Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Evil0wn3r

Matchmaking tier 6 i 8

11 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
28 posts
1,550 battles

MrCronway zapytany o match making odpowiedział mi tak:

Hi!

We are not planning any drastic changes to matchmaking but we will of course continue to tweak it.

We know CVs currently suffer a lot from meeting higher tiers and this is something we are hoping to address.

Cheers,

Conway

Czyli są świadomi problemu ale edit lepiej useless updejty dawać niż poprawiać istotne rzeczy.

• Cool 1

Players
17 posts
2,372 battles

Nie tylko CV mają problem z MM na wyższe tiery.

Grywam głownie DD japońskimi i niemieckimi, drzewkowymi, na tierze V (rzadziej VI). Więc szału nie ma. Generalnie jak MM wylosuje 0/+1 to idzie grać normalnie. Mam odczucie, że moja gra coś dla teamu wnosi. Ale gier z takim MM jest naprawdę mało. Znacznie częściej trafia się losowania +1/+2. W tym przypadku grając takim Mutsuki czy T-22, mogę co najwyżej skupić się na tym by nie dać się za szybko zabić. Bitew w których jestem czymś więcej niż tarczą strzelniczą jest bardzo mało. A jak dodatkowo u czerwonych pojawi się jakaś premka z radarem, to w zasadzie można iść YOLO na pałę do przodu i wpływ na bitwę będzie mniej więcej taki sam jak przy uważnym graniu.

Nie dalej jak wczoraj, przy tak niekorzystnym losowaniu, starałem się bronić flanki przed zbyt śmiałymi rajdami DD wspieranego przez CA i 2xBB. Artyleria Mutsuki się nie na wiele przydaje, więc puszczałem sytuacyjnie torpedy, starając się korzystać z osłony wysp. Po paru minutach powstrzymywania czerwonych dostałem radarem PRZEZ WYSPĘ, fokus z kilku okrętów i dość szybko zawinąłem do portu :(.

Generalnie jak widzę ekran startowy z losowaniem +2 to wiem, że będę niepotrzebnie marnował swój czas. Oczywiście takie bitwy też bywają zwycięskie, ale mój wkład jest raczej niewielki i zazwyczaj ląduję na dole tabeli wyników.

Aczkolwiek, jak dolosuje mi CV z IV tieru, to moimi niszczycielami lekko podrasowanymi pod AA, mogę sobie ze 20 samolotów strącić ;)

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
13,784 battles
16 minut temu, Ralph_White napisał:

Nie tylko CV mają problem z MM na wyższe tiery.

Grywam głownie DD japońskimi i niemieckimi, drzewkowymi, na tierze V (rzadziej VI).

Tier 5 został celowo zniszczony już jakieś 1,5 roku temu. Chodziło o przeniesienie graczy wyżej. Wcześniej ja też grałem główne na tym tierze i dobrze się bawiłem, ale nie żałuję zmiany (przejścia wyżej). Lepiej od razu zapomnij o  stałym graniu na tym tierze, to oszczędzisz sobie rozczarowań. 

Players
17 posts
2,372 battles

Generalnie nie upieram się przy V. Ale nie chce grać stokowymi VI (Fubuki, Gaede) na randomach z kapitanami bez CE, bo to już w ogóle masochizm. A i szkoda psuć komuś grę. Tak więc robię kapitanów na V a w międzyczasie grinduję VI na kooperacjach.

Players
3,296 posts
5,097 battles
1 hour ago, batonik26 said:

Tier 5 został celowo zniszczony już jakieś 1,5 roku temu. Chodziło o przeniesienie graczy wyżej. Wcześniej ja też grałem główne na tym tierze i dobrze się bawiłem, ale nie żałuję zmiany (przejścia wyżej). Lepiej od razu zapomnij o  stałym graniu na tym tierze, to oszczędzisz sobie rozczarowań. 

Chodziło raczej o to, żeby nowi gracze nie doznawali nieprzyjemności ze strony tierów +2 ;) I fakt, nie doznają. A że boleści pojawiają się od T5, to już inna sprawa.

• Funny 1

Players
1,693 posts
7,993 battles

@batonik26 Niszczyciele nie są tak bardzo czułe na uptierowanie jak inne klasy.

35 minutes ago, Ralph_White said:

a w międzyczasie grinduję VI na kooperacjach.

Spróbuj na operacjach. Nie jestem wielkim miłośnikiem desek tam, ale dobrze prowadzona może nieźle namieszać.

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
13,784 battles
4 godziny temu, CasualSlav napisał:

Chodziło raczej o to, żeby nowi gracze nie doznawali nieprzyjemności ze strony tierów +2 ;) I fakt, nie doznają. A że boleści pojawiają się od T5, to już inna sprawa.

No ale zmiana polegała właśnie na tym, że piątkami teraz gra się najczęściej przeciwko tierom siódmym - zestaw +2 jest częstszy, niż wcześniej.

Players
83 posts
10,851 battles

Tyle się mówi i pisze o równoważeniu gry !!!!

SKORO OKRĘTY 8 RZUCA ZAWSZE NA RÓWNI Z OKRĘTAMI 10 ,TO DLACZEGO BITEW KLANOWYCH NIE MOŻNA GRAĆ OKRĘTAMI 8 ?

Zaznaczam ,że nawet tak zwany goły okręt ,bez dodatków,kapitan 8 ,rzuca na okręty 10 uzbrojone po zęby ?

Coś tu chyba jest nie tak .

[TF16]
Players
2,249 posts
21,301 battles
11 minutes ago, Baltona_2016 said:

Tyle się mówi i pisze o równoważeniu gry !!!!

SKORO OKRĘTY 8 RZUCA ZAWSZE NA RÓWNI Z OKRĘTAMI 10 ,TO DLACZEGO BITEW KLANOWYCH NIE MOŻNA GRAĆ OKRĘTAMI 8 ?

Zaznaczam ,że nawet tak zwany goły okręt ,bez dodatków,kapitan 8 ,rzuca na okręty 10 uzbrojone po zęby ?

Coś tu chyba jest nie tak .

Ty, ale wiesz, że temat jest o lotniskowcach?

Players
1,693 posts
7,993 battles
16 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Ty, ale wiesz, że temat jest o lotniskowcach?

Już nie. :)

• Funny 1

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,197 posts
18,654 battles

A ja wciąż swoje - nie zmieniać MM, tak jak teraz uważam, że jest dobrze.

Sign in to follow this