Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Land_Megalodon

różnice w nacjach

6 comments in this topic

Question

Players
20 posts
1,447 battles

Witam. Czy okręty danych nacji posiadają jakieś znaczące różnice ? Póki co zauważyłem ,że amerykanie posiadają specyficzną parabole pocisków.  Stąd moje pytanie do was doświadczonych graczy- czy pozostałe nacje / kraje posiadają również jakieś swoje "wyjątkowości" . dziękuje

5 answers to this question

Recommended Posts

• 2
[1DF]
Players
423 posts
18,241 battles

Bardzo uogólniając:

Niemieckie CA mają w miarę dobry pancerz, hydro i torpedy, widziane z daleka, ale chyba najbardziej uniwersalne

Amerykańskie CA mają średni pancerz, wysoką parabolę lotu, radar, od 9 tieru nadają się do tankowania na dziób

Amerykańskie CL nie mają pancerza, wysoką parabolę lotu i radar

Radzieckie CA nie mają pancerza, świetne parametry lotu pocisków i od 8 tieru radar, dopiero Moskwa nadaje się do tankowania na dziób

Japońskie CA mają średni pancerz, dobrze lecące pociski z dużą szansą na podpałkę, hydro i torpedy, i dobre parametry wykrycia

Franuskie CA mają średni pancerz z dobrze rozmieszczoną cytadelą, dobrze lecące pociski z z dużą szansą na podpałkę, przyspieszenie silnika i torpedy

Brytyjskie CA/CL nie mają pancerz, wysoka parabola lotu pocisków, ale są w miarę szybkostrzelne i mogą strzelać z dymu, mają torpedy i hydro

W BB gra się tak samo, poza francuzami, które zazwyczaj grają w tankowanie na dziób (ze względu na rozmieszczenie dział)

Niemieckie DD, średniaki, dobre do wszystkiego, słabe torpedy ale z szybkim przeładowaniem, i jest hydro

Amerykańskie DD, długo ładujące się torpedy, wysoka parabola lotu pocisków, ale szybkostrzelne

Radzieckie DD, szybkie, średnie torpedy, mocno bijące działa, duży promień skrętu

Japońskie DD, torpedy z dużym dmg, ale widziane z daleka, przeładowanie akceptowalne, dobre parametry wykrycia

Brytyjskie DD, średnie torpedy, ale szybkie przeładowanie i strzelanie pojedyncze, dobre działa, chociaż parabola zbliżona do amerykańskiej, krótkie hydro, krótki dym

PanAzja DD, torpedy głębokowodne (DD tym nie ubijesz), szybkostrzelne działa od 8 tieru, ale parabola jak w amerykańskich

• Cool 5

• 0
Players
8 posts

Witam Wszystkich.

Nie chciałem zaczynać nowego tematu, więc podpinam się pod ten temat, bo w dużej mierze zahacza o niego.

Po dłuższej przerwie wróciłem do WoW-a. W mojej krótkiej karierze gracza operowałem głównie CV. Radośnie odpaliłem grę, „odcumowałem” mojego „Japończyka” i  ZONK – sporo zmian dla CV nastało. Zebrałem zgodnością wpiernicz w grze, następnie zebrałem z mniejszą godnością szczękę z ziemi i powiedziałem – Na razie nie. Przerwa z lotniskami.

Zdecydowałem się na niszczyciele. I tu pytanie. Dla zupełnie poczatkującego z której narodowości rozbudowywać swoją flotę? Które niszczarki wybaczają błędy żółtodzioba? Bardziej skierowany jestem na niszczyciele które przede wszystkim operują torpedami (Japończycy, PanAzja), ale jeśli lepszą opcją dla początkującego są przedstawiciele innego kraju to wybrzydzał nie będę. Poradźcie.  

• 0
[PLO]
Players
319 posts
6,397 battles
8 hours ago, _Kraldo_ said:

niszczyciele które przede wszystkim operują torpedami (Japończycy, PanAzja)

Stricte torpedową linią jest gałąź prowadząca do Shimakaze. 

Reszta to tak na dobrą sprawę mix torpedy/działa w różnych proporcjach. 

Możesz pomyśleć nad niemieckimi jeszcze. Ruskie omijasz szerokim łukiem. 

Ja sobie azjatyckie odpuściłem, bo torpedy omijające deski to moim zdaniem nie torpedy :)

• 0
Players
8 posts

Dzięki za odpowiedź. Przejrzałem parę filmików na Youtube dotyczących DD, również jeden z forumowiczów rozjaśnił mi trochę sprawę z niszczarkami. Ogólnie wnioski takie wyszły, że granie DD to nie takie "hop siup". Szczególnie dla kogoś kto pływał głównie  na CV i prochu z dział nie wąchał. Tak więc może zacznę naukę prowadzenia ognia na krążownikach lub pancernikach i z czasem przejdę na DD.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.