Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Letadlové lodě – Co bude dál? - Diskuzní vlákno

37 comments in this topic

Recommended Posts

WG Team, Master Pirate, Sailing Hamster
725 posts

Vývojářský tým si vzal k srdci vaši zpětnou vazbu. Více o plánovaných změnách v hratelnosti a mechanikách letadlových lodí najdete uvnitř článku.

Přečíst si článek

[AXS]
Beta Tester
102 posts
2,517 battles

Nyní se s vámi podělíme o plánech do blízké budoucnosti, konkrétně do verze 0.8.4.

tak asi o tyzden pride 0.8.1, neni to 0.8.4 este nejak daleko?

[SU_PI]
[SU_PI]
Players
2 posts
1,840 battles

...muj nazor je takovy, ze z unikatni tridy a unikatniho stylu hrani jste udelali neco, co je opet blize arkadnimu stylu (coz wows samozrejme puvodem je) a zvrhava se to v sed a nudu.

Pred tim bylo treba mit prehled o cele mape, vyhodnocovat situaci, dalo se pomahat/utocit/branit/neco vymyslet na vice "frontach".

Ted se to vsechno ztratilo, pripadne smrsklo na arkadu... chybi tomu naboj a tak nejak urcita zvlastnost a atmosfera, kterou puvodni CV-ka nabizela. Uz je nehraju tak jako pred tim (ne, ze bych je hral furt); par krat ty nove jeste za/hraju, ale rozhodne to neni nic co bych si daval jako jinou dimenzi zabavy ve wows jako puvodne.

Skoda, smutne...

• Cool 3

Players
15 posts
4,632 battles

No ja osobne ocakavam patch 0.8.22 tak do Week 30/2019. Toto co WG spravilo sa totizto zlepsit ani vybalancovat neda! Nema to nic spolocne s CV realitou. Nie je to zabavne a hra stratila jednu triedu lodi. CV na T4 koncia hlboko v poly porazenych, sluzia ako terc vtipom a spotovaci material. vsetok strategicky prvok sa stratil. neplni to ani to co plni arte v tankoch. je zaujimave o kolko sla ucast v tankoch hore po tomto CV paskvyle. CV som mal rad. mal som kagu, Saipan, Ranger Hiryu.. secko som predal, je to pre mna nepochopitelne, uplne mimo realitu a akykolvekl herny balance... toi sem radej mohli dat torpedovky...je to taky moderny nasilny slnieckarsky dobroserovy paskvil...ala dennik N

• Cool 3
  • Bad 1

[O-S-W]
Players
178 posts
9,972 battles

Neuvažuje se o možnosti přerušení útoku letadel vyvolaném stisknutím levého tlačítka myši? Už Xkrát se mi stalo, že v momentě stisknutí tlačítka útoku jsem si uvědomil, že jsem si za a) naletěl špatně a nebo za b) loď na kterou útočím v tu chvíli nějaký můj kolega v týmu dorazil a já absolvuju celou animaci útoku na mrtvolku což je v případě střemhlavých bombardérů docela trapárna. Pokud bych měl možnost řekněme pravým tlačítkem tento předchozí povel zrušit a letouny by pokračovaly v rychlejším průletu, byl by to určitě logický posun...

• Cool 5

[BAF]
Players
143 posts
9,444 battles

Prosim, radsi tuhle linii zabalte uplne.. v tehle podobe je absolutne zbytecna. Budete investovat hory casu do jejich balancu.. a proc? ... Radsi se zamerte na to, jak zase hrace naucit, ze s DD se jezdi do capu a spotuje. Ze s BB se nesedi na 25km+ a nestrili se pouze HEcka. Ze se celkove nesedi pred capem a neceka se az dojede enemy a prevalcuje nas ze vsech stran. Hra se stala tak neskutecne utahana az nudna (na tom maji obrovsky podil i ty zazracne cyklony a bourkove fronty), ze jestli se toto nekdy podari vratit do starych koleji, tak si pujdu dat poradnyho panaka abych na tohle obdobi temna zapomnel. Treba si pak zase koupim i to premium.. ale ted to rozhodne nema smysl, kdyz je clovek po 3 hrach znechucen na dalsi 2-3 dny.. 

