Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
altair1970

Nowe okręty za Free XP

34 comments in this topic

Recommended Posts

Players
51 posts
1,001 battles

Witam.

Każdy z nas zbiera wolne XP w sumie na różne swoje potrzeby.

Obecnie do zakupu za wolne doświadczenie jest dostępny tylko Nelson :Smile_facepalm:

No nie każdemu jest on potrzebny, a kisić (jeśli nie przeznacza się na szybsze szkolenie kapitana) to też bezsens.

Niestety ale WG usunęło Missouri (którym byłem bardzo zainteresowany) i tak po prawdzie nie pozostało nic sensownego.

Może jednak ktoś wie czy WG ma w planach wprowadzić jeszcze jakieś inne ciekawe okręty możliwe do kupna za Free XP ?.

Proszę podzielcie się koledzy swoimi spostrzeżeniami :Smile_great:

Wypowiedzi CC-ków bardzo mile widziane :Smile_coin:

[PSS]
Beta Tester
34 posts
6,942 battles

Przecie Alaskę możesz kupić za milion XP? Będzie niedługo Japończyk dziewiątka za XP i dyszka za węgiel, za stal Nieustraszony.

WG Staff
1,660 posts
3,276 battles
12 minuty temu, altair1970 napisał:

Witam.

Każdy z nas zbiera wolne XP w sumie na różne swoje potrzeby.

Obecnie do zakupu za wolne doświadczenie jest dostępny tylko Nelson :Smile_facepalm:

No nie każdemu jest on potrzebny, a kisić (jeśli nie przeznacza się na szybsze szkolenie kapitana) to też bezsens.

Niestety ale WG usunęło Missouri (którym byłem bardzo zainteresowany) i tak po prawdzie nie pozostało nic sensownego.

Może jednak ktoś wie czy WG ma w planach wprowadzić jeszcze jakieś inne ciekawe okręty możliwe do kupna za Free XP ?.

Proszę podzielcie się koledzy swoimi spostrzeżeniami :Smile_great:

Wypowiedzi CC-ków bardzo mile widziane :Smile_coin:

Tak mamy : )

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,764 posts
5,488 battles
1 hour ago, WG_Lumberjack said:

Tak mamy : )

Drwalu, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwily

• Cool 1
  • Funny 8

Players
51 posts
1,001 battles

No tak panowie. Jak napisałem interesują mnie tylko za wolne Xp. Faktycznie nie zauważyłem że Alaska jest za wolne. No będzie jeszcze ten Japończyk, ale jak na mój gust to WG powinno się postarać i wstawić więcej okrętów różnych nacji dostępnych za zebrane przez graczy wolne Xp. 

[HEROZ]
Players
723 posts
6,389 battles
7 minutes ago, altair1970 said:

No tak panowie. Jak napisałem interesują mnie tylko za wolne Xp. Faktycznie nie zauważyłem że Alaska jest za wolne. No będzie jeszcze ten Japończyk, ale jak na mój gust to WG powinno się postarać i wstawić więcej okrętów różnych nacji dostępnych za zebrane przez graczy wolne Xp. 

Wolne XP jako takie, to relikt z pierwszych iteracji WoTa, kiedy samo WG nie do końca wiedziało jak będzie przebiegać monetyzacja gry. Na dobrą sprawę przy obecnym stanie ekonomii wewnątrz gry, flagom, itp nie służy ono niczemu ciekawemu. Zdobywa się tego tyle że, jak sam widzisz marnuje się na potęgę. Ja osobiście używam do opracowywania modułów. Tyle że z odpowiednio dobranymi flagami wszystkie moduły można na dobrą sprawę zrobić po paru bitwach na stocku. Nie wierzę, żeby odbywała się jakaś masowa konwersja ElitXP, na FreeXP. Tyle że jest to coś co niby ma w założeniu przynosić twórcom "Zysk". Jak to wygląda w praktyce nie wiem bo nie korzystam i dla mnie jest to bez sensu.

Co do alaski jako takiej to w moim odczuciu mocno "meh". Ni to krążek, ni to pancernik.

Players
51 posts
1,001 battles

No tak. Jednakże w wot jest to troszeczkę inaczej zrobione i moim zdaniem lepiej. A to dlatego że jeśli już posiadasz czołg o statusie elitarnym można włączyć możliwość szybszego szkolenia załogi lub ewentualnie zbierania jako wolne z późniejszą możliwością przetopienia (oczywiście za kasę) na wolne Xp. A tu w wows jeśli okręt posiada status elitarnego niestety ale pozostaje tylko do przerobienia na wolne oczywiście za kasę (jak i w wot). 

