietrza, które wprowadzono w aktualizacji 0.8.0.3, niszczyciele stały się twardszym orzechem do zgryzienia nie tylko dla okrętów, ale również samolotów. Jeśli posiadacie wyszkolonego dowódcę lotniskowca, który opanował umiejętność Radiolokacja, zostanie ona zresetowana wraz z premierą aktualizacji, a dowódca odzyska 4 pkt. umiejętności. W ten sposób będziecie mogli ponownie przydzielić te punkty.

Każda próba skierowania eskadry w zasięg obrony przeciwlotniczej kilku okrętów była pewnym sposobem na bezsensowną utratę samolotów. Aby rozwiązać ten problem, zaimplementowaliśmy system nieliniowego zwiększania uszkodzeń ciągłych dział przeciwlotniczych. W aktualizacji 0.8.2 uszkodzenia zadawane eskadrom w zasięgu obrony przeciwlotniczej jednego okrętu pozostaną niezmienne. Jednak w przypadku, gdy zasięg obrony kilku jednostek obejmuje ten sam obszar zadawane uszkodzenia będą większe od pochodzących z pojedynczego okrętu, ale mniejsze niż suma obrażeń zadawanych przez wszystkie działa. To umożliwi eskadrom atakowanie grup okrętów, a korzyści płynące ze współpracy przy planowaniu obrony przeciwlotniczej pozostaną takie same.

Naprawiono błąd, który wpływał na zasięg wykrywalności okrętów z powietrza przy pogodzie lokalnej. Błąd powodował zmniejszenie parametru Zasięg wykrywalności z powietrza o 90% przy nieaktywnej obronie przeciwlotniczej, co sprawiało, że wykrycie takich okrętów było niemal niemożliwe. Teraz pogoda lokalna nie będzie wpływać na zasięg wykrywalności z powietrza.

 

Uwaga! Po premierze aktualizacji 0.8.2 z Inwentarza zniknie opcja wymiany możliwych do zbadania lotniskowców na PD i kredyty lub lotniskowców premium na dublony.

 

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-082-intergalactic-games/#aircraft-carriers

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×