Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.8.2 - Międzygalaktyczne Igrzyska

13 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Statki kosmiczne – Międzygalaktyczne Igrzyska

Nasze statki kosmiczne szykują się do bitwy! Zbliża się Prima aprilis, co oznacza, że już wkrótce czeka nas podróż w przestrzeń kosmiczną i walka wśród gwiazd.

Możecie zmierzyć się z innymi graczami w 4 nowych trybach gry:

• Pierścienie Saturna (odmieniony tryb Epicentrum): teraz strefy są przejmowane niezależnie od siebie. Dostępny w dniach 1–7 kwietnia.
  • Podwójna gwiazda: punkty kluczowe zespołów, zajmujące początkowo duże terytorium, zlokalizowane są po stronie drużyny przeciwnej i stopniowo się kurczą. Dostępny w dniach 1–7 kwietnia.
  • Atak kosmiczny: zadaniem drużyny atakującej jest zniszczenie w określonym czasie stacji należącej do broniącego się zespołu. Obie strony mają swoje atuty – okręty strony atakującej mogą się odrodzić, a jednostki obrońców stopniowo odzyskują utracone PW. Dostępny w dniach 8–14 kwietnia.
  • Torpedo Beat: dynamiczne torpedowe bitwy niszczycieli, przemieszczających się z zawrotną prędkością. Dostępny w dniach 15–24 kwietnia.

Bitwy będą odbywać się na 4 mapach przystosowanych do kosmicznych potyczek. Gracze mogą uczestniczyć w kosmicznych rozgrywkach za sterami 12 specjalnych statków kosmicznych.

Oprócz nowych trybów gry i map przygotowaliśmy również:

• Ironium – nowy tymczasowy zasób.
  • 11 stałych wzorów kamuflaży kosmicznych dla okrętów X poziomu – 9 z nich możecie kojarzyć z zeszłorocznego wydarzenia; 2 nowe to flag_Germany.pngnormal.png X Hindenburg oraz flag_Japan.pngnormal.png X Shimakaze.
  • Bioniczne stałe wzory kamuflaży kosmicznych dla możliwych do zbadania amerykańskich i francuskich krążowników poziomu VI–X, które można zdobyć za dublony. Wzory kamuflażu dla okrętów poziomu VI–IX stanowią również nagrody za ukończenie dyrektyw.
  • Wyjątkowe osiągnięcia stworzone, by móc pochwalić się różnorodnymi umiejętnościami bojowymi w nowych trybach gry.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-082-intergalactic-games/#intergalactic-games

[KAC]
Players
6 posts
27,253 battles

Kosmiczny event to kompletnie nie moja bajka. Nagrody są mało znaczące więc tym bardziej z czystym sumieniem wybiorę "przekreślone oczko".
Bardzo miło wspominam event 1 kwietniowy na bitwy zabawkami w wannie. Masa frajdy, szybkie bitwy, fajny dźwięk. Banan na paszczy nonstop :)

• Cool 1

Players
1,994 posts

Szczerze? Bida z nędzą, rozgrywka niczym się nie różni od klasycznej. Grafika okrętów... sorki, 25 lat temu na Amidze była lepsza, troszkę zmieniony dźwięk, i to wszystko. A najlepsze są konsumable przeciwlotnicze, domyślnie wstawione. W trybie w którym nie ma lotniskowców :Smile_trollface: Wiem że kopiuj/wklej jest fajne, ale nie zawsze się sprawdza.

Słabizna, mnie osobiście nie przekonała do siebie.

• Cool 3
  • Boring 1
  • Bad 1

Players
1,801 posts
20,959 battles

Kurfursty i inne pancerniki fruwające w kosmosie to trochę hmm... "zjawiskowy" tryb walki. Piju, piju, piju... i tak w koło Macieju. Plusem jest możliwość zgromadzenia XP do szkolenia kapitanów na "zwykłych" (czytaj: takich co "nie skaczą, nie fruwają" :-))) okrętach. Minus - nagrody są kieeepskie. Jeden etap Fly Strike daje więcej tego "ironium" czy jak mu tam, plus całe worki węgla (ŻaBa sama się nie uzbiera :-))  plus "bioniczne" kamuflaże dla sporej ilości łajb. Czy space-camos są ładne? Rzecz gustu - dla mnie po ohydnym, zardzewiałym camo dla Mogami z ośmiornicą na mostku, każdy inny kamuflaż jest ładny, nawet kura na mostku Clevelanda :-) Najważniejsze, że dają bonusy i czynią okręt bardziej ekonomicznym, co jest istotne szczególnie na wyższych tierach.

