Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
M1miPL

Kto chciałby powrotu starych CV

30 comments in this topic

Recommended Posts

[HOB]
[HOB]
Beta Tester
259 posts
12,386 battles

Nie umiem zrobić ankiety.... może ktoś by zrobił z pytaniem czy chcesz powrotu starych CV....

• Cool 6
  • Boring 1
  • Bad 2

Players
771 posts
6,992 battles

Starymi nie umiałem grać, nowych nie sprawdziłem bo nie chcę sobie wyrobić opinii skoro nadal są balansowane co tydzień. Więc na razie nie.

EDIT: Zagrałem dwa mecze na randomie i coopa. Z tej mąki chleba nie będzie. Lotniska "wylatują", dziękujemy za uwagę.

• Cool 2

[HOB]
[HOB]
Beta Tester
259 posts
12,386 battles

One będą tak zbalansowane ze nie będą robić ani spotu ani obrażeń. Będziesz sobie porostu latał i oglądał innych graczy z góry za chmury.

• Cool 1

Players
649 posts
22,591 battles

Ja nie chcę powrotu starych CV. Dlaczego?

Jeśli to ma tak wyglądać, jak jest od kilku dni, że w ponad 20 bitwach trafiłem raptem ze trzy razy na lotnisko, to mi to pasuje!

• Cool 1
  • Funny 1
  • Bad 1

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Kiedyś nowe pewnie zbalansują, żeby to miało ręce i nogi. Początek był dobry, ale zaczęli uderzać młotkiem na oślep i zaczęła się robić sieczka (prawie ubite samoloty rakietowe i AA krążków dłuższe niż ich spot). Stare dla wielu, w tym i dla mnie nie przedstawiały nic ciekawego pod względem gameplayu i wymagały rozegrania dziesiątek bitew, żeby opanować ten cały mikromanagment. I najprawdopodobniej nigdy bym nie opanował tego w stopniu pozwalającym ustać na placu boju przeciwko wyjadaczom tej klasy. Nowymi trochę pograłem najpierw na coopie i w randomie, i pomimo minimalnego stażu, nie raz mam 1 miejsce w tabeli. Są dla mnie dużo łatwiejsze w opanowaniu. W końcu nawet będę mógł pograć Saipanem, którego kiedyś kupiłem i sobie rdzewiał, nie robiąc lipy.

Nie znosiłem tez tego, że wypływając do bitwy zwykłym okrętem, bywało, że szedłem za pierwszym-drugim nalotem do portu i nic nie mogłem na to poradzić. Nadlatywało stado samolocików na np. Iowę zrobioną pod AA i mogłeś się pożegnać nawet z 2/3 HP, a przy okazji zbijając 5 z nich. Przed dobrym graczem nie ratowały żadne manewry. Brał co chciał, zdejmując po kolei okręciki z mapy, a poczucie bezsilności było pogłębiane, kiedy w twoim zespole CV nie grał nic.

Denerwowały tez niezbalansowane Kagi i Grafy, które często robiły po prostu miazgę z zespołu. Rozumiem sentyment, ale jestem przeciwko. Być może dlatego, że jak na razie nikt mnie tak surowo nie ukarał nowymi, jak starymi i już nie bluzgam na czacie jak kiedyś z bezsilności. Tamtych się często bałem, te jakoś na razie nie wydają się takie straszne. Rozegrałem tez obecnie trochę gier DD-kami IX/X i nie zauważyłem, żebym robił mniej obrażeń niż przedtem. To samo krążkami. Ba - nimi z perma spotem wrogich okrętów, było nawet łatwiej. Być może zmienię zdanie, jak pogram więcej. Wiem, że inni mają przeciwne zdanie i to rozumiem. Też bym pewnie takie miał, gdybym na starych CV był mistrzem i zabrano mi moje zabawki do tępienia jelonków.

Jak na razie przestaję grać nowymi CV, bo ich ciągłe nerfy bez ładu i składu oraz durny +-2 MM, gdzie wkrótce zostajesz z pustym hangarem i 30/40K na liczniku, zabrały jakąkolwiek przyjemność z gry tą klasą.

• Cool 4

Players
10 posts
102 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Nowymi trochę pograłem najpierw na coopie i w randomie, nie raz jestem na 1 miejscu w tabeli.

A pokazałbyś screeny (aktualne, 0.8.0.3), na których widać pierwsze miejsca zajmowane CV 4T, 6T, 8T na randomie lub coopie?

Wydaje mi się, że obecnie zająć 1 miejsce CVką niższego tieru graniczy z nieprawdopodobieństwem, ale może się grubo mylę.

