Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
RapujaceFistaszki

Strzały za ZERO

21 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,654 posts
7,978 battles

Pytanie do ekspertów mechaniki gry. Od razu zaznaczam, że znane mi są pojęcia:

- penetracji

- nadpenetracji

- rykoszetu

- saturacji modułów

O co chodzi? Otóż spory procent salw w przeciwnika kończy się trafieniem. Otrzymujemy informację zwrotną w postaci "wstęg". Wstęga rykoszet jest oczywista. Nadpenetracja również (choć jest głupia moim zdaniem)... Często gęsto trafiałem w przeciwnika, kilka różnych wstęg, zero dmg. Pytałem forumowych i growych guru. Odpowiedź - w kółko ta sama. Saturacja modułów. Proszę więc tych forumowych guru o zinterpretowanie tego - strzał w okręt posiadający 100% hp, a więc wyłączamy saturację z dyskusji...

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,336 posts
17,501 battles

1. Z tego co rozumiem, to jeżeli pancerz ma parę warstw, a my przebijemy nie wszystkie.

2. Trafienie modułu

3. Pies go wie ;-)

Players
1,654 posts
7,978 battles
2 minutes ago, zdzislawdyrma said:

wiadomo

nie znasz sie

Zdzichu ale ja to wiem, dlatego zadałem pytanie "znającym się", "guru wowsa", "najostrzejszym ołówkom w piórniku" - jak np. Tobie.

1 minute ago, Odo_Toothless said:

1. Z tego co rozumiem, to jeżeli pancerz ma parę warstw, a my przebijemy nie wszystkie.

2. Trafienie modułu. 

1. Panie. Nowy York. Nie ma turtlebacka wg oficjalnych info. Z oficjalnych info - jest penetracja (wstęga).

2. Trafienie modułu. W sensie, że jak? Odstrzeliłem Ci z shotguna rękę (moduł), ale obrażeń ogólnych brak (to tylko ręka)? Ok - pomijam możliwość takiej bzdury - nie ma żadnego info odnośnie uszkodzenia modułu. Zero. Strzał. 3 wstęgi. Zero DMG. Zero informacji zwrotnej co się zadziało.

Players
2,072 posts
10,877 battles

jako glowny klakier wg który w ciągu 2 tyg dostal 2 premki 8 poziomu za darmo odpowiadam ci

tak jest bo JA tak chce

Players
1,387 posts
12,867 battles
4 minuty temu, Odo_Toothless napisał:

2. Trafienie modułu

Jak dla mnie to jedyne logiczne wytłumaczenie (jeśli po 0.8.0 można jeszcze mówić o jakiejś logice, a nie szarpaniu się przy każdym hotfixie :-))))  Kiedyś, jeszcze przed najnowszym patchem, zaparkowałem mojego Clevelanda przy górce i znęcałem się nad wrogą N Caroliną. Kilkadziesiąt trafień... i żałośnie mała ilość dmg. Dopiero w podsumowaniu okazało się, że wybiłem BB grubo ponad 20 pelotek i secondarek. Ale podstawowego dmg było tyle, co kot napłakał. Może więc tu kryje się rozwiązanie?

Players
1,654 posts
7,978 battles
3 minutes ago, umbra_arboris said:

Jak dla mnie to jedyne logiczne wytłumaczenie (jeśli po 0.8.0 można jeszcze mówić o jakiejś logice, a nie szarpaniu się przy każdym hotfixie :-))))  Kiedyś, jeszcze przed najnowszym patchem, zaparkowałem mojego Clevelanda przy górce i znęcałem się nad wrogą N Caroliną. Kilkadziesiąt trafień... i żałośnie mała ilość dmg. Dopiero w podsumowaniu okazało się, że wybiłem BB grubo ponad 20 pelotek i secondarek. Ale podstawowego dmg było tyle, co kot napłakał. Może więc tu kryje się rozwiązanie?

Te zniszczenia jawią się odpowiednią ikonką z tego, co kojarzę. 

[B-EYE]
Beta Tester
429 posts
6,186 battles

Kiedy przebijesz stanowisko AA, dodatkową lub wbijesz się w główną wieżę, ale jej nie uszkodzisz/zniszczysz masz tylko baretkę przebicia.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,336 posts
17,501 battles
11 minutes ago, RapujaceFistaszki said:

1. Panie. Nowy York. Nie ma turtlebacka wg oficjalnych info. Z oficjalnych info - jest penetracja (wstęga).

2. Trafienie modułu. W sensie, że jak? Odstrzeliłem Ci z shotguna rękę (moduł), ale obrażeń ogólnych brak (to tylko ręka)? Ok - pomijam możliwość takiej bzdury - nie ma żadnego info odnośnie uszkodzenia modułu. Zero. Strzał. 3 wstęgi. Zero DMG. Zero informacji zwrotnej co się zadziało.

