Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Hermes

4 comments in this topic

Recommended Posts

Players
7 posts
7,300 battles

Univerzálna, svižná loď, s odolnými lietadlami. 

HERMES  má maximálku rovnakú ako jej japonská kolegyňa Hosho, 25 uzlov. Toto vpohode stačí na udržiavanie kontaktu s vašimi loďami, poprípade na zmenu pozície ak sa nepriateľ začne na vás tlačiť. Nemusíte tak urputne sledovať vašu polohu ako v Langley, ktorá sa musí kvôli svojej velmi nízkej rýchlosti presúvať s mega veľkým predstihom. Nevýhodou je concealment, ktorý je bez kapitánskeho skillu 11,7 km, najhorší zo všetkých tier IV. CVs. Nieje to ale obrovský problém, pretože 11,7 km je stále pomerne dobrý údaj a nijako extra veľa nesvietite. 

BITEVNÍKY:

Sú takmer o 20 uzlov pomalšie ako má LANGLEY a rovnako rýchle ako má HOSHO. Máju ale najviac HP a 4 rakety každé lietadlo (LANGLEY 4, HOSHO 2). Vďaka enormnému množstvu HP a takmer žiadnej AA obrane lodí proti ktorým bežne hráte máte kopu času na hladanie nepriateľských DDčiek aj v blízkosti zväzov nepriateľských lodí a následné plné domierenie a zásahy. Oproti HOSHO máte dvojnásobný počet rakiet, čo je velmi cítiť. Od spotnutia DDčka po okamih výstrelu dokážu bitevníky vpohode domierovať, takže nieje žiadny problém DDčka zasahovať. Hráči na 3-4. tiery sú ešte večšinou neskúsení, takže DDčka ani veľmi nemanévrujú a zasahovanie je otázka rutinny. Bitevníky sú ešte ako-tak účinné proti krížnikom, ale BBčkam robia smiešne poškodenie, tam je to už len o tom či ich pri tom zapálite. Ak nie, je to vpodstate zbytočný nálet lebo DMG je takmer nulový. 

BOMBARDERY:

Teraz po poslednom patchy kedy boli nerfnuté bombardéry v CV je zasahovanie výrazne ťažšie. Utrpeli tým hlavne americké CV ktoré sú na bombardovanie špecialisti. Bombardéry HERMESA vezú veľa HE bômb ale s veľmi nízkou penetráciou. Takže paradoxne je omnoho účinnejšie útočiť s bombardérmi na DDčka ako na BBčka. Z toho množstva bômb DDčko pri troške zručnosti vždy aspoň pár bombami trafíte a vďaka absencii panciera im sposobíte pomerne slušné poškodenie. Naproti tomu BBčko trafíte večšinou takmer všetkými bombami, ale kvôli maličkej prieraznosti (18mm) nespôsobia žiadny alebo len maličký DMG. Šanca na podpálenie je len 8,7%(LANGLEY 41%), takže často BBčko ani nepodpálite a nesposobíte mu takmer žiadnu DMG. Mne sa najviac osvedčilo bombami útočiť na DDčka a krížniky. Tak ako aj ostatné lietadlá HERMESA majú aj bombardéry najvyšší počet HP a teda máte dosť času na preletenie AA obrany a presné domierenie a zásah. 

TORPEDOVÉ BOMBARDERY:

Najsilnešia zbraň HERMESA a prostriedok s ktorým budete robiť 80% vašej DMG. Torpéda odpalujete po jednom kuse a sú pomalé (35 uzlov) a majú krátky dostrel (2,4km). Ale keďže v 90% prípadov budete útočiť na bitevné lode 3. a 4. tieru, ktoré sú pomalé a neobratné, budú vám vaše torpéda pripadať ako mega presné a mega rýchle. Teraz všetci hrajú ruské BBčka, takže chudáci KNYAZ SUVOROV a GANGUT proste plávajú 5 minút rovno a čakajú až do nich postupne našijete 9-12 ks torpéd a pošlete ich do prístavu. A oni vďaka ich slabej AA obrane a vášmu vysokému počtu HP len bezmocne pozerajú a nevedia sa účinne brániť. HERMES je na tejto úrovni doslova likvidátor bitevných lodí. Ak vám team urobí priestor aby ste sa mohli venovať BBčkam, tak viete za hru spraviť bežne aj 60-70k DMG, čo na 4.tier nieje vôbec spatné. Lietadlá sa otáčajú veľmi rýchlo, nemusíte odlietať ďaleko od ciela pri opakovanom útoku. Tiež domeriavanie je rýchle. Torpéda dávajú papierovo 5200 DMG, ale vďaka protitorpédovej obšívke BBčiek im budete reálne dávať okolo 4000 DMG/torpédo (japonským BB ešte menej). V letke máte 3 torpédové bombardéry, takže na jeden výlet urobíte BBčku cca 12-13k DMG. Torpéda ale pomerne málo zaplavujú, bežne sa mi stáva že na 15 torpéd mám len jedno zaplavenie. Ale to je len maličký detail v inak veľmi schopnej a účinnej zbrani. Proti krížnikom býva vďaka nízkej rýchlosti torpéd zásah vecou náhody alebo skôr začiatočníckej neskúsenosti súpera(večšinou skúsim jedno odpáliť, ak krížnik nemanévruje, odpalujem aj ďalšie). Proti DDčkam ani netreba skúšať, pokial je iná možnosť. 

 

HERMES je vďaka svojej všestrannosti a lietadlám s bezkonkurenčne najvyšším počtom HP ideálna pre úplných nováčikov s nulovými skúsenosťami s CV. Doporučujem ju ako prvú volbu pre ludí, ktorí sa chcú dať na lietadlové lode (LANGLEY je ťažšia na hranie vďaka maličkej rýchlosti lode, HOSHO zasa málo účinná proti DD). V šikovných rukách viete teamu veľmi pomôcť tým že naspotujete a poškodíte DDčka a po ich vyradení zmasakrujete BBčka. Mňa HERMES bavil omnoho viac než HOSHO práve pre jeho väčšiu všestrannosť a vďaka vysokému počtu HP lietadiel takmer nesmrteľnosťou pri náletoch. 

Dobrá lodička. 

  • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
6 posts
  • letadla jsou pomalá ale s velkou výdrží
  • udělované poškození letadly je malé
  • dlouhé hry zaručují udělení vysokých poškození. krátké hry bohužel vedou k nízkým ziskům, jelikož poškození nestíháte udělit
  • loď je poměrně rychlá, umožňuje operativní přesuny po mapě tak, aby byla částečně eliminována nízká rychlost letounů

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CUMID]
Players
17 posts
4,628 battles

Hermes je poměrně všestranný (jak už bylo uvedeno), mě ale daleko víc vyhovuje Langley, nebo Hóšó, na Hermesu prostě chybí to druhé shozené torpédo na nálet, krom toho kobercové bombardování sice zaručuje zásah (pokud nejsi opravdu neschopný), ale  40ti librové bomby nejsou schopné napáchat větší škody. Jak napsal @Thomino,  vhodný pro začátečníky,  protože dává poškození snadno, ale zkušený hráč na Hóšu nebo Langley nahraje daleko víc.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×