Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
YabbaCoe

Neplánovaná odstávka serveru 21.2.2019

27 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,623 posts
3,224 battles

Kapitáni! 

Zítra proběhne neplánovaná odstávka serveru za účelem instalace hotfixu s pořadovým číslem 0.8.0.3.

Kdy: 21.2.2019 od 05:00 SEČ

Předpokládaná doba odstávky serveru: 1 hodina.

Seznam konkrétních změn v tomto patchi 0.8.0.3 budou doručeny brzy, ještě během dneška. 

Omlouváme se za nepříjemnosti s instalací patche spojené.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,623 posts
3,224 battles

Takže, zatím sem prásknu změny v angličtině a už se vrhám na překlad...

EDIT:

Česká verze:

Změny:

Aktualizace 0.8.0.3 ovlivní interakci letadlových lodí s torpédoborci, spotřební doplněk „Stíhač“ a individuální vybalancování některých lodí.

·         Kvůli dobré manevrovatelnosti a preciznímu zaměřování i při změně směru útoku, bitevníky se staly extrémně efektivní proti torpédoborcům. Tudíž torpédoborce nemají žádnou příležitost obrany, ani aktivním manévrováním. Díky své vysoké rychlosti, bitevníky úspěšně vyhánějí torpédoborce z kontrolních bodů a v počátečních fázích bitvy je nutí se držet poblíž spojenců, aby tak netrpěly ze vzdušných útoků. Vzali jsme v potaz tyto faktory a snížili jsme efektivitu bitevníků proti manévrujícím torpédoborcům, při zachování hlavních vlastností těchto letadel. Následující změny budou aplikovány na všechny bitevníky všech letadlových lodí:

o   Zvýšen čas na přípravu útoku, který neumožní okamžité útoky na torpédoborce.

o   Změněny parametry doměřování: nyní letadla obdrží velký postih v zaměření při změně směru během probíhajícího náletu, tím pádem nebudou schopny přesně zaútočit zatímco manévrují.

o   Manévrovatelnosti během přípravy útoku a během samotného náletu je snížena, což bitevníkům neumožní lehce zamířit na manévrující torpédoborec, když směr útoku byl původně v jiném vektoru.

o   Torpédoborce, které aktivně manévrují a berou v potaz směr náletu útočících bitevníků, budou schopny se úplně vyhnout náletu. Interakce bitevníků s loděmi, které nemění svůj směr plavby, nebo kvůli svým charakteristikám nejsou schopny udělat obrat tak rychle, zůstane na stejné úrovni.

o   Viditelnost všech lodí ze vzduchu je snížena o 20%. To sníží průzkumný potenciál letadlových lodí na začátku bitvy a pomůže torpédoborcům zůstat neodhalen po delší dobu, pokud mají svou protileteckou obranu vypnutou pomocí klávesy P.

o   Abychom vylepšili efektivnost spotřebního doplňku „Stíhač“, tak jsme změnili jeho nastavení. Nyní stíhači začnou rychle pronásledovat nepřátelské letky v jejích oblasti vlivu.

o   Také byla zvýšená rychlost letu stíhačů, zvýšen počet letadel přivolaných tímto spotřebním doplňkem v rámci jedné letky z 2-3-4 na 3-5-7.

o   Také jsme znatelně snížili body výdrže stíhačů, což zvýrazní jejich slabinu proti lodím a slabou efektivitu, jako průzkumný nástroj. Navíc radius hlídkujících stíhačů se mění s postupem v rámci tierů lodí: na tieru VI byl snížen na 2,5 km, na tieru VIII zůstává nezměněn a na tieru X je nyní 3,5 km.

o   Kvůli vysoké efektivitě vysokého počtu torpéd vypustěných v náletu, útočný potenciál torpédových bombardérů Midwaye je snížen: Jejich torpéda byly nahrazeny slabšími (maximální poškození je nyní 4233 místo 5367) a šance na zaplavení byla snížena. Ostatní parametry zůstaly nezměněny.

