Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
anve8004

Noob protekce ???

77 comments in this topic

Recommended Posts

[BFG]
Players
87 posts
7,540 battles

Ahoj,

rád bych se zeptal starších hráčů (rozuměj délkou hraní této hry, né nutně věkem:) ), jestli také mají stejné poznatky jako já:

Moje situace: od WOWS jsem si dal delší pauzu (cca rok), ale před tím jsem hrál často a byl poměrně úspěšný (hraji převážně BB mid tier" T4 - T6 / T7). Nějaký ten pátek zpátky jsem WOWS zase začal hrát a nestačím se divit jak moc se změnila mechanika hry a matchmaking v neprospěch lepších hráčů.

Příklad:

"Staré časy": nebyl problém s BB  (např.Texas, New Mexico nebo Nagato) vypnout přižník na jednu salvu a stávalo se to poměrně často, pokud si dotyčný nešťastník nedával pozor, citadely se farmovaly na "denním pořádku" (několik za bitvu). Prostě každý, kdo ukazoval bok byl trestán (nejenom CL).

Současný stav: Na denním pořádku vidím (nejen) křižníky co jedou, stojí nebo couvají třeba na 13KM ode mně,  úplně bokem, výstřelím a rozptyl jako z brokovnice, všehno buď kolem něho / nebo jeden overpen za 1030, on mi jako křižník mezitím nakládá za 2x tolik na salvu a ještě mně na první dobrou zapaluje. Podívám se na jeho staty a ejhle 35% - 40% win rate..

Další bitvu trefím jedním zbloudilým granátem vyuhlovaný křižník který dělá ukázkové manévry, uhýbá, neukazuje bok a hraje opravdu dobře a dám mu tím jedním zbloudilým granátem citadelu, podívám se mu na win ratre, a hle 63%..

Tohleto se děje na denním pořádku, samí špatní hráči, jeden overpen za druhým, citadely už ani nevím jak vypadají.. zatímco já jsem jen dostávám a jsem grilován za živa..

Pokud hraju sám (né v divizi), jsem pokaždé penalizován (náš team má buď cca o 10% nižší win rate než enemy, nebo máme 6 hráčů s méně než 10 bitvami), takže můj win rate neustále klesá (při stejném prům dmg) jen proto že dostávám spoluhráče z nichž polovina je dead po 5 minutách hry..), DDčka odjedou kamsi honit letadlovky, nebo to venou soutěskou smrti,  křižníky vyjedou na kamikaze misi (stylem plnou parou kupředu zpátky ni krok), a BBčka jedou buď capovat a jsou upáleny nebo vytorpeny, nebo se uklidí na A1 a snaží se trefit DDčka na 17KM. Pokud nemáte plnou (a elitní) divizi, tak je velmi malá šance zě neco ovlivníte (a jen nevěřícně koukáte na statistiky po prohrané bitvě)..

Musím konstatovat, že současný stav je velmi demotivující a silně zvažuju že u mně WOWs pujde k šípku.

Zajímalo by mne, jaké máte zkušenosti vy?

• Cool 1

[BFG]
Players
87 posts
7,540 battles

Uvedu příklad z nedávných bitev:

- príklad 1) Wyoming, střílim na T4 CL, jede krásně z boku, první salva 4x overpen, druhá salva 3x overpen, přebíjím na HE, třetí,  1x zásah, 1 roztříštěný ?!?!?!, 2 odraz, 2x overpen!

- příklad 2) Sharnhorst T7, T8 CA - (Charles martell) 6 overpen, druhá salva (Chapayev) 5x overpen, dochází mi trpělivost a přebíjím ne HE,  3 salva zase Charles martel : 2 zásah, 2  roztříštěný , 1 odraz , 1 overpen.

Sharnhorst nyní naprosto NEHRATELNÝ, z jedné z nejlepších prémiových lodích je nyjí jedna z nejhorších. Absolutní flusbrok který netrefuje na když, tak za 960dmg. Děkuji WG (no refund policy). Proto platí pravidlo, nekupovat BB prémilové lodě, budete se z nich radovat krátce, než WG zase něco změní v mechanice hry..

