Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
pudelosha

Francuskie niszczyciele na horyzoncie

32 comments in this topic

Recommended Posts

[ODIUM]
Beta Tester
102 posts
4,080 battles

Dziś na reddicie znalazłem zdjęcia przedstawiające francuskie niszczyciele >> LINK

W jednym z komentarzy pada stwierdzenie, że od 6 tieru w górę maja mieć dopałkę, booster do przeładowania oraz brak dymu.

Zapowiadają się na dość wymagające, ale jako miłośnik niszczycieli nie mogę się doczekać.

• Cool 2

[DK-PL]
Players
2,000 posts
23,300 battles

Uwielbiam gameplay Aigle i Le Terrible (niemal identyczny jak mojego ulubionego krążownika Kuma), więc również nie mogę się doczekać tej linii ! :Smile_popcorn:

Typ Mogador na T9, a to to ma 8x 139mm. Co ciekawe na T10 jest Kleber który jest ex niemieckim niszczycielem Typ 1934A czyli ulepszony Leberecht Maass jakiego mamy w grze (dokładnie nazywał się Theodor Riedel), zmodernizowanym i przekazanym po wojnie Francji. A więc na najwyższych tierach historyki (niższe muszę sprawdzić) ! Brawo WG, tak trzymać :Smile_great:

[ODIUM]
Beta Tester
102 posts
4,080 battles

Wydaje mi się, że Kleber będzie jednak niezrealizowanym projektem.

Na www.navypedia.org znalazłem takie info:

Kléber class (Kléber, Desaix, Marceau and Hoche) should become the further development of this design. Their characteristics were assumed close to Mogador, but with increased endurance and much strengthened AA artillery. In last variant of the project (on 1/6/1940) following data was provided: 3750/4180t; 131.0/137.5x13.0x4.65m; 850t of oil, 3600(30)nm(kts); 4x2-138/45, 2x2-100/45, 4x2-13.2MGs, 2x3-550TT. Building of this class was never begun.

[DK-PL]
Players
2,000 posts
23,300 battles
26 minutes ago, pudelosha said:

Czyli na T10 papier, szkoda. W sumie aż dziw że nie wystarczy Mogador na T10, bo to idealne odzwierciedlenie Kabarowska, na T9 to on może być aż za mocny.

[TF16]
Players
980 posts
17,116 battles
17 godzin temu, pudelosha napisał:

Na Wikipedii jet troszkę więcej na jego temat:

Spoiler

Four improved Mogador-class ships were ordered in 1939 to be named Kléber, Desaix, Hoche and Marceau, but their construction was suspended due to the start of World War II. Their design was continually modified in light of wartime experience, but the original plan for dual-purpose 130 mm (5.1 in) guns had to shelved when it became apparent that they could not be developed in a timely manner, and they reverted to the main armament of the Mogadors. The anti-aircraft armament was reinforced with the substitution of four 100 mm (3.9 in) anti-aircraft guns for the single twin 37 mm mount. But these plans came to nought when France surrendered in June 1940.[14]

Czyi w skrócie to ulepszony Mogador zamówiony w 1939, tylko nie zdążyli ruszyć z budową przed kapitulacją.

• Cool 1

[ODIUM]
Beta Tester
102 posts
4,080 battles
2 hours ago, Escapist7 said:

Na Wikipedii jet troszkę więcej na jego temat:

Czytałem wczoraj prawie cały artykuł o Mogadorze. Nawet artykuł w polskim języku jest bardzo bogaty i fajnie napisany.

Najciekawsze jest wg mnie stwierdzenie ze historycznie Mogador miał mniejsza szybkostrzelność z podwójnych baterii niż poprzednicy.

Ciekawe czy WG o to zadba bo niszczyciel z 8 działami i bosterem przełądowania może być zabójczy.

[GLORY]
Players
369 posts
9,756 battles

Le Terrible wyciągnął na próbach 45 węzłów - nadal nie pobity rekord prędkości dla tak dużych okrętów! 

Czyli dostaniemy okręty bardzo duże, bardzo szybkie, uzbrojone w potężne działa, ale o niezbyt potężnym uzbrojeniu torpedowym, słabej plotce i bez dymu.  

O, Bourrasque. Czyli, czyli..?

Liczysz na Wichra? Już jest w grze parę okrętów, którym wystarczyło by tylko zmienić banderę i można by je dodać do polskiego "drzewka". 

[BASIC]
Players
3,157 posts
5,095 battles
6 minutes ago, Thorgerder said:

Liczysz na Wichra? Już jest w grze parę okrętów, którym wystarczyło by tylko zmienić banderę i można by je dodać do polskiego "drzewka". 

Na nic nie liczę, w tym na polskie drzewko. A co do cudzysłowu, to @Radeckijmógłby się na Ciebie pogniewać ;)

• Cool 1

[MAX]
Players
1,693 posts
7,993 battles
2 hours ago, Thorgerder said:

Le Terrible wyciągnął na próbach 45 węzłów

Około 54

[TF16]
Players
1,601 posts
14,987 battles
56 minutes ago, Goomich said:

Około 54

Gra to nie wszystko. Kolega miał na myśli prawdziwy Le terrible a nie zestaw pikseli. 

• Cool 1

[ALONE]
Players
166 posts
4,174 battles

Nowe DDki zawsze na propsie. Zastanawia mnie tylko, czy WG da im coś, co pozwoli zrównoważyć brak dymu. Granie czymś takim w meczu z 2 CV na stronę może być niezmiernie "ciekawe".

