Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Misiuz

Obrona przeciwlotnicza

25 comments in this topic

Recommended Posts

[FATUM]
Players
82 posts
8,231 battles

Moze mi ktos wytlumaczyc po co w tej grze jest obrona przeciwlotnicza skoro i tak nie dziala ? Gram sobie Clevelandem, wkolo mnie lata caly czas hakuryu a mi sie udaje zestrzelic 1 samolot przez bitwe i to z eskadry ktora odlatywala po ataku, do tego uzywalem sprzet obrony przeciwlotniczej. Przeciez to jest jawna kpina. 

• Funny 1

[QTANG]
Weekend Tester
287 posts
10,292 battles

Nowa mechanika, nowa meta, nowe zasady. Albo akceptujesz taki stan rzeczy (mimo, że rework trwa i nigdy się pewnie nie skończy bo tego się zbalansować IMO nie da) albo robisz to co zrobiła zdecydowana większość graczy z PR większym niż 1200... marginalizujesz tą produkcję do "pyknę sobie for fun przy piwku i popatrzę jak statki "SZCZelają" " albo dajesz sobie spokój i idziesz grać w coś innego. 

• Cool 5

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles
2 hours ago, Misiuz said:

Gram sobie Clevelandem, wkolo mnie lata caly czas hakuryu a mi sie udaje zestrzelic 1 samolot przez bitwe

No, to jest okręt dwa tiery wyższy... Pokaż nam wyniku, jak wkoło lata Ryujo.

38 minutes ago, eeLCee said:

Albo akceptujesz taki stan rzeczy (mimo, że rework trwa i nigdy się pewnie nie skończy bo tego się zbalansować IMO nie da)

Taki akurat urok gier sieciowych. Nawet jak coś jest doskonale zbalansowane, to i tak devsi muszą to zmienić, bo gdy meta się ustabilizuje, to zrobi się nudna, a stąd tylko krok do 

dajesz sobie spokój i idziesz grać w coś innego. 

Taki Starcraft 2 wychodził od 2010 do 2015 roku, a ostatni patch wyszedł chyba w listopadzie.

• Boring 1
  • Bad 3

[QTANG]
Weekend Tester
287 posts
10,292 battles

@Goomich Moderator dostaje jakąś dodatkową gratyfikację za szerzenie jedynej i słusznej prawdy? Porównujesz produkcje WG do Starcrafta (moim zdaniem bluźnisz i żadne pozapłacowe bonusy od CM'a tego nie uzasadniają). To teraz wyobraź sobie co by było gdyby w Starcrafcie wzięli Protosów, wywalili wszystkie jednostki i budynki, wrzucili na ich miejsce zupełnie nowe ze sterowaniem jak w Destiny 2 (inna ich produkcja, która nie do końca się przyjęła - vide WoWp). Gracze by krzyczeli, posili, apelowali a oni by i tak swoje zrobili w imię "bo tak". Jeśli nie widzisz analogii do tego co twój nowy mocodawca zrobił z WoWsem to wszyscy przynajmniej mamy odpowiedź dlaczego dziwnym sposobem znikają posty :) 

• Cool 8

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles

Elolel.

Bardzo dobre porównanie, tylko do tego co było przed 8.0. To wtedy lotniskowce/Protossi  mieli zupełnie inną grę niż reszta (cała gra to trzecioosobowa strzelanka, a CVałki grają w RTSa, dokładnie tak jak w twoim przykładzie.).  I tak, marudziliśmy wtedy ostro.

Tak, że, dzięki, że się ze mną zgadzasz, chociaż nawet nie masz o tym pojęcia.

• Funny 1
  • Bad 1

Players
506 posts
13,384 battles
1 minute ago, Goomich said:

I tak, marudziliśmy wtedy ostro.

Najlepszy dowód na to że nie należy marudzić bo zawsze może być gorzej.

• Cool 1
  • Funny 2

[QTANG]
Weekend Tester
287 posts
10,292 battles
2 minutes ago, Goomich said:

Elolel.

Bardzo dobre porównanie, tylko do tego co było przed 8.0. To wtedy lotniskowce/Protossi  mieli zupełnie inną grę niż reszta (cała gra to trzecioosobowa strzelanka, a CVałki grają w RTSa, dokładnie tak jak w twoim przykładzie.).  I tak, marudziliśmy wtedy ostro.

Tak, że, dzięki, że się ze mną zgadzasz, chociaż nawet nie masz o tym pojęcia.

Nie, nie zgadzam się z tobą bo jesteś w błędzie.