Beta Tester
6 posts
5,048 battles

Tak po včerejším dni letadlovou lod do boje už nevezmu,je to o ničem,nedá se hrát.

• Cool 2

Players
27 posts
5,333 battles

Tie CV je potrebne urobit inac, kedze zakladny problem je spoting na co nasledne trpia najviac DD, proste staci spomalit rychlost lietadiel, aby nebol perma spoting, mozno trocha zvysit hp lietadlam teda ked budu pomalsie a pridat im trocha viac dmg na raketach, bombach, torpedach, tymto by si cv plnili hlavne ulohu nie perma spotu ale na to na co maju byt ..... ak cv zautoci na nejaky ciel poskodi a kym sa vrati dalsia letka na utok tak ma predosly ciel moznost opravy, zmeny uniku, zmeny smeru.....takto pri tejto super rychlosti lietadiel ostava cv len sikanovat ciele a perma spotovat kedze sposobovat dmg sa neoplati. Znizit rychlost lietadiel, pridat im hp aj dmg je klucova aby cv sa hrali inac teda nie na spoting. Cv absolutne nehrajem okrem par hier coop a fakt ten spoting robi vela 

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
129 posts
14,169 battles
Před 3 hodinami us1rev řekl/a:

Prosim, radsi tuhle linii zabalte uplne.. v tehle podobe je absolutne zbytecna. Budete investovat hory casu do jejich balancu.. a proc? ... Radsi se zamerte na to, jak zase hrace naucit, ze s DD se jezdi do capu a spotuje. Ze s BB se nesedi na 25km+ a nestrili se pouze HEcka. Ze se celkove nesedi pred capem a neceka se az dojede enemy a prevalcuje nas ze vsech stran. Hra se stala tak neskutecne utahana az nudna (na tom maji obrovsky podil i ty zazracne cyklony a bourkove fronty), ze jestli se toto nekdy podari vratit do starych koleji, tak si pujdu dat poradnyho panaka abych na tohle obdobi temna zapomnel. Treba si pak zase koupim i to premium.. ale ted to rozhodne nema smysl, kdyz je clovek po 3 hrach znechucen na dalsi 2-3 dny.. 

Bohužel hráče a jejich styl hry WG moc ovlivnit nemůže/nechce. Jednou fásne člověk tým, kde většina hráčů opravdu kempí za šutrem jak píšeš, po druhé má tým, kde spolupráce funguje ukázkově (jednu takovou hru jsem si užil včera s Jean Bartem). No a pak máš plno her, kde to částečně ne/funguje... Kempící hru řeším tak, že jedu do capu, ať sedím v čemkoliv (kde samozřejmě pojdu na focus, ale nemíním ztrácet čas s oháŇkami).

Players
1 post
25 battles

Dobrý den rád bych řekl že tenhle mod je super akorát my to vůbec nejde mnohem víc mě bavila ta strategická mapa tohle je složitější na boj kdy s letadlem musím naletět a ještě s tím mířit. 

Děkuji za přečtení 

[VW]
Players
26 posts
1,981 battles

EDIT

Edited by ZeroFortyOne
Upraveno pro urážení ostatních hráčů.

Players
17 posts
6,278 battles

si bomber Baci _ SVK, ale v súčasnom stave ako sa hrá nemá ani zmysel niečo riešiť. A vyhýbať sa torpédam teraz ?Akým leteckým, či od torpédoborcov. Človek vidí jednu loď, zaháji paľbu a už je lokalizoaný, loď " zázračne " zmizne, objavia sa zázračne iné, zistíš, že máš proti sebe minimálne polovicu týmu, záblesky vidíš, ale loď žiadnu. Technické parametre a tabuľky sú na dve veci ... Bojové lode, strieľajúce HE muníciu, v poslednej dobe hra proti duchom, lietadlovky už ani nehrávam, iba čo je človek na smiech.

