Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
MexicosBocianos

Tier 6 HMS Furious

5 comments in this topic

Recommended Posts

[E--C]
Players
518 posts
4,987 battles

788819997_HMSFurious.thumb.jpg.6b54b4d4910a4601d827e5c3f2ff65b5.jpg

HMS Furious - pierwszy "prawdziwy" brytyjski lotniskowiec. Jednostkę rozpoczęto jako krążownik linowy jednak w trakcie budowy zmieniono jego przeznaczenie na okręt lotniczy. Pierwotnie ukończony z pokładem startowym na dziobie oraz wieżą artyleryjska na rufie przeszedł wiele modyfikacji aż do kompleksowej przebudowy w latach 20stych XX w. która nadała mu cech pełnowartościowego lotniskowca z ciągłym pokładem lotniczym.  Pierwotnie planowany do zastąpienia przez nowy okręt typu Illustrious w związku z zaostrzającą się sytuacją międzynarodową i wybuchem wojny pozostawiony w aktywnej służbie do roku 1944.

W WoWs występuje na tierze 6:

Spoiler

Statystyki pojawią się gdy okręt wyjdzie z fazy WiP.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 1

[Z-F]
Players
1,938 posts

Moja bardzo subiektywna ocena:

1. na plus - dobra prędkośc samego okrętu, można skutecznie reagować na zmiany sytuacji na mapie

2. na minus - duży spot, na niektórych mapach 12 km to ponad połowa mapy

3. na plus - samoloty torpedowe, duża wytrzymałość, w większości przypadków pozwala spokojnie przeprowadzić pełne trzy ataki, szczególnie że są zwrotne, nie za szybkie, tak więc nawet niektóre krążowniki maja problem z dostosowaniem manewrów do moich. Dobry skupiony zrzut, w połączeniu z perkiem kapitańskim na prędkość torped, jak się czegoś samemu nie spieprzy, pozwala na wsadzenie sześciu torped w cel w krótkim czasie.

4. na minus - bombowce. Moim zdaniem porażka, bardzo "długi" celownik wymuszający idealne ustawienie się daleko od celu, sposób zrzucenia bomb nie pozwala nawet na minimalną korektę kursu tuż przed zrzutem bo wszystko idzie w wodę. Podobnie się dzieje w przypadku manewrującego celu, delikatny ruch steru i cały trud na nic, może poza ogłuszeniem kilku ryb. Same bomby fatalne, niby ich sporo, ale raz, że trzeba wyjątkowego nie ogara jako cel żeby wsadzić weń cały ładunek, dwa, poza sporadycznym pożarem nie zauważyłem jakiegoś ubytku HP.

5. na minus dodatni - samoloty szturmowe, chyba jak w przypadku wszystkich lotniskowców, dobry zwiadowca i nic poza tym. Można też nimi spowolnić polującego na nas niszczyciela tudzież powku…. ten tego... podenerwować atakami innych przeciwników.

Ogólnie, nic ciekawego a tym bardziej wyróżniającego się od innych nacji (całych dwóch :Smile_trollface:)

[ODIUM]
Beta Tester
79 posts
3,755 battles

Mam 0 pojęcia o grze lotniskowcami wiec wypada zapytać :)
Co polecacie na 3 i 4 slot ulepszeń i specyfikacje kapitana dla 10 pkt?

[ODIUM]
Beta Tester
79 posts
3,755 battles

Wziąłem praktycznie te same perki jak i moduły co poleciłeś.

Z początku po reworku lotniskowców myślałem, że dodali im za dużo dedykowanych umiejętności kapitana.

Teraz jednak uważam ze wybór jest dość mizerny i uważam ze najlepsza opcja są umiejętności co dają bonus do wszystkich klas samolotów.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.