Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
CHALLENGER_NESI

Alaska

40 comments in this topic

Recommended Posts

Players
48 posts
2,626 battles

Cześć,

Czy wiecie w którym patchu wejdzie Alaska a także kiedy wejdzie wtedy ten patch, czy coś już wiadomo? 

Pozdrawiam 

• Cool 1

[DV]
Players
85 posts
11,648 battles

To będzie super-konstrukcja- nad działami nadbudowany zostanie pokład tylko do startów samolotów, więc krótki, ale dzięki 4 katapultom bedzie wypuszczał samoloty szybciej niż typowy  lotniskowiec.

Dzięki temu że zostanie "lotniskowcem"= jego wspólczynnik palności zostanie zmniejszony do poziomu lotniskowców, co już uczyni go mniej palnym, dodatkowo uzyska fajną 60-sekundową naprawkę z jedynie 30 sekundowym okienkiem.

Dodatkowo nadbudowane pokłady będą rozliczane jak bąble przeciwtorpedowe, tak więc trafienie w nie z he nie spowoduje obrażeń.

Co prawda po wykonanej misji samoloty będą stracone, ale przecież jest ich nieskończenie wiele...

Co w połączeniu z działami 305mm pozwoli na wygrywanie bitew... pytanie tylko o cenę.... 500? 600zł? full zestaw powyżej tauzena na pewno.

• Bad 1

[HOB]
Players
91 posts
7,247 battles

Podniecajcie się tą Alaska jeszcze bardziej a Serb wytnie wam numer w stylu Scharnhorsta. Pamiętacie ? Miał być w drzewku a Gneisenau miał być premką, ale jak zobaczył Serb że wielu się tak mocno napala, no to zrobił obiekt pożądania za pieniążki. Z Alaską nie zdziwił bym się jak by zrobił podobnie: albo za pieniążki albo zamiast 1kk FXP będzie 1,2kk FXP co by jeszcze więcej golda przetopić.

• Cool 1

[DV]
Players
11 posts
1,860 battles

gdyby ktoś nie doczytał w opisie aktualizacji 0.8.1 to Alaska będzie od jutra za 1 mln wolnych PD.

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
10 hours ago, mickecobra said:

Przebijam podwójnie, bo biere cztery:

free.png

92k dublonów.... Szlachta się bawi...

Dodatkowe 2,3kk fxp w zapasie... Jak sie uprze weźmie 7. :cap_cool:

A tak przy okazji @mickecobra obcinaj zakładki jak robisz screena. Różne rzeczy widać. :cap_popcorn: Znawcy tematu będą wiedzieć o co chodzi :Smile_trollface:

• Cool 1
  • Funny 14
  • Boring 1

[DV]
Players
85 posts
11,648 battles

Nie wiedziałem o co chodzi dopóki nie powiększyłem. Szczęśliwie kawę przełknąłem moment wcześniej bo bym monitor opluł.

A swoja drogą, Oderisson, "masz oko " na takie rzeczy... znać doświadczenie że się tak wyrażę ...

• Funny 3

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,820 posts
5,488 battles
14 hours ago, Oderisson said:

A tak przy okazji @mickecobra obcinaj zakładki jak robisz screena. Różne rzeczy widać. :cap_popcorn:

Kolega pyta o linki z tych zakładek :)

• Cool 1

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
1 hour ago, Gerlath said:

Nie wiedziałem o co chodzi dopóki nie powiększyłem. Szczęśliwie kawę przełknąłem moment wcześniej bo bym monitor opluł.

A swoja drogą, Oderisson, "masz oko " na takie rzeczy... znać doświadczenie że się tak wyrażę ...

Ja mam oko na wiele rzeczy. Np otworzone tyle zakladek w chrome...

Szacun. Ram jak kolega zamawial to pewnie nie w kosciach a w kartonach.