[HEROZ]
Players
723 posts
6,389 battles
5 hours ago, altair1970 said:

No tak. Jednakże w wot jest to troszeczkę inaczej zrobione i moim zdaniem lepiej. A to dlatego że jeśli już posiadasz czołg o statusie elitarnym można włączyć możliwość szybszego szkolenia załogi lub ewentualnie zbierania jako wolne z późniejszą możliwością przetopienia (oczywiście za kasę) na wolne Xp. A tu w wows jeśli okręt posiada status elitarnego niestety ale pozostaje tylko do przerobienia na wolne oczywiście za kasę (jak i w wot). 

Poniewaz w wows szkolenie troszeczke inaczej dziala. Tu masz kapitana. I eitarne doswiadczenie, które mozesz wykorzystac jak chcesz. Moim zdaniem to jest o wiele lepiej rozwiazane bo kazda 19-stka trenuje ci dowolnego kapitana z dowolnej nacji. Ja mam 12 kapitanów poziom 19 i eitarne xp leci jak woda.

• Cool 1

Players
51 posts
1,001 battles

Oderisson. Przepraszam ale  nie za bardzo rozumiem z tym szkoleniem. Nie posiadam jeszcze niestety żadnego 19-to punktowego kapitana. Ale czy to znaczy, że jeśli kapitan ma dziewiętnaście punktów i jest wyszkolony np na BB Montanę to mogę jego przekładać do innych okrętów z danej nacji ?. Jestem jeszcze trochę zielony w WoWs mimo, że w Wot-cie mam około 20k bitw hehe. Tam jeśli załoga jest przeszkolona na jeden drzewkowy czołg to po przeniesieniu traci na wyszkoleniu, i tylko naturalnie na prem. tankach jest 100%. Wyjaśnij mi to proszę.

[E--C]
[E--C]
Players
110 posts
12,180 battles

To oznacza, że całe doświadczenie tego kapitana (a potem kolejnych 19-tek) od te pory będziesz miał zbierane w jednym worku. Z tego worka, w dowolnej chwili, będziesz mógł dołożyć do kapitana dowolnej nacji, żeby z kolei szybciej grindować jego doświadczenie. 

Players
51 posts
1,001 battles

Ahh, no fakt, już rozumiem. Na śmierć zapomniałem o tzw elitarnym doświadczeniu. No jest tylko pytanie ile tego doświadczenia z bitwy idzie na elitarne doświadczenie a ile pozostaje na danym okręcie ??.

[DESK]
Players
53 posts
4,743 battles

jak masz 19 punktowego kapitana to 100% zdobywanego doświadczenia po bitwie idzie na elitarne doświadczenie. mam dwoje 19 punktowych kapitanów

Players
51 posts
1,001 battles

Tom21. To jest w takim razie super wiadomość :Smile_medal:. No to muszę bardziej skupić się na szkoleniu chociaż jednego do 19-tu punktów :Smile_great:. Dzięki za podpowiedzi :Smile_honoring:

[HEROZ]
Players
723 posts
6,389 battles
39 minutes ago, altair1970 said:

Tom21. To jest w takim razie super wiadomość :Smile_medal:. No to muszę bardziej skupić się na szkoleniu chociaż jednego do 19-tu punktów :Smile_great:. Dzięki za podpowiedzi :Smile_honoring:

Tak to z grubsza wygląda. Wymaxowany kolo traci pasek postępu (bo go nie potrzebuje), a cały XP ląduje w Elite comander XP.

I teraz najlepsze: Jak jest event +300% XP możesz oscylować swoim kapitanem 19 pomiędzy premkami tej samej nacji i farmić Elitarne XP na potęgę. Im więcej masz 19 tym szybciej, na pewnym etapie to już samonapędzająca się maszyna.

[MRP]
Beta Tester
172 posts
4,020 battles

Pamiętam jak ciężko było wyexpić kapitana na moim Missouri do 19pkt. Teraz takich kapitanów mam ~10 :cap_viking:.

Grasz ulubionym okrętem i cały EXP z bitwy idzie na kapitana (exp przeznaczony do kapitana - pamiętaj) 

ponieważ w bitwie zdobywasz exp bazowy, który poprzez mnożniki przydzielany jest do 3 różnych:

1. exp okrętu,

2. free exp,

3. exp kapitana, który w przypadku 19pkt. kapitana - konwertowany jest na Elite Commander Exp.

Za pomocą Elite Commander Exp. możesz przyśpieszyć szkolenie innego kapitana lub wyzerować jego umiejętności.

[DK-PL]
Players
1,776 posts
21,436 battles
28 minutes ago, Jaras1995 said:

Za pomocą Elite Commander Exp. możesz przyśpieszyć szkolenie innego kapitana lub wyzerować jego umiejętności.