A už som kvôli tomu mal aj kritiku, ale čím ďalej mám silný dojem, že červená farba je silne motivujúca pre WG. V poslednej dobe akým štýlom vyhráva červený tým proti zeleným a akým štýlom vyhráva je už očividné a viditeľné.

Jasné, nenamietam, nie som dobrý hráč, nehádam sa, ale aby celý tým hral pod psa ? To hovorte niekomu inému. Najlepšie funguje systém bonzovania. Pravda sa ťažko počúva a ruskí patrioti v hre to ťažko znášajú.

Môžu mi dať i doživotný zákaz na forku i tak si myslím svoje,viac hráčov má ten pocit, už je to i v hrách evidentné, hra je od reálnosti II. svetovej vojny už na kilometre vzdialená. WG si už vylepšuje polievočku ako sa dá.

Len aby to nebolo na škodu hry a nebolo tu postupne viac mora, ako lodí, ktoré budú bojovať. Iné hry už pomaly končia, respektíve sú na úpadku ...

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
129 posts
14,169 battles
Před 24 minutami hideghetivladimir řekl/a:

si bomber Baci _ SVK, ale v súčasnom stave ako sa hrá nemá ani zmysel niečo riešiť. A vyhýbať sa torpédam teraz ?Akým leteckým, či od torpédoborcov. Človek vidí jednu loď, zaháji paľbu a už je lokalizoaný, loď " zázračne " zmizne, objavia sa zázračne iné, zistíš, že máš proti sebe minimálne polovicu týmu, záblesky vidíš, ale loď žiadnu. Technické parametre a tabuľky sú na dve veci ... Bojové lode, strieľajúce HE muníciu, v poslednej dobe hra proti duchom, lietadlovky už ani nehrávam, iba čo je človek na smiech.

Doporučuji nastudovat základní herní mechaniky. Pak pochopíš, jak funguje spot atd.

Citace

A už som kvôli tomu mal aj kritiku, ale čím ďalej mám silný dojem, že červená farba je silne motivujúca pre WG. V poslednej dobe akým štýlom vyhráva červený tým proti zeleným a akým štýlom vyhráva je už očividné a viditeľné.

Jasné, nenamietam, nie som dobrý hráč, nehádam sa, ale aby celý tým hral pod psa ? To hovorte niekomu inému. Najlepšie funguje systém bonzovania. Pravda sa ťažko počúva a ruskí patrioti v hre to ťažko znášajú.

Môžu mi dať i doživotný zákaz na forku i tak si myslím svoje,viac hráčov má ten pocit, už je to i v hrách evidentné, hra je od reálnosti II. svetovej vojny už na kilometre vzdialená. WG si už vylepšuje polievočku ako sa dá.

Len aby to nebolo na škodu hry a nebolo tu postupne viac mora, ako lodí, ktoré budú bojovať. Iné hry už pomaly končia, respektíve sú na úpadku ...

Jen bych si dovolil upozornit, že soupeř vidí svůj tým jako zelený a Tvůj tedy jako červený, takže ta teorie s barvou nějak kulhá. A na Tvůj dotaz, zda celý tým může hrát pod psa - ano může. Pokud se sejde dostatečně velký počet lumenů, tak to pár průměrných (v ojedinělých případech nadprůměrných) hráčů horko těžko zachrání, jedině že by v enemy týmu bylo lumenů ještě více.

