Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Zmiany w CV i plany na przyszłość

284 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,285 posts
4,006 battles

Drodzy gracze,

Dziś chcielibyśmy wam przedstawić usprawnienia w nowej rozgrywce lotniskowcami. Jak zauważyliście, wraz z tak poważnymi zmianami w grze, konieczne jest wprowadzanie dodatkowych korekt przez kilka aktualizacji, a teraz chcielibyśmy podzielić się naszymi planami na najbliższą przyszłość – aż do aktualizacji 0.8.4
Proszę pamiętać, że te plany czasami się zmieniają: informacje poniżej są wstępne, ramy czasowe mogą się przesunąć, a na podstawie waszych opinii i sugestii wprowadzenie niektórych zmian może pzostać przesunięte na późniejszy czas.

 

 1. Ustawienia balansu, od ogólnego do szczegółowego.
  Obecnie jesteśmy na etapie dostrajania balansu pomiedzy klasami okrętów i skupiamy się nad konkretnymi problemami (np. Zmiany w torpedowcach Hakuryu w wersji 0.8.0.1). Indywidualne dostrajanie okrętów w tej chwili jest niemożliwe. Dla przykładu, najpierw musimy znaleść optymalny balans miedzy obroną AA i stratami w samolotach na każdym tierze, a dopiero potem możemy indywidualnie zmieniać wytrzymałość samolotów dla lotniskowca, który traci za dużo samolotów w walce (albo jeśli konkretny okręt będzie miał za słabą obronę AA, będziemy mogli ją zwiększyć). Ponadto proszę pamiętać, że styl gry zmienił się drastycznie i gracze nadal uczą się i adaptują. Statystyki efektywności bojowej CV i innych okrętów w kwestii obrony przeciwlotniczej zmieniają się dosłownie z dnia na dzień i dopiero za jakiś czas się ustabilizują. Z tego powodu musimy odczekać co najmniej kilka dni po każdej zmianie balansu zanim wyciągniemy pierwsze wnioski.
   
 2. Niektóre zmiany wpłyną na mechanikę stałych uszkodzeń od obrony przeciwlotniczej.

  Jak wcześniej napisaliśmy, liczba eksplozji która pojawia się na kursie eskadry jest ograniczona, co z jednej strony daje efekt silnej obrony AA, a jednocześnie pozwala dać szansę na przeżycie samolotom eskadry, a nie zobaczenie tylko czarnej ściany eksplozji (o obronie AA przeczytasz tutaj – http://rykoszet.info/2019/02/07/o-obronie-przeciwlotniczej-w-latce-0-8-0-slow-kilka/). W obenym systemie stałe uszkodzenia od kilku okrętów po prostu sumują się, co powoduje nadmierną efektywność ognia przeciwlotniczego każdej grupy okrętów (a w przypadku eksplozji  jednak są wyraźne przerwy między wybuchami). Aby rozwiązać ten problem chcemy wprowadzić system nieliniowego sumowania stałych uszkodzeń. Nakładanie się zasięgów AA nadale będzie efektywne, ale eskadry będą miały większe szanse na uratowanie samolotów.
  Jeśli eskadra wleci w obszar AA dwóch takich samych okrętów o uszkodzeniach na sekundę wartości 600, to zsumowane uszkodzenia będą równe 960, a nie 1200, trzy takie strefy będą powodować uszkodzenia o wartości 1260, a nie 1800.

   
 3. Nadużywanie klawisza „F”

  W celu rozwiązania problemu nadużywania klawisza F (gdy gracza tuż po ataku mógł zawrócić całą eskadrę, która stawała się nieśmiertelna nawet pod ciężkim ogniem przeciwlotniczym) znacznie wydłużyliśmy czas wrażliwości na ostrzał, gdy samoloty wznoszą się po wykonaniu nalotu w celu powrotu na lotniskowiec. Obecnie odwołanie eskadry na CV powinno być wykonywane dopiero po opuszczeniu strefy ostrzału AA, w przeciwnym przypadku straty w samolotach mogą być poważne. Ta sama mechaniki jest w przypadku, gdy samoloty zakończą atak – muszą nabrać wysokości w strefie AA, aby powrócić na CV. Podsumowując: problem nadużywania F został rozwiazany, ale, jak wielu z was zauważyło, straty po ataku znacznie wzrosły. Aby zmniejszyć straty zmniejszymy pułap bezpieczny dla samolotów, które wykonały atak, jednocześnie pozostawiając dużo wyższy pułap bezpieczny, dla samolotów, które wracają po naciśnięciu klawisza F. To pozwoli na łagodniejsze wychodzenie samolotów po ataku, jednocześnie zapobiegnie powrotowi problemu klawisza F. Biorąc pod uwagę nową mechanikę obliczania uszkodzeń w nakładających się strefach, znaczące zmiany w tym obszarze mogą nie wystąpić jeśli inne zmiany wystarczająco wpłyną na przeżywalność samolotów.