Změny na prémiové letadlové lodi Enterprise:

·         Bombardéry se staly stejnýmui SB2C Helldiver bombardéry, které jsou na Lexingtonu, ale pro změnu mají AP bomby. Tato změna zvýší výdrž letky.

·         Snížen čas aktivace torpéd. Aktivační čas torpéd je nyní stejný torpédobvému bombardéru TBF Avengeru letadlové lodi Lexington. Předtím byl zaměřovač zúžován pomalu, ale zato postih manévrování byl menší. Nyní je zúžování rychlejší, ale také postih manévrování je vyšší. T9m pádem když nastane ten pravý čas na útok, torpédové bombardéry budou schopny shodit své torpéda rychleji a přesněji.

·         Doplnění bitevníků na palubě letadlové lodi bylo zrychleno, což umožní rychlejší kompenzaci ztrát letadel v bitvě.

Ostatní změny:

·         Opravena nesprávná doba znovunačtení spotřebního doplňku „Obranná protiletadlová palba II“ na torpédoborcích. Nyní je nižší než „Obranná protiletadlová palba I“.

·         Snížena velikost letek britských letadlových lodí a zvýšen čas pádu bomb. Kvůli specifikům ve shazování bomb byly britské letadla až příliš účinné ve srovnání s ostatními bombardéry. Tyto změny jim umožní si ponechat svá speficika, ale také povede k více balancovanému udělování poškození.

·         Změnen počet bitevníků v náletu základního letadlového modu letadlové lodě Furious a pro bitevníky letadlové lodě Indomitable. Nyní jsou dvě letadla místo tří v rámci náletu, což také umožní uskutečnit tři nálety v rámci jedné letky mimo dosavadních dvou.

·         Opravena chyba, která způsobovala, že se děla lodi HuangHe zobrazovala levitující ve vzduchu, když na lodi byla speciální kamufláž nového roku.

·         23. února bude přístav Petrohrad vyzdoben u příležitosti oslav Dne obránců vlasti. Tato výzdoba zůstane ve hře do zavedení aktualizace 0.8.1.

• Cool 3

[SWIM]
Players
2 posts
9,768 battles

Lietadlové lode sú úplne na [edited]. Lietadlá padajú ako zdochnuté muchy. Čo sa dá ešte viac pokaziť.

Pridať tanky ktoré chodia po dne mora a koľaje na vodu pre ozbrojené vlaky.   

• Funny 1

Players
2 posts
4,947 battles
2 hours ago, YabbaCoe said:

Změny:

Aktualizace 0.8.0.3 ovlivní interakci letadlových lodí s torpédoborci, spotřební doplněk „Stíhač“ a individuální vybalancování některých lodí.

·         Kvůli dobré manevrovatelnosti a preciznímu zaměřování i při změně směru útoku, bitevníky se staly extrémně efektivní proti torpédoborcům. Tudíž torpédoborce nemají žádnou příležitost obrany, ani aktivním manévrováním. Díky své vysoké rychlosti, bitevníky úspěšně vyhánějí torpédoborce z kontrolních bodů a v počátečních fázích bitvy je nutí se držet poblíž spojenců, aby tak netrpěly ze vzdušných útoků. Vzali jsme v potaz tyto faktory a snížili jsme efektivitu bitevníků proti manévrujícím torpédoborcům, při zachování hlavních vlastností těchto letadel. Následující změny budou aplikovány na všechny bitevníky všech letadlových lodí:

o   Zvýšen čas na přípravu útoku, který neumožní okamžité útoky na torpédoborce.