[T-N-T]
Players
340 posts
5,904 battles

Mechanika střelby se nijak neměnila. Střílí se jako za "starých časů".

Scharn trpí možná power creepem, ale jinak je to úplně stejná loď jako před rokem.

Nic jako noob protekce nebo jakákoliv jiná věc co pomáhá soupeřům a tobě škodí (protože evil WG) neexistuje, stejně jako za starých časů. Pokud máš dlouhodobě problémy vyhrát, není to ve hře.

Nízké tiery jsou pořád divoké, hráči se tam teprve učí, takže tam jsou k vidění dost špatně zahrané lodě a nízké staty. Jako za starých časů.

A abych rovnou ušetřil čas - ne, hra ani MM se neměnil v neprospěch lepších hráčů. S výjimkou CV není nic, co by se nedalo udělat stejně jako před rokem.

[IDDQD]
Korzár
2,390 posts
164 battles

Scharnhorst teda rozhodně není ta samá loď, co jsme tak před rokem, dvěma kupoval.. Na to na ní mám nahráno dost, abych poznal, že se s ní tajně něco dělalo. A určitě to není první a ani poslední loď, kterou WG upravovalo bez oznámení. 

• Cool 10

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,561 posts
12,542 battles
13 minutes ago, Wolffnstein said:

Scharnhorst teda rozhodně není ta samá loď, co jsme tak před rokem, dvěma kupoval.. Na to na ní mám nahráno dost, abych poznal, že se s ní tajně něco dělalo. A určitě to není první a ani poslední loď, kterou WG upravovalo bez oznámení. 

index.php?ma=ajax&sid=pimage&pid=262769

• Funny 4

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team
2,784 posts
13,896 battles

Starý známý noobshield ano, s tim MM si nejsem jista. Myslim ze her, kdy si nestihnu nastrilet ci vubec zahrat je tak 50 na 50. At uz jsou potracenky tebou popsane na jedne nebo druhe strane.

• Cool 1

[IDDQD]
Alpha Tester
3,665 posts
23,157 battles

Mňo. Přesně vím o čem Anve mluví. A ano. Je to na alobalovou čepičku jak dělané, ale nic to nemění na úplně stejných dojmech.
Je tady dost faktorů, jako že staré lodě typu Šajnyhorst nebo NM už prostě ztratily dech + pár dalších věcí, ale tato noob aura je často propírána na našem TS. Ale asi je to rukama. Kdo ví :Smile_trollface:
Nicméně nic s tím nenaděláš Anve. Já třeba pamatuju doby, kdy mě rozčilovali hráči co stříleli špatnou municí, či jeli ve špatnej čas na špatné místo, ale s tím co je na randomu dnes jsou ty mé staré "problémy" dost směšné.
Shrnu to. Dvě slova postačí.
WG a Potracenky (na požádání dodám definici, která je dokonalá)

• Cool 4

[BFG]
Players
87 posts
7,540 battles

Ano Come, musím konstatovat, že kvalita hráčů se opravdu razantně zhoršila, a jsem rád že to není jenom můj postřeh, docela by mne zajímalo jaká je "průměrná životnost" hráče tétho hry (WG určitě vede statistiky), protože mi připadá že hlavně na mid tierech je obrovský influx nových hráčů (je to krásně patrné v MM monitoru) což dělá bitvy na T6 - T7, kde má mimochodem každý z nás asi nejvíc "prémiovek", téměř nehratelné (teda alespoň pro zachování duševního zdraví..). A co se týče BBček, tak můj dojem je že jejich hlavní role se pomalu přesouvá k tomu aby akorád v bitvě dostávaly damage.. Dominují Letadlovky (ty jsou ted prakticky nedotknutelné  a neohroženě si dávají damáž) a křižníky (hlavně na vysokých tierech). Zásahy do křižníků které je kdysi vypínaly ted něma projedou jako nůž do másla za 0 dmg.. Prostě z BB má teď asi cenu hrát pouze Brity díky jejich HE granátům. Toď můj dojem.