   
 4. Otrzymaliśmy od was propozycję, aby system ekonomii obejmował uszkodzenia zadawane samolotom, tak aby nagrodzić wkład w obronę przeciwlotniczą sojuszników. Powstał plan dodania takich uszkodzeń do ekranu podsumowania bitwy i wliczania tego do nagród ekonomicznych (xp i kredyty), zostanie jednak to dodane w późniejszym terminie – po ustabilizowaniu się statystyk.
   
 5. Interfejs przełączania sektorów AA, a także panel informacji o gotowości samolotów na pokładzie CV zostaną przerobione tak, aby były łatwiejsze i czytelniejsze w obsłudze.
   
 6. Zgadzamy się z opiniami, że samoloty pokładowe mają zbyt wysokie możliwości wykrywania wrogich okrętów, zwłaszcza na początku bitwy. Prace nad rozwiązaniem tego problemu są toku i podamy wam więcej szczegółów w przyszłych publikacjach. Dodatkowo umiejętność Radiolokacja zostanie wyłączona na eskadrze z powodu licznych próźb graczy.
   
 7. To samo można powiedzieć na temat interakcji pomiędzy CV I DD – poszukiwanie sposobów zmniejszenia możliwości nieprzyjemnego dla DD scenariusza, gdy CV może efektywnie wyłączyć niszczyciel z walki przez ciągłe ataki jest w toku. Testujemy zmiany w ustawieniach samolotów szturmowych i ich potencjalne poprawienie. Są szanse na to, że nie będą potrzebne radykalne kroki, ponieważ problem z scenariuszem opisanym powyżej pełni ważną rolę w konfrontacji CV-DD.
   
 8. Po zebraniu waszych opinii postaramy się zmodyfikować funkcję autopilota, tak aby jego używanie było bardziej przewidywalne, wygodne i niezawodne w użyciu.


Jeszcze raz, to jest wstępna i prawdopodobnie niekompletna lista, a zapowiedziane zmiany mogą zostać wprowadzone w aktualizacji 0.8.4. Będziemy stale was informować na temat naszych planów i przyszłych zmian. Dziękujemy za waszą grę, wasze opinie, sugestie i ponad wszystko – wasze obawy.

Powodzenia i szerokich wód.

 

Tłumaczenie powstało dzięki pomocy @Dark_Havoc i portalu Rykoszet.info

 • Cool 1
 • Funny 1
 • Boring 1
 • Bad 3
 • Angry 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[KDCS]
Players
16 posts
6,545 battles

Drodzy gracze,

Dzisiejsze zmiany lotniskowców są nie do przyjęcia !

Moje propozycje :

1.Zostawiacie swoje chore ustawienia i płacicie graczowi 100 dublonów za grę CV.

2. Samolot szturmowy w obecnym ustawieniu z przygotowaniem ataku jest bezużyteczny - musi być gotowy natychmiast do ataku a nie 5 sekund się "gotuje", a tu już nie ma eskadry.

    Ma byś gotowy jak przed chorym update, po to jest samolot szturmowy i tak działa. DD z dobrym maskowaniem, dymem i wyłączoną obroną PLot sobie poradzi.

3. Samolot torpedowy jeśli prowadzi atak ( pod ogniem ) NIE MOŻE SIAĆ TORPEDAMI po całym świecie !!!!

   Jeśli trafiono samolot z atakującej eskadry to można zwiększyć rozrzut do ustawień początkowych samolotu rozpoczynającego atak ( ale średnia skupienia eskadry atakującej )

   Moc torped ????  ile razy mam trafić Bismarcka ??? 15 torped 20 ???

4. Statki mogą taranować... samoloty nie. Powinna być możliwość uderzenia eskadrą( tylko atakujące samoloty) w statek nieprzyjaciela

    zadane straty - hp eskadry+ współczynnik prędkości coś w stylu Kamikaze, shinpū - zresztą japońskie CV powinny mieć taką formację.