Przy okazji WG daje graczom drogę na skróty - za 600 ironium można kupić wybrane unikalne ulepszenie dla T10. Chyba uzbieram dla Zao. Fajny okręt, pora go doposażyć korzystając z czasu na reset. Jeśli nie będę miał dość żelaza ze Fly Strike, ruszę znowu na tryb piju piju, chociaż 25 ironium za taki 3-etapowy Century Hawk to naprawdę skromny bonus. Potem będzie niewiele lepiej - zatop 10 krążków, 10 desek i 10 bebeczków w zamian za naszywkę i 25 sztuk ironium - już widzę, jak gracze będą sobie "pomagać"...

[HOB]
Moderator
1,838 posts
7,825 battles

Powinniście śladem WOTa usunąć warunek wygranej znalezienia się w zwycięskiej drużynie.

Te misje to kolejny bezsensowny grind, podobnie jak przy Exeterze. Własny wkład nie ma większego znaczenia. Lepsze by było już postawienie warunku zdobywania bazowego expa, gdzie wygrana daje istotny progres, ale jej brak nie zeruje rezultatów dobrej bitwy.

Przy nagrodach mogę pochwalić za dni premki (6 lub 9 zależnie od udziału w tzw. igrzyskach). Faktycznie pomimo wykluczenia premki z WOT i WOWP zwiększono jej dostępność bezpłatną drogą.

Ale poza tym listę nagród należy przerobić, bo 1 kwietnia już się skończył.

Przy klonach legendarnych ulepszeń nie wspomniano na jakiej zasadzie się je przyznaje - czy wpada duplikat z wyrównaniem, czy nic się nie dzieje, czy operacja magicznie się blokuje, czy na dłuższą metę gracz skończy z dwoma identycznymi ulepszeniami nadających się na tylko jeden okręt. Wspomniano po czasie - drugi identyczny moduł z możliwością zamiany na kredki.

Players
234 posts
3,366 battles

Według mnie ten tryb ze stacją jest bez sensu, atakujący nie mają szans na wygranie przez ten walnięty limit czasu i niskie bonusy do niego po zniszczeniu generatorów. CZyli inaczej mówiąc atakujący mają tylko pod górkę, a obrońcy sobie tylko nabijają fragi na atakujących.

• Cool 1

[MORIA]
Players
7,691 posts
38,252 battles
3 hours ago, Bahamut_ZERO_Mk2 said:

Według mnie ten tryb ze stacją jest bez sensu, atakujący nie mają szans na wygranie przez ten walnięty limit czasu i niskie bonusy do niego po zniszczeniu generatorów. CZyli inaczej mówiąc atakujący mają tylko pod górkę, a obrońcy sobie tylko nabijają fragi na atakujących.

Bo trzeba cisnąć ostro, tyle że ludzie nie rozumieją że są respowny i boja sie iść do przodu. Warto nawet taranować jak jest sie atakującym. Tymczasem w obronie trzeba grać na zwłokę i ostrożnie, ogólnie ciekawy tryb. A misje lepsze niż tydzien temu, wygrać cieżko a kille kradną. Tu sie wszystko robi bezwzględu na cokolwiek. Może rankedy takie bedą kto wie. 

Players
234 posts
3,366 battles
2 godziny temu, MacArthur92 napisał:

Bo trzeba cisnąć ostro, tyle że ludzie nie rozumieją że są respowny i boja sie iść do przodu. Warto nawet taranować jak jest sie atakującym. Tymczasem w obronie trzeba grać na zwłokę i ostrożnie, ogólnie ciekawy tryb. A misje lepsze niż tydzien temu, wygrać cieżko a kille kradną. Tu sie wszystko robi bezwzględu na cokolwiek. Może rankedy takie bedą kto wie. 