• Cool 1

[CRYO]
Players
136 posts
21,067 battles

moje zkušenost je, že s rostoucím počtem odehraných bitev se mění poměr bitev s "boty" v týmu proti týmu s "boty". Je běžné, že 3x po sobě přejíždím mapu,  dd stojí za skalou a nabíjí, polovina jede středem. V menším počtu bitev mám "štěstí". Rozhodně nemám týmy jako streameři, tam složení na straně streamera, co já mám běžné a na foru se tohle dočteš často, jsem vůbec neviděl.

[CSNL]
Players
268 posts
10,342 battles

Na tajné zásahy do hry ze strany WG má každý svůj názor, nebudu spekulovat.

Co dalšího ovlivňuje pocit ze hry, zvláště v delším časovém průběhu? 

- nové lodě, větve, národy, se specifickými vlastnostmi. 

- úpravy mechanik kvůli balancu nových lodí, větví a národů. 

- mise, úkoly zaměřené buď na použití určitých tříd nebo druhů lodí, nebo na splnění určitých úkolů souvisejících s určitou třídou lodí. A to samé platí i v případě tierů.

- zapojení většího množství kompetentních či naopak nekompetentních hráčů v akcích, CW, rankedech, WGfestech apod., či naopak z těch samých důvodů určitá skupina hráčů z randomu dočasně zmizí.

Kdo pamatuje období, kdy byly jen US a IJN lodě, ví jak moc mění pocit ze hry s určitou lodí i to, jaké protivníky s ní častěji potkává. Jaký je rozdíl zahnat s NM Clevelanda či Aobu, než když se proti vám zasmoukuje Leander... 

Ale zase bacha na to, jak funguje lidská paměť, zvláště pokud jde o pocity, člověk si zapamatuje povšechně hlavně pozitivní vjemy ( např. s touhle lodí dávám často citadely- jenže to z daleka neznamená že vždycky...), a z těch negativních jen ty konkrétně nejkřiklavější, (např. bezmoc proti invisible fire v určité BB) 

• Cool 3

Players
378 posts
11,768 battles

Nechci polemizovat, že hra je proti někomu zaujatá, ale WoWS dělá stejná firma jako tanky a že došlo k hlášeným, ale i utajovaným úpravám tanků (lodí) je věc poměrně profláknutá a pokud se nepletu, před lety v tancích dokonce nechtěně při jednom rozhovoru s vývojáři potvrzená (podřeknutá). A samozřejmě pokud máte s určitou lodí odježděno hodně bitev, máte ji rádi a za ty roky s ní stále často bojujete, máte v ruce i v oku i navzdory RNG její chování, tak samozřejmě poznáte, ne z jedné bitvy nebo z jednoho výstřelu, ale z obecného chování, že došlo k nějaké změně. A ty se dějí, tady i v tancích, o tom žádná. Nehodnotím, nenadávám, jen kostatuji. Co se týče nějakého osobního RNG, můžeme polemizovat, nasazovat alobal, ale zde jsme v "divokých vodách" ...

• Cool 3

[T-N-T]
5,561 posts
12,542 battles
3 minutes ago, Markethia said:

Nechci polemizovat, že hra je proti někomu zaujatá, ale WoWS dělá stejná firma jako tanky a že došlo k hlášeným, ale i utajovaným úpravám tanků (lodí) je věc poměrně profláknutá a pokud se nepletu, před lety v tancích dokonce nechtěně při jednom rozhovoru s vývojáři potvrzená (podřeknutá). A samozřejmě pokud máte s určtou lodí odježděno hodně bitev, máte ji rádi a za ty roky s ní stále často bojujete, máte v ruce i v oku i navzdory RNG její chování, tak samozřejmě poznáte, ne z jedné bitvy nebo z jednoho výstřelu, ale z obecného chování, že došlo k nějaké změně. A ty se dějí, tady i v tancích, o tom žádná. Nehodnotím, nenadávám, jen kostatuji. Co se týče nějakého osobního RNG, můžeme polemizovat, nasazovat alobal, ale zde jsme v "divokých vodách" ...