    Powiedzieliście A to teraz czas na B

5. Granie przed update Hosho to była czysta przyjemność - teraz NA ZŁOM - to nie nadaje się do grania

Z powodu waszych dziwnych wstawień, NIE BĘDĘ Brał udziału w bitwach z 10 tierem grając 8-ym CV !!!

Do czasu poprawienia CV ogłaszam bojkot grania lotniskowcami !!!!

   

 • Cool 19
 • Funny 3
 • Boring 2
 • Bad 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
[KDCS]
Players
16 posts
6,545 battles

Dzięki za wsparcie, 

i Wasza propozycja : bez poprawek 100 dublonów dziennie za grę CV 

nr 2 - 25 stali za jedną grę lotniskowcem lub 200 węgla

 • Cool 2
 • Funny 3
 • Boring 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Players
503 posts
11,140 battles

Uwielbiam takie wpisy - "powinniście zrozumieć", "poczekajcie" - to jest oderwane od rzeczywistości. Mnie na przykład coraz rzadziej chce się grać w tę grę - ze względu na rework i na te codzienne niemal zmiany. Kto tu będzie czekał? Stracicie graczy, zanim się obudzicie - ludzie nie lubią częstych zmian i koniec, taka nasza natura.

 

Przy okazji - "Waszych" z dużej litery, z powodów gramatycznych.

 • Cool 10
 • Bad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[COMA]
Players
67 posts
8,886 battles

Nie napisali czy budują szubienice dla tego kto to wymyślił.

Dwa: gra próbowała się trzymać historii aż do teraz. Brak myśliwców? Rakiety? A może dodajmy jeszcze śmigłowce i drony.

 

Ale jest na to proste lekarstwo - wystarczy dać sobie spokój z lotniskowcami i już można na luzaku śmiać się z waszych prób ratowania sytuacji.

 • Funny 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
10 posts
2,839 battles

Ostatnie zmiany dobiły CV są ślepe bezbronne i niecelne. Niema żadnego balansu który wprowadzacie zmiany które odganiają graczy od gry. Zacznijcie słuchać graczy a nie jakiś dzieciaków którzy niewiedzą jak radzić sobie z atakiem samolotów. Co to za balans gdy CV jest ślepe i nie może w żadnym wypadku się bronić ani atakować.

 

 • Cool 1
 • Bad 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CSMW]
Players
21 posts
2,950 battles

Wreszcie coś na plus, jeżeli chodzi o to, że niszczyciel znika podczas nawrotki to można zrobić że po przeleceniu nad DD'kiem widoczny jest tylko dla lotniskowca przez 5/6s i to powinno załatwić sprawę nadmiernego ostrzału na DD'ki i ciągłego znikania co uniemożliwia skuteczny atak CV

Dodatkowo nie rozumiem czemu CV jest gorzej nagradzane za strącanie samolotów przez co dużo graczy broni jedynie DD, a pancerniki i krążki niech się bronią same, bo po co lecieć za eskadrą by strącić kilka samolotów nie zarabiając praktycznie nic? Zarobki na strącanie samolotów (chodzi głównie o niski tier) są za małe a lotnisko ma jeszcze mniejsze i mu się ekonomicznie nie opłaca lecieć za przeciwnikiem by dać sojusznikowi myśliwce.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
136 posts

ciekawe - gracze narzekają na za dobre CV i jednocześnie, że są do bani i nie da się nimi grać.

to są sprzeczne roszczenia, dlatego utrudniają grę na CV bo koksy robią teraz 400k dmg, a słabi 0 dmg - ale to na tych silnych się narzeka

 

ja zauważałem iż na rankenach nie da się wgrać DD vs. BB w walce close combat 1 v 1 . Właduje 9 torped w BB i to dalej pływa - pali się - dalej pływa.  I walka kończy się na pojedynku taranującym BB vs. BB.

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
3 posts
5,194 battles

Stare lotniskowce były w porządku,jak chciałem sobie polatać samolotami to grałem w inną grę.Sprzedałem mój lotniskowiec i na razie się nie zapowiada żebym kupił nowy.Nieograniczona liczba samolotów,niezłe jaja .

 • Cool 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Beta Tester
257 posts
11,207 battles

Co to za wielkie G  lotniskowce sprzedane.... drogie WG wrocie to co było....

 • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
37 posts
2,354 battles

Drogie WG: Wasz rework doprowadził do sytuacji, gdzie nie potraficie ustabilizować danej klasy w grze. Jak nerfiliście starą wersję CV to tak robicie z nową. Zaraz się okażę, że ilość graczy na CV spadnie do mizernej liczby. Nerficie ich możliwości, gdyż bardzo dobrzy gracze robią kosmiczne wyniki. Tak samo było z poprzednią wersją. W grach sieciowych zawsze byli gracze słabi, przeciętni i dobrzy. Nie zmniejszycie tej granicy. To nie arta w WOT. Tutaj trzeba było przemyśleć pewne możliwości i zaistniałe sytuacje. Niestety, wygląda na to, że olano graczy, którzy testowali mechanikę i zauważyli, że jest ona niedopracowana lub wręcz odmóżdżająca. Nigdy nie zadowolicie wszystkich graczy.  Teraz staracie się ratować sytuacje, ale wiadomo niestety jak to wygląda.

 • Cool 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PL_RP]
Beta Tester
80 posts
6,458 battles

Po ostatnich zmianach gra zeszła na psy, nie obrażając piesków. Nie da się niczym grać...czas na przerwę...

 • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
[K-W-M]
Players
2 posts
3,232 battles

Niestety muszę się zgodzić ,próbuje tym grać  ale to koszmar i to coraz gorszy  :(

 

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Players
5 posts

*edited* a to może potrwać . :cap_horn:.przeginają albo w jedną albo w drugą stronę i to o 200 %. i jeszcze te ich plany żeby mi przenieść Guclio cesare na 6 tier . to po co ja kupowałem piątkę ?????? i belfast a na 8 tier . ja protestuje:cap_horn:. żeby nie móc zatopić niszczarki która idzie na twojego cv 10 atakami to jest kpina ( 10 trafień) wszystkie eskadry stracone. lub jakieś śmieszne uszkodzenia torpedami po 2000_4000   w pancernik

Edited by kwiatek228
edytowano z uwagi na wulgarny język
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[WIDMO]
Players
133 posts
14,371 battles

Prawda jest taka, że przed reworkiem dobrze grało się wtedy gdy nie losowało lotniskowców w bitwie a po reworku dobre bitwy można zagrać tylko jak jakimś cudem nie trafią się lotniskowce w bitwie. Niestety lotniskowce rowalają rozgrywkę pozostałym klasom okrętów niszcząc fajnie działającą mechanikę gry. Dlaczego tak się dzieje ? Kluczowe słowa nieustający spot i spam samolotów. Widać wszystkie okręty przez całą bitwę przez co innymi klasami nie da się grać tak jak zostały do tego zaprojektowane. Przed reworkiem w godzinach szczytu na serwerze EU było grubo ponad 30K graczy teraz jest ich koło 23 - 24K. Niebawem skończą się rankingówki, które pozwoliły graczom pograć bez lotniskowców. Zostanie wprowadzona nowa linia brytyjskich lotniskowców, które większości graczy nie są do niczego potrzebne a także pojawią się iwenty związane z lotniskowcami. To spowoduje odpływ kolejnych graczy. Do tego polska społeczność poważne myśli o tym aby w akcie protestu na obecną sytuację przestać grać w tę grę do czasu aż to wszystko zostanie ogarnięte. Więc w najbliższej przyszłości nie spodziewam się by w godzinach szczytu na  serwerze EU udało się zebrać 20K graczy jednocześnie. To oznacza, że w ciągu miesiąca zniechęcicie do gry 10K graczy co stanowi 1/3 grających na serwerze EU. Graczy grających na lotniskowcach przed reworkiem było 5% jeśli byście przyznali, że nie da się zbalansować tej klasy i usunęli byście ją z gry to w najgorszym wypadku stracili byście 1,5K graczy. Wszyscy gracze oczekują, że sytuacja się poprawi jak najszybciej a tym czasem dostajemy informację, że do aktualizacji 8.4 czyli mniej więcej przez kolejne 12 tygodni nie macie konkretnych planów jak poprawić obecną sytuację tylko będziecie prowadzić testy na graczach aż może przypadkiem coś się uda poprawić. Do tego czasu może się okazać, że będziecie musieli wprowadzić boty do gry, żeby dało się uzbierać drużyny bo ludzie stracą nerwy  i zostawią tę produkcję. Na serwerze testowym za grę chociaż można za darmo zmieniać moduły, perki kapitańskie i dostać jakieś bonusy a tu prowadzicie sobie na nas testy a my nie mamy z tego nic prócz nerw.  Streamy pokazujące jak świetnie się bawią deweloperzy w nową wersje gry to trochę za mało. Normalni gracze nie ważnie na jakiej klasie okrętu grają nie czerpią już radości z grania. Nie zapominajcie że grę tworzycie dla graczy nie dla pracowników WG. Ludzi przyciągnęła do gry stara mechanika gry dobrze się przy tym bawili mieli satysfakcję z grania kupowali konta i okręty premium. Nie piszcie głupot, że ludzie potrzebują czasu aby się przystosować do nowej rozgrywki. Mogę się nakombinować i zrobić podobne obrażenia w bitwie jak przed zmianami ale to jest wszystko na siłę nie ma frajdy i satysfakcji z grania, więc po co grać w coś co nie sprawia radości? Mam swój pomysł jak to szybko naprawić już teraz a nie być może za 12 tygodni.

