Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
PancernyAgrest

Eventy - WG robisz to źle

111 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,373 posts
15,671 battles

Gra umiera. Co do tego nie ma co się oszukiwać. Polska społeczność jest cieniem "złotych lat". Sam też gram już wyjątkowo sporadycznie, raz, dwa razy w tygodniu zagram kilka randomków w dywizjonie i tyle. Zastanawiałem się nad powodem tak drastycznej zmiany własnego podejścia - najłatwiej zwalić to na zwykłe znudzenie powtarzalną czynnością, którą wykonuję od 2015r. Misja na Exetera, którą właśnie robię podsunęła mi na myśl dosyć zaskakujący, nowy powód:

COOPY

Co? Ano coopy.

Eventy napędzają grę i utrzymują graczy przy tytule. Pod względem ich ilości i nagród WG prezentuje naprawdę dobry poziom. Przykładowego Exetera w porcie chce mieć każdy, kto chociaż symbolicznie interesuje się wojną na morzu. Problem polega jednak na rodzaju zadań. Mamy ściśle określony tier i nację. Wymagania są typowo grinderskie. Zrobienie ich na radnomkach potrwa naprawdę długo (i mówię tu z perspektywy 1% serwera). Żeby możliwie szybko je zrobić jesteśmy skazani na te nieszczęsne coopy.

"A kto Cię do tego zmusza? Możesz to robić na randomkach".  No niby mogę. Czasu mam jednak mniej niż kiedyś, poza tym niespecjalnie lubię Brytoli na tierach V-VIII. Czyli jednak coopy.

Etap III. Dzisiaj, ponad 3h tych idiotycznych, nużących coopów. Albo 6h lub więcej randomów na okrętach, których nie lubię. Albo kasa, której nie planuję już wydawać na ten tytuł. Kolejny event na okręt (jeżeli wymagania będą zbliżone) zostanie przeze mnie olany i nie pomyślę nawet o spędzeniu kolejnych godzin na coopach. Nawet jeżeli będzie to Tone.

WG kompletnie nie ogarnia, że przymuszanie do grania coopów ludzi po prostu odpycha od gry. Po wbiciu tego cholernego Exetera będę miał WOWSowstręt na minumum miesiąc. Skutki diabolicznych śnieżynek odczuwam do dzisiaj (ponad 150 okrętów do zbicia...). Misje powinny być opcjonalne (coś w stylu dyrektyw, z tych mniej atrakcyjnych można po prostu zrezygnować) i tylko do realizowania na randomach/rankedach/klanówkach. Wymagania tniemy przez dwa i uzyskujemy fajne, przyjemne misje.

• Cool 4

[ISEN]
Beta Tester
4,630 posts
14,036 battles

Zakład pogrzebowy ,, Uśmiechnięty Grabarz``, w czym mogę pomóc?

- Chciałbym zamówić trumnę?

- na co?

- na Eventy Wowsa

• Cool 2
  • Funny 2

[ISEN]
Beta Tester
4,630 posts
14,036 battles
godzinę temu, PancernyAgrest napisał:

Cierpię na Weltschmerz spowodowany coopami. Proszę o konsultację.

Sugeruje wyjść na dwór, napić się browara, zbałamucić kobitę w plenerze i zignorować event.

Męczyć się tak dla premium syfu które będzie stało w porcie, pancerny jak bym cię nie znał, to bym pomyślał że coś ci się w głowę zrobiło

• Cool 6

[DOREE]
Beta Tester
1,713 posts
12,655 battles

To może tak- policz, ile godzin zajmują ci te kołopy, które relaksem nie są, tylko jakimś "musem". I zastanów sie, czy na te godziny nie lepiej by było iść do sąsiada ogródek skopać za dwie stówy dniówki, a jeszcze może jakiś grill i butelka by sie trafiła, i zwyczajnie kupić sobie upragnionego Exetera.

• Funny 1

[TF16]
Players
2,249 posts
21,217 battles

wystarczyłoby zablokować coopy dla eventów i zmienić nieco zasady wyboru okrętów. Dodać dwa najwyższe tiery i inne nacje. I już by się fajnie dało to zrobić, a tak człowiek się buja milion bitew dla 7 odznaczeń.

• Cool 3

Players
2,373 posts
15,671 battles
23 minutes ago, PancernyAgrest said:

Etap III. Dzisiaj, ponad 3h tych idiotycznych, nużących coopów. Albo 6h lub więcej randomów na okrętach, których nie lubię. Albo kasa, której nie planuję już wydawać na ten tytuł. Kolejny event na okręt (jeżeli wymagania będą zbliżone) zostanie przeze mnie olany i nie pomyślę nawet o spędzeniu kolejnych godzin na coopach. Nawet jeżeli będzie to Tone.

Wydanie stówki na którekolwiek z moich licznych hobby nie stanowi problemu. Mam to szczęście, że płacę za kopanie mojego ogródka a nie na odwrót :Smile-_tongue: Nie widzę sensu jednak wkładać kasy w coś, co lada miesiąc wyleci z dysku. Czasu tym bardziej. Dopiero ten zestaw misji uświadomił mi jak bardzo gra się przejadła a głupio odpuścić na 3/4.