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Jedyne co mogę pokazać to zestawienie przed patchem 0.3 i po. DMG mi się nie zmniejszył (nauczyłem się czegoś), ale spadła mi ilość zatopień i widzę zdecydowanie mniejszy wpływ na bitwę. Często tez czuję bezsilność przy wpływie na przebieg bitwy. W 0.8.0.3 skończenie na pierwszym miejscu jest bardzo trudne, bo ciężko jest w ogóle trafiać nie wyspotowane przez kogoś innego - DD-ki i zapobiec np. kapowaniu. Gdyby to były gry w starym patczu, to WR było by pewnie 60%. Z drugiej strony mogłem mieć więcej gier na VIII niż poprzednio i stąd takie, a nie inne wyniki. Też trochę czasu zajmuje dostosowanie się do nowej mety.

przed 0.8.0.3

image.thumb.png.cee86fdc6db55bee86d7a2cbf9ababdd.png

po 0.8.0.3

image.thumb.png.d25552eb2b36846cf7dd4277bea4c0c1.png

A tu screen z bitwy z VI/VIII przed chwilą. Jest trudniej niż przedtem i żeby coś sensownego zrobić, trzeba już niestety grac na trzeźwo, ale z ograniem się i z nowymi taktykami, idzie coraz łatwiej :-)

shot-19_02.25_02_50.53-06171.jpg.25b1c0cf7cb8a02282844444ae165b78.jpg

• Cool 3

[ARES-]
Players
204 posts
14,919 battles

Ja nie chciałbym powrotu do dawnego stylu grania lotniskowcami. Aktualny też mi nie odpowiada. Wybrałbym 3 opcję ;). Czyli wycofanie lotniskowców z gry. Mogłyby zostać tylko w operacjach po stronie botów aby pelotki na okrętach do czegoś się przydawały i tyle w tym temacie.

• Cool 3
  • Bad 5

Players
43 posts
2,913 battles

Ja wolałbym, żeby powróciły. Obecne lotniska są za słabe, jeżeli chodzi o wpływ na przebieg bitwy. Ogarnięci gracze bez problemu ominą torpedy i bomby. Plus niestety śmiercionośne AA, które robią z lotnisk niższych poziomów miazgę. Co z tego, że niekiedy zrobimy dużo obrażeń jak często będą to puste, które nie wpłyną na przebieg bitwy. Rozumiem, że nie wszystkim podoba się koncepcja lotnisk jak tak samo jest z artami w wot. A wycofanie lotnisk nie nastąpi nigdy (Po prostu są częścią mechaniki gry i może doprowadzić do skrajności).

• Bad 3

Players
1 post
3,440 battles

Witam, nowe lotniskowce to …..

W realu, lotniskowce i lotnictwo topiło co chciało, popatrz na wojnę na Pacyfiku, lotniskowce zdetronizowały pancerniki, reszta okrętów został tylko dodatkiem do lotniskowców

W starej wersji było tak jak w realu, lotniskowce dawały radę, miały realny wpływ na rozgrywkę, dawały przyjemność z gry.

W nowej wersji wg przyjaciół z Białorusi co to mają  wielowiekowe tradycje morskie …., lotniskowce są tylko dodatkiem, gram na 6 poziomie trafiam tylko na 8 poziom, AA rozwala mi połowę składu eskadry już w fazie dolotu, reszta poda podczas pierwszego i ostatniego ataku....EFEKT tracę wszystkie samoloty na kilka ataków w których zadaję tak śmieszne uszkodzenie iż w efekcie jestem na finansowym minusie.

Proszę o zbalansowanie MM, AA oraz zwolnienie z pracy tego kto wpadł na pomysł z tymi zmianami.

• Cool 2
  • Boring 1
  • Bad 1

[E--C]
[E--C]
Players
262 posts
22,396 battles

Ja mam wrażenie, że cały ten odbywający się rework to jeden wielki darmowy poligon, służący popularyzacji kanapowej  gry zręcznościowej pod nazwą World of Warships: Legends.

• Cool 1

[AKI]
Players
4,181 posts
7,672 battles

Ale trzeba przyznać, że główny cel reworku został spełniony - CV jest teraz mniej niż było.

• Cool 1

[IMPR0]
Beta Tester
175 posts
4,998 battles

Polemizowałbym. Dziś, grając w zasadzie tylko na 8, mam CV w każdej bitwie, czasami nawet po dwa.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
229 posts
6,252 battles

a ja nie mam ;)

ostation próbowałem zrobić misję na 20 zestrzeleń (o ile dobrze pamiętam ilość) i przez cały dzień grania (z 10 bitewek) widziałem CVka 2 razy ...

Players
1,693 posts
7,993 battles
2 hours ago, Quosek said:

a ja nie mam ;)

ostation próbowałem zrobić misję na 20 zestrzeleń (o ile dobrze pamiętam ilość) i przez cały dzień grania (z 10 bitewek) widziałem CVka 2 razy ...

Prosisz kolegę w klanie o zagranie CVałką w dywizjonie i masz je w każdej bitwie.

