Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
TheComedian1983

Iwaki A

6 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Alpha Tester
3,879 posts
26,003 battles


Japonský křižník IV tieru Iwaki A (dříve Iwaki Alpha)

Iwaki_Alpha_wows_main.jpg

Japonský raritní premiový křižník tieru IV. Odměna pro učastníky alfa testu, kteří odehráli 100 a více bitev. Review pro případ, že by jste ji někdo nějakým zázrakem potkali a pak v přístavu dumali co se vám to vlastně stalo.

Krátká recenze

Spojler

Tenryu na steroidech s ďábelsky se chechtajícím kapitánem, pravděpodobně naloženým v silném alkoholu.


Plná rezenze
 

Spojler

Nejšílenější loď ve hře, ale neděste se. Jezdí jich skutečně málo. Rozdáno jich bylo něco přes 800 - 900 kusů a už je to dávno, takže aktivních majitelů bude stěží pár desítek.


Loď samotná díky postupným změnám hry prošla divokými změnami, které ji vždy posunuly dál než by kdo čekal.


V době změny spot systému měla dokonce na poměrně dlouhou dobu po výstřelu nižší spot než byl její vlastní základní spot. Bug byl způsoben raritou lodi a pozapomenutím co změna spot systému provede právě s Iwaki. Ve výsledku dostala buff v podobě nižšího spotu, který byl nevyhnutelný, aby mohla být dále ve hře se současnou mechanikou. Na druhou stranu v době přidání funkčích kamufláží, byla Iwaki spolu s Arkansas Beta opět pozapomenuta a neměli cca rok fungující kamufláže. Nicméně tato extémně silná loď časem dostala k smokeu (:Smile_trollface:) navíc i poměrně výkonné hydro ( :Smile_teethhappy::Smile_teethhappy:).  Ale teď k lodi tak jak ji můžete potkat dnes:
 

Iwaki je v zásadě Tenryu, která je v tech tree na tieru III.
Tedy menší IJN CA, které je krásně agilní a má sympatická rychlá a dobře zapalující děla, avšak absolutně bez pancíře. Spíše citadela s kormidlem. Jenže...

- má nechvalně proslulá 10km torpéda, co měla původní Minekaze (dlouhý rld), s brutální alfou 16k dmg a klasickými výhodami IJN úhořů

- má smoke !

- má hydro!!
- má čtyři sloty (:Smile_hiding:) z nichž jeden je unikátní "úprava zaměřovacích systémů 0" (-40% k rozptylu, takže trefíte nýt cíle, který se vám zrovna znelíbil)
- má spot 8,8 ( čekejte, že na Iwaki bude relaxovat kapitán z DD - pravděpodobně z Kamikaze R)

Jak ale bylo řečeno Iwaki je plující citadela, takže je velmi snadné ji smáznout na salvu téměř se vším a její AA mají podobu praku bez gumy. Úhly torpéd jsou žalostné.

Její gameplay je různorodý, ale většinou je to alte schule variace na DD s invis palbou úhořů, střelby ze smokeu a lovením jiných DDs pomocí hydra.

 

Pokud Iwaki potkáte je pravděpodobné, že její majitel o hře již zapoměl více než vy znáte, takže na vás vybalí kopec triků a nebude dělat chyby a loď využije na maximum, pokud si zrovna zamane. Nicméně šance na tato setkání jsou naprosto minimální a loď již nejde žádným způsobem získat.

Ještě doplním, že měla a má (doplním) unikátní zvuk lodní sirény.

Song pro Iwaki:


Wiki
 

  • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alpha Tester
200 posts
10,236 battles

No podle mě pan Comediant ve všem trošičku přehání :D 

pokud tato loď nemá už od svého vydání před v podstatě mnoha lety  svoje vlastní vlákno tak je to špatně, na druhou stranu je to jak píše pan Come velmi velmi raritní loď takže bych skoro nepředpokládal nějaky častější výskyt v rámci CZ/SK aby bylo vyloženě nutné mít na ni topic  ale k věci

 

Loď nevydrží skoro nic pokud se na vás něco zaměří tak dostanete a dostanete těžce :D 

Na druhou stranu je to vyvážené velmi ,,tenkým,, trupem který se špatně trefuje obvzáště v MM který ta loď má (myslím že je to jedna z mála lodí co si drží jako T4 MM +1)

 

Torpéda to má silná ale velmi dlouho nabijí  takže celkem balance   ( žádnejch 60 sec. jak u některých DD ale něco okolo 2 minut? )

Děla jsou takový lepší japonský průměr  některé  křižníky stejné ůrovně to umí citadelovat ale spíše se budete spoléhat na HE ammo

 

Jak říkám taková lehce nadprůměrná loď co moc nevydrží, velmi dlouho nabijí torpéda ALE má  takové průměrné hydro a slabé AA se smokem :D 

 

  • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[WG]
[WG]
WG Staff
9,461 posts
4,938 battles

Přesunuto do správného vlákna na fórum. Tedy jen s menšími úpravami Comova úvodního příspěvku :cap_like:

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BIA]
Alpha Tester
1,610 posts
5,852 battles

Je to dobrá sranda lodička na vyblbnutí na nižších tierech. Jsem s tím předevčírem nasekal 90k a měl 4 fragy. Což je ale spíše rarita, kdy nepřátelská BB musí spolupracovat. Nikdo neví co od toho čekat. DD k vám plují do kouře, BB nečekají, že někdo na t4 má tak dlouhá torpéda a že se lehký křižník schová do kouře.

Ale je to teda srašný papírak. Vlastně se s tím hraje skoro jako s Atagem mezi destíkama. Každopádně mnohem lepší loď než Yubari. S tou by také mohli ještě něco udělat. Ta, když nedělá paseku v leteckých svazech tak je zoufale podprůměrná.

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

×