Noo nechci ti bourat tve teze ale drtiva vetsina statu lodi se da zjistit a jsou tu nadsenci/blazni co tyhle staty dataminuji a nasledne zverejnuji ruzne zmeny.

Takze pokud by WG neco potaji zmenilo velice rychle by  se na to prislo.

A ano existuje nekolik skrytych parametru ale zatim pokazde kdy nekdo zacal vykrikovat ze WG neco potaji nerfnulo (viz teze o Missouri) tak ta skupina nadsencu provedla testy a zjistila ze se nic (v ramci statisticke odchylky) nezmenilo.

Toliko k pocitum k "skryte nerfovani lodi"

• Cool 1

Players
378 posts
11,768 battles
8 minutes ago, Sigimundus said:

Noo nechci ti bourat tve teze ale drtiva vetsina statu lodi se da zjistit ...

Můžeme si nakreslit modely, můžeme si po milimetru jezdit po pancíři Schanhorstu v přístavu, kochat se ráží děla na svém Type-59 v garáži, o tom žádná. Tam změnu nenajdeš, samozřejmě. Ale kde máš jistotu, že stejně se loď chová i v bitvě, naživo v akci, se stejnými parametry? Hele, Sigi, nechci tady dělat alobala, nepláču, když se nedaří, neřvu (alespoň ne moc), když nevypnu bok křižníku seklého do ostrova, nejsem zastáncem celosvětového zednářského spiknutí, snad mě trošku znáš. Ale že došlo v tancích i lodích k drobným úpravám (nerfům) určitých strojů, to mi nikdo nevymluví, i kdybys mi na zahradě zaparkoval Yamato a nechal mi ho přeměřit ...

• Cool 4

[T-N-T]
5,561 posts
12,542 battles
23 minutes ago, Markethia said:

Můžeme si nakreslit modely, můžeme si po milimetru jezdit po pancíři Schanhorstu v přístavu, kochat se ráží děla na svém Type-59 v garáži, o tom žádná. Tam změnu nenajdeš, samozřejmě. Ale kde máš jistotu, že stejně se loď chová i v bitvě, naživo v akci, se stejnými parametry? Hele, Sigi, nechci tady dělat alobala, nepláču, když se nedaří, neřvu (alespoň ne moc), když nevypnu bok křižníku seklého do ostrova, nejsem zastáncem celosvětového zednářského spiknutí, snad mě trošku znáš. Ale že došlo v tancích i lodích k drobným úpravám (nerfům) určitých strojů, to mi nikdo nevymluví, i kdybys mi na zahradě zaparkoval Yamato a nechal mi ho přeměřit ...

Ale ja nemluvim u udajich vyzualizovanych v pristavu ale o udajich co se ziskaji dataminingem primo ze souboru hry. Takze aby jsi mel pravdu tak by WG musel mit jednu sadu udaju pro lode ulozenou u tebe na disku v PC a jinou sadu udaju pro tu samou lod u sebe na servru. A ver mi ze nikomu se nevyplati tohle programovat aby mohl delat nejake minimalisticke tajne upravy lodi.

Nerikam ze to nejde ale je to stejne pravdepodobne jako ze zitra vyhraju ve sportce hlavni cenu.

A ja jsem i presvedcen ze tve POCITY jsou realne  . . . jen pochybuji ze se neco realne skryte menilo  :Smile_trollface:

• Funny 1

Players
378 posts
11,768 battles

V pohodě, Sigi, tady se sice neshodneme (beru primárně to, že v tancích k tomu skutečně došlo a lodě dělá stejná firma, tj není důvod si myslet, že podobné věci nemůže aplikovat i zde), ale myslím, že to oba přežijeme ... Tím bych duel uzavřel, ať to tu klukům nespamujeme :Smile_Default: ... a hlavně ať se nám daří, ať už v lodích postavených přesně podle plánků nebo při stavbě tajně odfláknuté nějakým přístavním povalečem či sabotérem :Smile_honoring: ...