Možná se pletu,ale není tohle účel bitevníků? :Smile_child:

• Cool 3

[SALIS]
Players
271 posts
11,410 battles

Nevím jestli by to pomalu nechtělo spíš nějaký jemný buff těch letadlovek; protože tohle je jenom hromada drobných nerfů především CV proti torpédoborcům což je samozřejmě dobře (!); jenže s low tier letadlovkou člověk nemůže skoro naletět v podstatě na nic většího, takže jediné co mu zbývalo bylo otravování  a pomalé kousání DDček - ale teď jim vezmete i tuhle možnost :Smile_sceptic:

Ale jinak bych řekl, že většina toho "ladění" jde zatím celkem správným směrem :Smile_honoring:

• Cool 4

[AXS]
Beta Tester
102 posts
2,517 battles

tiez si myslim ze nerf bitevnikov proti DD je nutny. Tak isto ta uprava spotu je dobra... ale tak neviem ci si lietadlovky zasluzia tolko nerfov, skusal som ich na teste a ako nic moc z hladiska koncovych vysledkov. snad takto wg lietadlovky nepochova kvoli par plackom

[MON]
Players
1 post
3,689 battles

Hmm ty obrněné vlaky by mohly jezdit po kolejích dokolečka kolem ostrovů B-)

[IDDQD]
Alpha Tester
2,791 posts
16,879 battles

Že bych zahodil fešáckou koženou bundu a vytáhl opět pruhované triko?
Jen pokračujte s nerfama, pokračujte :Smile_glasses:.  Mám už docela představu kam tohle směřuje, jsem spokojen a trochu se pochechtávám :Smile_veryhappy::Smile_veryhappy:

• Funny 3

[DE-FS]
Players
22 posts
3,482 battles

Zdravím. Další várka změn, no sice to asi není úplně špatným směrem, ale problém vidím spíš v celkové vzdušné strategii. Spíš mi přišlo lepší to původní, role stíhačů chránících vlastní lodě a možnost "ovládat" letky  najednou v původním znění  ( :D ) mi příšlo daleko realističtější. Tak mě napadá, jestli by třeba nešlo spíš udělat pro letadlovky něco jako že "četu", kdy jeden bude řídit loď a zadávat hrubé příkazy, zatímco každou letku, nebo jednu atd. podle počtu lidí v té četě bude ovládat spoluhráč tak jak to máme teď. Upřímě by mi to přišlo asi milejší, než tenhle totální rework, ale ... A měl bych dotaz offtopic : DD ukryté v dýmu mě vidí a střílí na mě, ale já ho nevidím. Je tam samo, nemá hydro ani nejsou letadla. Přehlédl jsem nějakou změnu nebo ??? Protože tohle je hovězina... Díky

[PRDI]
Players
150 posts
1,026 battles
18 minutes ago, radekoskar said:

Zdravím. Další várka změn, no sice to asi není úplně špatným směrem, ale problém vidím spíš v celkové vzdušné strategii. Spíš mi přišlo lepší to původní, role stíhačů chránících vlastní lodě a možnost "ovládat" letky  najednou v původním znění  ( :D ) mi příšlo daleko realističtější. Tak mě napadá, jestli by třeba nešlo spíš udělat pro letadlovky něco jako že "četu", kdy jeden bude řídit loď a zadávat hrubé příkazy, zatímco každou letku, nebo jednu atd. podle počtu lidí v té četě bude ovládat spoluhráč tak jak to máme teď. Upřímě by mi to přišlo asi milejší, než tenhle totální rework, ale ... A měl bych dotaz offtopic : DD ukryté v dýmu mě vidí a střílí na mě, ale já ho nevidím. Je tam samo, nemá hydro ani nejsou letadla. Přehlédl jsem nějakou změnu nebo ??? Protože tohle je hovězina... Díky

tomu sa hovorí balanc po Bielorusky

obrovsky mrak dymu nič není vidno ale DD a niektore CA ta vidia lebo maju infradalekohlady 

hlavne že je cyklon v hre to znamena aspon 150km vietor za hodinu ale smog nejakym zazračnym sposobom drží na mieste,žeby zase balanc po Bielorusky 