[JHF]
Players
196 posts
5,062 battles

bierzesz BB i masz +200% do zwrócenia na siebie uwagi przez cv :cap_cool::cap_rambo:

shot-19.03.10_12.18.49-0568.jpg

• Funny 1

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Gdy Aoba bez żadnych perków i przekładań stref, kosi 20 samolotów VI tieru, pozostaje tylko stwierdzić, że rework jest git gut ;-).

• Funny 2

Players
195 posts
6,751 battles

Jeżeli są po 2 lotniskowce na stronę z ogarniętymi graczami tier VIII - X to potrafią wygrać bitwę. A DD żyją 2-3 min. Na IV-VI CV nie robią wielkiej szkody.W tej chwili najbardziej poszkodowana klasa to są DD. 

[F-C-P]
Players
4 posts
5,833 battles

Jak dla mnie to jest za dużo lotnisk - jednak było poprzednio lepie...j bo ich w grze było mniej ...

Mam dosyć tych gier z lotniami które w 90% moich bitew występują. Nie mam okrętów na X t , i leweluję VIII t - jestem zniesmaczony ich ilością, psują grę również na niższych poziomach. W 2 minucie można oberwać cytadele na "dzień dobry" od Yamato, tudzież innego okrętu z dalekim zasięgiem ( gram najwięcej krążkami i je leweluję ) bo dobrzy gracze biją w słabsze okręty na niższym poziomie i nie ważne czy jestem dobrze ustawiony... Nie jestem dobrym graczem, ale widzę różnicę po tych zmianach, do tej pory nie narzekałem, ale gra nie daje radości obecnie - jak nie masz srebra za dużo, kapitanowie na 11 poziomie, nie masz wymaksowanych okrętów, jest b. ciężko z nielicznymi wyjątkami gdzie po prostu jest spokojniej, bez ciągłego "spota" itd.

A może już jestem za stary i pora odpuścić sobie gry ze stajni WG ... 

W każdym razie teraz mogę już stanowczo powiedzieć ( jak dla mnie) - te zmiany w lotni zgasiły "fun" z gry i to nie tylko moja opinia. Stare czasy były o wiele lepsze - i jak kolega wyżej słusznie zauważył, boję się lewelować DD obecnie bo się nie da ( tzn jest b.ciężko) - chyba że ktoś ma wymaksowanego kapitana + ma spore umiejętności omijania rakiet, ostrzału itd ( duży szacunek mam dla takich graczy i często pochwały robię).

Przepraszam za "wylew", dzielę się opinią a jestem tylko małym "leszczem" w tej grze, więc możliwe że brak mi jeszcze skila i wiedzy, po prostu grałem dla zabawy po ciężkim dniu pracy...

Serdecznie pozdrawiam prawdziwych marynarzy ( sam służyłem na okrętach zabezpieczenia specjalnego na Oksywiu od 1991 r) ! Ahoj !

• Cool 13

[N--S]
[N--S]
Players
123 posts
16,831 battles
10 hours ago, SilentOtto43 said:

W każdym razie teraz mogę już stanowczo powiedzieć ( jak dla mnie) - te zmiany w lotni zgasiły "fun" z gry i to nie tylko moja opinia. Stare czasy były o wiele lepsze

Nic dodać , nic ująć - trafione w sedno :cap_like:

• Cool 7

[KOTST]
Players
279 posts
12,612 battles
11 godzin temu, SilentOtto43 napisał:

W każdym razie teraz mogę już stanowczo powiedzieć ( jak dla mnie) - te zmiany w lotni zgasiły "fun" z gry i to nie tylko moja opinia. Stare czasy były o wiele lepsze

Dokładnie tak. Niestety fun z gry spadł mocno.

• Cool 1

[IIDOB]
Players
69 posts
5,426 battles
13 godziny temu, SilentOtto43 napisał:

W każdym razie teraz mogę już stanowczo powiedzieć ( jak dla mnie) - te zmiany w lotni zgasiły "fun" z gry i to nie tylko moja opinia.

Przyłączam się do zdania kolegów.

Zabawa jest co raz mniejsza, aż nie chce się grać widząc dwa lotniskowce na drużynę w grze. 

• Cool 3
  • Bad 2

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,106 battles
On 4/11/2019 at 10:43 AM, KoshUlkesh said:

Przyłączam się do zdania kolegów.

Zabawa jest co raz mniejsza, aż nie chce się grać widząc dwa lotniskowce na drużynę w grze. 

Chciałbyś 2 CV w trybie RTS? Wiesz co to by było? 

Dla przypomnienia

• Cool 3

[HOB]
[HOB]
Beta Tester
259 posts
12,386 battles

Tęsknie za Kaga RTS tyle pięknych chwil...

• Cool 1

Players
3,296 posts
5,097 battles
5 hours ago, MacArthur92 said:

Chciałbyś 2 CV w trybie RTS? Wiesz co to by było? 

Dla przypomnienia

To i tak nic. Swego czasu oglądałem streamy Pape, dla rozrywki. Miałem rozrywkę dopóty, dopóki nie trafiłem na niego w bitwie...