1. Wersja pierwsza dersatynczna usnąć lotniskowce z gry albo tak je znerfić aby nikt nie chciał nimi grać, wtedy będą się trafiały w bitwach od święta i wszystko wróci do normy.

2. Wersja druga poprawa tego co jest:

- ograniczenie do jednego lotniskowca na drużynę

- ograniczenie liczby samolotów

- eskadra samolotów robiąca jedn zrzut zadający dużo więcej obrażeń, a potem będzie musiała odczekać dłuższą chwilę zanim kolejna eskadra będzie mogła wystartować z lotniskowca tak aby przez 2 min nie było żadnego samolotu na niebie, żadnego spota i był czas powalczyć o capy, okręty muszą czekać aż im się przeładują działa, niszczyciele muszą czekać aż im się przeładują torpedy, samoloty na lotniskowcu nie muszą na nic czekać tylko ciągle spotują nawet nie robiąc żadnych obrażeń rozwalają grę pozostałym graczom

- zrównoważenie obrony przeciwlotniczej, są okręty z mocną obroną do których żaden samolot nie powinien dolecieć a są takie okręty które mają ją słabszą więc powinny się liczyć z tym, że mogą oberwać lotniskowca, zrezygnowanie z ręcznego przestawiania obrony przeciwlotniczej z jednej burty na drugą i kręcenie się jak baletnica tak jakby walka z samolotami w tej grze była najważniejsza, tak nie jest to jest tylko dodatek wszyscy chcą skupić się na walce z innymi okrętami, obrona przeciwlotnicza powinna zadawać takie same obrażenia nie ważne jak się okrętem stoi do nadlatujących samolotów

- samoloty z lotniskowca nie powinny w ogóle wykrywać niszczycieli można założyć że latają tak wysoko, że nie mogą ich dostrzec a obrona przeciwlotnicza na niszczycielach nie będzie ich atakować, natomiast będzie dalej mogła atakować samoloty zwiadowcze i myśliwce z okrętów, lotniskowiec dalej będzie mógł atakować wrogi niszczyciel po wyspotowaniu go przez swoich towarzyszy samolotem zwiadowczym, myśliwcem, radarem, sonarem lub okrętem, lotniskowiec do obrony przed wrogimi niszczycielami będzie miał myśliwiec startujący automatycznie jeśli wrogi niszczyciel znajdzie się 10 km od lotniskowca i będzie wykrywał niszczyciele na 10 km, dlaczego taka zmiana, przed reworkiem jak i po gdy w bitwie są lotniskowce największe problemy z grą i realizacją swoich zadań mają niszczyciele, ciągły spot nie pozwala im na ataki z zaskoczenia i przejmowanie capów a ta zmiana dużo by w tej kwestii poprawiła

 • Cool 15
 • Funny 1
 • Bad 2
 • Angry 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beta Tester
7 posts
15,238 battles

Ktoś z WG to czytał?

Z oficjalnego komunikatu na www:

" Możliwe, że radykalne rozwiązania nie będą konieczne, ponieważ problemy w opisanej wyżej sytuacji odgrywają poważną rolę w konfrontacji niszczycieli z lotniskowcami."

 

Dla mnie to jest jakiś bełkot.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alpha Tester, In AlfaTesters
7,000 posts
33 minutes ago, Spinacz100 said:

 Do tego polska społeczność poważne myśli o tym aby w akcie protestu na obecną sytuację przestać grać w tę grę do czasu aż to wszystko zostanie ogarnięte. 