• Cool 1

[CSN]
Alpha Tester
14 posts
8,781 battles

Vzhledem ke spotu DD z letadel, minimální vzdálenosti kdy lze spustit zaměřovač a následně pálit tato změna fakticky vede k tomu, že bitevník rakety na DD prostě nestřelí, pokud mu to DD nebude spotovat někdo jiný...  úplně nechápu, která prudce inteligentní hlava tohle vymyslela, ale musím jí zatleskat...  Opět, místo aby do hry implementovalo nějaký způsob, kdy bude moct letadlovka efektivně chránit svoje spoluhráče (dovážet tam stíhačku něčím jiným je dost trapné), tak vymýšlí koniny a nerfuje něco, co vůbec nerfovat nemusí... úplně by stačilo, kdyby byla odstraněna nesmyslná mechanika WG Scaner (tedy Radar) a CV se vrátila na svou původně plánovanou pozici spotera ... potom by nemuselo být z CV zacházeno jako s horkým bramborem, který je navíc... kdy si WG uvědomí, že navíc je právě "Radar" ? Haló? Budíček !

• Cool 3

Players
3 posts

Tak to je fakt super. Kvůli letadlům jsme přezbrojili lodě a překonfigurovali kapitány a znovu na to saháte? Neděláte dobře.

• Cool 1

[CSS]
Players
1 post
13,371 battles

Najprv ludí naočkujú aby sa CV zase vrátili do hry a potom im vezmú aj to málo načo mali šancu .......nikdy som CV nehral max .načo som si trufol bolo Hosho lebo tento štýl mi nesedel no zlákali  ma vyzkumal  Midway a zistil ,že som snou este vacsia lama ako stým Hoshom :D tie dd boli moja jedina radosť. 

• Cool 1

[O-S-W]
Players
178 posts
9,972 battles

Na tohle je možná snad jen jediná reakce... Opět přestat hrát CV. Pokud už letadlovka nebude schopná se ubránit proti DD co se rozhodlo objet mapu a dostat ji, tak k čemu to pak je dobré? Hrát s osmičkovou letadlovkou v převážně desítkových bitvách není žádný med a nyní to bude jen ztráta času, kdy při tom krmení AAček T10 lodí se omezí i to jediné co se v té bitvě dalo dělat... Fakt geniální... Tohle je pohřeb CV. Místo aby se zvýšilo HP letadel tak, aby aledpoň jedna letka přežila útok na desítkovou loď a dokázala vypustit trapná 2 torpéda, tak se CV ještě více znerfuje do bezvědomí... Ale co... Letadlovky člověk nehrál před reworkem a může je snadno pohřbít v přístavu znovu... WG patrně potřebuje stále ospravedlnit to množství radarů... 

• Cool 3

[CKVN]
Beta Tester
3 posts
8,133 battles

Kdyby jste idioti , na spot nešahali a jen nastavili ,že letadlovky nespotují pro team (jako je teď úprava radaru prvních 6 sec), alespotojí jen pro sebe... Každej patch se to nerfuje . Většinou řvou lidi ,co to CV nehrajou a myslí si jak je to snadné potopit DD s CV. Hraju Všechno včetně 10tkových CV. Nové ovládání je lepší než ten nepovedenej redalert co tu byl ,ale to omezování dmg s každým patchem  je nanic. Problém je spot . Naletíte a rozsvítíte celou mapu. Kdyby to viděl jen CVčkář ,tak je klid. DD totiž umírá nejčastěji na spot od letadlovek a né na jejich rakety.Teď budou akorat kempit i ty letadlovky, prd dmg už dělaj ,teď udělaj ještě míň a kempit se nepřestane stejně. Dokud nebudou všichni zajebaný někde za skálama jako v tancích ,tak si nedáte pokoj.

• Cool 4

[O-S-W]
Players
178 posts
9,972 battles

Kdy konečně přijdou s opravdu nezbytnou změnou, a sice omezením jediné CV na hru? Ani ta nejlepší CV nedokáže najednou spotovat celou mapu a umístěním stíhačů se dají vlastní DD v pohodě chránit před útoky bitevníků. Stačilo by zvýšit množství spotřebáků "stíhačů" na každý vzlet a odstranit možnost spotingu přivolaných stíhačů.