• Cool 2

[VW]
Players
26 posts
1,981 battles

EDIT.. keby niekomu dosli lietadla nema sa ako branit lietadlove lode nemaju dela a ked vyrovnaju stav silu tak sa to nikomu nepaci.. preberate tu spotovanie a ked vas spotuje torpedoborec ktori je odvas 7 KM a neviditeho to je poriadku ze ? je stale pri vas a neodhali sa dokial po vas nevytreli :D cize toto je cele k smiechu ..premna zamna budte mudry na moju osobu mne to nevadi ale aspon sa pobavim co pekneho napisete ..ked zas urobia nejaku upravu a vy sa budete stazovat ..dakujem :) 

Edited by ZeroFortyOne
Upraveno pro porušení pravidel: diskuze o moderaci
  • Cool 2

Players
55 posts
8,168 battles

Vyskumal som, vyskusal som, lietadlovky sa mi nepacia. Aj pred reworkom som hral CV len minimalne, ale po novom sa mi absolutne nepacia. Jingles vo svojm videu spominla, ze reowrk bol nutny, lebo schopnym hracom CV daval do ruk velku moznost ovplyvnit zapas a prakticky ho vyhrat. Ale podla mna o tom to je, o tom by lietadlovky mali byt, ze schopny hrac s lietadlovkou, by mal ziskat pre svoj tym vyhodu. Pride mi to ze WG proste ustupila kaucaniu bezpoctu menej schopnych hracov, ktori neboli schopni efektivne vyuzivat lietadlovky. Teraz z toho urobili, taky jednoduchy flight similator. No ale ked chcem bombardovat, ale torpedovat lodicky lietadlami, tak si radsej zahram IL-2 Sturmovik.

11 hours ago, Baci_SVK said:

keby niekomu dosli lietadla nema sa ako branit lietadlove lode nemaju dela a ked vyrovnaju stav silu tak sa to nikomu nepac

ved na to mas v tyme bitevky, krizniky a torpedoborce aby chranili  lietadlovku. A ked  uz nepriatelske lode utocia na lietadlovku, tak sa stali vacsinou dve veci. Vacsina tymu uz bola potopena a tvoj tym prehral, alebo si si nedal pozor kam sa plavis a vbehol si superovi rovno do rany.

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
129 posts
14,169 battles
Před 2 hodinami Ajax102 řekl/a:

Vyskumal som, vyskusal som, lietadlovky sa mi nepacia. Aj pred reworkom som hral CV len minimalne, ale po novom sa mi absolutne nepacia. Jingles vo svojm videu spominla, ze reowrk bol nutny, lebo schopnym hracom CV daval do ruk velku moznost ovplyvnit zapas a prakticky ho vyhrat. Ale podla mna o tom to je, o tom by lietadlovky mali byt, ze schopny hrac s lietadlovkou, by mal ziskat pre svoj tym vyhodu. Pride mi to ze WG proste ustupila kaucaniu bezpoctu menej schopnych hracov, ktori neboli schopni efektivne vyuzivat lietadlovky. Teraz z toho urobili, taky jednoduchy flight similator. No ale ked chcem bombardovat, ale torpedovat lodicky lietadlami, tak si radsej zahram IL-2 Sturmovik.

Ono šlo o to, že schopný hráč v cv dokázal rozbít enemy team, ve kterém mohlo být třeba 10 schopných hráčů a 2 brambory, z toho jeden v CV. To v současnou chvíli padá.

Hodnotit současné CV nebudu. Nehrál jsem CV před reworkem (po jedné hře s CV na test serveru jsem pochopil, že takovým způsobem hnojit hru týmu opravdu nechci), nemám v plánu je hrát ani teď.

Před 2 hodinami Ajax102 řekl/a:

ved na to mas v tyme bitevky, krizniky a torpedoborce aby chranili  lietadlovku. A ked  uz nepriatelske lode utocia na lietadlovku, tak sa stali vacsinou dve veci. Vacsina tymu uz bola potopena a tvoj tym prehral, alebo si si nedal pozor kam sa plavis a vbehol si superovi rovno do rany.

Dříve, když bylo možné ovládat letky i CV, tak si hráči s CV hlídali svou pozici a přizpůsobovali se týmu (i když, pravda, mnoho hráčů s CV zbožŇovalo pozici A1/A10, J1/J10). Navíc si hlídali okolí stíhačema - používali u hry mozek. Dnes, kdy jsou CV určeny pro široké masy, si někteří nelámou hlavu s tím, že se k nim blíží půlka enemy týmu a vesele si útočí na druhé straně mapy.