O, ta akcja całej społeczności, i jeszcze do tego przygotowywany przez jeden z bardzo poważnych polskich klanów pozew zbiorowy przeciwko WG do sądu międzynarodowego powinny spowodować, że WG przejrzy na oczy i ogarnie ten rework jak najszybciej.

 • Cool 4
 • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[TRIAD]
Players
8 posts
10,330 battles

Moim zdaniem jest tak:

Perki kapitańskie za cholerę nie wiadomo co ustawić. Przez ten cały okres powinno być to za darmo a nie kiedyś tam jeszcze przy jakiejś aktualizacji. Teraz wygląda to tak było dużo lotniskowców więc konieczne było ustawianie AA. W międzyczasie nerfiliście CV i teraz ich nie ma ale już nie zmienie ustawień ponieważ muszę czekać na jakąś tam odległą aktualizację. Czyli  w tym czasie moje perki są bez sensu.

- nie chce się grać ponieważ czujesz,  że jesteś królikiem doświadczalnym ( wygląda to tak że ten rework jest wprowadzony na siłę bo miał być i nieważne że jest katastrofą ale prace trwały tak długo to jak nie wprowadzić)

 

Lotniskowcami gra się słabo,  są nerfione jest ich coraz mniej ale jednocześnie jak występują w bitwie mają tak potężny wpływ na rozgrywkę przez spot, że całą resztę wkurzają. Nikt nie jest zadowolony: gracz na  CV nie osiąga wyników a jednocześnie psuje całej reszcie grę.

 

Edited by SSTalleyrand
dopisek
 • Cool 6
 • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
4 posts
5,454 battles
8 hours ago, Miszon1976 said:

bojkotujesz?

dopiero teraz?

Wszystkie lotniskowce sprzedane zaraz po zmianie

 

 

u mnie to samo a dodam że miałem wszystkie lotniskowce jakie można mieć (drzewkowe specjalne i premium). cofnijcie do starych cv na litość boską i przemyślcie na nowo jak zmienić grę na CV!!!

 • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ORKAN]
Players
39 posts
17,783 battles

Hmm według mnie w grze World of Warships dominująca role powinny odgrywać chyba okręty.  Samoloty powinny byc, jak już to marginalnym tłem, a nie czynnikiem zmieniającym wynik bitwy. 

https://prnt.sc/moff9v

 • Cool 3
 • Bad 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CSMW]
Players
21 posts
2,950 battles

Zagrałem bitewkę na 8T USA jak i na japońcu więc podsumowując:

Amerykańskimi o zgrozo jeszcze da się normalnie grać, zbombiłem niszczarkę i udało się ją okaleczyć z połowy HP jednym kluczem, co niestety wymaga dokładnego skila i wyczucia czego mniej doświadczeni gracze nie mają japońcem niestety nie da się DD bombić skutecznie, wchodziły jakieś śmieszne obrażenia. Rakiety na USA są bezużyteczne dla mnie to jest zabranie jednej eskadry i miejsca w hangarze i tyle. Natomiast japoniec nie ma żadnych szans z niszczycielem. Szturmowe po przymierzeniu stają się większą kłodą niż lotniskowiec.

Zagrałem gearingiem i zapomniałem wyłączyć AA. Obie lotnie zobaczyły mnie z 5km i żadna się mną nie zainteresowała. Samolotami bez ani jednego perka pod przeżywalność nie da się grać ponieważ nawet pancernik że słabym AA rozwala eskadrę bez większych problemów. Japońskie lotnie w starciu z DD są bezużyteczne i z tego powodu dla mnie niegrywalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ORKAN]
Players
39 posts
17,783 battles

podobno rework CV miał ograniczyć dysproporcje między słabym graczem a dobrym. niestety wczorajszy patchyk  znowu stawia na skilla. Jak dla mnie gość co se chce polatać to niech se zagra w World of Warplanes :).  Samoloty im padli to wszczepiają do statkóf. Za rok pewnie w tankach zamiast arty pojawią się lotniska :P

 

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CSMW]
Players
21 posts
2,950 battles

Niedługo to będzie to samo co na RTSowych, że tylko dobry gracz przepraszam wymiatacz  może cokolwiek zrobić. I tak ciężko jest wyspocić niszczyciel, gram na wyższych tierach i na ciągły spot nie narzekam. W końcu myśliwce zostały osłabione i nie służą zbytnio do spota (może się mylę).

Chyba jedyną opcją jest wrócić do kontrowania się lotni bo ten balans nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×