[IDDQD]
Korzár
2,390 posts
164 battles

No pokud muzes ze souboru hry vycist parametry lode, tak bych rad ty soubory videl. Ja jsem si 100% jisty, ze Scharnhorstova dela doznala zmen. Ze to v pristavu pise to a to.. jasne.. ale me jak ty rikas zajimaji informace o te lodi primo v datach hry. Rikas, ze kdysi se ti nadavalo na Missku, ze se s ni neco delalo. A ze pry se nekdo podival do dat a vse bylo stejne. Kdo byl ten dotycny? Nekdo od WG? A jak stovnal ty data? Co kdyz videl ty data az upravene? Vsechno jsou teorie, ale praxe je takova, ze jsou tu hraci, co maji nahrano s jednou lodi dost na to aby poznali, ze lod doznala tajneho nerfu a nikoli, ze ji jen RNG buh od WG nedava.

Ps: odkaz na ten clanek ohledne Missoury bys nenasel?

• Cool 3

Players
378 posts
11,768 battles

Jinak chtěl jsem na závěr jen upřesnit, co myslím těmi změnami - neměl jsem na mysli, že máš v přístavu (teď fiktivní příklad) Yamato se 459tkovými děly a v bitvě ti je WG tajně změní na 380, ale například upravit bitevní "RNG" koeficient pro sigmu o 0,2 jde (a to je setsakra rozdíl), aniž bys poznal nějaký svůj parametr uložený na compu. Většina hráčů to v bitvě nepozná, ten zbytek jedině když má s tou konkrétní lodí hodně nahráno a hodně nahraje (má ji opravdu v ruce), a ti jsou pak označeni za alobalisty :) Já jen, aby bylo jasno, že jsem nemyslel nějaké zásadní změny v tlouštce pancíře a podobně, ale tyhle "ne hned čitelné a dokazatelné" úpravičky. Sry za doplňkový spam, nyní end :) ...

• Cool 2

[BL4CK]
Players
134 posts
28,823 battles

Wg dela zmeny s lodema nebo modulama a nerika to nebo se obcas najdou prece ty vzacne chyby...

Spojler

hhh.thumb.png.d8bdedf43d254ad38b0d764379741bf6.png

• Cool 4

[BL4CK]
Players
134 posts
28,823 battles
Před 14 minutami Markethia řekl/a:

Jinak chtěl jsem na závěr jen upřesnit, co myslím těmi změnami - neměl jsem na mysli, že máš v přístavu (teď fiktivní příklad) Yamato se 459tkovými děly a v bitvě ti je WG tajně změní na 380, ale například upravit bitevní "RNG" koeficient pro sigmu o 0,2 jde (a to je setsakra rozdíl), aniž bys poznal nějaký svůj parametr uložený na compu. Většina hráčů to v bitvě nepozná, ten zbytek jedině když má s tou konkrétní lodí hodně nahráno a hodně nahraje (má ji opravdu v ruce), a ti jsou pak označeni za alobalisty :) Já jen, aby bylo jasno, že jsem nemyslel nějaké zásadní změny v tlouštce pancíře a podobně, ale tyhle "ne hned čitelné a dokazatelné" úpravičky. Sry za doplňkový spam, nyní end :) ...

V tomhle mas pravdu na zacatku jak sme hraly Stalina byl neuveritelne presnej a ted uz to proste neni ono a 3 hraci co stim mame pres 200bitev ti rekne to same ze stim neco delali...

• Cool 1

[T-N-T]
5,561 posts
12,542 battles
11 minutes ago, Markethia said:

V pohodě, Sigi, tady se sice neshodneme (beru primárně to, že v tancích k tomu skutečně došlo a lodě dělá stejná firma, tj není důvod si myslet, že podobné věci nemůže aplikovat i zde), ale myslím, že to oba přežijeme ... Tím bych duel uzavřel, ať to tu klukům nespamujeme :Smile_Default: ... a hlavně ať se nám daří, ať už v lodích postavených přesně podle plánků nebo při stavbě tajně odfláknuté nějakým přístavním povalečem či sabotérem :Smile_honoring: ...