Z tymi rankedami to marne nadzieje, ale muszę przyznać, że tryb ciekawy, tylko skoda, że nie przyznaja takich samych medali jak na randomach.

Players
1,801 posts
20,959 battles
16 godzin temu, Bahamut_ZERO_Mk2 napisał:

atakujący nie mają szans na wygranie przez ten walnięty limit czasu

Też początkowo tak myślałem. Okazało się jednak, że bitwę można wygrać nie tylko poprzez zniszczenie generatorów + bazy głównej (na co rzeczywiście czasu jest wyjątkowo mało). 'Wystarczy" zatopić wszystkie okręty obrońców, którzy - w odróżnieniu od atakujących - nie dostają "kolejnego" życia. W jednej z bitew w ten sposób "załatwili nas" przeciwnicy, to potem już pamiętałem :-))

12 godziny temu, MacArthur92 napisał:

trzeba cisnąć ostro, tyle że ludzie nie rozumieją że są respowny i boja sie iść do przodu. Warto nawet taranować jak jest sie atakującym.

Dokładnie, generale :-))  Wziąłem raz niszczyciela (tego "Aster"), poszedłem na wymianę z DD przeciwników. Obaj zatonęliśmy, tyle że ja dostałem restart, a strona przeciwna miała już "ślepą" flankę. Można więc było spokojnie rzucić dywanik torped i patrzeć, jak sojusznicy dopełniają dzieła zniszczenia :-))  Z drugiej zaś strony - limit czasowy zmusza do ofensywnego grania, nie pozwalając na długie bezczynne kampienie (czynnik, który tak bardzo obrzydził mi grę na randomach). Najbardziej lubię grę "na styk", nie zaś debilny wipe-out po kilku minutach, gdzie połowa ekipy ginie, a reszta rzuca się do panicznej ucieczki. No i wczoraj miałem taką bitewkę, przetrwał tylko jeden z naszych okrętów, który bronił bazy. Jeden okręt i ostatni generator, ale dzięki temu bitwę udało się uratować :-))

1488570201_Wygranaowlos1.thumb.jpg.065c75f473c77de5c07de39c5edf8883.jpg1130208911_Wygranaowlos2.thumb.jpg.362d6f3414cef31f9f1633bb919ebcb2.jpg

• Cool 1

[MORIA]
Players
7,691 posts
38,252 battles
9 hours ago, umbra_arboris said:

Dokładnie, generale :-))  Wziąłem raz niszczyciela (tego "Aster"), poszedłem na wymianę z DD przeciwników. Obaj zatonęliśmy, tyle że ja dostałem restart, a strona przeciwna miała już "ślepą" flankę.

Myślę że gdyby dali takie rankedy byłoby ciekawie a nawet śmiesznie. Te sprinty na test a potem główne. 

@Bahamut_ZERO_Mk2 poczytaj na stronie , są inne odznaczenia ale trudno je zdobyć. Są opisane i nagrody po 2 kamo zwykle.

• Cool 1

Players
82 posts
31,569 battles

Dobra, dzisiaj pojawił się u mnie taki bug:

Po respawnie (strona atakująca bazę) umiejętności kapitańskie - RPF (radiolokacja) i PT (cel priorytetowy) przestały działać.

RPF wskazywał J1 (gdzie nie było żadnego okrętu wroga czy instalacji), a PT nie wskazywał, że ktoś do mnie celuje (a byłem ostrzeliwany przez 2-3 okręty wroga, z taką dokładnością, że musieli zablokować na mnie celowniki).

Problem występował też po drugim respawnie.

Wskaźnik wykrycia (mnie przez przeciwnika) działał poprawnie.

Przeciwnicy mogli mnie namierzyć za pomocą radiolokacji (była ikonka wykrycia).

Czy u kogoś innego też to wystąpiło?

Sign in to follow this