Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

USS Wichita [VIII] [PREMIUM]

26 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
6,204 posts
4,677 battles

Ładna i nawet bym kupił, ale balti jakoś wybitnie fajny nie jest a wichitę dodatkowo znerfili. Poza tym chyba najmniej oczekiwana premka ever xd

Players
9 posts
4,777 battles

moze i ładna moze i ma bonus do zarobku ale to kolejna VIII ktora 95% bitew bedzeisz grał na X, za takie sadomaso to ja podziękuje mija sie celem i szkoda nerwow

• Cool 2

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles
31 minutes ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Poza tym chyba najmniej oczekiwana premka ever xd

No ta, chyba nawet Mutsu był ciekawszym okiem wyglądany, "bo torpydy" :D

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,618 posts
7,858 battles

Pierwsza od czasu Kutuzowa premka mogąca grać w Cherry Blossom, więc przed 0.8.0 paru z nas jej wyglądało...

[KLON]
Players
220 posts
15,072 battles
40 minutes ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Poza tym chyba najmniej oczekiwana premka ever xd

Admirał Makarov jest moim faworytem w tej kategorii.

• Cool 1

Players
3,283 posts
16,905 battles

Dla niezorientowanych to Wichita jest okrętem klasy Brooklyn, czyli jej kadłubowy odpowiednik to VII tierowa Helena/Boise (Nueve de Julio). Opancerzenie ma przystosowane do VIII tieru - czyli 27 mm.

Różnice względem drzewkowego VIII Baltimore w patchu 0.8.0.2:

przeżywalność: trochę mniejsze wymiary, mniejsza cytadela, ale mniej HP o 4.5K

wykrywalność: mniejsza o 0,5 km z powierzchni i 1,4 km z powietrza

manewrowość: wyższa prędkość o 1,1 węzła, o 50m mniejszy promień skrętu i o 1.8s szybszy ster

artyleria: pociski AP z Pensacoli/NO/Indianapolis, które są lżejsze, mają sporo słabsze przebicie i zadają mniej obrażeń. HE jest bez zmian.

AA: gorsze - szczególnie średnia aura

radar: 1 km krótszy

Werdykt: Na pewno łatwiej ją będzie grać w manewrze niż Balti, ale skuteczność AP jest zdecydowanie słabsza. Cytki dla krążków innych niż papiery typu Szczors, które idą idealnie burtą,  wbija góra do 11-12 km. Szanse, że ugramy coś więcej niż obecnym Balti sa minimalne. Kto grał starym NO na VIII tierze, to wie o co chodzi ...

Można postawić tezę, że jeśli Wichita byłaby drzewkowym okrętem, a Balti byłby premium, to Balti mógłby uchodzić za okręt prawie OP ;-)

• Cool 2

Beta Tester
350 posts
11,251 battles

Spójrz na to bardziej optymistycznie - płacisz teraz za premkę 8 tieru, a za jakiś czas hohohoho może się okazać, że w tej skromnej cenie nabyłeś 9.

• Cool 3
  • Funny 8

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Nie jest to okręt, który polecałbym kupować... Ani to OP ani ciekawe kolekcjonersko. Taki mehboat.

• Cool 3

[PSS]
[PSS]
Players
257 posts

Podobno ma niską trajektorię lotu - czy ktoś go ma i czy ktoś nim grał - poprosimy o rzetelne i solidne opinie

Players
271 posts

W życiu nie kupię. Po co komu t8 za kasę jak jest tyle t9-10 za free, stal węgiel. Do tego stałe losowania na 10 i  bycie onehitem dla prawie każdego.

• Cool 1

Players
3,283 posts
16,905 battles
3 hours ago, Nuki66 said:

Podobno ma niską trajektorię lotu - czy ktoś go ma i czy ktoś nim grał - poprosimy o rzetelne i solidne opinie

Ma identyczne pociski jak Pensacola (MK19) i taka samą ich trajektorię lotu. Oznacza to, że pociski AP lecą trochę szybciej (do 5% w zależności od odległości) niż te znane z ciężkich krażków US VIII-X. Niestety ze względu na zdecydowanie niższą ich masę, mają też niższą penetrację (do 20% gorszą). Są to po prostu pociski starszego typu. Chwalenie się nimi w "reklamie" okrętu, to tak jakby zachwalać Maluszka, że jest mniejszy niż np. Duży Fiat.