Players
3 posts
1 hour ago, speslcz said:

Kdyby jste idioti , na spot nešahali a jen nastavili ,že letadlovky nespotují pro team (jako je teď úprava radaru prvních 6 sec), alespotojí jen pro sebe... Každej patch se to nerfuje . Většinou řvou lidi ,co to CV nehrajou a myslí si jak je to snadné potopit DD s CV. Hraju Všechno včetně 10tkových CV. Nové ovládání je lepší než ten nepovedenej redalert co tu byl ,ale to omezování dmg s každým patchem  je nanic. Problém je spot . Naletíte a rozsvítíte celou mapu. Kdyby to viděl jen CVčkář ,tak je klid. DD totiž umírá nejčastěji na spot od letadlovek a né na jejich rakety.Teď budou akorat kempit i ty letadlovky, prd dmg už dělaj ,teď udělaj ještě míň a kempit se nepřestane stejně. Dokud nebudou všichni zajebaný někde za skálama jako v tancích ,tak si nedáte pokoj.

Souhlasím. Kvůli tomu jsem odešel od tanku protože to nebyli tankové bitvy a partizánská válka. To se zaciná dít i tady. Bohužel je to tak celý blbě vastavený protože když kempíš tak nahraješ mnohem víc než když jdeš do boje.

Players
171 posts
5,736 battles
Před 6 hodinami TheComedian1983 řekl/a:

Mám už docela představu kam tohle směřuje

to je všechno kvůli mě asi, nejspíš si stěžovala moje mladá že u toho pořád vysedávám tak hru tak zkopali abych to nehrál...., tak sorry jako, už nehraju tak to můžete zase vrátit zpátky. :Smile_teethhappy:

• Cool 2
  • Funny 2

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,072 battles

Opravdu? Opravdu až tak? Rozumím tomu, že nerf bitevníků byl nutný. Ale nerfnout je snad ve čtyřech parametrech a udělat z nich úplně zbytečná letadla? WG se snad nikdy nepoučí. Sám jsem si nový CV gameplay užíval a nic jiného téměř nehrál. Ale teď je dávám k ledu a počkám si na buff, který zase přeženete a lodě budou chvilku zábavné. 

• Cool 7

[CKVN]
Beta Tester
3 posts
8,133 battles

Nehratelný CV po patchi. Strčte si je do prd.... . Končím s hraním CV. Blitevníky by mohly práškovat bo teď jsou úplně nahov... Už před tím to nebyla žádná sláva ,ale teď mužou bejt nobíci co je srali cv spokojený.CV se zase nedá hrát. Tedá dá ,ale je to pro pro příznivce sádlo másla.O tom ,že by s tím někdo dal dmg jako dá s poslední blitevkou ,nebo ddčkem si může nechat jen zdát. Když to přestanem hrát ,tak to snad zase upraví zpátky i když u WG jeden nikdy neví.

• Cool 1

Players
2 posts
929 battles

To zlepšení kamufláže lodí je špatně... AA křižníky najednou mají větší dostřel flaku než spotting dosah ze vzduchu. Takže letadla letí a ve chvíli, kdy se spotne aa křižník zmizí půlka letky.  Zlepšení kamufláže bitevek a torpíků? V pohodě. Křižníky? Špatně, špatně, špatně. Atlanta šestkový letadla smaže okamžitě a člověk s tím nic neudělá, protože ji spotne až ve chvíli, kdy začnou pálit flaky. O Mino a Woosteru proti osmičkám ani radši nemluvím. Když už nemůžu křižníkům skoro nic udělat bez toho, abych ztratil celou letku, tak ať aspoň vím, kde jsou proboha.