[DK-PL]
Players
2,000 posts
23,300 battles
10 minutes ago, cpt_Reckless said:

Nowe DDki zawsze na propsie. Zastanawia mnie tylko, czy WG da im coś, co pozwoli zrównoważyć brak dymu. Granie czymś takim w meczu z 2 CV na stronę może być niezmiernie "ciekawe".

Wstępne info jest takie, że będą miały ulepszonego speed boosta (+20%) i reload booster artylerii, za to brak dymu i naprawki (czyli na razie identycznie jak Le Terrible). Raczej fatalne AA, a że są wielkie, niczym lekkie krążowniki niskich tierów, podejrzewam że z czasem, gdy tylko gracze naucza się odmierzać w nie odpowiednią poprawkę, będą łatwo odstrzeliwane. Mam nadzieję że dostaną jakiegoś bufika, ot choćby naprawkę, w końcu już na T8 mamy premkowego Kidd'a z naprawką. A może coś ala ruskie DDki, czyli do wyboru naprawka lub dym ? Tylko nie wiem co poradzić na samoloty, już obecnie lepiej na ruskich DDkach wozić się z dymem niż z naprawka, w dymie zawsze można się przed spotem schować. 

[TF16]
Players
338 posts
6,910 battles

Francuskie DD, Ruskie BB, ja sie pytam gdzie jest REGIA MARINA!?!?

• Cool 5

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,889 battles
On 3/25/2019 at 7:48 AM, ORP_Buka said:

Francuskie DD, Ruskie BB, ja sie pytam gdzie jest REGIA MARINA!?!?

W upie. Tłumaczyć dalej? :)

[ODIUM]
Beta Tester
102 posts
4,080 battles

Też dość ciekawy jest fakt ze 6-7 tier maja tylko 1400 alfy na HE.

Od 4 poziomu sa juz 9km torpedy.

[HOB]
[HOB]
Beta Tester
256 posts
10,689 battles

Tak się wydaje ze do 7 tieru będą gniotły a później będzie kupa....

[ARES-]
Players
327 posts
13,946 battles

7 sekund reloadu... Nie wróżę Kleberowi i Mogadorowi sukcesów w walce z innym DD tych poziomów.

[TF16]
Players
1,601 posts
14,987 battles
9 hours ago, Hanurabi said:

7 sekund reloadu... Nie wróżę Kleberowi i Mogadorowi sukcesów w walce z innym DD tych poziomów.

Nie wydaje mi się. Po pierwsze 8 dział 140 mm + boost przeładowania zrobi swoje. Po drugie ile razy Z-52, Gearing etc. trafi Mogadora czy Klebera idącego 55 węzłów? I na koniec, to nie są okręty do zwalczania desek, ale palenia pancerników.

[-DWS-]
Beta Tester
4,630 posts
12,728 battles
On 3/24/2019 at 4:16 PM, CasualSlav said:

O, Bourrasque. Czyli, czyli..?

Czyli nic.

Ten typ od dawna jest w grze, kiedyś się nazywał Cyclone i dostali go wszyscy na jakiś czas przy okazji eventu Dunkierkowego. Akurat wtedy miał dym, za to HMS Anthony z tego co pamiętam był "bezdymny" za to miał wzmocnienie AA.

Tak więc jeśli liczysz na Burzę/Wichra to .... licz dalej. Jakby chcieli, to mogli go zrobić już dawno temu. Tak samo zresztą jak Garlanda, Orkana czy Pioruna. Że o Dragonie nie wspomnę, bo Danae to nie tyle ten sam typ, ale nawet ten sam okręt.

• Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
370 posts
7,737 battles
6 hours ago, rtfm_pl said:

Czyli nic.

Ten typ od dawna jest w grze, kiedyś się nazywał Cyclone i dostali go wszyscy na jakiś czas przy okazji eventu Dunkierkowego. Akurat wtedy miał dym, za to HMS Anthony z tego co pamiętam był "bezdymny" za to miał wzmocnienie AA.

Tak więc jeśli liczysz na Burzę/Wichra to .... licz dalej. Jakby chcieli, to mogli go zrobić już dawno temu. Tak samo zresztą jak Garlanda, Orkana czy Pioruna. Że o Dragonie nie wspomnę, bo Danae to nie tyle ten sam typ, ale nawet ten sam okręt.

Potwierdzam, na jakieś gesty dobrej woli skierowane w kierunku polskiej społeczności, to bym raczej nie liczył ze strony WG. No chyba, że będzię to "gest przyjaźni" a la Dropsiq :Smile_trollface:

ps. HMS Danae to późniejszy ORP Conrad, a nie Dragon. To tylko tak w kwestii historycznej poprawności.

• Cool 1

[BASIC]
Players
66 posts
3,599 battles
8 godzin temu, rtfm_pl napisał:

Czyli nic.

....od biedy dodać mogliby jakiś niszczyciel sowiecki z serii 7/7U czyli Gniewnego ..kłopot byłby tylko z nazwą bo musieliby wymyślić :Smile_smile: Na upartego mogliby dać sowieckiego niszczyciela serii 30 czyli Ogniewoja ...chociaż trochę różne wizualnie od 30bis, które posiadaliśmy na stanie w PMW to jakoś mogłyby funkcjonować ... przynajmniej z nazewnictwem nie byłoby kłopotu :Smile_Default:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.