4 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

wystarczyłoby zablokować coopy dla eventów i zmienić nieco zasady wyboru okrętów. Dodać dwa najwyższe tiery i inne nacje. I już by się fajnie dało to zrobić, a tak człowiek się buja milion bitew dla 7 odznaczeń.

Dokładnie o to chodzi.

[ISEN]
Beta Tester
4,630 posts
14,036 battles
1 minute ago, PancernyAgrest said:

Wydanie stówki na którekolwiek z moich licznych hobby nie stanowi problemu. Nie widzę sensu jednak wkładać kasy w coś, co lada miesiąc wyleci z dysku. Czasu tym bardziej. Dopiero ten zestaw misji uświadomił mi jak bardzo gra się przejadła a głupio odpuścić na 3/4.

ja tego w ogóle nie zaczynałem

• Cool 5

[-GG-]
Players
251 posts
18 minut temu, PancernyAgrest napisał:

Cierpię na Weltschmerz spowodowany coopami. Proszę o konsultację.

Ja z kolei już dawno temu po rozegraniu sporej liczby randomów sam z własnej woli przerzuciłem  się na coopy i oto nagle mocno irytująca gra (delikatnie to ujmując) nagle stała się tym czym powinna być czyli zabawą. Zbijam sobie codziennie na owym trybie gwiazdki na kilku okrętach, a dodatkowo wykorzystuję scenariusze i z łatwością na luzaku zdobywam codzienne bonusy. Bez spiny, frustracji oraz z pełnym zadowoleniem. Wnioskuję zatem, że raczej przejadła Ci się gra jako taka i problem wcale nie leży w całkiem przyjemnej - nie tylko według mnie - grze z botami.

• Cool 7
  • Funny 1

Players
2,373 posts
15,671 battles
Just now, AhmedDetonujBoom said:

ja tego w ogóle nie zaczynałem

No niestety, sam taki mądry nie byłem i teraz płacę za głupotę. 

Players
1,693 posts
7,993 battles

IDGI.

Granie na randomach 6 godzin źle, bo trzeba grać jaką wybraną nacją.

Granie 3 godziny na coopach też źle. Ale potem można te 3 na randomach nacjami, które lubisz...

• Cool 1
  • Boring 2
  • Bad 1

[TF16]
Players
2,249 posts
21,217 battles
7 minutes ago, Goomich said:

IDGI.

Granie na randomach 6 godzin źle, bo trzeba grać jaką wybraną nacją.

Granie 3 godziny na coopach też źle. Ale potem można te 3 na randomach nacjami, które lubisz...

Przede wszystkim wybór nacji, którymi robi się Exetera jest z d... Bo niby czemu można wyłącznie eng/yap?

Players
1,693 posts
7,993 battles
2 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Przede wszystkim wybór nacji, którymi robi się exterera jest z d... Bo niby czemu można wyłącznie eng/yap?

I USN i Commonwealth.

Zupełnie jakby te same nacje, które brały udział w bitwach na Morzu Jawajskim...

• Cool 1
  • Funny 1
  • Boring 1

[TF16]
Players
2,249 posts
21,217 battles
21 minutes ago, Goomich said:

I USN i Commonwealth.

Zupełnie jakby te same nacje, które brały udział w bitwach na Morzu Jawajskim...

No i co z tego? Exeter jest znacznie lepiej znany szerokiemu gronu z bitwy z Grafem Spee, tym samym nacja niemiecka (a nie np tylko Spee) spokojnie mogłaby tą misję robić. Uprzedzając to, co chcesz napisać - tak wiem, że tytuł eventu ma związek z zatopieniem Exetera, tyle że nie dyskutujemy tu o poprawności historycznej eventu i zgodności nacji, którymi można go wykonać,  ale o upierdliwości zadań z uwagi na głupie ograniczenia. Ot, choćby takie - a czemu nie można tego robić również lotniskowcami. W grze są CV amerykańskie, japońskie, ba, nawet brytyjskie! Bo co, bo byłoby za łatwo? Lol. Jeszcze żeby okręt był wart tylu zadań :D

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
28 minutes ago, PancernyAgrest said:

płacę za głupotę. 

To może tutaj leży problem, a nie w misjach?

Koniecznie muszę mieć coś, co lada miesiąc wyleci z dysku, losówek nie lubię, coopy za nudne, kasy nie dam... co robić? :Smile_sad: Jak ja zazdroszczę ludziom problemów.

Swoją drogą, bardzo bym chciał kiedyś poznać, jakie to jest uczucie, gdy WG zmusza mnie do grania, mimo że ja nie chcę. Bo przez 7 lat w WoWp i WoWs WG mnie olewało w tej kwestii i nie chciało nigdy do niczego zmusić. @WG_Lumberjack, proszę o nadrobienie zaległości, dlaczego innych zmuszacie a mnie nie? 