1. Wystarczy, ze przebijesz np. bąbel przeciwtorpedowy, a nie przebijesz pasa pancernego

2. Trafiłeś np wieżę. spenetrowałeś ją, ale nie wyczerpałeś jej HP, więc nie jest uszkodzona ?

[TF16]
Moderator
4,210 posts
10,678 battles

To wynika z mechaniki wstęg - liczy się pierwszy efekt.
Niektóre okręty mają kilka warstw pancerza - jeśli przebijesz pierwszą z nich, a pocisk zatrzyma się na następnej to otrzymujesz wstęgę "przebicie", a tymczasem pocisk wybucha miedzy warstwami nie zadając uszkodzeń.
Próbowali sobie kiedyś z tym poradzić... ale nie wyszło. 

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles
1 hour ago, RapujaceFistaszki said:

1 hour ago, domirex540 said:

Wystarczy takie sytuacje podpiąć pod skruszenie i wio

Nie da sie od kiedy są szczegółowe wstęgi.

[B-EYE]
Beta Tester
429 posts
6,186 battles
On 3/4/2019 at 12:49 PM, Goomich said:

Nie da sie od kiedy są szczegółowe wstęgi.

Nie bardzo widzę problem, mamy penetrację, overpen, skruszenie i rykoszet. Zamiast wstęgi penetracji dać skruszenie, bo przecież pocisk głównego pancerza nie przebił kiedy rozwalił stanowisko plot/dotatkową.

[GRAY]
Players
96 posts
10,812 battles

"Szczegółowe wstęgi" nie są zbyt szczegółowe. Niejednokrotnie są sytuacje penetracji za zero jak w temacie, a także overpeny wynoszące więcej niż 10% obrażeń maksymalnych z AP. 

[TF16]
Moderator
4,210 posts
10,678 battles
21 minutes ago, PunishedSnakePL said:

(...), a także overpeny wynoszące więcej niż 10% obrażeń maksymalnych z AP. 

No oczywiście że są - bo według mechaniki gry - pocisk po overpenie może mieć siłę przebić pancerz i zadać standardowe uszkodzenia od przebicia dodatkowo. 
Jest to dość dziwne, ale według wiki pocisk lecąc może jednocześnie - overpenetrować, przebić pancerz i trafić w cytadelę - zadając za każdym razem odpowiednio 10%, 33% i 100% podstawowych uszkodzeń.

Kiedyś sobie próbowałem to jakoś wizualizować... ale nie wyszło.

[B-EYE]
Beta Tester
429 posts
6,186 battles
On 3/7/2019 at 8:55 PM, Dark_Havoc said:

No oczywiście że są - bo według mechaniki gry - pocisk po overpenie może mieć siłę przebić pancerz i zadać standardowe uszkodzenia od przebicia dodatkowo. 
Jest to dość dziwne, ale według wiki pocisk lecąc może jednocześnie - overpenetrować, przebić pancerz i trafić w cytadelę - zadając za każdym razem odpowiednio 10%, 33% i 100% podstawowych uszkodzeń.

Kiedyś sobie próbowałem to jakoś wizualizować... ale nie wyszło.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to overpenował nadbudówki i wybuchł na granicy Cytadeli,dziobu bądź rufy.

[RP-PL]
Players
178 posts
3,688 battles

Kwestia pancerza wielowarstwowego - może od razu kompozytowy. Bajanie jak to się ma do okrętów które miały opancerzenie tzw "wszystko albo nic" no Nelson? Po prostu RNG losuje raz lepiej raz gorzej. Prawdziwy wpływ graczy na grę wynosi +/- 20% i ich umiejętności, a reszta to łaska RNG.

Players
156 posts
9,957 battles
On 4/10/2019 at 3:29 PM, Shin_Tekkenson said:

Kwestia pancerza wielowarstwowego - może od razu kompozytowy. Bajanie jak to się ma do okrętów które miały opancerzenie tzw "wszystko albo nic" no Nelson? Po prostu RNG losuje raz lepiej raz gorzej. Prawdziwy wpływ graczy na grę wynosi +/- 20% i ich umiejętności, a reszta to łaska RNG.

Prawdziwy wpływ graczy na grę wynosi +/- 20% i ich umiejętności + "noob factor"

[TF16]
[TF16]
Players
321 posts
6,793 battles
On 4/10/2019 at 3:29 PM, Shin_Tekkenson said:

Kwestia pancerza wielowarstwowego - może od razu kompozytowy. Bajanie jak to się ma do okrętów które miały opancerzenie tzw "wszystko albo nic" no Nelson? Po prostu RNG losuje raz lepiej raz gorzej.

Zdecydowanie fajna mechanika, ostatnio wsadzilem z Yamy 7 pociskow w Republike (7 penetracji) za 0 (slownie: ZERO). Normalnie super zabawa! Ale jak na Harugumo plyne i taka montana chocby na mnie spojrzy to juz wiem ze mniej jak 10k to nie przyjme :Smile_trollface:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.