Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ThePoisonDwarf

Wymiana/sprzedaż lotniskowców - ku przestrodze.

11 comments in this topic

Recommended Posts

Players
580 posts
3,801 battles

Wtopiłem na maksa. Cóż, pewnie nie doczytałem (z drugiej strony, jak to w WG, opis taki sobie), ale też mechanizm sprzedaży/oddania lotniska po patchu 0.8.0 działa troszkę 'dziwnie'. Miałem wybadane CV do Hiryu włącznie. Po patchu dostałem Ryujo, ale pograłem nim i 'oddałem'. Dostałem całą kasę + cały xp jako free xp. Spoko. Chwała WG - poważnie. Podkusiło mnie jednak sprawdzić jak się sprawuje Ranger (jest kasa, jest free xp). Nie ogarnąłem jednak tematu i wpadłem na pomysł odsprzedania - przez zakładkę w 'inventory'. Dostałem całą kasę, ale cały xp poszedł na Eire - mimo opisu w tej opcji, że wszystko pójdzie jako free xp. Wtopa. Tylko dlaczego ten system do tego dopuścił i dlaczego zadziałało połowicznie (cała kasa, ale już nie xp) ? Powinno dopuścić ewentualną sprzedaż, ale nie 'odbadanie', a tu taka kiszka. Jeżeli ktoś zamyśla sprawdzić sobie jak się sprawuje CV innej nacji to wiedzcie, że to nie zadziała. 120k expa (tyle jest teraz na Eire) poszło się ....

EDIT: Support bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i po krótkiej lecz 'intensywnej' wymianie zdań przywrócił mi xp jako free.

Weekend Tester
548 posts

Nie ogarniam, dlaczego zrobili to w ten sposób. Za łajbę IJN dostajemy free exp a za okręt USN exp dla I tieru.

Dobrze, że o tym napisałeś, bo noszę się z zamiarem oddania lotniskowców i też bym mógł mieć niezły zgrzyt.

Players
3,279 posts
16,901 battles
10 minutes ago, SzybkiBolek said:

Nie ogarniam, dlaczego zrobili to w ten sposób. Za łajbę IJN dostajemy free exp a za okręt USN exp dla I tieru.

Dobrze, że o tym napisałeś, bo noszę się z zamiarem oddania lotniskowców i też bym mógł mieć niezły zgrzyt.

Jeżeli miałeś lotniskowce przed wejściem patcha, to dostaniesz za ich wybadanie (razem z modułami) wolne XP, a nabite na nich XP przejdzie na I tier. Jeżeli jednak kupisz teraz i zaczniesz sprzedawać, to nie ma zwrotu wolnego, a wszystko się przenosi na I tier, z tego co rozumiem.

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,599 posts
7,846 battles
17 minutes ago, SzybkiBolek said:

1JOu9Vo.png

Players
580 posts
3,801 battles
1 hour ago, SzybkiBolek said:

Nie, nie. Oddalem CV IJN do VII tieru włącznie i zadziałało ok (oprócz tego jeszcze xp z bugiego i langleya). Potem sobie wybadałem 'od zera' US CV i stwierdziłem, że jednak nie chcę - zadziałało połowicznie (jak w opisie). Problem jest taki, że system dopuszcza (IMHO ten guzik już po prostu nie powinien działać lub CV wybadany po 0.8.x nie powinien się pojawić na liście) oddanie CV wybadanego po patchu 0.8.x, ale nie dostaniesz już free xp. Jest to opisane j.w., ale przyznajmy, że nie rzuca się w oczy. Jeżeli masz wybadane CV przed patchem 0.8.x to przy zwrocie dostaniesz free xp i całą kasę. Po prostu umowy z WG trzeba bardzo dokładnie czytać - BARDZO.

Players
77 posts
4,462 battles
26 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

Nie, nie. Oddalem CV IJN do VII tieru włącznie i zadziałało ok (oprócz tego jeszcze xp z bugiego i langleya). Potem sobie wybadałem 'od zera' US CV i stwierdziłem, że jednak nie chcę - zadziałało połowicznie (jak w opisie). Problem jest taki, że system dopuszcza (IMHO ten guzik już po prostu nie powinien działać lub CV wybadany po 0.8.x nie powinien się pojawić na liście) oddanie CV wybadanego po patchu 0.8.x, ale nie dostaniesz już free xp. Jest to opisane j.w., ale przyznajmy, że nie rzuca się w oczy. Jeżeli masz wybadane CV przed patchem 0.8.x to przy zwrocie dostaniesz free xp i całą kasę. Po prostu umowy z WG trzeba bardzo dokładnie czytać - BARDZO.

Jak byk stoi, że free exp jest jeśli miałeś zbadane przed 0.8.0

image.thumb.png.0d006365bd57a5d755cd053fdb651952.png

Players
580 posts
3,801 battles
10 minutes ago, THEKonradPRO said:

Jak byk stoi, że free exp jest jeśli miałeś zbadane przed 0.8.0

image.thumb.png.0d006365bd57a5d755cd053fdb651952.png

Owszem. Przeczytaj jeszcze raz o co chodzi bo odpowiedź lekko z D.. y.

Players
77 posts
4,462 battles
52 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

Z tego wynika, że zbadałeś sobie US CV po patchu 0.8.0. Następnie zakładasz taki temat w którym WG oszukujo a jest na czerwono w osobnej ramce w artykule jasno napisane, że free exp należy się tylko za zbadane lotnie przed 0.8.0...

Także temat lekko z D..y.

• Funny 1

Players
580 posts
3,801 battles
11 minutes ago, THEKonradPRO said:

Z tego wynika, że zbadałeś sobie US CV po patchu 0.8.0. Następnie zakładasz taki temat w którym WG oszukujo a jest na czerwono w osobnej ramce w artykule jasno napisane, że free exp należy się tylko za zbadane lotnie przed 0.8.0...

Także temat lekko z D..y.

Też nie czytasz uważnie. Nie napisałem, że oszukują, a że raczej jest tam mało przyjemna opcja - IMHO bug. Jeszcze z 10 osób napisze to co Ty, bazując na pierwszych 3 postach, wklei screena itd. Itp., siurek rośnie. Polskie piekiełko, klasyka prawie każdego forum. 

Weekend Tester
548 posts
22 godziny temu, zdzislawdyrma napisał:

ktoś czegos nie zrozumial

ja dostałem za obie linie wolne dosw

hodor

U mnie widnieje takie coś:

V1TVTUV.png

Widać jak byk, że za japońskie lotniskowce dostanę 110k free expa a za amerykańskie 68k na Erie i 11k jako free exp.

Chyba, że źle to odczytuję.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.