• Funny 2

[DK-PL]
Players
1,902 posts
22,922 battles

Same dzieci widzę że się gorszą, trza doceniać różną kinematografię dającą natchnienie i inspirację :Smile_trollface: 

• Cool 4
  • Funny 1

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
1 minute ago, mickecobra said:

Same dzieci widzę że się gorszą, trza doceniać różną kinematografię dającą natchnienie i inspirację :Smile_trollface: 

Nie przeginaj. JEDNEGO przejawu zgorszenia w odpowiedziach nie zauwazylem. A ze mamy radoche to inna kwestia.

:Smile_trollface:

• Cool 1

Players
45 posts
4,527 battles
17 minutes ago, Oderisson said:

Nie przeginaj. JEDNEGO przejawu zgorszenia w odpowiedziach nie zauwazylem. A ze mamy radoche to inna kwestia.

:Smile_trollface:

Poza tym dalej trzymamy się tematu: "a laska?", więc wszystko OK

• Cool 1
  • Funny 2

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
8 minutes ago, kapitan_skarpeta said:

Poza tym dalej trzymamy się tematu: "a laska?", więc wszystko OK

Dokladnie.

Dobra chlopaki posmialismy sie ale co sadzicie o alasce?

Wszyscy recenzenci pieja z zachwytu, ze fajne, ze zbalansowane, ze radochy po pachy...

Ja swoja kupie dopiero za 6 godzin jak z pracy wyjde...

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
16 minutes ago, CasualSlav said:

Palą się te laski, jakoś.

Wiesz, przy obecnej he mecie to na dobra sprawe pali sie wszystko. A laska to taki lekki pancernik w zalozeniach. 

Jedynym co ma na ogien znaczenie jest poziom okretu i jego wymiary. Problem wiec nie dotyczy laski jako takiej.

A poniewaz wg skopalo dokumentnie ifhe i zestaw harugumo/kitakaze, ktore potem naprawiali na gwalt nie dajac im buffa do overpena to inny problem.

Wszyscy na dobra sprawe maja powyzej 32mm he pena, no to meta wyglada jak wyglada.

Co do alaski to dwie sprawy:

Czy dziala robia robote,

Czy fajnie sie nia gra pod wzgledem manewrowosci.

W tej grze pancerz to "ciekawostka". Ktoryz ze streamerow polecal na lasce podwojny modul na rudder shift. Ktos juz testowal takie cuda?

[DK-PL]
Players
1,902 posts
22,922 battles
1 hour ago, CasualSlav said:

Palą się te laski, jakoś.

2 hours ago, Oderisson said:

Wszyscy recenzenci pieja z zachwytu, ze fajne, ze zbalansowane, ze radochy po pachy...

Ja swoja kupie dopiero za 6 godzin jak z pracy wyjde...

Jaki tam zbalansowany, dla mnie OPship, oby nie znerfili, bo w końcu mamy okręt historyczny który wymiata :Smile_veryhappy:

Siła ognia:

Celność minimalnie gorsza od Stalingrada (pomijając sigmę), znacznie lepsza niż Kronsztada. Niby kijowa balistyka, ale zapewne z powodu masy pocisków air drag znacznie korzystniejszy niż na 203kach. Zresztą kto zjadł zęby na Desie/Salemie będzie się czuł jak w domu. Penetracja na AP gorsza niż Kronsztad/Stalin, za to rzadziej wchodzą overpeny + poprawione kąty rykoszetowania = pogrom krążków. Za to vs BB, w porównaniu do Kron/Stalin, cytadeli z dystansu nie wbijemy, trza celować wyżej i tam gdzie na Kron/Stalin będą overpeny, na Alasce są soczyste penetracje za gruby dmg. Z bliska za to znacznie lepiej, bo poprawione kąty rykoszetowania robią robotę nawet w skątowane BB.

Lepiej podpala z HE od Kronka i choć rof jest niższy to lepsza celność + wyższy % podpalania = więcej pożarów na bitwę.