... oraz jeszcze przeszkalać na inne okręty nie premkowe, przy przenoszeniu kapitana na inny okręt (to przeszkolenie które jest potrzebne by odblokować skille w 100%, a co normalnie grając zajmuje masę bitew).

[MRP]
Beta Tester
172 posts
4,020 battles
1 godzinę temu, mickecobra napisał:

... oraz jeszcze przeszkalać na inne okręty nie premkowe, przy przenoszeniu kapitana na inny okręt (to przeszkolenie które jest potrzebne by odblokować skille w 100%, a co normalnie grając zajmuje masę bitew).

Wydaje mi się, że to również mieści się w definicji "przyśpieszonego szkolenia"  :cap_cool:

Players
51 posts
1,001 battles

Dobrze przeszkolony kapitan faktycznie jest potrzebny na wyższych Tierach, na niskie w sumie można zawsze zacząć szkolić nowego :cap_like:

[MRP]
Beta Tester
172 posts
4,020 battles
15 minut temu, altair1970 napisał:

Dobrze przeszkolony kapitan faktycznie jest potrzebny na wyższych Tierach, na niskie w sumie można zawsze zacząć szkolić nowego :cap_like:

na niskich też bywają rankedy :)

Players
51 posts
1,001 battles

Jak najbardziej hehe. Ale narazie jestem początkujący w wows i naturalnie też nie za bardzo jest czas aby faktycznie siedzieć i wbijać staty. Od taka zabawa w czasie wolnym :Smile_Default:

[HOB]
Moderator
1,315 posts
5,814 battles
32 minuty temu, Jaras1995 napisał:

Wydaje mi się, że to również mieści się w definicji "przyśpieszonego szkolenia"  :cap_cool:

Przyspieszone szkolenie w WOT to było zamiana expa czołgu na dodatkowy exp załogi, dające łącznie 16-50% szybsze szkolenie załogi (zależnie od liczby załogantów)

W WOWS tego mechanizmu nie ma, zatem nadwyżkowy exp odkłada się w chorych ilościach.

Dla przykładu po ponad 5,5 tys. bitew mam 11 milionów bezużytecznego expa, który mogę tylko i wyłącznie przetopić za dublony na wolny.

Musiałbym 9-krotnie kupić dowolną ilosć dublonów na łączną kwotę okolo 5500 zł :Smile_coin:

A gdyby to miało przyspieszać tak jak w WOT, zamiast 11 milonów bezużytecznego expa, miałbym około 2-5,5 milionów elitarnego. (11 jak się uprzeć,  że kapitan jest tylko jeden)

Za to WOWS ma z innej strony korzystne zasady. W WOT by przyspieszyć daną załogę, trzeba grać jednym jedynym czołgiem lub premką, która pasuje nacją i klasą. W WOWS wystarczy zagrać dowolnym okrętem (wystarczy mieć jedynie 19-punktowca)

Players
51 posts
1,001 battles

Silentraz. Czy ja dobrze rozumiem, że jeżeli kapitan posiada 19 punktów i jest nacji np amerykańskiej i wyszkolony jest pod BB Montana to mogę jego bez ponownego przeszkolenia wstawić do np Iowa lub ewentualnie na Des Moine's ?.

[-FWS-]
Players
110 posts
30 minut temu, altair1970 napisał:

Dobrze przeszkolony kapitan faktycznie jest potrzebny na wyższych Tierach, na niskie w sumie można zawsze zacząć szkolić nowego 

Im szybciej zaczniesz szkolić tym lepiej. Przy przeszkalaniu wybierasz opcję za 200 tys. kredek (50%) i dopiero wtedy skorzystaj z elitarnego do 100%. Stracisz mniej elitarnego kosztem kredek. Kredki łatwiej zdobyć☺ A to ważne, bo z czasem, czyli zdobywanyki perkami, ilość potrzebnego elitarnego expa do przeszkolenia wzrasta.

Inna rada szkol kapitana na niższych tierach przynajmniej do podstawowych  10 pkt. Nie spiesz się z przechodzeniem na wyższy poziom. Na 6-7 poziomie na podstawowych perkach dasz radę, na wyższych będzie trudniej.

Znajdź klan, rób misje z kampani, graj rankingi i klanówki jak możesz, korzystaj z eventow, zakladaj kamo i sygnały na exp i kapitana, zbijaj codzienne gwiazdki itd. Kup fajny okręt premium (niskotierowe nie dają tyle co 7-9), konto premium wows / wygraj je z misji / inne najlepiej wtedy, gdy są  eventy na potrzebny ci exp.

Dzięki powyższym w rok (jescze 2 tygodnie) od założenia konta będę mieć wszystkie 10tki bez cv z prawie każdym kapitanem 19pkt☺

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.