Zauważ, że  w momencie releasu tak wyglądała ta gra. Wszyscy się godzili na taki stan rzeczy bo go takiego zastali.  Za to  Wy po 3 latach nagle wywracacie wszystko do góry nogami udowadniając, mimo spadku liczby graczy, że tak jest lepiej:) 

Poza tym... nie chcę nikomu jechać po statach ale czerwony 300 zawsze będzie płakał jak go zrejpią... teraz będzie bardziej płakał bo mechanika raz, że jest bardziej zawiła to jeszcze skopana i niezbalansowana (tak wiem... będziesz pisał jak to WG pracuje nad reworkiem w pocie czoła... był już taki jeden na discordzie co próbował udowodnić wasze prawdy i się obraził na wszystkich).

• Cool 4

Weekend Tester
548 posts

Mnie to rozpiernicza inna rzecz - w 2 bitwach zestrzeliłem 48 samolotów do zadania, grając Worcesterem.

Przez 5 kolejnych bitew ani jednego lotniskowca.

• Cool 3

Weekend Tester
548 posts

To logiczne ale nie sądziłem, że to ustrojstwo zwane MM będzie tak bezczelne.

Zresztą, podobnie jest z kontenerami. Jakoś dziwnym trafem zawsze braknie te kilkadziesiąt pkt do otwarcia i trzeba grać jeszcze raz...

[TF16]
Players
1,300 posts
13,618 battles
5 hours ago, Goomich said:

No, to jest okręt dwa tiery wyższy... Pokaż nam wyniku, jak wkoło lata Ryujo.

To niby jak powyższe ma się do tego, że moje mino i worek maja po 5 zestrzelen, a Henryk 52?

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles
2 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

To niby jak powyższe ma się do tego, że moje mino i worek maja po 5 zestrzelen, a Henryk 52?

• Bad 1

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles

edit

4 godziny temu, eeLCee napisał:

Osłabią AA - CV będą bezkarnie rejpić, Zostawisz mocne AA - samoloty będą spadać lawinowo.

Bo przed reworkiem było inaczej?

11 godzin temu, eeLCee napisał:

Zauważ, że  w momencie releasu tak wyglądała ta gra. Wszyscy się godzili na taki stan rzeczy

O czym świadczy ich szalona popularność przed reworkiem...

• Bad 3

[TF16]
Players
1,300 posts
13,618 battles
12 minutes ago, Goomich said:

Że może ssiesz w AA. Albo twoi przeciwnicy nie ssą. Albo, że nie spotkałeś po drodze żadnego CV jak grałeś minotaurem i te 5 to spottery były.

Generalnie, że tworzenie ogólnych trendów z pojedyńczych przypadków, jest bardzo przydatne.

Lol. A czytasz co napisałeś zanim nacisnąłeś send? Tak, masz rację, w moich bitwach Mino nie było ani jednego CV. Stąd taki wynik. Podobnie nie było CV podczas bitwy  na Henryku. Stąd też taki wynik. Że niby tworzę ogólne trendy z pojedynczych przypadków? A niby co robi wstawiony przez ciebie screen z tej bitwy na Mino? No chyba, że to co pokazujesz to średnia zestrzeleń tego Mino. 

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles
2 hours ago, Lucius_Dentatus said:

A niby co robi wstawiony przez ciebie screen z tej bitwy na Mino?

Pokazuje, że możliwość dokładnie odwrotne niż twoja też są możliwe?

• Bad 1

[TF16]
Players
1,300 posts
13,618 battles
2 minutes ago, Goomich said:

Pokazuje, że możliwość dokładnie odwrotne niż twoja też są możliwe?

Dorabiasz filozofię do obrazka. Pokazuje tylko i wyłącznie, że AA to rzucanie kostką i m nic więcej.

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles

Albo, że raz trafiłeś na kolesia, który potrafi używać mapy i unikać Minotaurów, a koleś z obrazka nie?

• Bad 1

[TF16]
Players
1,300 posts
13,618 battles
29 minutes ago, Goomich said:

Albo, że raz trafiłeś na kolesia, który potrafi używać mapy i unikać Minotaurów, a koleś z obrazka nie?

Owszem, gdyby tak było typek by do mnie nie podleciał w ogóle i nie zestrzeliłbym nic. Ot, wniosek jest jeden. Obecne AA jest kompletnie nieprzewidywalne. 

• Cool 1

[J4XP2]
Players
85 posts
8,596 battles

Z tego co teraz widzę, to teraz trzeba trafnie używać klawisza "o" i ustawiać pelotkę w dobrą stronę. To samo z rozbiciem. Używać w dobrym momencie. No i oczywiście są okręty nie do ugryzienia dla CV (i nie mówię tu o tradycyjnych Minotaurach czy Woosterach) - choćby taka Republika zrobiona pod pomocniczą i AA.

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,855 battles
13 hours ago, Lucius_Dentatus said:

Owszem, gdyby tak było typek by do mnie nie podleciał w ogóle i nie zestrzeliłbym nic. Ot, wniosek jest jeden. Obecne AA jest kompletnie nieprzewidywalne

Widzisz,  z informacją typu 

18 hours ago, Lucius_Dentatus said:

moje mino i worek maja po 5 zestrzelen,

nie wiem, czy koleś natknął się na twoje mino i worka na początku i po wykryciu i stracie 5 samolotów w 3 sekundy zwiał, czy może wisiał nad tobą pełne 20 minut.