Za: https://wowsft.com/

203 mm AP Mk19 (AP)  (Pensacola, New Orlean, Indianapolis, Wichita)

masa: 118 kg

10 km - penetracja: 227 mm, czas lotu: 5,61s

15km - penetracja: 156 mm, czas lotu: 10,15s

203 mm AP Mk21 (AP)  - Super Heavy AP Shell  (Baltimore, Bufallo, Des Moines, Salem)

masa: 152 kg

10 km - penetracja: 260 mm, czas lotu: 6,01s

15km - penetracja: 188 mm, czas lotu: 10,60s

• Cool 1

[ZGZ]
Players
4,222 posts
9,627 battles
23 godziny temu, Firkines napisał:

Admirał Makarov jest moim faworytem w tej kategorii.

A moim West Virginia AD 1941.

Players
825 posts
8,958 battles

Jak mój Prinz Eugen toto spotka nie będzie co zbierać :cap_rambo:. Biorąc pod uwagę fakt że Balti oberwał ostatnio za 27 tyś z 14 km...

Players
1,584 posts
14,209 battles
6 minutes ago, PanNickt said:

A moim West Virginia AD 1941.

WV widziałem kilka razy, Wichity nie widziałem w ogóle. Makarowa czasem na scenariuszach widuję ale od wielkiego dzwonu i zazwyczaj ludzie pytają się posiadacza co to jest. 

[ZGZ]
Players
4,222 posts
9,627 battles
2 minuty temu, Marblehead_1 napisał:

WV widziałem kilka razy, Wichity nie widziałem w ogóle. Makarowa czasem na scenariuszach widuję ale od wielkiego dzwonu i zazwyczaj ludzie pytają się posiadacza co to jest. 

Wiesz, Witchita weszła wczoraj - ile razy od wczoraj zagrałeś randoma? 
Mogła się bidulka po prostu nie trafić.

[BSW]
[BSW]
Players
693 posts
9,841 battles
5 hours ago, Marblehead_1 said:

https://wows-numbers.com/pl/ship/3762206704,Wichita/ -  okręt miał 125 bitew w jeden dzień ( tylko to za same randomy czy też coopy? ), to nawet Irian ma przez te dwa, lub trzy tygodnie dostępności ponad 15k.

Szok, to już chyba rekord. Coś czuję w kościach buffy dla tej łajby.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,267 battles
On 2/15/2019 at 11:10 PM, Odo_Toothless said:

Kto grał starym NO na VIII tierze, to wie o co chodzi ...

Ano dokładnie. Jakby toto miało superheavy AP-ki to nawet była by ciekawa alternatywa dla Baltika. A tak, to już lepiej kupić Indianapolisa jak już ktoś bardzo chce wydać kasę.

Players
3,283 posts
16,905 battles
5 hours ago, WujekJeff said:

Chyba kupili ją najwięksi pasjonaci, bo ma najlepsze staty wśród krążków VIII tieru. I weź ją teraz buff-uj ;-).

[PSS]
[PSS]
Players
257 posts

Odo T - dzięki za szczegóły - Czyli jednak wygląda na to że przeczucie mnie nie myliło - po prostu szkoda 164 PLN na to coś

[PLO]
[PLO]
Players
222 posts
4,219 battles
8 hours ago, WujekJeff said:

Albo nerf Baltimora :)

Wczoraj oglądałem na streamch Flambassa i Maca ten okręt. Cóż... bezradność to chyba najlepsze podsumowanie przebiegu gry. 

Players
3,283 posts
16,905 battles

Filmik pokazuje, że Flambass grając nawet przysłowiowymi "drzwiami od stodoły" ugrałby ze 3xśrednią serwera. Niestety 9 km radaru, to jednak trochę za mało. Osobiście jak Wichita będzie w kliencie za dublony, to chętnie ją wezmę, jak dadzą jakąś fajną zniżkę. Lubiłem granie NO na wysokich tierach, a ten okręcik powinien być nie gorszy.

Na dzień dzisiejszy, jeżeli chcemy wyzwania grania krążkiem bez naprawki vs te z naprawką, to Baltimore jest bardzo dobrym wyborem.

Beta Tester
123 posts
3,636 battles

Miałem frajdę to zobaczyć w teamie, tzn. miałem zamiar podpłynąć i oblukać ale wraży CV wyświecił na chwilę i bidulka zeszła na salwę od NC, nawet kuźwa nie zdążyłem podpłynąć :/

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.