• Cool 4

[CZSN]
Players
22 posts
20,155 battles

Tak tu máme další patch na téma - pohřbíváme letadlovky. Gratuluji. Pokud jste chtěli letadlovky totálně vymazat ze hry - jdete dobrou cestou. Protože je za chvíli bude hrát jen absolutní vemeno. nepomůže spotováním, nepomůže útoky na DD, nedostane se k nepřátelským lodím - už vůbec ne s osmičkou k desítkám - ztráta celé letky během 2 vteřin je Top.... Jakou šanci má teď letadlovka proti nájezdu DD? Odpovím si sám......úplně žádnou.... dvě letky najednou nezaútočí, bitevníky zasáhnou jenom idiota, co zastaví..... Pokud z toho chcete udělat arkanoid nebo Tetris....jdete skvělou cestou.......

• Cool 2

[WH1TE]
Players
10 posts
4,378 battles
4 hours ago, el_tractor said:

To zlepšení kamufláže lodí je špatně... AA křižníky najednou mají větší dostřel flaku než spotting dosah ze vzduchu. Takže letadla letí a ve chvíli, kdy se spotne aa křižník zmizí půlka letky.  Zlepšení kamufláže bitevek a torpíků? V pohodě. Křižníky? Špatně, špatně, špatně. Atlanta šestkový letadla smaže okamžitě a člověk s tím nic neudělá, protože ji spotne až ve chvíli, kdy začnou pálit flaky. O Mino a Woosteru proti osmičkám ani radši nemluvím. Když už nemůžu křižníkům skoro nic udělat bez toho, abych ztratil celou letku, tak ať aspoň vím, kde jsou proboha.

Není to tak strašný jak píše @ozawasan, ale s -20% spot letadel to trochu posrali..... jakmile detekuješ křižník, okamžitě po Tobě pálí jeho AA... takže se hraje fakt nesnadno..... nechápu, proč neudělali -10%, CV člověk by měl aspoň 1km na otočení se... takhle musím pořád kroutit letku pryč, jakmile ho naspotuji a samozřejmě dostávám dmg.....

Snížený dmg torpéd se dá (i když ani předtím to nebylo kdoví co), na pozdější útok raketových si člověk na 50% musí zvyknout / z 50% trochu opruz kvůli DD se sníženým spotem.

Celkově hraní s CV je stále fajn, ale strkat T8 letadlovky do T10 je grup je prasárna... vůbec to lidem co skillej na desítku nezávidím (já mám naštěstí už dávno Midway)

• Cool 1

Players
2 posts
4,947 battles

Milý Wargamingu,jsem jen průměrný hráč,ale dnes se mi povedlo v jedné hře s Ryuem potopit Icaruse (dorážka bitevníkama),v kouřové cloně trefit Farragut torpédem a následně taktéž v kouřové cloně třikrát trefit Minekaze (bohužel jen AP pumama).Prosím znerfujte ty CVčka ještě trošku,ty torpédoborce (netáhla co je neumí hrát) si trochu lásky zaslouží. :Smile_sad:

• Funny 1

[CSN]
Alpha Tester
14 posts
8,781 battles

Tak bych rád poděkoval WG, že do hry implementovalo novou herní mechaniku: Zlatá éra ... včera jsem akorát doexpil Midway a po utrpení VIII. v X. si říkal, konečně X. v X ...První hra ...a bylo to fajn, tohle půjde, říkal jsem si... , podstatně lepší i v základu, jenže zlatá éra skončila, dětičky si zase vybrečeli nějaké nesmysly a hopla, z Midky je spíš ... no, nebudu sprostý, přidejte si to "R" sami... 1) Loď spotuje maličké letadlo na nesmysly, 2) Letadlo nevidí obrovskou ocelovou loď...(WG patrně preferuje slepé piloty) 3) Když už tedy letadlo do něčeho téměř narazí a slepý pilot v nějakém jasnovidném transu uvidí loď, tak torpédo nebo raketa jsou vlastně jen hračky pro děti s tak směšnou dmg, že celé úsilí je hodit je vlastně k ničemu... 4)V příštím update očekávám nerf bomb, dávají dmg i nad 10k to se WG rozmazleným spratkům asi nelíbí, nutno nerfnout na 2k max ... 5) Zajímalo by mě, jak vývojáři vysvětlí rework reworku letadlovek... 

• Cool 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.