Przeżywalność:

Alaska nie ma cytadeli :Smile_trollface: Tzn jest, pod wieżami, oraz mocno schowana pod linią wody, podobnie jak na niemieckich krążkach. W zwarciu niemal niemożliwa do trafienia. Znany youtuber podczas testów polecał w tych wypadkach strzelać po wieżach by je zniszczyć gdyż są słabiej opancerzone.

Na koniec oczywiście największy minus, pali się srogo, zwłaszcza po nerfie czasu trwania pożarów na klasie wielkich krążowników. Dodatkowo o 10tys mniejsza pula HP od Kronka powoduje że mniej odzyskuje ich z naprawki.

Mobilność:

Podobna do Kronsztada (Alaska promień 850m vs Kron 840m za to krótsze przestawianie steru), całe szczęście nie jest to Stalingrad który ma ponad kilometr promienia skrętu :Smile_sceptic: Myślę że moduł na drugi ster będzie przerostem formy nad treścią, trzeba pamiętać że moduł kamo dodaje jeszcze +5% rozrzutu co istotne gdy przeciwnik będzie chciał nam strzelić z AP precyzyjnie pod wieże. Kamo wciąż uważam więc za najbardziej uniwersalne, zawsze to szybciej znikniemy po focusie od HE spamerów walących do nas zza wysepek :Smile_hiding:

• Cool 1

[HEROZ]
Players
763 posts
6,582 battles
8 minutes ago, mickecobra said:

Jaki tam zbalansowany, dla mnie OPship, oby nie znerfili, bo w końcu mamy okręt historyczny który wymiata :Smile_veryhappy:

Siła ognia:

Celność minimalnie gorsza od Stalingrada (pomijając sigmę), znacznie lepsza niż Kronsztada. Niby kijowa balistyka, ale zapewne z powodu masy pocisków air drag znacznie korzystniejszy niż na 203kach. Zresztą kto zjadł zęby na Desie/Salemie będzie się czuł jak w domu. Penetracja na AP gorsza niż Kronsztad/Stalin, za to rzadziej wchodzą overpeny + poprawione kąty rykoszetowania = pogrom krążków. Za to vs BB, w porównaniu do Kron/Stalin, cytadeli z dystansu nie wbijemy, trza celować wyżej i tam gdzie na Kron/Stalin będą overpeny, na Alasce są soczyste penetracje za gruby dmg. Z bliska za to znacznie lepiej, bo poprawione kąty rykoszetowania robią robotę nawet w skątowane BB.

Lepiej podpala z HE od Kronka i choć rof jest niższy to lepsza celność + wyższy % podpalania = więcej pożarów na bitwę.

Przeżywalność:

Alaska nie ma cytadeli :Smile_trollface: Tzn jest, pod wieżami, oraz mocno schowana pod linią wody, podobnie jak na niemieckich krążkach. W zwarciu niemal niemożliwa do trafienia. Znany youtuber podczas testów polecał w tych wypadkach strzelać po wieżach by je zniszczyć gdyż są słabiej opancerzone.

Na koniec oczywiście największy minus, pali się srogo, zwłaszcza po nerfie czasu trwania pożarów na klasie wielkich krążowników. Dodatkowo o 10tys mniejsza pula HP od Kronka powoduje że mniej odzyskuje ich z naprawki.

Ja wyznaje religie littlewhitemouse z WOWS NA i pojawila sie recka. Pisze ze jest niezle i okret nie jest op. 

Chyba finalna ocena jest gutbote. Pisze w sumie to co ty, ale zwraca uwage na przezywalnosc i dziala ktore sa amerykanskie i niespecjalnie przydatne do kampienia. Trzeba podejsc blisko a to czasami boli. Finalnie przekonam sie za 4 godziny XD.

• Cool 1

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
284 posts
3,925 battles

Trafiła mi się bitwa - po 4 Alaski na stronę, dwie rzuciły się na mojego Massachuset, efekt - jedna na dno druga uciekła, w bitwie podwójny dreadnot - drugi na moim bliźniaku.

Nie takie Alaski mocne jak je malują.

shot-19.02.28_13.20.55-0565.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.