• Cool 1
  • Boring 1

Modder
4,868 posts
22,110 battles

Problem jest prosty. Nadmiar eventów = wypalenie grą. Rozwiązanie WG: jeszcze więcej eventów, żeby zmusić do grania. W efekcie zamiast przyjemności mamy harówkę. Niby nikt nie zmusza, ale człowiek jest tak skonstruowany, że goni za darmową marchewką.

Czytałem wywiad z osobą z WG, która na pytanie, czy nie można robić przerw między np. klanówkami i rankedami,  stwierdziła, że nie zrobią żadnych przerw, bo w tym czasie ktoś mógłby zacząć chodzić np. ... do kina/siłowni, czy nawet do baru i zainteresować się czymś innym. A im zależy, żeby rezał tylko ich produkcję i najlepiej nie robił nic innego.

Czy gra umiera ? Po prostu starzy gracze, którzy najbardziej byli zainteresowani tematyką morską nie wytrzymali tego kołowrotka, a przychodzą nowi, którzy nawet nie zaglądają na forum. Takie jest moje zdanie.

• Cool 17
  • Funny 1

Players
1,693 posts
7,993 battles
14 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

No i co z tego? Exeter jest znacznie lepiej znany szerokiemu gronu z bitwy z Grafem Spee, tym samym nacja niemiecka (a nie np tylko Spee) spokojnie mogłaby tą misję robić.

To z tego, że misja nazywa się Exeter's Last Stand... Jakby się nazywała Spee's Last Stand to mógłby wystąpić, a tak nawiązują Bitwy na Morzu Jawajskim, na którym Grafa nie było.

14 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Uprzedzając to, co chcesz napisać - tak wiem, że tytuł eventu ma związek z zatopieniem Exetera,

8 minutes ago, Odo_Toothless said:

i zainteresować się czymś innym. A im zależy, żeby rezać tylko ich produkcję i najlepiej nie robić nic innego.

W sumie działa, dosyć dawno nie kupiłem nowej gry, i tylko czekam na jakieś mocne przeceny.

• Cool 1
  • Boring 8

[TF16]
Players
2,249 posts
21,217 battles
4 minutes ago, Goomich said:

To z tego, że misja nazywa się Exeter's Last Stand... Jakby się nazywała Spee's Last Stand to mógłby wystąpić, a tak nawiązują Bitwy na Morzu Jawajskim, na którym Grafa nie było.

Daruj sobie podobne obrazki.

• Cool 1

[GOFER]
Players
398 posts
6,046 battles

A czy ten "gif" był wklejony z dobrymi intencjami? Bo mi się wydaje że jednak nie.

• Cool 3

[DK-PL]
Players
2,431 posts
28,080 battles
5 minutes ago, Odo_Toothless said:

Czytałem wywiad z osobą z WG, która na pytanie, czy nie można robić przerw między np. klanówkami i rankedami,  stwierdziła, że nie robią żadnych przerw, bo w tym czasie ktoś mógłby zacząć chodzić np. ... do kina/siłowni, czy nawet do baru i zainteresować się czymś innym. A im zależy, żeby rezać tylko ich produkcję i najlepiej nie robić nic innego.

Mógłbym napisać o sobie że nolifie w WoWsa, w końcu w statach pokazuje że naklepałem już prawie 18 tys. bitew ! Ale o dziwo mam czas też i na pracę, na gotowanie (np. wczoraj całą noc zamiast grać spędziłem w kuchni by narobić jedzonka na kilka dni), regularne treningi 4x w tygodniu, teraz dojdzie jeszcze rower w weekendy i dodatkowy czas na siłowni pozadomowej, bo dostałem karnet gratis u siebie w pracy. No i kilka książek czeka na przeczytanie, a czytam zawsze dwie na raz, jedną w domu drugą w pracy.

Da się ? Pewnie. Co najwyżej kosztem grania w inne gry do których chciałbym się zabrać a nie mogę bo siedzę na WoWsie by wbić pięknego, legendarnego Exetera, którego cenię więcej od nudnego, bo przegiętego Stalingrada :Smile_veryhappy:

Modder
4,868 posts
22,110 battles
26 minutes ago, Goomich said:

W sumie działa, dosyć dawno nie kupiłem nowej gry, i tylko czekam na jakieś mocne przeceny.

No ja kupiłem w życiu tylko jedną grę, a WoW jest moją pierwsza grą w jaką gram z ludźmi. W nic innego nawet się nie mam zamiaru pakować, bo wiem jakie to paskudne uzależnienie. W tej się wypaliłem i pykam sobie od czasu do czasu. Jak dla mnie to jest ok, bo mam więcej czasu na inne sprawy - np. unowocześnienie kompa, naprawę rowerów, samochodu i dokończenie prawka na stojący od dawna w garażu "motór". Co do innych gier, to właśnie zainstalowałem Wieśka 3.

[HOB]
Moderator
1,797 posts
7,472 battles

Trudniejsze było jedynie zdobycie 3 tieru w grudniu.
Event na Exetera z kolei dobija ograniczenie tieru od góry i narzucenie nacji (głównie brytoli). Na więcej takich eventów się nie piszę, mimo że zazwyczaj lubię wykonywać wszystkie dostępne misje.

• Boring 1