Players
17 posts
6,278 battles
3 hours ago, Ajax102 said:

áno, alebo sa na Teba tým vysral s prepáčením a lietadlovky nechal napospas osudu. Je to choré celé, s krížnikom som chodil popri lietadlovkách a už som sa napočúval čo všetko som ...

Players
17 posts
6,278 battles

a lietadlovkysom predal, nakoľko nebudem zbytočne niekomu na smiech, keď lietadlá idú na dračku a úspech žiaden, takže nezáujem o túto tému.

Players
55 posts
8,168 battles
10 hours ago, hideghetivladimir said:

áno, alebo sa na Teba tým vysral s prepáčením a lietadlovky nechal napospas osudu. Je to choré celé, s krížnikom som chodil popri lietadlovkách a už som sa napočúval čo všetko som ...

to su proste random timy....nespocetne krat som videl, ze DD sa vrhlo dopredu a narazilo na polku nepriatelskeho timu. Samozrejme ho rozstrielali a DD ckar vynadal svojmu timu, ze ho nikto nepodporil. Len akosi zabudol na to, ze krizniky a bitevky su pomalsie.

• Cool 1

Players
55 posts
8,168 battles
On 2/22/2019 at 11:09 AM, beautifulbutterfly said:

Tie CV je potrebne urobit inac, kedze zakladny problem je spoting na co nasledne trpia najviac DD, proste staci spomalit rychlost lietadiel, aby nebol perma spoting, mozno trocha zvysit hp lietadlam teda ked budu pomalsie a pridat im trocha viac dmg na raketach, bombach, torpedach, tymto by si cv plnili hlavne ulohu nie perma spotu ale na to na co maju byt ..... ak cv zautoci na nejaky ciel poskodi a kym sa vrati dalsia letka na utok tak ma predosly ciel moznost opravy, zmeny uniku, zmeny smeru.....takto pri tejto super rychlosti lietadiel ostava cv len sikanovat ciele a perma spotovat kedze sposobovat dmg sa neoplati. Znizit rychlost lietadiel, pridat im hp aj dmg je klucova aby cv sa hrali inac teda nie na spoting. Cv absolutne nehrajem okrem par hier coop a fakt ten spoting robi vela

A zase sme pri tom ci chceme, aby bola hra aspon trocha realisticka, alebo len bezducha strielacka. Je absolutne nelogicke ze napriklad DD je zistene inou lodou na, napriklad 6,5 km, ale lietadlo to iste DD zbada len z 3 -3,5 km. Pri tom by to malo byt opacne. Lietadlo, kedze je vyssie ako  lod, by malo lode zistit z vacsej vzdialenosti. Rad by som vedel ako k tejto mechanike zistovania vyvojari prisli.

[IDDQD]
Beta Tester
2,718 posts
4,624 battles
38 minutes ago, Ajax102 said:

Rad by som vedel ako k tejto mechanike zistovania vyvojari prisli.

Todle funguje od začátku . Taky jsem se nad tím podivoval . Zaoblení Zeměkoule se projeví už na +/-12 ? kilometrů . Krásně to je vidět třeba na nejširším místě Lipenského rybníku v Černý ( za plného stavu okolo 16 km ) , kdy z plachetnice vidíš nejdřív špičku stožáru a pak se pomalu objevuje trup lodi . Když stojíš na břehu . takže za horizont nevidíš . Vylezeš o pár metrů výš a . A je to o něčem jiném .

Mají to otočené , ale dá se to pochopit . Letadlovka  vypustí éro a rozsvítila by celou mapu . Perma . Takže modul na dostřel by byla povinnost a oproti realu , se na +25 km trefuje celkem bez problemu . No , bez problemu . Když Ti dá búch RNG....

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.