Za to widzę wątki jak z obrazka, widzę płacze ósemek i szóstek, które wrzuca na 10 i 8, i (ostatnio) widzę flejmy na angielskiej części forum, żeby wyrobić sobie opinię pt. to AA nie jest takie znowu słabe.

• Cool 1
  • Bad 2

Players
68 posts
2,022 battles
On 2/21/2019 at 8:56 AM, Misiuz said:

Gram sobie Clevelandem, wkolo mnie lata caly czas hakuryu a mi sie udaje zestrzelic 1 samolot przez bitwe i to z eskadry ktora odlatywala po ataku, do tego uzywalem sprzet obrony przeciwlotniczej. Przeciez to jest jawna kpina. 

Zagraj CV-ką to samoloty będą spadać jak szalone... no tyle że Twoje. Polecam jeśli chcesz ubijać samoloty jak napisałeś i jeśli chcesz się przekonać o skuteczności AA. Ono zawsze jest skuteczne, tyle że wtedy gdy gra przeciw Tobie.

1 hour ago, Misiuz said:

A Goomich kasuje post za postem, ktore w niego uderzaja. To powtorze jeszcze raz. Przestan sie madrzyc i obrazac innych skoro nie potrafisz nawet grac. 

Dlatego wolę drwala.

• Cool 2
  • Bad 1

[HOB]
Players
156 posts
16,082 battles
On 2/22/2019 at 11:45 AM, Goomich said:

Za to widzę wątki jak z obrazka, widzę płacze ósemek i szóstek, które wrzuca na 10 i 8, i (ostatnio) widzę flejmy na angielskiej części forum, żeby wyrobić sobie opinię pt. to AA nie jest takie znowu słabe.

W moim porcie płaczą kapitanowie siódemek ... ze śmiechu ?! 

Przykładowo bitwa po bitwie vs praktycznie tak samo latające lotnisko 6 tier nad łbem :

a)  Fiji -  moduł plot stan zero  , perki plot stan zero , rozbicie(?!) stan zero = w efekcie 10 zestrzeleń

b ) Atlanta -  moduł plot stan jeden  , perki plot BFT + AFT , rozbicie(?!) stan jeden(nieskończoność) = w efekcie 8 zestrzeleń

Gra Atlantą i Flintem vs lotnisko 8 tier  jest już zupełną kpiną . Te dwa (kiedyś przeciwlotnicze) krążowniki nie są w stanie obronić samych siebie - lotnia jeśli tylko chce  bierze sobie  na cel i bezczelnie  obija , przy okazji cały czas świecąc  aby czerwoni mieli w co łupać( Hurraa -  Flint ma dym , może się schować . Atlanta ... co za pech , ona niestety nie ma  dymu  ) . Tylko mi nie pisz że lotnisko z wyższego o jeden tieru , bo  nerw może puścić .

Wczoraj przez moją głupotę rozśmieszyła mnie inna patologia . Otóż pomyślałem , że warto sprawdzić jak Indianapolis radzi sobie vs lotnie . Miałem czystego 19 punktowego kapitana w porcie - zrobiłem pod absolutne full AA i wsadziłem na okręt . Po czym mnie tknęło ... No ja się patrze w porcie a maksymalny zasięg plot Indianapolis wynosi całe 4,8 km(!!) . W WG aby wszyscy zdrowi ?! Pytanie retoryczne .

Pozdrawiam

• Cool 3

[PL-KL]
Players
23 posts
8,027 battles

Jakiś czas temu po wprowadzenia patcha 8.0 pisałem do supportu że chce zwrot stali za niego, bo jako krążownik przeciwlotniczy przestał się zupełnie sprawdzać. Jak można było przypuszczać, support najpierw załatwił sprawe zwykłym :ctrl c+ ,ctrl v ,a jak nie dałem się tak po prostu zbyć mi odpisali że nie są w stanie pomóc..

• Funny 1

Players
31 posts
4,499 battles

O ile Atlanta może mieć przerąbane, jeśli jej nikt nie zadymi lub się nie schowa to Flint jeszcze ujdzie dzięki dymowi ale:

1. Jeśli jest deska w pobliżu (tak 4-5 km), która wypatrzy torpedy. Wtedy jest win-win bo on ma osłonę a Ty masz cele do ostrzelania.

2. Flint płynie w grupie jeszcze 2-3 okrętów wtedy takie AA zespołu zniechęca CVkę - z tego co jak grałem Flintem to po pierwszym ataku CV jakoś rejon gdzie jestem jest pusty od wrogich samolotów.

Jedynie CV się mną interesuje jak jestem na ogryzku, wtedy atakują mnie rakietami, torpedy jeszcze jestem w stanie wyminąć.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.