Hele po pravde dle meho nicim nepodlozeneho nazoru je mnohem pravdepodobnejsi ze existuje noob protekce nez ze by WG potaji a skryte nerfoval lode.

Apropo kdyz uz jsi nakousl ty tanky . . . o jakou aferu se jedna respektive o jaky tank?

[T-N-T]
5,561 posts
12,542 battles
45 minutes ago, Wolffnstein said:

No pokud muzes ze souboru hry vycist parametry lode, tak bych rad ty soubory videl. Ja jsem si 100% jisty, ze Scharnhorstova dela doznala zmen. Ze to v pristavu pise to a to.. jasne.. ale me jak ty rikas zajimaji informace o te lodi primo v datach hry. Rikas, ze kdysi se ti nadavalo na Missku, ze se s ni neco delalo. A ze pry se nekdo podival do dat a vse bylo stejne. Kdo byl ten dotycny? Nekdo od WG? A jak stovnal ty data? Co kdyz videl ty data az upravene? Vsechno jsou teorie, ale praxe je takova, ze jsou tu hraci, co maji nahrano s jednou lodi dost na to aby poznali, ze lod doznala tajneho nerfu a nikoli, ze ji jen RNG buh od WG nedava.

Ps: odkaz na ten clanek ohledne Missoury bys nenasel?

Je to nekde tady ale jsem linej to prohledavat

32 minutes ago, Markethia said:

Takze klasicka konspiracni teorie. A pozor tim nemyslim nic hanliveho i velice inteligentni lide dokazi podlehnout pocitum, confirmation bias a podobnym zaludnostem lidske mysli.

Players
378 posts
11,768 battles
42 minutes ago, Sigimundus said:

Takze klasicka konspiracni teorie. A pozor tim nemyslim nic hanliveho i velice inteligentni lide dokazi podlehnout pocitum, confirmation bias a podobnym zaludnostem lidske mysli.

Ale myslíš, příteli, je to z toho jasně cítit, jen to obaluješ v cukříku. Chce se mi napsat že kdo nevěří na konspirační teorie v případě společnosti WG, vlastně dokazuje, že existují, ale už se zamotáváme. Netvrdím, že se jednou netrefím a už řvu, že WG určitě sáhlo na můj account a má jediný cíl - zhoršit mi staty o 1%, ale zase nevěřím, že v případě premiových lodí nedochází k jejich "jemným optimalizacím" mimo ofico prohlášení, protože "na premiové lodě se oficiálně nesahá". ale nechme to být ...

EDIT - škrtlé beru zpět, pátek v práci ...

[T-N-T]
5,561 posts
12,542 battles

Hele me je nejake WG ukradene jen jsem alergicky na slovni spojeni "mam pocit ze je to tak a tak" respektive teorie ktere nejsou podlozene daty ale pocity.

[ATOM]
Players
241 posts
9,473 battles

já se přikláním k názoru že jistá noob protekce v RNG tu opravdu může být...mohl bych polemizovat a psát tuny věcí, příkladů a stejně bych mohl vypadal jako blázen nebo by mě někdo jinej zas zarputile tvrdil opak, takže to prostě shrnu bez  argumentů co stejně nikam nepovedou. (alobal confirmed)

ale myslím že se na to musí hlavně lidi podívat v celkovém měřítku, a nechápu proč se tu argumentuje zas zrovna Missouri a Scharnorstem...

tyhle lodě mají obě na svůj tier naprosto nadstandartní okruh schopností, ať už je to radar, AA ochrana, rychlost/spot... torpéda...

jestli je někdo frustrovanej že tyhle loďky nestřílí tak jak se ten člověk může označit za objektivního?:Smile_trollface:

já zase zmíním staré dobré Nagato/Colorado, tyhle loďky spoléhají na to že smáznou/rozdaj dmg protože pokud to neudělaj tak si pro ně ten podělanej Scharnhorst/Gneis dojede i se zbytkem teamu a moc proti tomu neudělaj ...

• Cool 3